Dubaj

24 míst co vidět v Dubaji

Kite Beach

Kite Beach

Mimořádně populární je pláž Kite Beach, která se nachází hned vedle legendárního hotelu ve tvaru plachetnice Burj Al Arab. Tato pláž je zároveň ideálním místem pro všechny, kteří si chtějí vyzkoušet vodní sporty.

Nejlevnější ubytování v Dubaji

Pláž, koupání a vodní sporty

Kite Beach se řadí mezi největší a neprostornější dubajské pláže. Jako všechny ostatní je pokryta jemným bílým pískem, který je každý večer upravován speciální rolbou. Oproti známějším JBR Beach nebo Jumeirah Public Beach je Kite Beach mnohem méně turistická, resp. davy se na ní snáze rozprostřou.

Není také obklopena žádnými luxusními restauracemi a bary, ale spíše rychlým levným občerstvením a stánky. Atmosféra je zde klidnější a více volnomyšlenkářská. Na Kite Beach se mísí turisté s místními a je velmi oblíbeným místem pro provozování vodních sportů.

Jak už název napovídá, ideální větrné podmínky vytvářejí skvělou možnost kite- i windsurfingu, můžete si zde zahrát plážový volejbal nebo využít několika venkovních posiloven a fintess center. Po celé pláži v délce přes 2 km můžete zapůjčit vybavení v mnoha obchodech, stejně jako lekce paddelboardu nebo windsurfingu.

Vstup na pláž je zdarma, set 2 lehátek a slunečníku si půjčíte za ceny okolo 120 AED na den.

Jak se sem dostat

Na pláž se nejsnáze dostanete autobusovými linkami 8, 9 a 81, které projíždějí po ulici Jumeirah Beach Road asi 100 metrů od moře. Více o cestování po Dubaji v kapitole Doprava.

Chystáš se do Dubaje?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Veronika Čermáková
naposledy aktualizováno 10. 01. 2024

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.