Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

S odstraněním zapsaného zavazadla v ceně i při cestách do Asie přichází aerolinie KLM a Air France. Naštěstí současně s tím došlo i k mírnému snížení cen letenek a tak si aktuálně od konce léta do konce roku můžete zakoupit zpáteční letenky z Prahy na indonéský ostrov Bali již za skvělých 13 400 Kč. Vzhledem k faktu, že i na měsíc vám díky místním levným prádelnám bude stačit batůžek, není potřeba jakkoliv chybějící odbavená zavazadla řešit.

Čekají na vás 2 rychlejší přestupy v Amsterdamu a jeden v Kuala Lumpur či Singapuru. V těchto dvou metropolích pak máte standardně na výběr mezi kratším přestupem či delším zahrnujících téměř 20 hodin, což postačuje v obou případech k rychlé návštěvě s pocitem toho, že uvidíte maximum za co nejméně času.

Nejvíce termínů najdete v listopadu a prosinci, namátkou ale též v září či říjnu. Narazit můžete také na levnější variantu s aeroliniemi Xiamen Airlines za 12 700 Kč, tady počítejte s 2 denními přestupy v čínském Sia–menu.

Průvodci, kteří se k cestě budou hodit:

Dozvíte se třeba i to, jaká nejvýznamnější místa musíte vidět, jak se k nim dopravit a kde a za kolik se ubytovat. Nekonečnou inspirací se pak můžete pročítat i ve vašich cestopisech z Indonésie.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
DPS Bali
Indonésie
Uluwatu
Zpáteční 19 hod letu (2 přestupy)

Věděli jste, že s Cestujlevne.com získáte navíc

Podporu 24/7
v češtině

Možnost nezávazné
rezervace na 2 dny

Možnost platit
hotově či převodem

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 17 500 Kč . Ušetříš přibližně 23 %.

Do kdy akce platí?

Do vyprodání akčních letenek.

Na jaké termíny jsou letenky?

Od září do prosince 2019

Jsou během letu přestupy?

Amsterdam Schiphol a CDG nebo KUL

S kým poletím?

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně je jen příruční zavazadlo

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

15 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
s.solehova

Dobrý den, prosím o radu, mám v plánu zakoupit letenky na Bali bez zavazadel (společnost KLM). Má otázka zní, je možné si po zakoupení letenky ještě přiobjednat zavazadlo online, v případě, když bych se rozhodla sebou vzít kufr? Nebo budu muset až na letišti? Pro někoho nejspíš hloupá otázka, ale kupuji letenky poprvé a nemám s tím zkušenosti. .. :-/

před 3 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Zdravím, přidat zavazadlo můžete kdykoliv i online. Stačí se jen přihlásit do správy rezervace a přikoupit doplňkové služby :)

před 3 lety
Avatar uživatele
s.solehova

Moc Vám děkuji :) já jsem se právě bála toho, že když mám na výběr letenku se zavazadlem a letenku bez, tak už to potom není možné :) .. pokud si to teda přikoupím online, vyjde to levněji než na letišti? Nebo mezitím není žádný rozdíl?

Přidat odpověď
před 3 lety

Ahoj, je garantovaná návaznost letů (při nákupu přes cestujlevně), i když je pod KLM uvedeno, že lety provozují i ČSA a Malaysia airlines?

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 4330 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-07-11T11:37:56+02:00)

Ahoj, ano, jedná se o jednu letenku, tedy garantované přestupy. Negarantované spojení v jednom kroku ostatně koupit ani nelze.

před 3 lety
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Tohle neni kiwi...:-)

Přidat odpověď
před 3 lety

Máte prosím někdo zkušenost jaký je rozdíl mezi tímto "technickým mezipřistáním" a normálním mezipřistáním/přestupem? Vždycky jsem myslel, že technický stop znamená dotankovat, popř. vyměnit posádku a letí se dál, v ideálním případě bez vysedání... Pokud u toho vysedám z letadla a čekám na letišti (nebo jdu na výlet do města) pak nechápu rozdíl... Díky!

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 4330 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-07-11T11:15:41+02:00)

Technické mezipřistání je to samé jako mezipřistání, což je něco jiného než přestup :) Mezipřistání = dál pokračujete tím samým letadlem, přestup = měníte letadlo. Jak je to konkrétně u KLM v Singapuru nevím, běžná praxe je buď ta, že zůstanete v letadle nebo ta, že vystoupíte do prostoru gatu, ze kterého po hodině zase nastoupíte zpět.

Takže mezipřistání i v případě nutnosti výstupu má oproti přestupu tu výhodu, že nemusíte nic hledat a nikde bloudit po letišti.

před 3 lety
Avatar uživatele umad
umad

Absolvovala jsem v dubnu. V Singapuru jsem vystoupili a zase nastoupili do toho stejného letadla.

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele Breathe
Breathe

Ahoj, výraz "zavazadlová batožina" je nesmysl, zavazadlo a batožina jsou v hovorové češtině synonyma, to je jako kdybyste napsali "zavazadlové zavazadlo". Kromě toho batožina není české slovo, ale slovenské. :)

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Ahoj, díky, upraveno :)

před 3 lety
Avatar uživatele Petr76
Petr76

... a píše se batůžek nikoli baťůžek, protože jde zdrobnělinu od slova batoh.

před 3 lety

To je pravda. Ale tady řešíme levné cestování. Jen díky tomu že tvůrci řeší návštěvnosti a nemají zájem vyvolávat flame vás nikdo nepošle dopr :)

před 3 lety
Avatar uživatele Petr76
Petr76

Když se živím publikací textů, měly by tyto mít alespoň nějakou bazální úroveň.

před 3 lety
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

batožina je slovenské slovo :D ale taky jsem sebe přichytil jak občas něco takového použiju, to se stane

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Hagia Sophia, Istanbul
ušetříš až 62%
To bude jízda!
Istanbul nejlevněji z Prahy
1 155 Kč
2022-08-16T15:49:43+02:00 5 komentářů
Pantheon
ušetříš až 60%
To bude jízda!
Cedulka GR-221
ušetříš až 63%
To musíš vidět!
Přístav v Göteborgu
ušetříš až 56%
Tam jsi ještě nebyl!
5564 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

 • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
 • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
 • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
 • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 40 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 120 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

 • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 100 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Uluwatu
Indonésie Přílet na letiště Bali Denpasar

Cesta z letiště může být utrpením – pomineme–li nekonečné zácpy napříč hlavními silničními tahy, na Bali také vesele řádí taxikářská mafie a velmi tučně těží z cestovatelské neznalosti. Pozorně si proto přečtěte následující řádky.

Ihned po příletu a východu před budovu letiště se na vás vrhnou taxikáři nabízející odvoz – odmítněte je nebo se hale předem informujte v kanceláři o předpokládaném jízdném do vaší lokality. Na podobné ceně byste se měli následně domluvit. Například do Ubudu byste měli jet za 350.000 IDR max.

Daleko komfortnější alternativou jsou oficiální taxislužby Blue Bird s taxametrem (světle modrá auta) nebo odvoz pomocí aplikací Grab či Go–Jekt. Snadno tak docílíte i třetinové ceny. Konkrétní částku se dozvíte předem a nikde nesmlouváte – aplikaci si ideálně nainstalujte před odletem, využívat ji budete nejen při cestách po Bali. Po příletu je možné zakoupit předplacenou SIM kartu s daty pro internet, učiňte tak (týden s 10 GB stojí 200.000 IDR).

U delších tras se s vámi pokusí smlouvat o ceně i řidiči Grabu, začínají ale vždy na nižších částkách než taxikáři a proto dosáhnete nižší ceny. Například trasa do Ubudu se zobrazí za 160.000 IDR, řidič napíše 300.000 IDR a ve výsledku jedete za 250.000 IDR.

Případně si dopředu zajistěte odvoz z letiště hotelem.

Využijete–li výše uvedené varianty, odvoz na vás bude čekat v prvním patře u odletů „Departure drop–off zone“, a to z důvodu konfliktů s klasickými taxikáři u příletu.

I přes relativně krátkou vzdálenost počítejte dobu jízdy v řádu desítek minut, zácpy jsou na Bali velmi časté a husté.

Stačí dodržet jednoduché pravidlo opatrnosti a vše dopadne v pořádku.

Průvodce pro Indonésie
Průvodce pro letiště Bali Denpasar