Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Dnešní akce společnosti TAP Air Portugal přináší nízké ceny letenek směrem na ostrovní území Portugalska. Letenky na ostrov věčného jara Madeiru během května a června zakoupíte za 3 342 Kč, nechť je příkladem termín 10.-19. června.

V nabídce jsou lety s krátkým 1,5 hodinovým přestupem nebo delším, který je vhodný k návštěvě Lisabonu.

Pokud se na cestu vypravíte do konce května, můžete využít i další akce, a to sportovních zavazadel za 1 EUR. Tato nabídka platí pro tarify Basic, tedy ty s odbaveným zavazadlem za 4 342 Kč. Letenky s odbaveným zavazadlem a třeba jízdním kolem vás tedy vyjdou na 4 394 Kč.

Průvodce, ubytování, půjčení auta

Pokud se na cestu vydáte, nezapomeňte načerpat bohatou inspiraci z našich průvodců. Ten po Madeiře je obzvláště vypečený a začít musíte samozřejmě těmito 19 místy, které vidět na Madeiře. I mezi cestopisy z Portugalska najdete 3 poutavé a dobře hodnocené cestopisy z putování po Madeiře.

Nakonec budeme samozřejmě rádi a vděčni, pokud si zarezervujete přes tyto odkazy ubytování či půjčíte auto. Pomůžete nám tak finančně se dostat zase na nohy a pro vás zůstávají ceny samozřejmě stejné, jako kdybyste šli na portály přímo, děkujeme.

Podmínky vstupu

Na Madeiru sice můžete letět bez PCR testu, nicméně letecká společnost TAP při cestě do Portugalska vyžaduje PCR test před nástupem na palubu, nejlevnější PCR test pořídíte v Praze za 770 Kč - kde se nechat testovat?

Pokud budete plánovat stop-over v Lisabonu, pak u cest do 48 hodin platí výjimka z karantény. Musíte mít jen negativní PCR test.

Madeira a i celé Portugalsko je nyní v českém semaforu, který určuje podmínky návratu, oranžové. To znamená, že musíte mít před odletem negativní antigenní test 24h před nástupem do letadla nebo PCR 72 hodin a po příletu nemusíte absolvovat sebeizolaci ani další test. Pro cestu z Portugalska TAP již podmínky na PCR test pře nástupem na palubu nespecifikuje, musíte tak splňovat pouze podmínky cílové destinace, tedy stačí angitenní test.

Podmínky se samozřejmě mohou a budou měnit. Sledujte proto stránku koronavirus Portugalsko, kterou pro vás budeme aktualizovat.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
FNC Madeira
Portugalsko
Funchal
Zpáteční 6 hod letu (1 přestup)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 6 500 Kč . Ušetříš přibližně 49 %.

Do kdy akce platí?

Do 26.4.2021

Na jaké termíny jsou letenky?

1.5. až 30.6.2021 s maximální délkou pobytu 14 dní

Jsou během letu přestupy?

Lisabon Portela s libovolnou délkou

S kým poletím?

TAP Portugal

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně je příruční zavazadlo

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

42 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele jitka.pankojc
jitka.pankojc

Ahoj, je možné se ještě někde dostat k této nabídce ceny za letenku? Nevím, kde se prokliknout. Děkuji.

Odpovědět
před 9 měs
Avatar uživatele matej15
matej15

Ahoj,

v neděli jsme se vrátili z Madeiry, kde jsme byli 2 týdny, tak přidám pár postřehů pro ty z vás, co se tam v brzké době chystají:

Letenky byly s TAPem, na let Praha - Lisabon nešel udělat online check-in, tak hezky do fronty na přepážku, kde chtěli vidět PCR test, vyplněný formulář pro pevninské Portugalsko a vyplněný formulář pro Madeiru. Airbus A320 plný cca z poloviny, obsazují od prvních řad takže poslední řady úplně volné. V Lisabonu jsem nakonec prodloužil přestup až na 18 hodin (přílet 22:00, odlet 16:20 další den). Momentálně se dá pokračovat rovnou na Madeiru i bez přenocování, ale přílet v 1:30 je k ničemu vzhledem k zavřeným půjčovnám atd...

V Lisabonu je východ z letiště rozdělen na 2 pruhy, jeden pro vnitrostátní přílety (včetně Madeiry a Azor) a druhý pro zahraniční, kde policajti kontrolují PCR testy a vyplněný formuláře (opuštění letiště nám nikdo nebránil stačilo jen říct, že zítra pokračujeme na Madeiru). V Lisabonu již vše funguje prakticky bez omezení.

Let na Madeiru v A321 téměř plný. Po přistání jsou 2 koridory, jeden pro ty co nemají test a jdou si ho tam nechat zdarma udělat a druhý pro ty co ho mají. Doporučuji test nahrát do formuláře pro vstup na Madeiru (MadeiraSafe), pak totiž jen ukážete QR kod a rovnou jdete ven. Při odchodu z letiště ještě rozdávají lahev vody jako dárek.

Auto jsme měli rezervovaný u Europcar, tu nejmenší kategorii, 215 eur na 14 dní včetně pojištění od BilligerMietwagen. Při vyřizování papírů trochu drsnější ukecávání k změně na větší auto. Týpek doslova řekl, že malýmu auto s malým motorem při jízdě do kopce rozbiju převodovku a zadřu motor a pak budu platit big money. Poslal jsem ho s tím do háje, že proč tady mají malý auta, když se rozbijou :D Dostali jsme Peugeot 208 61kW a nikde v žádném stoupání jsme absolutně neměli problém. Místní běžně provozují i Smarty nebo klony Škody Citigo. Naopak jsem litoval ty lidi, co se nechali ukecat z mini auta na Renault Megane v kombíku, protože ti opravdu museli zažít při parkování peklo. Silný motor vám stejně nepomůže, protože všude mimo hlavní tahy jsou tak nepřehledný klikatý úseky, že se moc nedá jezdit rychle. Benzín stojí většinou 1,54 (maximální cena stanovená vládou).

Ubytování jsme měli super vilu na kopci v Arco da Calheta za 600 eur na 14 dní.

https://www.booking.com/hotel/pt...en-gb.html

V době našeho pobytu platily na celým ostrově na hlavu postavený COVID pravidla, kdy do 18:00 ve všední den a 17:00 o víkendu fungovalo všechno prakticky bez omezení (restaurace, obchody, služby a většina památek) nicméně po tomto čase muselo vše bez vyjimky zavřít a v restauraci vám neprodali ani jídlo sebou (maximálně se dalo objednat přes doručovací službu, ale ta fungovala jen ve Funchalu, takže k ničemu). Takže večeře byly po celou dobu pobytu bez šance. Leckde odmítali obsloužit i při příchodu kolem 17:30 a v 17:45 už dávali dost nevybíravě najevo ať vypadneme včetně třeba nucení přelití piva ze sklenice do kelímku :D Po 19:00, respektive 18:00 o víkendu pak platil absolutní zákaz vycházení, který místní opravdu dodržovali a všude bylo pusto prázdno. My jsme to ne vždy dodržovali ale nikdy jsme problém s policií neměli. U místních však bylo vidět, že se policie bojí. Od 3.5. je toto již naštěstí posunuto do 22:00 se zákazem vycházení od 23:00.

V době našeho pobytu nefungovalo:

Jeskyně v Sao Vicente (trvale uzavřený od loňského roku a nejspíš se jen tak neotevřou).

Obě lanovky ve Funchalu.

Sjíždění kopce v proutěných koších.

Expozice v majáku na Ponta do Pargo

V době zpracování třtiny (do konce května) zavřeny pro exkurze obě destilérky (Calheta i Porto da Cruz). Ochutnávky rumu v separátních budovách nicméně možné.

Plno levád je oficiálně zavřeno, probíhá jejich údržba a na začátku trasy jsou cedule se zákazem vstupu a páska přes cestu. Například 25 Fontes, Rocha Vermelha (včetně propojek mezi nimi a tunelu z Fontes směrem na jih), Caldeirao Verde... Nicméně lidi je normálně chodí a dělníci co dělají údržbu jsou shovívaví, navíc o víkendech a v pracovní dny po 17:00 již nepracují. Na trasách není žádné nebezpečí, uzávěra je čistě aby se tam lidi nepletli když dělníci betonují zdi a schody. Silnice z Calhety k začátku tunelu 25 Fontes je uzavřená úplně a vybagrovaná. Pokud chcete jít ten tunel tak se dá vyjet k vodojemu u začátku Rocha Vermelha a jít odsud.

Lanovka v Achadas da Cruz se zdá, že má extra časy pro místní a pro turisty. Přijeli jsme v 15:00 a řekli nám, že nás vezmou až v 16:30. Mezitím se vozili místní dolu na zahrádky. Čekat jsme nechtěli, tak jsme jeli pryč.

Pláže a přírodní bazénky, včetně placených v Porto Moniz v provozu bez omezení. Stejně tak ochutnávky Madeirských vín v jednotlivých vinařstvích.

Antigenní testy jsme si dělali v Hospital da Luz za 20 eur včetně potvrzení v angličtině (pozor na potvrzení není čas test, jen datum, nicméně nikdo to po cestě neřešil). K testu je potřeba se předem objednat na konkrétní čas osobně nebo telefonicky, mluví dobře anglicky. Údajně by mělo za 20 eur fungovat i testování bez předchozí objednání v Hospital Particular ale nezkoušeli jsme.

Ještě doporučuji si určitě stáhnout aplikaci Madeira Safe, můžete v ní získávat body za vložení PCR testu (30 bodů), instalaci (5 bodů) a pak za každý den kdy potvrdíte že se cítíte dobře můžete získat další 3 body. Za 35 bodů vám vláda zaplatí aktivitu v hodnotě 30 eur, za 55 bodů v hodnotě 60 eur. Měli jsme přes 70 bodů, takže jsme vzali jednou výlet lodí za velrybama a delfínama (který jsme opravdu viděli a byl to super zážitek) a po druhý 3 hodiny na Paddleboardu z guidem podél pobřeží. Za 60 eur už se tam dá vzít i Canyoning (který jsme taky absolvovali v rámci dárku k letenkám od TAPu) nebo celodenní plavba lodí k Desertas Islands.

Na celém ostrově prakticky nejsou turisti, na většině levád jsme byli téměř sami, včetně těch nejznámějších. Větší počet lidí byl pouze na Sao Lourenco, ale i tak nic hrozného.

Na letu zpět kontrolovali AG testy na gatu na Madeiře a pak už to nikoho nezajímalo. V Praze zajímal policajta jen QR od vyplněného českého formuláře. Letadlo do Lisabonu opět téměř plné. Do Prahy pak pokračoval Embraer E190 odhadem tak 40 lidí, méně než půlka letadla.

Pokud by vás ještě něco zajímalo, tak klidně napište zprávu.

před 9 měs
MIGUELAS
 • Přidal se před 12 měs
 • Napsal 129 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2021-05-06T22:40:47+02:00)

Matej15, dobrá práce a díky za kompletní shrnutí všech info. Já původně myslel, tak jak to tady někdo psal předtím, že při cestě zpět stačí dělat antigen až v Lisabonu, protože se z Madeiry jedná o vnitrostátní let. Pro jistotu tedy navštívím tvou zmíněnou nemocnici Luz, doufám, že tam půjde platit kartou. O těch několika zavřených levadach jsem nevěděl, tak snad pokuty za zákaz vstupu nehrozí. Jsem zvědavý na to sbírání bodů v aplikaci.

před 9 měs
Avatar uživatele matej15
matej15

Jak jsem už psal, dělat to až v Lisabonu nemá smysl, když je cena stejná. Hádat se kvůli tomu pak při odletu z Madeiry nestojí za to. Platit kartou se tam dá. Objednas se na konkrétní čas a na nic necekas, jdeš okamžitě na řadu a za 15 minut máš výsledky a jdeš pryč. Mají tam i vlastní podzemní garáže, kam se dá vjet autem.

před 9 měs
MIGUELAS

Vypadá to, že v appce MadeiraSafe je už i možnost sjednání testu zdarma před odletem zpět. Jen to zatím nenacita body na aktivity (za nahrání testu, za zdravotní report), možná je to tim, že ještě nejsem fyzicky na Madeiře.

před 9 měs
Avatar uživatele Eda Novak
Eda Novak

V appce jsem tu moznost nenasel… musel jsem jit na web stranky a prihlasit se pod svym emailem… potom je tam moznost objednat se pred odletem na PCR nebo antigen test. Vyplnil jsem a cekam co se bude dit dal.-)

před 9 měs

Ahoj,

Máte zkušenost s tím testem při cestě zpět? Poletíme přes Lisabon, takže potřebujeme PCR. Před odletem ale budeme na Porto Santo, tak nevím jak moc před odletem se musíme přesunout zpět na Madeiru, abychom se stihli otestovat a obdrželi výsledky. Počítám že bez nich nás nepustí do letadla? Nebo bude stačit AG a výsledky PCR budou muset dorazit než doletíme do Lisabonu?:) Díky za rady a postřehy!

před 8 měs
Avatar uživatele Eda Novak
Eda Novak

PCR test zdarma je mozne absolvovat i na Porto Santo.

před 8 měs
Avatar uživatele eremi
eremi
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 638 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2021-05-18T13:43:57+02:00)

Pokud letis z FNC přes LIS do PRG nepotřebuješ PCR,stačí ATG test, který ve Funchalu přes týden dělají ve více nemocnicích, v sobotu myslím do 12:30 v Clinica de Se,která je přímo v centru (je dobry domluvit se dopředu) a v Hospital Particular (dost z ruky) by jej měli dělat 24/7.

Za 40 euro dělají ATG testy i přímo na letišti,ale je třeba se opět dopředu domluvit.

před 8 měs
Avatar uživatele matej15
matej15

Na ten přestup v Lisabonu je potřeba PCR test jen pokud přilétáš ze zahraničí. V případě letů z jiných letišť na pevnině nebo z ostrovů ten test nepotřebuješ, respektive se to řídí podmínkama vstupu do ČR, tedy jak píše eremi, ATG test, případně očkování nebo prodělání. Jinak test dělají v sobotu i v Hospital da Luz, v našem případě v tu sobotu dokonce byl i svátek a nebyl s tím problém. Nevím jak dlouho budeš na Porto Santo, každopádně pro vstup na něj je PCR test tak, jako tak potřeba, takže možná by ti platnost vystačila až do Prahy. (72 hodin před nastoupením cesty do ČR)

před 8 měs

Díky za rady!

Přidat odpověď
před 8 měs

Vedel by nekdo prosim, kdyz mam koupeny let na madeiru (14h45min) a letim s ditetem, tudiz budu mit kocarek, zda ten kocarek dostanu zpatky az na te Madeire nebo mi ho pristavi na tom prestupu v Lisabonu? Diky

Odpovědět
před 9 měs
Avatar uživatele George _1
George _1

Zdravím, rád bych se zeptal zda má někdo zkušenost s použitím více Voucherů u TAP, případně jakým způsobem je to možné provést?

Konkrétně, prostřednictvím těchto stránek jsem měl v podobné akci na loňské jaro zakoupenou letenku na Madeiru pro 3 osoby. Díky zrušení letů jsem od TAP dostal Voucher, ale pro každou osobu zvlášť. A teď mi jde o to jak pro ty samé 3 osoby uplatnit všechny vouchery bez nutnosti kupovat každou letenku samostatně, aby se zamezilo tomu, že koupím 1 či 2 a další už nebude k dispozici, nebo bude za vyšší cenu atp...

Předem díky za reakce.

před 9 měs

ahoj. tak dnes pokus o použití dvou voucherů na jednu letenku.. měl jsem 4 vouchery z loňska (4 osoby), pokusil jsem se koupit dvě letenky pro dvě osoby. zadal jsem vouchery, pustilo mě to na zadání pouze 3 voucherů, čtvrtý už nešel. tak jsem zkusil koupi každé letenky zvlášť - zadal jsem 2x voucher a šlo to... teda až do úplného konce - tam jsem měl doplatit 103 korun, ale při zadání (vyzkoušel jsem 3 různé karty, jak debetní tak kreditní) všech údajů mi napsali, že se nepodařilo kartou zaplatit... takže nic.. kde je problém netuším a pokud budeš mít nějakou zkušenost jak jsi dopadl, tak se ozvi.. díky moc

Přidat odpověď
před 9 měs

Zdravím, máte někdo zkušenost s layover v Lisabonu? Cca 22h. Jde mi o to, co se děje s odbavenými zavazadly. Nechceme se s nimi tahat, zůstávají na letišti ready pro další let, nebo nám je dají a pak je musíme znovu odbavit? Podotýkám, že se nejedná o stopover, ale layover. Díky moc za odpovědi!!!!!

před 9 měs
Avatar uživatele
David Eiselt
 • Právě online
 • Přidal se před 10 lety
 • Napsal 11008 komentářů
 • Poslat zprávu

U takovýchto přestupů zůstávají zavazadla u handlingu. Nemusí to ale být pravidlem i v případě TAPu, to už musí někdo podat vlastní zkušenost.

Přidat odpověď
před 9 měs
Avatar uživatele Karin _1
Karin _1

Nemá někdo aktuální zkušenost s výjimkou z karantény při pobytech do 48 hod.? Chtěli bychom si přidat stopover na den v Lisabonu, ale nemáme pro to speciální důvod :) tak by mě zajímalo, jak moc to řeší.

Odpovědět
před 9 měs

Prosím o radu, na stránce TAP Portugal si vyberu termíny v těch akčních cenách a v dalším kroku, kdy chci letenky booknout, mě to opakovaně nepouští dál s hláškou, že stránka nenalezena. Co je špatně?

před 9 měs
Avatar uživatele Eliška Mistrová
Eliška Mistrová

Co je špatně nevím, mě se to také dělo, ale při opakovaných vstupech jsem se pak dostala dále.

Přidat odpověď
před 9 měs
MIGUELAS

Tak už v tom tápu. Při současných podmínkách, při letu tam je čekání přes noc, nevadí mi to, už jsem v letištní hale v LIS cekal do rána hodnekrat, naposledy v listopadu 2020, to mě nepustí z tranzitní zóny (a je vůbec otevřená 24h). A jestli mě pustí, je kromě formuláře pro Madeiru třeba mít i ten další pro Portugalsko? To samé na cestě zpátky, je tam pár hodin čas na skok do města, pustí mě ven do haly a musím mít zas formulář pro Portugalsko, a když mě pustí do haly jak jsou schopni ohlídat, že halu neopustím.

před 9 měs
Avatar uživatele matej15
matej15

Pokud máš přestup přes noc, tak není problém opustit letiště, jen musíš mít vyplněný ten online formulář s adresou hotelu. U baggage claim to policajti kontrolují. Vyzkoušeno teď v sobotu, přestup v Lisabonu 18 hodin přes noc. Při cestě zpět není vůbec problém, protože z Madeiry (a všech dalších domestic letů) žádné omezení neplatí.

Přidat odpověď
před 9 měs

Prophylatic isolation for 14 days is now compulsory for passengers arriving from one of the following countries: Brazil, South Africa, Bulgaria, Czech Republic, Cyprus, Croatia, Slovenia, Estonia, France, Hungary, Netherlands, Poland and Sweden

Odpovědět
před 9 měs

Dobry Den,

Hope it's ok for you if I do ask in English.

Thanks for the tips. Due to that we went trough all the information available on the Internet before doing our final booking.

On Madeira Airport's website : it is mentioned that " Prophylatic isolation for 14 days is now compulsory for passengers arriving from one of the following countries: Czech Republic...

https://www.aeroportomadeira.pt/...w/covid-19

So it means that we have to stay 14 days in Quarantine. Thanks for your help

před 9 měs
Avatar uživatele Eda Novak
Eda Novak
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 102 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2021-04-21T13:44:05+02:00)

This applies for mainland Portugal. If you have stopover in Lisabon shorter than 48hrs or direct flight to Madeira you need PCR test only. For return flight... it depends on your final destination. No quarantine. This applies today.... tomorrow... nobody knows.-)

před 9 měs

According to information from our embassy in Lisbon, you have to stay at the airport also in case of longer stopover (unless you are travelling for important reasons).

"Výjimku z karantény v případě pobytu nepřesahujícího 48 hodin (nutno doložit zpáteční letenkou a dalšími doklady) mohou portugalské orgány udělit ve výjimečných případech. Stejné podmínky platí při překročení portugalských hranic osobním vozem. Všichni cestující jsou před započetím cesty povinni vyplnit dotazník on-line s uvedením osobních údajů včetně adresy pobytu v Portugalsku a po potvrzení prostřednictvím e-mailu obdrží stejnou cestou certifikát, který budou povinni předložit při hraniční kontrole pracovníkovi pohraniční a cizinecké policie (SEF). Data z formulářů bude SEF průběžně zasílat hygienické službě DGS, která je oprávněna dodržování stanovené karantény kontrolovat. "

Přidat odpověď
před 9 měs
Avatar uživatele Eliška Mistrová
Eliška Mistrová

Ahoj, víte někdo, zda testy potřebují i cestující, kteří byli již očkovaní? Děkuji moc za odpověď. Eliška

před 9 měs
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Ahoj, zatím pro očkované nejsou žádné výjimky.

Přidat odpověď
před 9 měs

Dobrý den, mohu se zeptat, zda můžeme při delším přestupu navštívit Lisabon nebo musíme zůstat na letišti? Děkuji moc.

před 9 měs
Avatar uživatele
David Eiselt
 • Právě online
 • Přidal se před 10 lety
 • Napsal 11008 komentářů
 • Poslat zprávu

Dobrý den, za standardní situace to není problém, ale aktuálně je v Portugalsku (pevninská část) nutná karanténa. Ta je na výjimky prominuta u pobytů do 48 hodin. Předpokládám, že vám u delšího přestupu výjimku určitě dají, u toho kratšího si dovedu představit proaktivního pracovníka celní správy, který vám to nedovolí. :)

před 9 měs

Moc dekuji :)

Přidat odpověď
před 9 měs

Jsme na Madeire, SmartWings nepozaduji pro vstup na palubu PCR test, staci antigen nejdele 24 hodin pred nastupem. Pred prijezdem se musíte zaregistrovat v aplikaci https://madeirasafe.com/, hned po priletu jdete po barevných carach, tusim ze po svetle zelene a dojdete k mistu, kde vas zdarma PCR otestuji. Pak musite 12 hodin cekat na byte nez se vam v aplikaci ukaze vysledek. Test je zdarma stejne jako dalsi PCR testy, kdyz chcete treba lodi na vylet na Porto Santo. V aplikaci take kazdy den dostavate tri body za to, ze jim napisete, ze nemate priznaky. Za body mate zdarma zazitky. Treba vstup do botanky je za 25 bodu. Za 35 bodu je vylet na more poozorovat delfiny atd. Vsichni tu nosi rousky a jsou hodne ohleduplni. Vyskyt koronaviru je tu podle statistik asi minimalni. Pocasi krasne, more teple.

před 9 měs

Jsem koukal že ty letenky od SmartWings snad stojí 12 tisíc. To je šílený, to jsem lítal levněji i do Japonkska :-) To někdo kupuje ?

Přidat odpověď
před 9 měs
MIGUELAS

Děkuji za akci. Koupeno 13.5. - 22.5.

Odpovědět
před 9 měs
Avatar uživatele Eliška Mistrová
Eliška Mistrová

Jsou testy vyžadovány i u osob očkovaných? Děkuji Eliška

Odpovědět
před 9 měs

Co když si odbavim sportovní vybavení např. Golfový vozík a místo holí to použiji na oblečení. Projde mi to nebo ne?

před 9 měs
Avatar uživatele
David Eiselt
 • Právě online
 • Přidal se před 10 lety
 • Napsal 11008 komentářů
 • Poslat zprávu

Sportovní vybavení za 1 EUR funguje jen u tarifu, který má 23 kg zavazadlo k odbavení v ceně, tedy Basic. Tzn. není potřeba vymýšlet další šulení :) to už jsem ozkoušel za vás ráno :D

Přidat odpověď
před 9 měs

AHoj, muzu se zeptat kde v Praze se testuje za 770kc, vc. certifikatu? Me se povedlo najit jen za 1300kc v zlutych laznich. Moc dekuju

před 9 měs
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Ahoj, viz odkaz v akci výše "kde se nechat testovat" - nejlevněji na Městské poliklinice Praha: https://www.prahamp.cz/oc-marianske-namesti

před 9 měs
MIGUELAS

Bohužel zrovna toto odběrové místo asi pro velký zájem nemá k dispozici do budoucna ani jeden volný termín, by se mi tam vyplatilo jet i z Ostravy o den dříve.

před 9 měs
Avatar uživatele
danny_1

Ta cena je dobrá, takže je velký zájem. Vše vyprodáno na týden dopředu. Ale o půlnoci vždy uvolní následující za týden den a ještě ráno se dá nějaký termín chytit. A nebo si můžeš zadat hlídacího psa v systému, na můj chtěný pátek mi přišlo asi 10 upozornění, že se uvolnil termín, ale byť pár minut po upozornění, vždy už byl termín pryč. Po jedenácté teď na zítra úspěch. Uvolnil jsem tak svůj pondělní termín a jak jsem to sledoval, byl do 1-2 minut ze stránek rezervací hned pryč...

Přidat odpověď
před 9 měs

Potřebuji PCR test pro přestup v Lisabonu i cestou zpět?

Odpovědět
před 9 měs

POZOR!!! Na Madeiru můžete letět bez PCR testu, ....

To plátí jen pro přímý let (mimo SmartWings, který PCRko chce pro vstup na palubu).... .. pokud máte přestup v Lisabonu potřebujete PCRko tak i tak.

Zaplatil jsem na letišti v Praze 7500 Kč kvuli tomu ... a navíc jsem vyšel falešně pozitivní.... takže se nikam neletělo... zkušenost z velikonoc!!!

Odpovědět
před 9 měs
Avatar uživatele

Další akční letenky

Maják v Málaze
ušetříš až 58%
To budou fotky!
Jambiani
ušetříš až 39%
Honem, dokud jsou místa!
Enna
ušetříš až 71%
Hurá za zážitky!
Pickalbatros Dana Beach Resort
ušetříš až 43%
Honem, dokud jsou místa!
5285 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

 • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
 • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
 • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
 • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 40 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 120 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

 • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 100 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Funchal
Portugalsko Přílet na letiště Funchal Madeira

Půjčení auta

Madeira je ostrov ideální k poznávání autem, kterým se jedině dostanete na všechna zajímavá místa. Nejjednodušší variantou je půjčení auta přímo na letišti, kde sídlí všechny autopůjčovny, včetně skoro všech nadnárodních firem.

Ceny autopůjčoven se příliš neliší během celého roku a pohybují se od cca 3 800 Kč za malé auto po cca 5 500 Kč za větší auto na týden. Detailnější informace o půjčovnách aut, provozu nebo cenách benzínu najdete v našem průvodci po Madeiře.

Autobusem

Dopravu na letiště obstarává autobusová společnost SAM, která jezdí z Funchalu po celé východní Madeiře. Zastávka autobusů je hned u východu z příletové haly. Jízdenky na všechny spoje koupíte u řidiče, v centru města pak i na hlavním autobusovém nádraží SAM v pokladně. Všechny linky ve Funchalu vyjíždějí nebo zastavují na autobusovém nádraží SAM (přesná poloha na mapě)

Nejrychleji se do Funchalu dostanete speciální autobusovou linkou Aerobus, která zastavuje jak v centru města, tak u známé pláže Formosa. Autobusy každý den navazují na letový řád (viz jízdní řád a mapa) a cesta do města zabere asi 30 minut, k pláži Formosa cca 50 minut. Jízdenka stojí 5 EUR jednosměrně, resp. 8 EUR zpáteční, kterou můžete využít na libovolný spoj (platí 1 rok od zakoupení.

Levnější je spojení běžnými autobusovými linkami, které nejezdí tak často, a cesta do Funchalu trvá asi 45 až 50 minut. Cena jízdenky se řídí dle zón (letiště patří do zóny Machico):

 • Funchal: 3,35 EUR
 • Machico: 1,30 EUR
 • Santa Cruz: 1,95 EUR

Na letišti zastavují linky 20, 23, 53, 113 a 208, všechny lze využít pro cesty do Funchalu. Pozor při cestě z centra, stejnými čísly mohou být označeny i městské autobusy pohybující se pouze po Funchalu, jedná se však o rozdílné linky! Na letiště jezdí pouze zeleno-žluto-bílé (někdy celé bílé) autobusy společnost SAM a žádné jiné.Vždy se před nástupem ujistěte u řidiče, zda jede na letiště.

 • Linka 20 – na letiště jede cca 4x denně z těchto míst: Funchal, Machico, Santa Cruz, Porto Novo, Caniço a Santo da Serra (jízdní řád a mapa)
 • Linka 23 – na letiště jede cca 3x denně z těchto míst: Funchal, Machico, Santa Cruz (jízdní řád a mapa)
 • Linka 53 – na letiště jede cca 1-2x denně z těchto míst: Funchal, Machico, Santa Cruz, Caniço, Porto da Cruz a Faial (jízdní řád a mapa)
 • Linka 113 – na letiště jede cca 7-8x denně z těchto míst: Funchal, Machico, Santa Cruz, Caniço, Caniçal a Ponta de Ponta de São Lourenço (jízdní řád a mapa)
 • Linka 208 – na letiště jede cca 1x denně z těchto míst: Funchal, Machico, Santa Cruz, Caniço, Porto da Cruz a Faial (jízdní řád a mapa)
 • Jízdní řády všech linek na ostrově naleznete na webu sam.pt.

Taxi

Oficiální žluté taxíky s modrým pruhem musí mít vždy zapnutý taxametr a na Madeiře se prakticky nevyskytují problémy s nepoctivými taxikáři. Cena z letiště do centra Funchalu se pohybuje mezi 18 EUR a 22 EUR podle délky trasy.

Levnější variantu (cca 14 až 16 EUR) nabízí Uber.

Průvodce pro Portugalsko
Průvodce pro letiště Funchal Madeira