Opera v Oslu

Na prodloužené víkendy z Prahy do jarního Osla i zimního Bergenu. Letenky od 1 700 Kč

5 komentářů
2017-11-03T12:59:26+01:00

O akci

Na jarní poznávačku nejen norského hlavního města Oslo láká aerolinka Norwegian z Prahy, která v minulých dnech spustila na této lince prodej na celou příští letní sezonu. Projděte se po střeše budovy Norské opery, navštivte Královský palác nebo si zajeďte metrem do hor na Holmenkollen...

Zveřejněný kalendář letů je k cestovatelům vcelku přívětivý a umožní výlety na prodloužené víkendy během celého jara. Z Prahy můžete odlétat ve čtvrtek nebo v pátek, zpět se vrátíte v neděli nebo pondělí, zpáteční letenka přijde na 627 NOK / 1.700 Kč Lákavou se může zdát možnost letět bez jediného dne volna z práce v pátek a vrátit se v neděli, reálně byste však v Oslu strávili pouhý jediný den, vzhledem k pozdním odletům v pátek a brzkým v neděli.

Za stejnou cenu poletíme i do přístavního města Bergen na západě Norska, zatím však jen do konce března, musíme tedy počítat se zimou a hlavně krátkými dny.

Počítejte, že vzdor levným letenkám váš výlet do Norska pravděpodobně mezi ty nejlevnější patřit nebude. Jen ubytování v Oslu nebude patřit k nejlevnějším (počítejte s cenu kolem 1.700 Kč na noc za dvoulůžkové studio), nápomocno může být Airbnb, které přeci jen nějakou stovku ušetří.

Vzhledem ke svéráznému přepočtu kurzu doporučujeme nakupovat na norské jazykové mutaci v norských korunách, na jedné letence ušetříte zhruba stokorunu.

  • Ušetříš až 32 % oproti obvyklé ceně 2 500 Kč
  • Hledej v období Praha – Oslo: leden až květen; Praha – Bergen: konec prosince až březen.
  • Čeká tě přestup na letišti Přímé lety z Prahy. Přečtěte si, jak se dostat z letiště Oslo nebo Bergen do centra města.
  • Poletíš s aeroliniemi Poletíte s Norwegian, která mj. nabídne wifi zdarma na palubě.
  • Čeká tě přímý let
  • V ceně je V ceně pouze 2 příruční zavazadla: 55 x 40 x 23 cm a 25 x 33 x 20 cm.
  • Pročtěte si základní informace o zemi, průvodce Norsko.
PRG/Praha
OSL/Oslo
Zpáteční letenky
2 hodin letu (přímý let)
PRG/Praha
BGO/Bergen
Zpáteční letenky
2 hodin letu (přímý let)

Nevíš, jak se dostaneš z letiště do centra? Přečti si naše průvodce: letiště Praha, letiště Oslo, letiště Bergen.

Kryštof Hájek
naposledy aktualizováno 2017-11-03T12:04:20+01:00

5 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Matej
před 6 lety

Odporúčam ísť vlakom z Oslo/Bergen do Myrdalu a tam sa pomotať po okolí, je tam veľa snehu a je tam nádherne. Prípadne zobrať odtiať Flamsku železnicu do Flamu (jedna z najkrajších železníc sveta), ďalej sa odtiaľ dá ísť loďou cez fjord do Gudvangen a odtiaľ busom do Voss). Takto som bol v marci. Alebo ostať v Bergene a vyliezť na okolité kopce, ktoré ponúkajú úžasné výhľady na fjordy (Ulriken, Floyen).

Avatar uživatele Šárka Knechtová
Šárka Knechtová
před 6 lety

A jak se prosím dostat z Bergenu do Myrdalu? Nemůžu nikde najít spoje. Děkuji

Avatar uživatele
Leoš Literák
před 6 lety

Děti touží jet někam, kde je hodně sněhu. Autem do Alp to bohužel vzhledem ke kinetóze nepřipadá v úvahu. Tahle nabídka zní slibně - aspoň u Norska bych to čekal. Co byste doporučili?

Avatar uživatele
Jerry87
před 6 lety

Ahoj Leoši, byli jsme na den a noc v Oslu, určitě zkouknout operu a centrum, je to krása a když vyjde slunce a je aspoň kolem 20 stupňů (což není v Norsku vůbec pravidlem...), tak je to opravdu zážitek. Potom se přesunout ideálně na sever k Trondheimu nebo na západ do Bergenu (jeli jsme místními vlaky a opět nezapomenutelný a komfortní zážitek, doporučuji booknout jízdenky předem online za tzv. miniprise/akční na www.nsb.no). Na západním pobřeží se vyplatí cestovat i busem pokud si nepronajmete auto, a to např. i v Bergenu jsou kiosky www.skyss.no, kde Vám i vyřídí slevovou kartu na skupinové cestování. Doporučuji se přemístit do cca 100 Km od Bergenu vzdálené Oddy a tam se utábořit v Camp Odda (https://oddacamping.no/), mají dobré ceny a fajn obsluhu, která poradí, pomůže, zařídí...navíc se odsud dá podniknout trip na Trolltunga (Trolí jazyk), skalní útvar https://www.visitnorway.com/plac...unga/8625/ v překrásné přírodní scenérii! Vyberte určitě pokud možno nedeštivý den, protože jde o velice členitý terén na trase sice jen 11 Km, ale po absolvování cesty tam i zpět Vám to bude připadat jako 50 Km! Šťastnou cestu :)

Další akce