Na prodloužené víkendy z Prahy do jarního Osla i zimního Bergenu. Letenky od 1 700 Kč

Zpáteční
Před 3 měs

Jak akci využít?

Na jarní poznávačku nejen norského hlavního města Oslo láká aerolinka Norwegian z Prahy, která v minulých dnech spustila na této lince prodej na celou příští letní sezonu. Projděte se po střeše budovy Norské opery, navštivte Královský palác nebo si zajeďte metrem do hor na Holmenkollen...

Zveřejněný kalendář letů je k cestovatelům vcelku přívětivý a umožní výlety na prodloužené víkendy během celého jara. Z Prahy můžete odlétat ve čtvrtek nebo v pátek, zpět se vrátíte v neděli nebo pondělí, zpáteční letenka přijde na 627 NOK / 1.700 Kč Lákavou se může zdát možnost letět bez jediného dne volna z práce v pátek a vrátit se v neděli, reálně byste však v Oslu strávili pouhý jediný den, vzhledem k pozdním odletům v pátek a brzkým v neděli.

Za stejnou cenu poletíme i do přístavního města Bergen na západě Norska, zatím však jen do konce března, musíme tedy počítat se zimou a hlavně krátkými dny.

Počítejte, že vzdor levným letenkám váš výlet do Norska pravděpodobně mezi ty nejlevnější patřit nebude. Jen ubytování v Oslu nebude patřit k nejlevnějším (počítejte s cenu kolem 1.700 Kč na noc za dvoulůžkové studio), nápomocno může být Airbnb, které přeci jen nějakou stovku ušetří.

Vzhledem ke svéráznému přepočtu kurzu doporučujeme nakupovat na norské jazykové mutaci v norských korunách, na jedné letence ušetříte zhruba stokorunu.

Letenky

Běžná cena: 2 500 Kč
  • Praha - Oslo
  • Zpáteční letenka
  • Na Leden - květen
  • 0 přestupů
  • 2 hodiny letu

Cena od 1 700 Kč 

Vyhledej letenky od 1 700 Kč

norwegian.no

  • Praha - Bergen
  • Zpáteční letenka
  • Na Prosinec - březen
  • 0 přestupů
  • 2 hodiny letu

Cena od 1 700 Kč 

Vyhledej letenky od 1 700 Kč

norwegian.no

Ukázka letenek z 03. 11. 2017.

Co se ještě hodí vědět

Úspora

Běžná cena je 2 500 Kč. Ušetříš přibližně 32 %.

Platnost

Platí do vyprodání nejlevnějších míst.

Termíny

Praha – Oslo: leden až květen; Praha – Bergen: konec prosince až březen.

Přestup

Přímé lety z Prahy. Přečtěte si, jak se dostat z letiště Oslo Gardermoen nebo Bergen Flesland do centra města.

Dopravce

Poletíte s Norwegian, která mj. nabídne wifi zdarma na palubě.

Zavazadla

V ceně pouze 2 příruční zavazadla: 55 x 40 x 23 cm a 25 x 33 x 20 cm.

Průvodce

Pročtěte si základní informace o zemi, průvodce Norsko.

Poznej destinace ještě před cestou

Nemusíte být mladí, zkušení nebo mít státnice z cizích jazyků. Najděte odvahu jít za svým snem s pomocí tipů od baťůžkářů, kteří už v zemi byli. Stačí kliknout na zemi v mapce.

5 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Odporúčam ísť vlakom z Oslo/Bergen do Myrdalu a tam sa pomotať po okolí, je tam veľa snehu a je tam nádherne. Prípadne zobrať odtiať Flamsku železnicu do Flamu (jedna z najkrajších železníc sveta), ďalej sa odtiaľ dá ísť loďou cez fjord do Gudvangen a odtiaľ busom do Voss). Takto som bol v marci. Alebo ostať v Bergene a vyliezť na okolité kopce, ktoré ponúkajú úžasné výhľady na fjordy (Ulriken, Floyen).

Avatar uživatele Šárka Knechtová

A jak se prosím dostat z Bergenu do Myrdalu? Nemůžu nikde najít spoje. Děkuji

Příspěvek: https://www.cestujlevne.com/akcn...u-3-350-kc

Diskuze: https://www.cestujlevne.com/disk...evek-13701

Děti touží jet někam, kde je hodně sněhu. Autem do Alp to bohužel vzhledem ke kinetóze nepřipadá v úvahu. Tahle nabídka zní slibně - aspoň u Norska bych to čekal. Co byste doporučili?

Avatar uživatele

Ahoj Leoši, byli jsme na den a noc v Oslu, určitě zkouknout operu a centrum, je to krása a když vyjde slunce a je aspoň kolem 20 stupňů (což není v Norsku vůbec pravidlem...), tak je to opravdu zážitek. Potom se přesunout ideálně na sever k Trondheimu nebo na západ do Bergenu (jeli jsme místními vlaky a opět nezapomenutelný a komfortní zážitek, doporučuji booknout jízdenky předem online za tzv. miniprise/akční na www.nsb.no). Na západním pobřeží se vyplatí cestovat i busem pokud si nepronajmete auto, a to např. i v Bergenu jsou kiosky www.skyss.no, kde Vám i vyřídí slevovou kartu na skupinové cestování. Doporučuji se přemístit do cca 100 Km od Bergenu vzdálené Oddy a tam se utábořit v Camp Odda (https://oddacamping.no/), mají dobré ceny a fajn obsluhu, která poradí, pomůže, zařídí...navíc se odsud dá podniknout trip na Trolltunga (Trolí jazyk), skalní útvar https://www.visitnorway.com/plac...unga/8625/ v překrásné přírodní scenérii! Vyberte určitě pokud možno nedeštivý den, protože jde o velice členitý terén na trase sice jen 11 Km, ale po absolvování cesty tam i zpět Vám to bude připadat jako 50 Km! Šťastnou cestu :)

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

Květnové výlety za sluněním z Bratislavy do Burgasu
-74 %

Tam chceš!

Jarní Kalifornie na lehko z Berlína
-40 %

To budou fotky!

Na úchvatný ostrov Réunion z Prahy přes Paříž
-32 %

A už tam budem?

Další akce
Zavřít
Ikona pinu
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

Malá země v srdci Evropy sousedící s Německem, Polskem, Slovenskem a Rakouskem. Pro mnoho turistů je Česká republika ještě stále jedním z členů Sovětského svazu, popřípadě si ji často pletou s Čečenskem, nebo jsou překvapeni, že už se nejmenuje Československo. Vítejte v Čechách.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít
Ikona pinu
Norsko Přílet na letiště Oslo Gardermoen , Bergen Flesland

Země trollů a nepopsatelné přírody

Norsko (norsky Norge) je jednou ze skandinávských zemí, která se rozkládá na nejsevernějším cípu Evropy, Skandinávském poloostrově. Západ země omývají Atlantický oceán a Norské moře, na východě země sousedí se Švédskem, Finskem a Ruskem.

Země je známá díky bohatým nalezištím ropy a vysokému životnímu standardu. Nedílnou součástí Norska jsou však také kilometry dlouhé fjordy, národní parky, jezera, ledovce, náhorní plošiny a další přírodní úkazy.

Průvodce pro Norsko
Průvodce pro letiště Oslo Gardermoen
Průvodce pro letiště Bergen Flesland