Na prodloužené víkendy z Prahy do jarního Osla i zimního Bergenu. Letenky od 1 700 Kč

Jak akci využít?

Na jarní poznávačku nejen norského hlavního města Oslo láká aerolinka Norwegian z Prahy, která v minulých dnech spustila na této lince prodej na celou příští letní sezonu. Projděte se po střeše budovy Norské opery, navštivte Královský palác nebo si zajeďte metrem do hor na Holmenkollen...

Zveřejněný kalendář letů je k cestovatelům vcelku přívětivý a umožní výlety na prodloužené víkendy během celého jara. Z Prahy můžete odlétat ve čtvrtek nebo v pátek, zpět se vrátíte v neděli nebo pondělí, zpáteční letenka přijde na 627 NOK / 1.700 Kč Lákavou se může zdát možnost letět bez jediného dne volna z práce v pátek a vrátit se v neděli, reálně byste však v Oslu strávili pouhý jediný den, vzhledem k pozdním odletům v pátek a brzkým v neděli.

Za stejnou cenu poletíme i do přístavního města Bergen na západě Norska, zatím však jen do konce března, musíme tedy počítat se zimou a hlavně krátkými dny.

Počítejte, že vzdor levným letenkám váš výlet do Norska pravděpodobně mezi ty nejlevnější patřit nebude. Jen ubytování v Oslu nebude patřit k nejlevnějším (počítejte s cenu kolem 1.700 Kč na noc za dvoulůžkové studio), nápomocno může být Airbnb, které přeci jen nějakou stovku ušetří.

Vzhledem ke svéráznému přepočtu kurzu doporučujeme nakupovat na norské jazykové mutaci v norských korunách, na jedné letence ušetříte zhruba stokorunu.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Praha
Česká republika
Oslo
Norsko

od 1 700 Kč 

Vyhledej letenky
Zpáteční přímý let 2 hod letu Rezervace na norwegian.no
Praha
Česká republika
Bergen
Norsko

od 1 700 Kč 

Vyhledej letenky
Zpáteční přímý let 2 hod letu Rezervace na norwegian.no

  Ukázka letenek z 03. 11. 2017.

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 2 500 Kč. Ušetříš přibližně 32 %.

Do kdy akce platí?

Platí do vyprodání nejlevnějších míst.

Na jaké termíny jsou letenky?

Praha – Oslo: leden až květen; Praha – Bergen: konec prosince až březen.

Jsou během letu přestupy?

Přímé lety z Prahy. Přečtěte si, jak se dostat z letiště Oslo Gardermoen nebo Bergen Flesland do centra města.

S kým poletím?

Poletíte s Norwegian, která mj. nabídne wifi zdarma na palubě.

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně pouze 2 příruční zavazadla: 55 x 40 x 23 cm a 25 x 33 x 20 cm.

Co podniknu v destinaci?

Pročtěte si základní informace o zemi, průvodce Norsko.

5 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Odporúčam ísť vlakom z Oslo/Bergen do Myrdalu a tam sa pomotať po okolí, je tam veľa snehu a je tam nádherne. Prípadne zobrať odtiať Flamsku železnicu do Flamu (jedna z najkrajších železníc sveta), ďalej sa odtiaľ dá ísť loďou cez fjord do Gudvangen a odtiaľ busom do Voss). Takto som bol v marci. Alebo ostať v Bergene a vyliezť na okolité kopce, ktoré ponúkajú úžasné výhľady na fjordy (Ulriken, Floyen).

před 10 měs
Avatar uživatele Šárka Knechtová
Šárka Knechtová

A jak se prosím dostat z Bergenu do Myrdalu? Nemůžu nikde najít spoje. Děkuji

před 9 měs
Leoš Literák

Děti touží jet někam, kde je hodně sněhu. Autem do Alp to bohužel vzhledem ke kinetóze nepřipadá v úvahu. Tahle nabídka zní slibně - aspoň u Norska bych to čekal. Co byste doporučili?

před 10 měs

Ahoj Leoši, byli jsme na den a noc v Oslu, určitě zkouknout operu a centrum, je to krása a když vyjde slunce a je aspoň kolem 20 stupňů (což není v Norsku vůbec pravidlem...), tak je to opravdu zážitek. Potom se přesunout ideálně na sever k Trondheimu nebo na západ do Bergenu (jeli jsme místními vlaky a opět nezapomenutelný a komfortní zážitek, doporučuji booknout jízdenky předem online za tzv. miniprise/akční na www.nsb.no). Na západním pobřeží se vyplatí cestovat i busem pokud si nepronajmete auto, a to např. i v Bergenu jsou kiosky www.skyss.no, kde Vám i vyřídí slevovou kartu na skupinové cestování. Doporučuji se přemístit do cca 100 Km od Bergenu vzdálené Oddy a tam se utábořit v Camp Odda (https://oddacamping.no/), mají dobré ceny a fajn obsluhu, která poradí, pomůže, zařídí...navíc se odsud dá podniknout trip na Trolltunga (Trolí jazyk), skalní útvar https://www.visitnorway.com/plac...unga/8625/ v překrásné přírodní scenérii! Vyberte určitě pokud možno nedeštivý den, protože jde o velice členitý terén na trase sice jen 11 Km, ale po absolvování cesty tam i zpět Vám to bude připadat jako 50 Km! Šťastnou cestu :)

Přidat odpověď
před 10 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

3812 starších akcí