Nejlevněji z Berlína do Kalifornie (žádné low-costy). Letenky od 8 107 Kč

Zpáteční
Před 4 měs

Jak akci využít?

Letenky z Berlína na západ USA sice pod 10 tisíci korunami oscilují už poměrně dlouho, ale proč si je čas od času nepřipomenout, zvlášť pokud není zcela jasné, zda se bude jednat o setrvalý stav. V současné době se dostáváme dokonce na samou spodní hranici 8 tisíc korun za zpáteční letenku, a to bez použití low-cost aerolinek. Ještě před pár lety naprosté sci-fi.

Aktuální ceny s přijatelnou a poměrně rychlou dobou letu startují na 8.107 Kč během období od ledna do června 2018, v říjnu a listopadu pak zhruba o 300-400 Kč dráž. Takže na co čekáte? Už abyste si vybírali selfie-klacek k pořádné fotce s Golden Gate Bridge v pozadí a psychicky se připravovali na mačkanice ve slavných sanfranciských cable-cars!

POZOR! Přiletíte a budete odlétat z letiště San Jose (SJC), nikoliv z hlavního San Francisco International (SFO). Začtete-li se však do našich informací o letišti San Jose, zjistíte, že doprava do San Francisca není nic složitého a vlastně ani o moc dražší než z letiště SFO (jízdenka na vlak stojí 9,75 $).

Chcete-li poznat Kalifornii od severu k jihu, možná se vám budou hodit open-jaw lety s příletem do Los Angeles a odletem ze SF za 8.418 Kč (nejlevněji v dubnu a červnu 2018).

A na závěr obligátní upozornění: nenechte se zlákat o pár desetikorun levnější cenou, takové obvykle skrývají nepříjemné překvapení v podobě nocování po letištích.

Letenky

Běžná cena: 13 000 Kč
 • Berlín - San Francisco
Odkud Berlín Berlín Tegel
Kam San Francisco San Francisco
 • Zpáteční letenka
 • Na Leden - červen
 • 1 přestup
 • 15 hodin letu

Cena od 8 107 Kč 

Vyhledej letenky od 8 107 Kč

cestujlevne.com

+2
 • Berlín - San Jose
 • Los Angeles - Berlín
Letenka 1
TXL - SJC
Letenka 2
LAX - TXL
 • Open-jaw letenka
 • Na Duben - červen
 • 1 přestup
 • 14 hodin letu

Cena od 8 498 Kč 

Vyhledej letenky od 8 498 Kč

cestujlevne.com

Ukázka letenek z 13. 09. 2017.

Co se ještě hodí vědět

Úspora

Běžná cena je 13 000 Kč. Ušetříš přibližně 38 %.

Platnost

Platí do aktualizace tarifu.

Termíny

Nejlevněji od ledna do června 2018, o pár stokorun dráž na přelomu října a listopadu. Přes Vánoce cca o 1.000 Kč dráž.

Přestup

Obvykle jeden přestup na letišti Londýn Heathrow

Dopravce

Poletíte na křídlech British Airways (letenky vystavené pod Finnairem).

Zavazadla

V ceně letenky je odbavené zavazadlo do 23 kg + standardní příruční.

Poznej destinace ještě před cestou

Nemusíte být mladí, zkušení nebo mít státnice z cizích jazyků. Najděte odvahu jít za svým snem s pomocí tipů od baťůžkářů, kteří už v zemi byli. Stačí kliknout na zemi v mapce.

8 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Ja lovim letenky do LA. Na červen prave, tak budu dal sledovat... :)

Avatar uživatele

Ahoj, vyskakuje mi tam v červnu cena cca 10500. Mate tip na nějaké konkrétní termíny? Nebo jak zobrazim kalendář?

Ahoj, je to tak, už je bohužel po akci, zrovna toto byla asi jednorázovka.. Nicméně ještě nezoufejme, čas od času se podobné ceny do SF objeví, chce to častěji kontrolovat.

Avatar uživatele L.Jaronek

Nedalo by se přistoupit v Londýně, /mezipřistání/. Zdá se mi jednodušší letět do Londýna , než do Berlína.

Určitě nedalo.

To už tady dlouho nebylo.

Avatar uživatele

Pouze drobná připomínka týkající se odkazu na open-jaw. V textu je uvedeno "s příletem do SF a odletem z Los Angeles". Nicméně odkaz pro vyhledávání letenek směřuje opačně tzn. TXL=>LAX; SFO=>TXL

Díky, opraveno.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

Z Prahy na thajský Phuket s Turkish Airlines
-22 %

To musíš vidět!

Další várka jízdenek s Flixbusem po Česku
-79 %

Tam to bude krásný!

Low-costem z Berlína do Singapuru i Perthu během prázdnin
-29 %

To musíš vidět!

Další akce
Zavřít
Ikona pinu
Německo Přílet na letiště Berlín Tegel

Německo se nachází ve střední Evropě a sousedí s Francií, Lucemburskem, Belgií, Nizozemskem, Dánskem, Polskem, Švýcarskem, Českou republikou, Rakouskem a také se Severním a Baltským mořem. Německo je rozděleno na 16 spolkových zemí. Oficiální název země zní Spolková republika Německo.

První věc, která napadne většinu lidí, když se řekne Německo, je Adolf Hitler. Na druhou stranu Německo dalo světu množství významných osobností, které svět ovlivnily pozitivním způsobem, například Ludwiga van Beethovena (jeho klavírní koncert pro Elišku je geniální), Alberta Einsteina (pokud si odmyslíte tu atomovou bombu), Martina Luthera, Immanuela Kanta a řadu dalších.

Průvodce pro Německo
Průvodce pro letiště Berlín Tegel

Zavřít
Ikona pinu
Spojené státy americké Přílet na letiště San Francisco , San Jose , Los Angeles

Země, kterou budete buď milovat, nebo nenávidět

Spojené státy americké (USA) jsou demokratickou federativní prezidentskou republikou, jejíž největší část se táhne kontinentem Severní Ameriky od Atlantského oceánu na východě po Tichý oceán na západě. Na severu hraničí pevninská část Spojených států s Kanadou, na jihu s Mexikem. Exkláva USA, Aljaška se svými ostrovy (Aleutské ostrovy), je z velké části obklopena Severním ledovým oceánem, pevninskou hranicí se stýká s Kanadou. 

Dále Spojeným státům náleží ostrovní území v pacifické oblasti tzv. Havajské ostrovy, známé skvělými podmínkami pro vodní sporty. Ke Spojeným státům řadíme také 14 přidružených území, z čehož 5 je obydlených – Portoriko, Guam, Severní Mariany, Americká Samoa, Americké Panenské ostrovy. Občané těchto přidružených oblastí nejsou automaticky občany USA, ale vztahují se na ně některé části americké ústavy. Celkově Spojené státy se svými přidruženými oblastmi zaujímají rozlohu více než 9 639 000 km2 a jedná se tak o třetí největší zemi světa.

Jak značí samotný název USA, jedná se o zemi, která sestává z 50 států a jednoho federálního území se statutem hlavního města – Washington D. C., v němž se nachází sídlo prezidenta, Kongresu a Nejvyššího soudu (District of Columbia). 

Chystáte-li se do Spojených států poprvé, pravděpodobně míříte buď na západní pobřeží, východní pobřeží, nebo na Havaj. Pokročilí cestovatelé, ti, kteří ve Spojených státech již párkrát byli, vyhledávají oblasti jako Aljaška, jih USA či středozápadní oblast. Ať jedeme kamkoli a třeba podesáté, vždy jsme my, Evropané, zaskočení, jak jsou Spojené státy obrovské, proto své časové možnosti znásobte třemi a pak teprve stihnete vše, co jste si napsali na seznam vašich TOP 10. 

Napsat tento článek nebude nic jednoduchého. Nelze totiž napsat nic, co by dokázalo shrnout, jaké Spojené státy jsou, jací jsou Američané, o Spojených státech nelze říct nic, co by je jednoznačně dokázalo definovat v pár větách. Jedná se o zemi, kterou lze milovat a nenávidět zároveň, kde natrefíte na to nejlepší, a také to nejhorší současného světa, kde pravděpodobně utratíte budget, který měl vystačit i na další cesty, ale vlastně vám to vůbec nebude vadit.

Vztah většiny cestovatelů ke Spojeným státům je rozporuplný, a přesto tam všichni stále dokola s nadšením jezdíme. Mimo stereotypní obrázky, které známe z filmů hollywoodské produkce, můžeme totiž v USA zažít úplně vše – velká města se vším, co nabízí, skvělé treky napříč horami a kempováni v divočině, surfování na vlnách a potápění pod nimi, vyzkoušíte gastronomii celého světa, strávíte hodiny přelety a přejezdy v autech, abyste se pak nemohli vzrušením ani nadechnout, jakmile stojíte a pod vámi leží stovky kilometrů až šest miliónů let starého Grand Canyonu.

Informace, které si můžete přečíst v tomto článku, jsou zejména určeny pro ty, kteří se do USA chystají poprvé. Shrnují základní informace o tom, jak se v USA zorientovat, na co si dát pozor nebo naopak to, co by vám mohlo pomoci.

Průvodce pro Spojené státy americké
Průvodce pro letiště San Francisco
Průvodce pro letiště San Jose
Průvodce pro letiště Los Angeles