Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Letenky z Berlína na západ USA sice pod 10 tisíci korunami oscilují už poměrně dlouho, ale proč si je čas od času nepřipomenout, zvlášť pokud není zcela jasné, zda se bude jednat o setrvalý stav. V současné době se dostáváme dokonce na samou spodní hranici 8 tisíc korun za zpáteční letenku, a to bez použití low-cost aerolinek. Ještě před pár lety naprosté sci-fi.

Aktuální ceny s přijatelnou a poměrně rychlou dobou letu startují na 8.107 Kč během období od ledna do června 2018, v říjnu a listopadu pak zhruba o 300-400 Kč dráž. Takže na co čekáte? Už abyste si vybírali selfie-klacek k pořádné fotce s Golden Gate Bridge v pozadí a psychicky se připravovali na mačkanice ve slavných sanfranciských cable-cars! 

POZOR! Přiletíte a budete odlétat z letiště San Jose (SJC), nikoliv z hlavního San Francisco International (SFO). Začtete-li se však do našich informací o letišti San Jose, zjistíte, že doprava do San Francisca není nic složitého a vlastně ani o moc dražší než z letiště SFO (jízdenka na vlak stojí 9,75 $).

Chcete-li poznat Kalifornii od severu k jihu, možná se vám budou hodit open-jaw lety s příletem do Los Angeles a odletem ze SF za 8.418 Kč (nejlevněji v dubnu a červnu 2018).

A na závěr obligátní upozornění: nenechte se zlákat o pár desetikorun levnější cenou, takové obvykle skrývají nepříjemné překvapení v podobě nocování po letištích.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Braniborská brána v Berlíně
Berlín TXL
Německo
SFO San Francisco
Spojené státy americké
San Francisco - Golden gate bridge
Zpáteční 15 hod letu (1 přestup)

Věděli jste, že s Cestujlevne.com získáte navíc

Podporu 24/7
v češtině

Možnost nezávazné
rezervace na 2 dny

Možnost platit
hotově či převodem

Braniborská brána v Berlíně
Berlín TXL
Německo
SJC San Jose
Spojené státy americké
San Jose v Kalifornii
Los Angeles
Los Angeles LAX
Spojené státy americké
TXL Berlín
Německo
Braniborská brána v Berlíně
Open-jaw 14 hod letu (1 přestup)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 13 000 Kč . Ušetříš přibližně 38 %.

Do kdy akce platí?

Platí do aktualizace tarifu.

Na jaké termíny jsou letenky?

Nejlevněji od ledna do června 2018, o pár stokorun dráž na přelomu října a listopadu. Přes Vánoce cca o 1.000 Kč dráž.

Jsou během letu přestupy?

Obvykle jeden přestup na letišti Londýn Heathrow

S kým poletím?

Poletíte na křídlech British Airways (letenky vystavené pod Finnairem).

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně letenky je odbavené zavazadlo do 23 kg + standardní příruční.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

8 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Ja lovim letenky do LA. Na červen prave, tak budu dal sledovat... :)

Odpovědět
před 4 lety

Ahoj, vyskakuje mi tam v červnu cena cca 10500. Mate tip na nějaké konkrétní termíny? Nebo jak zobrazim kalendář?

před 4 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Ahoj, je to tak, už je bohužel po akci, zrovna toto byla asi jednorázovka.. Nicméně ještě nezoufejme, čas od času se podobné ceny do SF objeví, chce to častěji kontrolovat.

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele L.Jaronek
L.Jaronek

Nedalo by se přistoupit v Londýně, /mezipřistání/. Zdá se mi jednodušší letět do Londýna , než do Berlína.

před 4 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Určitě nedalo.

před 4 lety
Avatar uživatele
cali

To už tady dlouho nebylo.

Přidat odpověď
před 4 lety

Pouze drobná připomínka týkající se odkazu na open-jaw. V textu je uvedeno "s příletem do SF a odletem z Los Angeles". Nicméně odkaz pro vyhledávání letenek směřuje opačně tzn. TXL=>LAX; SFO=>TXL

před 4 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Díky, opraveno.

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Vesnička Pepka námořníka
ušetříš až 75%
A už tam budem?
Želva v Abu Dabbab, Marsa Alam
ušetříš až 11%
Honem, dokud jsou místa!
Náměstí Dam
ušetříš až 36%
Tam to bude krásný!
Maják v Málaze
ušetříš až 58%
Jedem!
5288 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Braniborská brána v Berlíně
Německo Přílet na letiště Berlín Tegel

Německo se nachází ve střední Evropě a sousedí s Francií, Lucemburskem, Belgií, Nizozemskem, Dánskem, Polskem, Švýcarskem, Českou republikou, Rakouskem a také se Severním a Baltským mořem. Německo je rozděleno na 16 spolkových zemí. Oficiální název země zní Spolková republika Německo.

První věc, která napadne většinu lidí, když se řekne Německo, je Adolf Hitler. Na druhou stranu Německo dalo světu množství významných osobností, které svět ovlivnily pozitivním způsobem, například Ludwiga van Beethovena (jeho klavírní koncert pro Elišku je geniální), Alberta Einsteina (pokud si odmyslíte tu atomovou bombu), Martina Luthera, Immanuela Kanta a řadu dalších.

Průvodce pro Německo
Průvodce pro letiště Berlín Tegel

Zavřít boční panel
San Francisco - Golden gate bridge
Spojené státy americké Přílet na letiště San Francisco

Vzhledem k více jak 20kilometrové vzdálenosti od kraje San Francisca je doprava zajištěna příměstským vlakem BART (Bay Area Rapid Transit).

Vlaky odjíždí každých 20 minut a cena jízdenky se pohybuje okolo 9 $ v závislosti na cílové stanici (např. centrum San Francisca za 8,95 $, centrum Oaklandu za 9,35 $). Stanice metra San Francisco Int'l Airport Station je s letištními terminály spojena vláčkem AirTrain.

Doba jízdy z letiště do města trvá mezi 30 a 40 minutami, metro jede od 4:00 do půlnoci.

Do centra i na předměstí jižně od letiště se dostanete i autobusovou linkou 292 nebo ve špičkách linkou KX. Tyto varianty představují nejlevnější variantu dopravy, za jízdenku zaplatíte 2,25 $ ve směru do centra a 4 $ ve směru z centra. Na letišti sledujte směrovky "SamTrans", lístky lze platit pouze v přesné hotovosti u řidiče.

Během nočních hodin se na letiště dostanete autobusem číslo 397, která odjíždí centra (ulice Mission Ave.) každou hodinu. Linka pokračuje dále na jih až do Palo Alta.

V infostáncích na letišti můžete zakoupit i jízdenky na MHD přímo v San Franciscu (na BART se nevztahují). Více informacích na sfmta.com.

[iframe https://www.google.com/maps/d/u/0/embed?mid=1cqrDWiiysGVYZs7r2wGePnHwTkk]

Na letiště Oakland (OAK)

Doprava na blízké oaklandské letiště snad nemůže být jednodušší. Na letišti naskočte na BART směrem do centra San Francisca, kde v libovolné stanici v úseku Daly City – West Oakland přestoupíte na linku směr Pleasanton nebo Fremont. Ve stanici "Coliseum/Oakland Airport" pak už stačí přesednout na krátký automatický vláček, který vás doveze přímo před terminál letiště Oakland.

Celkem cesta zabere asi 50 minut a za jízdenku zaplatíte 15,70 $.

Na letiště San Jose (SJC)

Nejrychleji: Naskočte na metro "BART", dojeďte jednu stanici na San Bruno (7,65 $), kde přestoupíte na vlak Caltrain směr San Jose (9,75 $). Tím dojedete do stanice Santa Clara, kde přestoupíte na autobuse číslo 10, který vás zdarma odveze přímo k terminálu letiště San Jose. Celá cesta bude trvat zhruba 75 minut.

Nejlevněji: Nastoupíte na autobus číslo 292 (4 $), směrem na Hillsdale. V zastávce "Burlingame" přestoupíte na vlak Caltrain směr San Jose (9,75 $). Tím dojedete do stanice Santa Clara, kde přestoupíte na autobuse číslo 10, který vás zdarma odveze přímo k terminálu letiště San Jose. Celá cesta bude trvat zhruba 90 minut.

Průvodce pro Spojené státy americké
Průvodce pro letiště San Francisco

Zavřít boční panel
San Jose v Kalifornii
Spojené státy americké Přílet na letiště San Jose

Letiště obsluhuje autobusová linka číslo 10 „AirportFlyer“, která je zdarma. Jezdí jednou za 15–30 minut od 5:00 do 23:30.

Terminály spojuje s blízkou stanicí metra "Airport" na jedné straně a nádražím Caltrain, odkud vás zaveze do San Francisca nebo ke Stanfordově univerzitě na straně druhé.

Pro cestu do centra San Jose zvolíte „Airport Flyer“ ke stanici metra (5 minut), které vás doveze do města během 10 minut za 2 $.

Do San Francisca

Vydáte-li se rovnou z letiště do San Francisca, využijte autobusovou linku 10, která vás zdarma doveze ke stanici vlaku Caltrain "Santa Clara" (cca 10 minut), odkud se do centra SF dostanete během hodiny za 9,75 $. Informace o vlaku najdete na webu Caltrain.com.

Autobus číslo 10 jezdí cca jednou za 15 až 30 minut, vlak pak jednou až dvakrát do hodiny. Jízdenku na vlak koupíte v automatu na nádraží.

Průvodce pro Spojené státy americké
Průvodce pro letiště San Jose

Zavřít boční panel
Los Angeles
Spojené státy americké Přílet na letiště Los Angeles

Na letiště jezdí velké množství různých autobusových společností do různých částí města a okolí. Přímo k terminálům zajíždějí autobusy Flyaway, kyvadlové letištní autobusy, shuttle spoje do autopůjčoven a hotelů a dálkové spoje. Vždy odjíždí z druhého nástupiště v příletovém podlaží a jsou přehledně označeny. Jízdné se platí u řidiče.

Nejrychleji

Nejrychlejší cestu do mnoha částí Los Angeles zajišťují autobusy Flyaway (viz oficiální webna čtyřech linkách:

  • Centrum Los Angeles (Union Station): jízdní doba 75 minut, autobusy jezdí 24 hodin, 9,75 USD
  • Hollywood: jízdní doba 70 minut, autobusy jezdí 6:15–22:15, 8 USD
  • Westwood, Van Nuys: do Westwoodu zajíždí jen každý 2. spoj, jízdní doba kolem 100 minut, autobusy jezdí 24 hodin, 9,75 USD
  • Long Beach: cesta trvá 70 minut, autobusy jedou od 5:30 do 22:30, 9 USD.

Nejlevněji

Naopak nejlevnější způsob dopravy do centra Los Angeles nebo Long Beach je metro zelené linky ze stanice „Aviation/LAX“, kam nás od terminálu doveze letištní autobus "G" zdarma. Dále musíte ve stanici „Willowbrook“ přestoupit na modrou linku metra. Celkem cesta do Los Angeles i Long Beach vyjde na 1,75 USD + 1 USD za kartu, na kterou pak dále můžete nabíjet libovolné jízdenky. Lístek za 1,75 $ na kartě je přestupní a platí přesně 2 hodiny.

Celodenní jízdenka na všechny spoje "Metro" (tedy metro a autobusy na zastávkách označených písmenem "M") stojí 7 USD. Pozor, města Santa Monica či Manhattan Beach provozují vlastní systémy autobusů, na které se toto jízdné nevztahuje.

Celková cesta kyvadlovým autobusem k metru + zelenou linkou + modrou linkou bude trvat zhruba 60 až 70 minut. 

Alternativou je přestup na stříbrnou expresní autobusovou linku ve stanici "Harbor Freeway", nicméně zde platí speciální tarif za 2,50 $ + 1,75 $ na metro (přestupní se na Silver Line nevztahuje). Časová úspora navíc není nijak výrazná.

Lokální autobusy (Santa Monica, Venice Beach a další)

Lokální autobusy odjíždějí z autobusového nádraží, kam se od terminálu svezete kyvadlovým autobusem "LOT C" zdarma. Ten (na rozdíl od ostatních kyvadlových autobusů) odjíždí pouze z odletového podlaží, tedy po příletu musíte vyjet o poschodí výše. Interval činí 5 až 10 minut a cesta na autobusové nádraží trvá ani ne 10 minut.

  • Santa Monica, Venice Beach: využijte linku R3, jezdí od 5:30 do 19:30 (ve směru na letiště poslední spoj ve 21:00), intervaly 15 až 20 minut, cena jízdenky 2,50 $, případně pomalejší zastávkovou linkou číslo 3 za 1,25 $.
  • Redondo Beach, Manhattan Beach, Hermosa Beach: využijte autobus číslo 109 s intervalem 45 minut, který jede od 6:00 do 20:30, jízdné za 1 $.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1t1vXxPBAbxcAy6J7IUs_2a8NBT4]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Průvodce pro Spojené státy americké
Průvodce pro letiště Los Angeles