Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Skvělou nabídku pro baťůžkáře a všechny cestovatele, kteří nejradši létají jen s příručním zavazadlem, má právě v nabídce rakouská aerolinka Austrian. Na mnoho termínů od ledna až do června nabízí zpáteční letenky z Prahy do New Yorku za 9 670 Kč s jedním rychlým přestupem ve Vídni. Místní letiště je přitom známé svými bezproblémovými přestupy.

Spolu s letenkou už teď začněte řešit i ubytování, které při plánování na poslední chvíli může překvapit nepříjemně vysokými cenami. Podívejte se na tipy do našeho průvodce a rezervujte si ubytování v New Yorku.

Aktuálně je nutné pro cestu do USA disponovat očkováním a negativním testem provedeným maximálně 1 den před odletem, může být i antigenní. Sledujte, zda se podmínky nezmění, na naší stránce koronavirus v USA.

Dejte pozor na letiště příletu a odletu v New Yorku, k dispozici jsou za stejnou cenu lety na Newark i JFK, tak ať nedojde při cestě na odlet k "Rossově" mýlce.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
NYC New York
Spojené státy americké
New York night
Zpáteční 11 hod letu (1 přestup)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 13 000 Kč . Ušetříš přibližně 26 %.

Na jaké termíny jsou letenky?

Leden, březen, květen a červen

Jsou během letu přestupy?

Krátký, ale v pohodě stihnutelný přestup na letišti Vídeň

S kým poletím?

Austrian Airlines

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně klasické příruční, odbavené za poplatek 1 800 Kč v jednom směru

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

9 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Vídenskému letišti se už vyhýbám. Váží a měří tam každé zavazadlo. To jsem nikde jinde nezažil, možná před lety v Londýně .

před měs
Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1
  • Právě online
  • Přidal se před 4 lety
  • Napsal 767 komentářů
  • Poslat zprávu

Co to meleš??

před měs

Každý asi máme jinou zkusenost

před měs

Já, když jsem odtud ještě před Covidem letěl, tak mi nejdříve neprošlo odbavene zavazadlo, tak jsem tam něco prehazoval do batuzku a ten mi taky neprošel při odchodu z check-inu do letistniho prostoru(jeste před security), kde stali 2 guardi s vahama a kontrolovali batozinu(8kg) . Spoustu věcí jsem pak vyhazoval, popř. nastrkal do kapes. Od security už to bylo v pohode, takže při prestupovani možná OK.

před měs

Samozřejmě, že to ale mohl být jen blbý den, který začal uz tim, že po příjezdu Flixbusu do Vidne nepřijel navazující spoj na letiště, ktery byl v ceně jízdenky. Museli jsme pak na letiště z Edbergu brzy ráno taxíkem. Po marných stiznostech u Flixbusu tyto spolupráce s navazujícími spoji na letiště Flixbus pote zrušil.

před měs
Iveta _K

Tohle jsem na letišti ve Vídni taky viděla. Při přestupu netuším, ale těsně před bezpečnostní kontrolou stáli dva tydýti a fakt všem bez výjimky vážili batohy. Kdo měl nad 8kg, buď platil nebo vyhazoval zbytečnosti. Já jako úzkostný dodržovač batožinových předpisů jsem s tím problémy neměla, ale spousta lidí koukala jak puci.

Z Vídně přímy let a dá se i za 7400kc konkrétně na únor.

Odpovědět
před měs

Dobrý den, je možno nastoupit až ve Vídni a při návratu vystoupit opět ve Vídni?

před měs
Avatar uživatele torpy68
torpy68

Vystupit iba s prirucnou batozinou ano. Nastupit nie.

Avatar uživatele

Další akční letenky

Maják v Málaze
ušetříš až 58%
Tam chceš!
Jambiani
ušetříš až 39%
Tam chceš!
Enna
ušetříš až 71%
Jedem!
Pickalbatros Dana Beach Resort
ušetříš až 43%
Tam jsi vždycky chtěl!
5285 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

  • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
  • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
  • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
  • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 40 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 120 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

  • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 100 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
New York night
Spojené státy americké Přílet na letiště v okolí New Yorku

Země, kterou budete buď milovat, nebo nenávidět

Spojené státy americké (USA) jsou demokratickou federativní prezidentskou republikou, jejíž největší část se táhne kontinentem Severní Ameriky od Atlantského oceánu na východě po Tichý oceán na západě. Na severu hraničí pevninská část Spojených států s Kanadou, na jihu s Mexikem. Exkláva USA, Aljaška se svými ostrovy (Aleutské ostrovy), je z velké části obklopena Severním ledovým oceánem, pevninskou hranicí se stýká s Kanadou. 

Dále Spojeným státům náleží ostrovní území v pacifické oblasti tzv. Havajské ostrovy, známé skvělými podmínkami pro vodní sporty. Ke Spojeným státům řadíme také 14 přidružených území, z čehož 5 je obydlených – Portoriko, Guam, Severní Mariany, Americká Samoa, Americké Panenské ostrovy. Občané těchto přidružených oblastí nejsou automaticky občany USA, ale vztahují se na ně některé části americké ústavy. Celkově Spojené státy se svými přidruženými oblastmi zaujímají rozlohu více než 9 639 000 km2 a jedná se tak o třetí největší zemi světa.

Jak značí samotný název USA, jedná se o zemi, která sestává z 50 států a jednoho federálního území se statutem hlavního města – Washington D. C., v němž se nachází sídlo prezidenta, Kongresu a Nejvyššího soudu (District of Columbia). 

Chystáte-li se do Spojených států poprvé, pravděpodobně míříte buď na západní pobřeží, východní pobřeží, nebo na Havaj. Pokročilí cestovatelé, ti, kteří ve Spojených státech již párkrát byli, vyhledávají oblasti jako Aljaška, jih USA či středozápadní oblast. Ať jedeme kamkoli a třeba podesáté, vždy jsme my, Evropané, zaskočení, jak jsou Spojené státy obrovské, proto své časové možnosti znásobte třemi a pak teprve stihnete vše, co jste si napsali na seznam vašich TOP 10. 

Napsat tento článek nebude nic jednoduchého. Nelze totiž napsat nic, co by dokázalo shrnout, jaké Spojené státy jsou, jací jsou Američané, o Spojených státech nelze říct nic, co by je jednoznačně dokázalo definovat v pár větách. Jedná se o zemi, kterou lze milovat a nenávidět zároveň, kde natrefíte na to nejlepší, a také to nejhorší současného světa, kde pravděpodobně utratíte budget, který měl vystačit i na další cesty, ale vlastně vám to vůbec nebude vadit.

Vztah většiny cestovatelů ke Spojeným státům je rozporuplný, a přesto tam všichni stále dokola s nadšením jezdíme. Mimo stereotypní obrázky, které známe z filmů hollywoodské produkce, můžeme totiž v USA zažít úplně vše – velká města se vším, co nabízí, skvělé treky napříč horami a kempováni v divočině, surfování na vlnách a potápění pod nimi, vyzkoušíte gastronomii celého světa, strávíte hodiny přelety a přejezdy v autech, abyste se pak nemohli vzrušením ani nadechnout, jakmile stojíte a pod vámi leží stovky kilometrů až šest miliónů let starého Grand Canyonu.

Informace, které si můžete přečíst v tomto článku, jsou zejména určeny pro ty, kteří se do USA chystají poprvé. Shrnují základní informace o tom, jak se v USA zorientovat, na co si dát pozor nebo naopak to, co by vám mohlo pomoci.

Průvodce pro Spojené státy americké
Průvodce pro letiště v okolí New Yorku