Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Společnost Lufthansa nabízí veskrze zajímavé tarify z Prahy do měst, na které nízkonákladové aerolinky prozatím příliš nemyslí, alespoň z našich středoevropských končin. Vydat se můžete do jednoho z nejvýznamnějších poutních míst, galicijského Santiaga de Compostela, které je finálním bodem Svatojakubské cesty, unikátní sítě dvanácti poutních cest zapsaných dokonce na seznamu UNESCO. Díky své poloze však Santiago poslouží i jako ideální výchozí bod pro cesty po severozápadním Španělsku, které je plné divokých útesů, úchvatných výhledů a zelených kopců.

Druhou velmi netradiční destinací, kam Lufthansa nabídne akční letenky, je Pamplona. Město na úpatí Pyrenejí a kousek od Biskajského zálivu, které proslavily především tradiční a světoznámý běh s býky na den Sv. Fermína. 

Jistě zajímavou možností pro časově omezenější poutníky, kteří nemohou vyrazit pěšky už z domova, budou open-jaw letenky z Prahy do Pamplony a ze Santiaga do Prahy. Pamplonou totiž prochází jedna z hlavních větví Svatojakubské cesty, vydáte se na cca 680 km dlouhouo pouť severním Španělskem přes historická města Logroño, Burgos nebo León. Po prokliku na web Lufthansy v tomto případě zvolte možnost "Multi-stop flights".

Letenky do Santiaga jsou dostupné po celý rok od listopadu až do srpna, přičemž nejnižších cen dosáhnou v červnu (3.224 Kč), po zbytek roku se pohybují mezi 3.384 a 3.489 Kč. Do Pamplony si pak za uvedené ceny zaletíme až do června 2018.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
SCQ Santiago de Compostela
Španělsko
Santiago de Compostela
Zpáteční 6 hod letu (1 přestup)
Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
PNA Pamplona
Španělsko
Pamplona
Zpáteční 5 hod letu (1 přestup)
Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
PNA Pamplona
Španělsko
Pamplona
Santiago de Compostela
Santiago de Compostela SCQ
Španělsko
PRG Praha
Česká republika
Karlův most v Praze
Open-jaw 5 hod letu (1 přestup)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 6 000 Kč . Ušetříš přibližně 47 %.

Do kdy akce platí?

Platí do aktualizace tarifu.

Na jaké termíny jsou letenky?

Listopad 2017 až srpen 2018 (u Santiaga), resp. do června 2018 (u Pamplony).

Jsou během letu přestupy?

Rychlé přestupy na letišti Frankfurt nebo Curych.

S kým poletím?

Na svých křídlech vás ponese společnost Lufthansa.

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně jen příruční zavazadlo do 8 kg. Odbavené zavazadlo bude stát celkem 1.340 Kč za všechny lety.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Další akční letenky

Lapad
ušetříš až 66%
Honem, dokud jsou místa!
Mauritius pláže
ušetříš až 26%
Tam jsi ještě nebyl!
Domky na Madeiře
ušetříš až 33%
To budou fotky!
Almadraba
ušetříš až 49%
Hurá za zážitky!
K moři do Alicante z Prahy
3 048 Kč
2022-05-19T12:02:42+02:00 0 komentářů
5456 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

  • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
  • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
  • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
  • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 40 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 120 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

  • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 100 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Santiago de Compostela
Španělsko Přílet na letiště Santiago de Compostela

Z letiště se přímým autobusovým spojením dostaneme hned do několika měst.

Santiago de Compostela:

Do centra (Plaza de Galicia) i k hlavnímu nádraží jezdí speciální letištní oranžovo-bílý autobus. Zastávka na letišti se nachází přímo u výstupu z příletové haly, stanice v centru, kde letištní autobus zastavuje, poznáte podle sloupku, na jehož vrcholu je v modrém poli nakreslené černé letadlo. 

Autobusy jezdí jednou za 30 minut (vždy v XX:00 a XX:30 z letiště, resp. v XX:10 a XX:40 z nám. Plaza de Galicia směrem na letiště). Poslední spoj z letiště jede v 1:00, zatímco první z centra na letiště až v 6:10 (pro brzký ranní odlet lze využít i poslední noční spoj v 0:10). Cesta zabere 35 až 45 minut. 

Jízdenka stojí 3 EUR a koupíte ji u řidiče – pouze v hotovosti. Alternativně lze koupit online na webu autobusového dopravce. Lze koupit zvýhodněná zpáteční za 5,10 EUR. Lístky se kupují na konkrétní spoj, platí však ještě do 3 hodin od času, který jste zakoupili, takže lze využít i pozdější spoje. Jízdenky koupené online je nutné vytisknout.

Cena taxi do Santiaga je plošná a činí 21 EUR.

Lugo:

Do Luga se přímými autobusy dostaneme 8x denně při ceně 9,45 € za jízdu (lze koupit online), cesta trvá téměř dvě hodiny a lístky.

Průvodce pro Španělsko
Průvodce pro letiště Santiago de Compostela

Zavřít boční panel
Pamplona
Španělsko Přílet na letiště Pamplona

Spojení MHD s centrem a hlavním nádražím obstarává autobusová linka A. Z letiště odjíždí autobus vždy v celou hodinu od 7:00 do 22:00, z nádraží směrem na letiště pak vždy v XX:30 od 7:30 do 21:30. Jízdenku si koupíte u řidiče za 1,35 €. Více o MHD v Pamploně na oficiálním webu.

Taxi by nemělo vyjít na více než 10 €.

Průvodce pro Španělsko
Průvodce pro letiště Pamplona