Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Pokud jste ještě nestihli ulovit letenky se slušnou cenou do některé z exotických destinací ještě během letošní zimy, Qatar Airways nabízejí možnost reparátu. Aktuální nabídka letů z Budapešti na malajsijský ostrov Penang za 147300 forintů / 11.705 Kč / 460 € je totiž dostupná již od února a dále pak až do konce dubna, tedy stále ještě v hlavní sezoně. 

Ostrov Penang pak může sloužit jako ideální výchozí bod. S pevninou je spojen krátkým silničním mostem, snadno se tak dostanete do národních parků, na východní pobřeží Malajsie, ale i na oblíbený ostrov Langkawi, který je vzdálen 25 minut letu s AirAsia nebo 2 hodiny trajektem.

Lety vybírejte na webu Qatar Airways jako, alternativně můžete kupovat přímo přes náš vyhledávač letenek nebo využít kalendář termínů.

Před cestou už zbývá jen prostudovat praktické informace, ke kterým vám pomůžou:

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Budapešť
Budapešť BUD
Maďarsko
PEN Penang
Malajsie
Penang
Zpáteční 15 hod letu (1 přestup)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 14 000 Kč . Ušetříš přibližně 16 %.

Do kdy akce platí?

Prodej do 20.1. nebo aktualizace tarifu W.

Na jaké termíny jsou letenky?

Únor až duben

Jsou během letu přestupy?

Jeden přestup na letišti Doha Hamad.

S kým poletím?

Qatar Airways

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně odbavené zavazadlo do 30 kg + standardní příruční.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

4 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele niemandos
niemandos

Využiju toto vlákno a zeptám se. Přemýšlím o dubnové cestě do KUL z BUD. Jedna z možností je i využít tuto nabídku. Ale na webu Qatarců se dá najít cena do KL jen o tisícovku vyšší, takže z mého pohledu nemá cenu letět do Penangu, pokud já chci pokračovat na Moluky. Stejně tam všechno létá z KL, takže bych za přískoky dál plus mínus stejné peníze a ještě to neměl na jedné letence.

Hraju si proto s nákupem letenky do KUL. V nabídce letů tam i zpět je i možnost 2 přestupů (Doha :) a právě Penang) jednak na hlavní letiště ale ty nejlevnější letenky jsou na Sultana Abdula.. airport SZB, které Jsou levnější o nějakou tu stokorunu Když ale zadam toto druhé letiště, tak z nabídky zmizí na zpáteční let tato možnost. nebo nezmizí, ale pak to nechce pustit do dalšího kroku, že to je jiné letiště. V nabídce destinací při zadávání místa ten SZB vůbec není. Různě to zkouším, ale vždy to ztroskotalo na dalším kroku. Tak nevím, co s tím. Asi jsem blbej!! Má s tím někdo zkušenost. Jedná se úsporu řekněme do 1 tis Kč, ale proč to nevyužít. Taky to nechce pustit tam i zpět s dvěma přestupy. Jak zadám třeba směr tam 2, tak nazpátek z nabídky okamžitě možnost dvou přestupů. Mám ale za to, že včera se mi jednou podařilo navolit tam i zpět s 2 přestupy. Pak se v tom vyznej :-))

Díky za případné rady.

Odpovědět
před 2 lety
Avatar uživatele niemandos
niemandos

@Krystov Nejak vám to blbne. Moje odpověď se nezobrazuje, ale to je jedno.Nejsou to žádné akce co mam na mysli. .Ja to dost sleduju, protože každá dobra cena mě do Malajsie láká, a ceny s Qatarcema se tam často pohybují kolem 9,5-11,5tis. Myslim na ten Penang. Je to ale jen vždy na jednotlivé termíny, treba jen jeden v měsíci. Nic plošného. Treba min. týden jsem na stránkách Qatarcu viděl za 12 tis do KL s přestupem prave v Penangu. Samozrejme z BUD. Hledal jsem to kvůli tomu našemu přískoku s Bacou na Moluky :). Jinak ja letěl posledně do KL v únoru za 11,7 z BUD. Ale jak píšu, nejsou to plošné ceny,ale člověk musí hledat a sledovat.To ti ale nemusím vysvětlovat.Jakou variantu bys doporučil s tou open-jaw. Láká mě to s ANA jsem ještě neletel v Japonsku nebyl.

před 2 lety
Avatar uživatele niemandos
niemandos

Jo a prosím trolla Leonarda,ať si dá pohov.

Přidat odpověď
před 2 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

niemandos: Nevím nevím, kromě Scootu moc levnějších letenek na Penang nepamatuju. Leda Condor do KUL, ale tam je vždycky jen pár termínů. To Japonsko vypadá fajn, hlavně při open-jaw.

Odpovědět
před 2 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Macarella Beach
ušetříš až 66%
Hurá za zážitky!
Hurghada
ušetříš až 37%
Všude dobře, co doma!
Gran Vía
ušetříš až 68%
Honem, dokud jsou místa!
Split
ušetříš až 38%
A už tam budem?
4910 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Budapešť
Maďarsko Přílet na letiště Budapešť Ferenc Liszt

Nejlevnější možností dopravy do centra je autobus číslo 200E, který jede ke konečné stanici modré linky metra M3 „Köbanya-Kispest“ (do konce roku 2020 jezdí autobusy kvůli výluce ke stanici metra M3 „Nagyvárad“). Odtud už snadno dojedeme přímo do centra metrem. Celková doba cesty činí asi 50 minut a zaplatíme za ní 530 HUF (přestupní jízdenka na 100 minut). V jízdenkových automatech lze platit kreditní kartou. 24hodinová jízdenka (platí skutečně 24 hodin od označení) vyjde na 1 650 HUF.

Od června 2017 jezdí také expresní linka 100E bez přestupu přímo do centra města (staví jen na Kálvin Tér a Deák Ferenc Tér). Jede od 4:00 do 0:30 každých 10 minut, přičemž cesta zabere asi 30-40 minut. Na této lince však platí speciální tarif: jedna jízda vyjde na 900 HUF a jízdenku není možné použít na jiné linky, stejně jako jiné jízdenky nelze použít na trasu 100E.

Alternativní způsob nabízí nově od roku 2017 autobusová společnost Flibco. Z letiště jede přímo do centra se zastávkami na autobusovém nádraží Népligét, Deák Ferenc tér a u nádraží Nyugati, Déli a Keleti. Cesta do centra zabere zhruba 70 minut, autobusy jezdí 24 hodin denně každých 30 minut při ceně 9 € za jednosměrnou jízdenku. Rezervaci lze provést online.

Průvodce pro Maďarsko
Průvodce pro letiště Budapešť Ferenc Liszt

Zavřít boční panel
Penang
Malajsie Přílet na letiště Penang

Zdaleka nejlevnější variantou dopravy jsou městské autobusy. MHD je na Penangu poměrně kvalitní a moderní a není se tak čeho obávat.

Jízdné se vypočítává dle ujeté vzdálenosti, do města George Town zaplatíte 2,70 ringitu, do nejvzdálenějších míst pak (Batu Ferringhi) 4 ringitů. Platí se v přesné hotovosti do kasičky u řidiče. Můžete zaplatit například 3 ringity, jízdenku vám řidič vydá, ale 30 centů nevrátí. Na letiště jezdí tři autobusové linky, každá z nich cca od 5:30 do 23:00 s intervalem 20 až 60 minut (přesný jízdní řád neexistuje). Zastávka je přímo před terminálem.

Cesta do George Townu trvá minimálně 40 minut.

  • Centrum George Townu (autobusový terminál Komtar): linky 102, 401, 401E
  • Historická oblast Jetty: linky 401, 401E
  • Pláže Batu Ferringhi: linka 102
  • Oficiální informace: http://www.rapidpg.com.my/.

Taxi do Georgetownu vyjde zhruba na 50 ringitů, výhodněji vyjde jízda přes aplikaci Grab, kdy cesta do centra stojí mezi 20 a 30 MYR.

Průvodce pro Malajsie
Průvodce pro letiště Penang