Sydney s Qatar Airways z Prahy, zpět do Mnichova. Letenky od 18 196 Kč

Jak akci využít?

Plánujete-li výlet k protinožcům do míst, kde se potkává neporušená příroda s uvolněnou atmosférou velkoměst, australské Sydney bude tím ideálním výchozím bodem. Využijte aktuální nabídky nejlepší aerolinky svět Qatar Airways a leťte bez kompromisů, bez dlouhých čekání na letištích a přitom za nejnižší dostupnou cenu. 

Nejlevnějších cen dosáhneme tzv. open-jaw letenek, to znamená, že odlétat budeme z Prahy, vrátíme se do Mnichova. Přílety jsou vždy na mnichovské letiště jsou buď v 7:00 nebo ve 12:45, což je ideální čas na to chytit vlak z Freisingu (kam se dostanete během 20 minut autobusem 635 přímo od terminálu). Železniční spojení přitom v současnosti představuje nejlevnější volbu mezi Mnichovem a ČR, například za jízdenku do Prahy v eshopu ČD zaplatíte 386 Kč.

Dostupné je velké množství termínů od poloviny února s nejpozdějším návratem v polovině května 2018.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Letenky
Praha
Česká republika
Sydney
Austrálie
Sydney
Austrálie
Mnichov
Německo

od 18 182 Kč

Vyhledej letenky
Open-jaw 1 přestup 24 hod letu Rezervace na cestujlevne.com

  Ukázka letenek z 28. 12. 2017.

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 25 000 Kč . Ušetříš přibližně 27 %.

Do kdy akce platí?

Platí do 7. ledna nebo vyprodání míst v tarifní třídě T.

Na jaké termíny jsou letenky?

Období poloviny února až poloviny května.

Jsou během letu přestupy?

Kratší přestup na letišti Doha Hamad.

S kým poletím?

Informace o Qatar Airways poskytne náš průvodce.

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně odbavené zavazadlo do 30 kg + standardní příruční.

Co podniknu v destinaci?

Austrálie

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

4 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele evinkamalinka
evinkamalinka

Tahle kombinace je levná i na podzim v některých termínech. Sleduji to od pondělí a můžete mi vysvětlit jak qatar tvoří ty ceny? V pondělí odpoledne se podívám na konkretní termín a cena je kolem 18tis. Pak se podívám večer a cena za stejný termín je 20tis. Pak se podívám v úterý ráno a cena je dokonce 25tis. A dneska zase za 20. Tohle fakt nechápu. Spíš mě teda zajímá, kdy to bude zase nejlevnejsi, ale to předpokládám, že ví asi jen bůh :-D

Odpovědět
před 11 měs

Co to má společnýho s Austrálii?

před 12 měs

Kdysi mi tam odešla bydlet kamaradka

Přidat odpověď
před 11 měs

Prosím nevíte o letenkach z ČR do Burgasu na srpen 2018 ?Děkuji

Odpovědět
před 12 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

ušetříš až 65%
To budou fotky!
ušetříš až 61%
Tam chceš!
ušetříš až 25%
Tam jsi ještě nebyl!
ušetříš až 40%
To musíš vidět!
4013 starších akcí
Zavřít boční panel
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Nejrychleji se do centra dostanete linkami 100 a 119:

  • 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
  • 119: každých 4 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
  • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí stejný tarif (32 Kč) na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 110 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Během noci využijte noční linku 910.

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobusová linka:

  • AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí tarif pražské MHD, ale tarif Českých drah a je tak možné si na e-shopu ČD koupit jízdenku přímo na letiště.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Austrálie Přílet na letiště Sydney Kingsford Smith

Nejrychlejší cesta do města vede metrem „Airport Link“. Do centra Sydney dojedete za 14 minut. Metro jezdí každých 5–10 minut od 5:00 do 0:00. Běžná jízdenka stojí 18,70 AUD ke všem terminálům. Na stanici si v pokladně pořiďte Opal Cardna kterou nahrajete vámi zvolený obnos a kterou dále můžete používat i pro cesty autobusem a dalšími městskými vlaky.

Z letiště napříč jižní a západní částí Sydney jezdí také autobus číslo 400. Linka jezdí každých 20 minut od 5:00 do 23:30.

Noční doprava na letiště nezajíždí.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1APbe9dt_BFVRg5OI0c3B20JezNA]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Průvodce pro Austrálie
Průvodce pro letiště Sydney Kingsford Smith

Zavřít boční panel
Německo Přílet na letiště Mnichov

Do Mnichova

Pro cesty na letiště nejvíce využijete městskou železnici S-Bahn, která je nejrychlejším a nejspolehlivějším způsobem dopravy do města. Do města jezdí dvě linky: S1 (západním směrem) a S8 (východní směrem), obě se setkají v centru a u hlavního nádraží. Interval každé z linek činí 20 minut, přičemž cesta do centra zabere 40 minut a za jízdenku zaplatíte 11,60 € (celodenní lístek na všechny typy dopravy vyjde na 13 €). Jízdenky koupíte v automatu u vstupu do stanice, lze zaplatit i kartou. Linka S8 jezdí 24 hodin. 

Cestu kamkoliv po Mnichově si naplánujte dle vyhledávače dopravního podniku.

Alternativní a o něco levnější spojení zajišťuje „Lufthansa Airport Bus“ přes severní okraj města do centra. Jízdenka stojí 10,50 €, zvýhodněná zpáteční pak 17 €. Autobusy zastavují pouze u hlavního nádraží a na severním okraji města ve stanici Schwabing.

Do Freisingu

Pokud plánujete cestu na mnichovské letiště vlakem z Prahy, vystoupíte ve stanici Freising, odkud jezdí přímý autobus číslo 635. Linka jede jednou za 20 minut od 4:00 do 0:30 a na letiště dorazí po 24 minutách jízdy. Jízdenku zakoupíte u řidiče za 2,90 €.

Nově můžete při cestě do Freisingu využít i vlak. Za 2,90 € dojedete na freisingské nádraží během 10 minut, vlaky zatím jezdí jen jednou za hodinu.

Průvodce pro Německo
Průvodce pro letiště Mnichov