Jak akci využít?

Na zimní poznávací cestu po Mexiku můžete vyrazit z vídeňského letiště, odkud právě nabízí zvýhodněné tarify španělská aerolinka Iberia. Za 12 471 Kč si zakoupíte zpáteční letenky do letoviska Cancun, o pár stovek více pak svou výpravu započnete v samotném hlavním městě Mexico City.

Aktuálně je k dispozici mnoho termínů, zejména od listopadu do března, ale na cestu se můžete vydat už v září. V ceně je taktéž zavazadlo do 23 kg. Pokud uvažujete nad zimní dovolenou na plážích v Cancunu, rozhodně s nákupem neváhejte, výhodnější bývají už jen last–minute letenky, na které se však nedá spolehnout a mnohdy jsou jen s odletem ze vzdálenějších německých letišť jako Kolín či Hamburg. Ubytování seženete doslova za pár šupů na noc.

K dispozici jsou též multi–city varianty s příletem do Mexico City a odletem z Cancunu. Praktické tipy nejen k dopravě naleznete v našem průvodci po Mexiku.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Vídeň VIE
Rakousko
CUN Cancun
Mexiko
Zpáteční 22 hod letu (2 přestupy)

Věděli jste, že s Cestujlevne.com získáte navíc

Podporu 24/7
v češtině

Možnost nezávazné
rezervace na 2 dny

Možnost platit
hotově či převodem

Vídeň VIE
Rakousko
MEX Mexico City
Mexiko
Zpáteční 16 hod letu (1 přestup)
Vídeň VIE
Rakousko
MEX Mexico City
Mexiko
Cancun CUN
Mexiko
VIE Vídeň
Rakousko
Open-jaw 16 hod letu (2 přestupy)

  Ukázka letenek z 27. 07. 2018.

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 16 500 Kč . Ušetříš přibližně 24 %.

Do kdy akce platí?

Do vyprodání tarifu O nebo 13.8.

Na jaké termíny jsou letenky?

Od září do dubna 2019

Jsou během letu přestupy?

V Madrid Barajas a případně Mexiko Benito Juaréz

S kým poletím?

Iberia

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně je příruční i odbavené zavazadlo do 23 kg.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

14 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, zda je při cestě tam dostačující doba na přestup v Torontu 1,5 h (přílet s Australian Air, navazující s Air Canada) a zda je zapotřebí si zajistit nějaká víza/povolení.

Předem děkuji za rady.

před rokem
Kryštof Hájek

Dobrý den, při přestupu v Kanadě vždy potřebujete vyřídit elektronické povolení ETA za 7 CAD (https://www.canada.ca/en/immigra...mpaign=eta)

máte někdo zkušenost s letem přes oceán s nimi? našla jsem jenom samé velmi špatné recenze...

dík Veronika

před rokem
Kryštof Hájek

To je otázka, recenze se většinou píšou jen tehdy, když má člověk negativní zážitek. Iberia z mého pohledu patří k podprůměru co se týká palubní zábavy (výběr filmů, kvalita obrazovky). Jinak místo na nohy, služby, přestup v Madridu - to je všechno průměr jako u každé jiné aerolinky. Z mého pohledu se zkrátka nevyplatí připlácet několik tisíc za let s jinou aerolinkou, když je tady tahle nabídka.

před rokem
Vojtěch Hájek

Letěl jsem s nima jen cca hodinku z Madridu na Mallorku a bylo to uplne v pohodě. Místa na nohy pocitově víc nez v Ryanairu, sedačky v klidu...

před rokem
Avatar uživatele Lenka
Lenka

Letěla jsem s nimi do MEX několikrát a vždy bez problémů..

Snažila jsem se najít nějaký let přes ty vánoční svátky (nezmiňujete totiž, že by to bylo vyjma Vánoc), ale nějak se mi nedaří. Prosím tedy o pomoc...netuším, zda neumím hledat nebo lety v daný termín jsou prostě dražší... Chtěla bych pro 3 osoby na cca týden Cancún. Moc díky :)

před rokem
David Eiselt
  • Přidal se před 8 lety
  • Napsal 10385 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2018-07-27T14:01:41+02:00)

Odlet nejpozději 17.12., návrat před koncem roku nebo až v půlce ledna. https://www.cestujlevne.com/lete...2018-12-28

Avatar uživatele novakvit
novakvit

Pozor na cesty do Cancunu a Playe del Carmen – mají tam obrovský problém se špínou a řasami v moři. Někteří potom mohou být zklamaní, protože místo krásného moře s bílým pískem na pláži uvidí skoro smetiště. :-(

před rokem
Jana

... a to je problém sezónní nebo celoroční?

před rokem

Ja byla v Cancunu vicekrat....zima uplne super...zadne chaluhy krasne pocasi i more, podzim zadne chaluhy a obcas destivo, jaro zadne chaluhy a krasne pocasi :D Nicmene je pravda, ze byl rok, kdy meli v celem karibiku v lete problem s chaluhami, ale to byl tak rok 2015

před rokem

ono teda stačí trochu googlit a zkouknout pár webkamer přímo z pláží a je vidět, že ten problém s řasami tady prostě je a ne že ne...nešťastné je pouze to, že je to jev, který nelze úplně předpovědět, takže třeba to bude v zimě 2019 úplně v pohodě ale třeba taky ne...

v zimně jsem teda nikdy nikde nebyla :-)))) ale díky za tip! chápu, že je vedro :-)

před rokem
David Eiselt

Rudý až na prd... :D

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

ušetříš až 52%
Tam jsi vždycky chtěl!
ušetříš až 40%
Tam to bude krásný!
ušetříš až 56%
Tam chceš!
ušetříš až 65%
Honem, dokud jsou místa!
Extra levně z Prahy do Říma
518 Kč
2019-10-21T19:31:00+02:00 6 komentářů
4534 starších akcí
Zavřít boční panel
Rakousko Přílet na letiště Vídeň

Vlak na hlavní nádraží Wien-Hbf

Na vídeňské hlavní nádraží, kam míří všechny vlaky z Česka i Bratislavy a poblíž kterého se také nachází hlavní autobusové nádraží se stanicí Regiojetu (nikoliv Flixbusu), se dostanete přímými vlaky z podzemní stanice v letištním terminálu. Jedná se vždy o dálkové spoje, které dále pokračují do Lince, Mnichova a jiných destinací.

Cesta na hlavní nádraží zabere 15 minut a intervaly mezi jednotlivými spoji jsou 30 minut. Jízdenka stojí 4,20 EUR a koupit ji lze v automatu na nádraží nebo online na webu oebb.at. V případě, že cestujete ve dvojici a máte dostatek času, skupinová jízdenka pro dva vás bude stát jen 4,60 EUR – je však nutné jet s přestupem ve stanici Wien Rennweg a celková cesta se protáhne téměř na půl hodiny.

První spoj z hlavního nádraží na letiště jede v 5:42, poslední přímý ve 22:12. Spojení s přestupem pak jede poslední až ve 23:39 s dojezdem na letiště o 33 minut později. Nejprve nasedněte na linku S1 a ve stanici Wien Rennweg přestupte na linku S7. V opačném směru z letiště na nádraží se svezete prvním spojem v 4:42 a posledním ve 23:03. Poslední spoj s přestup ve stanici Wien Rennweg (S-Bahn linek S7+S1) jede v 0:18.

Vlak a S-Bahn do centra Vídně

Nejlepším způsobem je městská železnice S-Bahn linky S7, kterou se přes stanice Rennweg, Wien-Mitte nebo Praterstern dostanete přímo do srdce Vídně. Cesta do centra (na stanici Wien-Mitte) zabere 23 minut při intervalu mezi spoji 15 až 20 minut. Kromě linky S7 lze za použití stejných jízdenek využít i další vlaky společnosti ÖBB. 

Jízdenka vyjde opět na 4,20 EUR, skupinová pro dva na 4,60 EUR a koupíte ji v automatu na nádraží nebo online na webu oebb.at. Lístek za 4,20 EUR můžete využít při cestě do jakékoliv zastávky ve Vídni, platí i na tramvaje, autobusy a metro (U-Bahn). Můžete s ním libovolně přestupovat během doby 120 minut, po kterou je jízdenka platná. Nezapomeňte si lístek označit, v případě cesty linkami S-Bahn, vlaky a metrem ještě na nástupišti! Skupinovou jízdenku za 4,60 € pak lze využít pouze pro S-Bahn, resp. vlaky ÖBB.

První vlak z centra (stanice Wien-Mitte) na letiště jede ve 4:19 (o víkendech a svátcích až 4:49), poslední ve 0:23. V opačném směru vjíždí první spoj z letiště ve 4:42, poslední pak v 0:18.

V případě, že máte zakoupenou celodenní jízdenkuu za 5,80 €, resp. za 8 € na 24 hodin, je nutné si při cestě na letiště dokoupit lístek pro zónu mimo Vídeň za 1,80 €! Na letiště celodenní lístek neplatí! 

Vyhněte se předraženému vlaku "CAT – City Airport Train", na který jsou všude na letišti i po městě reklamy. Na stanici Wien-Mitte jede jen o 7 minut méně než linka S7, jízdenka je přitom téměř 3x dražší (jednosměrná stojí 12 EUR).

Na autobusovou stanici Erdberg (Flixbus)

Zatímco všechny mezinárodní autobusové spoje zastavují i hlavního vlakového nádraží, pro autobusy Flixbus slouží stanice Erdberg. Nejrychlejší cesta na letiště vede přímou autobusovou linkou "AIR-LINER". Jede však jen jednou za hodinu, viz detailní jízdní řád. Jízdenka stojí 5 EUR a kupuje se u řidiče.

Alternativně jeďte nejprve metrem linky U3 na stanici "Landstrasse/Wien-Mitte", kde přestoupíte na přímý vlak linky S7 na letiště. Celkem cesta zabere cca 35 minut a za lístek zaplatíte 4,20 EUR.

Noční doprava

Celonoční doprava v pravidelném intervalu na letiště neexistuje. Po posledních spojích vlaků z hlavního nádraží nebo S-Bahnu v centru však ještě existuje možnost autobusů Vienna Airport Lines s plošnou cenou 8 EUR (lze kupovat online nebo u řidiče). Noční a ranní spoje z Vídně na letiště v době, kdy nejezdí vlaky:

  • 2:00, 4:00 ze stanice Morzinplatz (jízdní doba 20 minut)
  • 0:15, 0:45 od hlavního nádraží (jízdní doba 25 minut)

Noční a ranní spoje z letiště do Vídně v době, kdy nejezdí vlaky:

  • 0:30 na hlavní nádraží
  • 0:45, 1:15, 2:45 na Morzinplatz

Odkazy

  • Rezervace jízdenek a jízdní řád vlaků na letiště: oebb.at
  • Mapy, informace a jízdní řády městských linek po Vídni: wienerlinien.at

Průvodce pro Rakousko
Průvodce pro letiště Vídeň

Zavřít boční panel
Mexiko Přílet na letiště Cancun

Oficiální dopravu do Cancunu a Playa del Carmen obstarávají autobusy společnosti ADO. Rezervaci jízdenek můžete provést online na ado.com.mx.

Cancun: spoje vyjíždí od terminálu 1 každých 30 minut 8:00 do 0:30, v opačném směru jede první autobus ve 4:30 a následně v půlhodinovém intervalu od 7:00 do 23:00 s vloženými posilovými spoji. Cesta zabere půl hodiny a za jízdenku zaplatíte 86 pesos. Konečná stanice je na centrálním autobusovém nádraží v centru Cancunu.

Playa del Carmen: autobusy jezdí každých 20 až 30 minut od 8:30 do 23:50 ve směru z letiště a od 4:30 do 22:30 ve směru na letiště. Jízdenka stojí 208 pesos a cesta trvá hodinu.

Běžná cena taxi se pohybuje okolo 700 pesos.

Průvodce pro Mexiko
Průvodce pro letiště Cancun

Zavřít boční panel
Mexiko Přílet na letiště Mexiko Benito Juaréz

Do centra města jezdí od obou terminálů autobusová linka číslo 4. Autobus objíždí celé historické centrum, zastavuje u autobusového nádraží San Lazaro i vlakového nádraží Buenavista. Přímo na letiště bez nutnosti přestupu jezdí pouze varianta linky "Ruta Norte".

Autobusy jezdí každých 15 minut od 4:30 do 0:00, jízdenka stojí 30 pesos / 37 Kč plus 10 pesos za kartičku, na kterou můžete dobíjet další jízdenky. Koupíte je v automatu u východu z terminálu, při cestě z centra pak na každé zastávce, platit lze pouze hotovostí, automaty nevrací! Pokud zaplatíte 200 pesos, nahraje se vám na jízdenku 190 pesos (10 je cena kartičky) a nelze nijak vrátit skutečně projetou cenu. Cesta do centra zabere půlhodinku.

Metro linky 5 zastavuje pouze u terminálu 1 (stanice Terminal Aérea) a nejezdí do centra města.

Některé meziměstské autobusy zastavují přímo u obou letištních terminálů, nejčastější (několikrát denně) spojení má letiště s městy Cuernavaca, Córdoba, Toluca, Querétaro nebo Puebla.

Průvodce pro Mexiko
Průvodce pro letiště Mexiko Benito Juaréz