Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Ti z vás, kteří touží po vánočním odpočinku pod palmami s drinkem v ruce na písečných plážích mohou využít aktuální nabídky kuvajtských aerolinií Kuwait Airlines. Zpáteční letenky z Mnichova do Bangkoku s 3,5 hodinovými přestupy nabízejí za 12 590 Kč.

Odlety plánujte na soboty a návraty na pondělky. Příkladem může být cesta před Vánoci v termínu 22.12.–7.1. nebo před Novým rokem 29.12.–14.1.2019. Ceny v těchto termínech se obvykle pohybují mezi 16–19 tisíci korun.

Tarif je navíc velmi flexibilní. První změna data je zdarma, platí se jen případný rozdíl mezi tarifní třídou a případné úplné zrušení letenek s poplatkem 150 €.

Čas odletu z Mnichova v 13:15 navíc umožňuje i pohodlnou cestu z Prahy přes Beroun a Plzeň vlaky Českých drah, cesta zpět jakbysmet s celkovou cenou 728 Kč. Více k dopravě na letiště v Mnichově.

Pokud jste o Thajsku zatím slyšeli jen z vyprávění, přečtěte si našeho praktického průvodce Thajskem pro cestovatele.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Mnichov
Mnichov MUC
Německo
BKK Bangkok
Thajsko
Bangkok
Zpáteční 16 hod letu (1 přestup)

Věděli jste, že s Cestujlevne.com získáte navíc

Podporu 24/7
v češtině

Možnost nezávazné
rezervace na 2 dny

Možnost platit
hotově či převodem

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 17 500 Kč . Ušetříš přibližně 28 %.

Do kdy akce platí?

Do vyprodání míst v tarifu Z.

Na jaké termíny jsou letenky?

Libovolně v okolí Vánoc, ale i jiných měsíců.

Jsou během letu přestupy?

Krátký na letišti Kuvajt.

S kým poletím?

Kuwait Airways

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně máte 2 odbavená zavazadla, každé o 23 kg.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

23 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Nechali jsme si vrátit peníze,změn itinerare bylo příliš mnoho. Všechna komunikace s Kuvajt airways a vrácení částky bezproblémové a rychle.

Odpovědět
před 4 lety

Dobrý den,

Právě nám přišla SMS a email od Kuwait Airlines o tom, že nám byl posunut náš navazující let z Kuwaitu do Bangkoku o 24hodin z 15.prosince na 16.prosince, což nám naprosto nevyhovuje čekat 27hodin na letišti v Kuwaitu. Mohu Vás poprosit

o radu, jaké máme nároky či možnosti? Můžeme odstoupit bezplatně od letenek a zakoupit jiné nebo nám aspoň společnost Kuwait Airlines proplatí hotel a náklady? Už máme dokonce i zabookovaný hotel v Bangkoku a trochu nám to komplikuje situaci. Děkuji za pomoc

před 4 lety
Avatar uživatele Petr76
Petr76
 • Přidal se před 9 lety
 • Napsal 739 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-07-15T01:37:18+02:00)

To jestli vám aerolinka poskytne ubytování si musíte vyjednat s nimi. Povinnost ale v tomto ohledu žádnou nemají.

Nicméně varianta storna letenky a plné refundace zaplacené částky je při tak zásadní změně itineráře samozřejmost.

Hotel v Bangkoku je vaše riziko (rezervovat půl roku dopředu), pokud jste zvolili nerefundovatelnou sazbu.

ad plná refundace: pokud jste nakoupili u šmejdů jako Tripsta, GoToGate, edreams apod., tak je možné že si budou chtít nechat nějaký poplatek byť je změna vynucena ze strany aerolinky.

Přidat odpověď
před 4 lety

Dobrý den,

chci se zeptat, zda si myslíte, že se ještě objeví nějaké akční letenky do Thajska z Prahy na říjen - listopad? Aktuálně jsou kolem 15.000Kč s Emirates, je to dobrá cena? Děkuji

Odpovědět
před 4 lety
Avatar uživatele J0x
J0x

Nešlo by to se stopoverem?

před 4 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Jen s příplatkem 100 €, což vadit nemusí, protože sám o sobě Kuvajt na individuální cestu není.

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele Mauny
Mauny

Hledám též něco přes Vánoce a Nový rok, našel jsem z Prahy s Finnair do New Delhi za 12 123,- přes Pelikána, je tam dost termínu, ale chápu, že Indie není Thajsko :-) ale třeba se někomu hodí...

https://www.momondo.cz/lety/sear...8123179703

před 4 lety
Avatar uživatele
cali

Trochu ve stylu hovínko jako chroust, obojí chroupne... Ta Indie by musela být tak za 5t:-)

Přidat odpověď
před 4 lety

díky, šli jsme do toho, i za cenu toho Mnichova. Obvykle si vybírám lety z Prahy. Náramně nám vyhovuje termín přes vánoce a tam si myslím, že bude podobných nabídek pomálu.

Odpovědět
před 4 lety

Myslíte, že se ještě objeví jiná lákavější nabídka přes Vánoce do Thajska nebo je toto ojedinělé? Chtěli bychom tam přes Vánoce jet, jen nevím, jestli se vyplatí letět z Mnichova a ještě se společností, která není příliš známá.

před 4 lety

Po pravdě, tahle akce je spíš takový průměr. Musíš si přičíst cestu do Mnichova, zpět a to samé z BKK do cílové destinace a zpět. Tím už se dostaneš na cenu, za kterou už seženeš stejnou letenku, ale z Prahy rovnou do cílové destinace. Já osobně jsem letěl minulý rok z Prahy na Phuket a zpět za rovných 9000 Kč pouze s 12 hodinovým přestupem v Shanghaji, kterým jsem si to ve výsledku ještě více zpestřil, protože byl přestup vždy od rána do večera, takže jsem si zvládl 2x v klidu prohlédnout celé město. Také teď netrpělivě vyhlížím nějakou podobnou akci na letenky do Thajska, tak snad se brzy objeví něco opravdu zajímavého a ideálně z Prahy. Každý rok bývá alespoň 1x akce Thajsko z Prahy za cca 10 000 Kč, tak snad se letos taky něco objeví, spoléhám na to.

před 4 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Honzo, nepleť si prosím listopad s vánočním termínem... To je absolutně něco jiného. Však i proto jasně v nadpisu deklaruji, že se akce vyplatí jen na Vánoce a ne mimo toto období, protože 12,5 tisíce z Prahy do Bangkoku je opravdu standard. Ale o Vánocích už to směle leze k 20 tisícům.

Takže Veroniko, neobjeví se na 99 % žádná výhodnější nabídka směrem do Thajska na uvedené vánoční termíny. Za mě je tohle určitě skvělý deal, a to tu píšu tipy už přes 5 let :-)

před 4 lety

Davide, moc díky, já jsem z toho nadšená. Právě na tohle jsem čekala! A to jsem si včera ráno říkala, že už je to marný :-)

Přidat odpověď
před 4 lety

Není pravda, že "vnitrostátní lety končí na druhém letišti" , třeba Bangkok Airways a Thai operují domestic ze Suvarbahumi. Sám jsem tam letěl z Chiang Mai. Pokud člověk cestuje s odbaveným zavazadlem, vychází to cenově +- jako AirAsia.

před 4 lety

To měla být reakce na Ditu.

před 4 lety
Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1

Tak to plus mínus stejně jako AirAsia bych chtěl vidět. Možná když to kupuješ měsíc před odletem.

Přidat odpověď
před 4 lety

Dobrý den, v textu píšete "Tarif je navíc velmi flexibilní. První změna data je zdarma, platí se jen případný rozdíl mezi tarifní třídou a případné úplné zrušení letenek s poplatkem 150 €.", ale v emailu k letence je napsáno

"STORNOPOPLATEK JE VE VYSI CENY LETENKY.

PALIVOVY PRIPLATEK CZK JE NEVRATNY.

ZMENA LETENKY NENI MOZNA."

Jak to tedy je? Najdu někde přesné podmínky?

Možná jsou to blbé otázky, ale bude to můj první "dlouhý" let.

před 4 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Toto je automatizovaný email a úplně bych na něj nespoléhal. Jestli chcete, odpovězte na něj a nechám prověřit přímo u letenkářů, ale ti se podívají to podmínek, s kterými jsem pracoval já a tam je napsáno viz výše :)

před 4 lety

Děkuji, píšu!

Přidat odpověď
před 4 lety

Dobrý den, děkujeme za tip, koupili jsme na 15.12.-7.1., kdyby měl někdo cestu nebo se chtěl někdo podělit o naplánované místa. Jak píšete zdarma změna letenky, myslíte, že by bylo možné v rámci změny místo do Bankoku přistávat v Chiang Mai? Chtěli jsme si to projet od severu dolů :-)

Díky

před 4 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 4334 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-05-23T12:34:01+02:00)

Změna se týká pouze data, nikoliv destinace. Kuwait Airways navíc do Chiang Mai nelétají a nemají v Thajsku ani žádnou partnerskou aerolinku.

před 4 lety

Na sever se dá z Bangkoku dopravit pohodlně autobusy...z Chiang Mai/Chiang Rai se pak dá docela levně sehnat letenka zpět do Bangkoku :) jen pozor při plánování, vnitrostátní lety končí na druhém letišti :D a cesta mezi nimi je minimálně na hodinu a půl

před 4 lety
Avatar uživatele
Rob Foxx

aneb můj první velký trip v roce 2014 kdyz jsem si naplánoval přelet z BKK na krabi s "rezervou 3,5hodiny" a nakonec jsem prosil kontrolu ať nás ještě pustí :-D ... žena už málem brečela že zůstaneme viset na Mueangu první den naší první velké dovči. Jen jsem si na to vzpomněl a poučilo mě to v tom, že radši o hoďku dýl někde počkám než FAIL :)

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Výroční Korunovační kapsle
ušetříš až 54%
To musíš vidět!
Pohled ze střechy dómu
ušetříš až 60%
Jedem!
Wall Street
ušetříš až 36%
Jedem!
New York z Prahy během zimy
8 373 Kč
2022-08-17T08:49:00+02:00 1 komentář
Source d'Argent
ušetříš až 47%
To bude jízda!
5568 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Mnichov
Německo Přílet na letiště Mnichov

Do Mnichova

Pro cesty na letiště nejvíce využijete městskou železnici S-Bahn, která je nejrychlejším a nejspolehlivějším způsobem dopravy do města. Do města jezdí dvě linky: S1 (západním směrem) a S8 (východní směrem), obě se setkají v centru a u hlavního vlakového nádraží (Hauptbahnhof), poblíž kterého najdete i to autobusové. Interval každé z linek činí 20 minut, přičemž cesta do centra zabere 40 minut. Letiště leží v tarifní zóně 5, tudíž za jízdenku zaplatíte 12,30 EUR (celodenní lístek na všechny typy dopravy vyjde na 13,70 EUR). Jízdenky koupíte v automatu u vstupu do stanice, lze zaplatit i kartou.

Linka S8 jezdí 24 hodin.

 • doba jízdy centrum-letiště: 40 minut
 • interval spojů: 20 minut každá z linek, dohromady 10 minut
 • cena jízdenky12,30 EUR (celodenní za 13,70 EUR)

Cestu kamkoliv po Mnichově si naplánujte dle vyhledávače dopravního podniku.

Alternativní a o něco levnější spojení zajišťuje „Lufthansa Airport Bus“ přes severní okraj města do centra. Jízdenka stojí 11 EUR, zvýhodněná zpáteční pak 17,50 EUR a můžete ji zakoupit se slevou 0,50 EUR online na webu Terravision nebo u řidiče na místě. Autobusy zastavují pouze u hlavního nádraží a na severním okraji města ve stanici Schwabing.

Do Freisingu

Pokud plánujete cestu na mnichovské letiště vlakem z Prahy, vystoupíte ve stanici Freising, odkud jezdí přímý autobus číslo 635. Linka jede jednou za 20 minut od 4:00 do 0:30 a na letiště dorazí po 24 minutách jízdy. Jízdenku zakoupíte u řidiče za 3,50 EUR. Plaťte v co nejpřesnější hodnotě, řidič často nemá na vrácení větších částek.

Nově můžete při cestě do Freisingu využít i vlak. Za 3,50 EUR dojedete na freisingské nádraží během 10 minut, vlaky jezdí jednou za 60 minut a přesný jízdní řád zjistíte z webu německých železnic bahn.de.

[iframe https://www.google.com/maps/d/u/0/embed?mid=1x4X0ZTwy_NyIUJTu7gGrZYPK0Lg&ehbc=2E312F]

Průvodce pro Německo
Průvodce pro letiště Mnichov

Zavřít boční panel
Bangkok
Thajsko Přílet na letiště Bangkok Suvarnabhumi

Nejrychlejší a nejpohodlnější dopravou do centra města je vlak „City Line Train“. Ve městě má konečnou na stanici Phaya Thai, kde můžete přestoupit na zelenou linku metra, ve stanici Makkasan pak přestoupíte na modrou linku, která vás doveze například k hlavnímu nádraží.

Vlaky jezdí od 6:00 do půlnoci každých 15 minut a cesta do centra zabere 30 minut. Žeton (jízdenku) zakoupíte v automatu za cenu závislou na cílové destinaci, např. Makkasan za 35 bahtů a Phaya Thai za 45 bahtů / 32 Kč.

Dále můžeme do centra města využít městské autobusy a dodávky. Autobusy zastavují v uzlu hromadné dopravy, od něhož musíte využít k terminálu kyvadlový autobus zdarma.

Z letiště odjíždí taky meziměstské autobusy firmy „Bus Bor Khor Sor“ například do oblíbeného letoviska Pattaya.

Na letiště Don Mueang

Přesun z letiště Suvarnabhumi na Don Mueang je zajištěn kyvadlovými autobusy zdarma. V ranních hodinách jezdí jednou za hodinu, později každých 20 minut. První spoj jede v 5:00, poslední v 0:00. Cesta trvá dle provozu od 50 do 100 minut.

Autobusy zastavují přímo před terminálem.

Mezi lety ze dvou jiných letišť je určitě vhodné mít rezervu minimálně 4 hodiny.

Průvodce pro Thajsko
Průvodce pro letiště Bangkok Suvarnabhumi