Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Hledáte-li netradiční destinaci obklopenou panenskou přírodou, ale zároveň se základním turistickým zázemím, vypravte se doprostřed ruské Sibiře k nejhlubšímu jezeru světa Bajkalu. Hlavní sezóna sice už pominula, ale podzimní počasí má na Sibiři neopakovatelné kouzlo, které zbarví okolní husté lesy do zlatavých barev, turistů ubude a zážitek bude o to autentičtější. 

Nejlevnější letenky k Bajkalu většinou seženete s Aeroflotem z Budapešti kolem 8.500 Kč, dnes však vycházíme vstříc i obyvatelům západní poloviny republiky. Letecká společnost Ural Airlines v aktuální akci nabízí zpáteční letenky z Mnichova do Irkutsku, který slouží jako hlavní výchozí bod pro cesty k Bajkalu, od 7.674 Kč do 8.050 Kč během celého října. Odlety i přílety po poledni navíc ideálně navazují na vlakové spojení z Prahy, Plzně nebo Domažlic do Freisingu, odkud se na letiště v Mnichově dostanete autobusem MHD.

Zájemcům o projetí nejhezčí části Transsibiřské magistrály doporučíme open-jaw letenky s příletem do města Čita a odletem z Irkutsku za 8.194 Kč.

O výchozím bodě vašich cest si počtěte v průvodci Irkutskem, o zemi jako celku v novém průvodci Ruskem, kde se dozvíte vše o vízové povinnosti nebo třeba tipy, jak koupit lístky na Transsibiřskou magistrálu, která okolo Bajkalu prochází.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Mnichov
Mnichov MUC
Německo
IKT Irkutsk
Rusko
Jezero Bajkal
Zpáteční 11 hod letu (1 přestup)
Mnichov
Mnichov MUC
Německo
HTA Čita
Rusko
Chita
Jezero Bajkal
Irkutsk IKT
Rusko
MUC Mnichov
Německo
Mnichov
Open-jaw 11 hod letu (1 přestup)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 10 000 Kč . Ušetříš přibližně 23 %.

Do kdy akce platí?

Platí do vyprodání nejlevnějších míst.

Na jaké termíny jsou letenky?

Od 4. října do listopadu, odlety i návraty vždy v pondělí a ve čtvrtek.

Jsou během letu přestupy?

Garantovaný přestup na letišti Moskva Domodedovo, kde projdete pasovou kontrolou.

S kým poletím?

Ural Airlines

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně odbavené zavazadlo do 10 kg + standardní příruční.

Co podniknu v destinaci?

Rusko

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Sue Ellen Ewing

Konečně něco zajímavého...

Odpovědět
před 4 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Sofie
ušetříš až 60%
Honem, dokud jsou místa!
Bosa
ušetříš až 67%
Honem, dokud jsou místa!
Bergamo pohled
ušetříš až 57%
To bude jízda!
Borobudur
ušetříš až 59%
Tam jsi ještě nebyl!
5559 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Mnichov
Německo Přílet na letiště Mnichov

Do Mnichova

Pro cesty na letiště nejvíce využijete městskou železnici S-Bahn, která je nejrychlejším a nejspolehlivějším způsobem dopravy do města. Do města jezdí dvě linky: S1 (západním směrem) a S8 (východní směrem), obě se setkají v centru a u hlavního vlakového nádraží (Hauptbahnhof), poblíž kterého najdete i to autobusové. Interval každé z linek činí 20 minut, přičemž cesta do centra zabere 40 minut. Letiště leží v tarifní zóně 5, tudíž za jízdenku zaplatíte 12,30 EUR (celodenní lístek na všechny typy dopravy vyjde na 13,70 EUR). Jízdenky koupíte v automatu u vstupu do stanice, lze zaplatit i kartou.

Linka S8 jezdí 24 hodin.

  • doba jízdy centrum-letiště: 40 minut
  • interval spojů: 20 minut každá z linek, dohromady 10 minut
  • cena jízdenky12,30 EUR (celodenní za 13,70 EUR)

Cestu kamkoliv po Mnichově si naplánujte dle vyhledávače dopravního podniku.

Alternativní a o něco levnější spojení zajišťuje „Lufthansa Airport Bus“ přes severní okraj města do centra. Jízdenka stojí 11 EUR, zvýhodněná zpáteční pak 17,50 EUR a můžete ji zakoupit se slevou 0,50 EUR online na webu Terravision nebo u řidiče na místě. Autobusy zastavují pouze u hlavního nádraží a na severním okraji města ve stanici Schwabing.

Do Freisingu

Pokud plánujete cestu na mnichovské letiště vlakem z Prahy, vystoupíte ve stanici Freising, odkud jezdí přímý autobus číslo 635. Linka jede jednou za 20 minut od 4:00 do 0:30 a na letiště dorazí po 24 minutách jízdy. Jízdenku zakoupíte u řidiče za 3,50 EUR. Plaťte v co nejpřesnější hodnotě, řidič často nemá na vrácení větších částek.

Nově můžete při cestě do Freisingu využít i vlak. Za 3,50 EUR dojedete na freisingské nádraží během 10 minut, vlaky jezdí jednou za 60 minut a přesný jízdní řád zjistíte z webu německých železnic bahn.de.

[iframe https://www.google.com/maps/d/u/0/embed?mid=1x4X0ZTwy_NyIUJTu7gGrZYPK0Lg&ehbc=2E312F]

Průvodce pro Německo
Průvodce pro letiště Mnichov

Zavřít boční panel
Jezero Bajkal
Rusko Přílet na letiště Irkutsk

Levně, rychle a poměrně přehledně se dostanete do centra běžnou MHD. Všechny linky jezdí často s intervaly od 8 do 30 minut, cesta zabere asi půl hodiny a spoje běžně jezdí od 6:00 do 23:00. Zastávky jsou cca 100-150 metrů vpravo od východu z terminálu na náměstíčku se stromy uprostřed.

Nejpohodlnější doprava do centra vede trolejbusem číslo 4 nebo autobusy 80 a 480. Využít můžete i autobusy 42 a 43, které však jezdí jen zhruba jednou za 90 minut. Při cestě do centra jsou využitelné i maršrutky číslo 3, 20, 80k a 99. Jízdenky vždy pořídíte ve vozidle u průvodčího nebo řidiče za 15 až 20 RUB, platí se až při výstupu!

Míříte-li rovnou na hlavní nádraží, využijte maršrutky linek 20 (oběma směry) a 99 (jen ve směru na letiště), pro cestu na autobusové nádraží poslouží maršrutka číslo 4k.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1ZqwraDlRFn3rMyu9LRGqWlCabJ0]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Průvodce pro Rusko
Průvodce pro letiště Irkutsk

Zavřít boční panel
Chita
Rusko Přílet na letiště Čita Kadala

Na letiště se z centra a od vlakového nádraží svezete maršrutkami číslo 12 a 14, které jezdí s nepravidelným intervalem 30 až 90 minut a cenou 25 rublů.

Z Leninovy ulice pak jezdí speciální autobusová linka číslo 40 v časy odpovídající letům do Moskvy a Novosibirsku, viz webové stránky letiště. Platí se 27 rublů (web letiště je neaktualizovaný) řidiči při nástupu a cesta do centra zabere asi 35-40 minut. 

Cena běžných taxíků začíná na 500 rublech.

Průvodce pro Rusko
Průvodce pro letiště Čita Kadala