Země malá rozlohou, ale velká tím, co nabízí

Nizozemsko (zde tzv. evropské Nizozemsko; anglicky the Netherlands) je malá lidnatá země ležící v severozápadní Evropě. Společně s Karibským Nizozemskem a dalšími třemi ostrovními územími v Karibském moři tvoří Nizozemské království. Sousedí s Německem a Belgií a jeho břehy omývá Severní moře.

Nizozemsko není jen Amsterdam a Amsterdam nejsou jen coffeeshopy a Red Light District (čtvrť červených luceren). Ačkoli i to jsou pádné důvody k návštěvě. Tahle malá plochá země je plná historie, umění, technologií, jedinečné přírody a lidí, co si umí vychutnávat život. A podle toho to tady vypadá. Když budete chtít, nenechá vás se svojí širokou nabídkou aktivit vydechnout. Pomalu na každém rohu taky najdete příjemné místo, kde můžete posedět a vychutnat si něco dobrého ve společnosti svých přátel. Nebo třeba jen tak o samotě. Protože když odbočíte z rušných tras, můžete na tom samém místě prožít dovolenou v naprosto klidném tempu.

Víza
Na občanku
V rámci Schengenu cestuješ pouze na občanský průkaz.
Hlavní sezóna
duben - říjen
Počasí je podobné jako u nás, jen méně sněhu a mrazu v zimě.
Letenky od
3 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 1x za měsíc a ušetříš cca 53 %. Akční letenky do Nizozemska
Průvodce pro tebe napsal Petra Hanousková

Praktické tipy před cestou do Nizozemska

Amsterdam
Co vidět v Nizozemí

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy v Nizozemí

Mapa s místy co vidět a navštívit v Nizozemí

Amsterdam
Co dělat v Nizozemí

Co dělat v Nizozemí a kam na výlety po okolí? Sport, odpočinek, příroda, jak se zabavit s dětmi... seznam nejlepších aktivit pro Nizozemsko.

Počasí v Nizozemí

Přehledně o počasí v Nizozemí a teploty během roku. Kdy jet do Nizozemska na dovolenou, aby vám vyšlo počasí a nezmokli jste?

Jízdní kola v Amsterdamu
Doprava v Nizozemí

Jak se dopravovat a cestovat v Nizozemí? Cestování v Nizozemí letadlem, vlakem, autobusem, autem či motorkou – co je lepší a kolik to stojí?

Euro
Peníze a ceny v Nizozemí

Čím platit v Nizozemí a jaké jsou ceny? Místní měna je Euro. Kde směnit peníze, lze platit kartou a kolik co stojí v Nizozemí?
Aktuální kurz 1 € = 24.68 Kč

Hutspot
Jídlo v Nizozemí

Co ochutnat v Nizozemí a jaká je tradiční kuchyně? Typická jídla, národní speciality a vše o tom, co se jí v Nizozemí a kde se stravovat.

Bloemencorso
Kultura a lidé v Nizozemí

Jak se mluví v Nizozemí? Objev v krátkosti historii, kulturu, svátky a jiné užitečné informace jako kde leží Nizozemsko a jakou má rozlohu?

Na co si dát pozor
Bezpečnost v Nizozemí

Je Nizozemsko bezpečné pro cestovatele? Zjistěte možná rizika, nemoci a úroveň bezpečnosti a kriminality v Nizozemí + očkování a pojištění.

Víza a povinnosti
Víza do Nizozemska

Je potřeba vízum a pas do Nizozemska? Zjistěte, kde a jak získat vízum (na letišti nebo ambasádě) a jaká je cena turistického víza do Nizozemska?

Další průvodce v Nizozemí a okolí

Amsterdam
Welkom, mijn vriend!
Vítej, příteli!
Amsterdam
Průvodce městem
Německo
Hallo!
Ahoj!
Německo
Průvodce zemí
Belgie
Bienvenue, mon ami!
Vítej, příteli!
Belgie
Průvodce zemí
Francie
Salut!
Ahoj!
Francie
Průvodce zemí
Londýn
We are already waiting for you!
Už na tebe čekáme!
Spojené Království
Průvodce zemí

Cestopisy z Nizozemska od cestovatelů jako ty

Čtení na 3 minuty
Marathon v Amsterdamu 
Avatar uživatele
Oťas 2021-10-20T13:40:46+02:00 0 komentářů
Nizozemsko 2021

Díky velmi časnému příletu do Amsterdamu (okolo 7:30) jsme nemuseli nikam spěchat. Přes aplikaci GVB jsme si koupili lístky na městskou dopravu. Aplikace umožňuje koupit hodinovou jízdenku za €3,20,…

Čtení na 5 minut
Prodloužený víkend v Amsterdamu
David Schmidt 2020-09-15T00:12:44+02:00 0 komentářů
Nizozemsko 2020

Poté, co jsem si vyzkoušel cestování sám. Naskytla se mi příležitost okusit i druhý extrém, a tak jsem s dvěma kamarády a kamarádkami vyrazil do Amsterdamu. Odlet byl stanoven v neděli z Vídně v 12:20. Den 1 - 09.09.Celý tento den byl věnován přesunu z Pardubic do Amsterdamu. Konkrétně jsme jeli Regiojetem do Vídně, zde jsem odlétali do Eindhovenu a odtamtud jsme vyrazili vlakem do Amsteru. Tam…

❤️ Oblíbené
Čtení na 19 minut
Jak jsem vyjel poznávat Evropu: Benelux
Čeněk Šmerek 2019-10-06T18:40:39+02:00 6 komentářů
Evropa 2019

Jak jsem prožil svou čtyřtýdenní cestu po Evropě, od Amsterdamu až po mys sv. Vincenta v Portugalsku.. Tenhle cestopis najdeš i na mém blogu: https://www.cenovycesty.cz/jak-j...u-benelux/ . Budu rád, když se na něho podíváš. :) Když jsem zhruba před rokem poprvé četl o projektu #DiscoverEU, tak mě…

Čtení na 3 minuty
15 hodin v Amsterdamu !
Michaela Konečná 2019-02-02T19:21:59+01:00 1 komentář
Nizozemsko 2018

Co vidět v Amsterdamu za 1 den.. Dlouho jsme s přítelem  přemýšleli, kam vyrazit na náš podzimní výlet,  po spoustě nápadů a návrhů nám v hlavě utkvělo jedno město. Město tak jiné, že nás na první pohled okamžitě uchvátilo. Dne 26.…

3 další cestopisy
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 5 měs
Navrhni úpravu