Cestování Covid-19

Cesty do Rakouska za jakýmkoliv účelem jsou bez omezení. Všechny restrikce na obou stranách byly zrušeny 5. června ve 12:00.

Ideální na víkend, ještě lepší na týden

Málokdo by nevěděl, kde leží Rakouská republika. Mimo České republiky a Slovenska sousedí na severu s Německem, na západě s Lichtenštejnskem a Švýcarskem, na jihu s Itálií a Slovinskem a na východě s Maďarskem.

Rakousko není jen Vídeň. Objevte nádherná jezera, překrásné hory, hrady, zámky a v neposlední řadě nespočet historických měst v čele s Grazem, Lincem a Salzburgem.

Země vás okouzlí i v čase vánočním, kdy se napříč celým Rakouskem konají vyhlášené a svařeným vínem provoněné vánoční trhy. Po Novém roce vyrazte do rakouských Alp na skvělé lyžování v místních lyžařských střediscích.

Víza
Na občanku
V rámci Schengenu cestuješ pouze na občanský průkaz.
Hlavní sezóna
celoročně
V zimě na lyže, na jaře do měst, v létě na túry.
Letenky od
350 Kč
Je běžná cena jednosměrné jízdenky na vlak či autobus. Akční letenky do Rakouska
Průvodce pro tebe napsal Barbora Lapišová

Praktické tipy před cestou do Rakouska

Serfaus
Co vidět v Rakousku

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy v Rakousku

Mapa s místy co vidět a navštívit v Rakousku

Lyžování v Rakousku
Co dělat v Rakousku

Co dělat v Rakousku a kam na výlety po okolí? Sport, odpočinek, příroda, jak se zabavit s dětmi... seznam nejlepších aktivit pro Rakousko.

Počasí v Rakousku

Přehledně o počasí v Rakousku a teploty během roku. Kdy jet do Rakouska na dovolenou, aby vám vyšlo počasí a nezmokli jste?

Jak se dostat do Rakouska

Jak levně do Rakouska? Čím a jak se nejlevněji dostat do Rakouska, kolik to stojí a jak dlouho cesta potrvá z Prahy a okolí?

Dálnice v Rakousku
Doprava v Rakousku

Jak se dopravovat a cestovat v Rakousku? Cestování v Rakousku letadlem, vlakem, autobusem, autem či motorkou – co je lepší a kolik to stojí?

Euro
Peníze a ceny v Rakousku

Čím platit v Rakousku a jaké jsou ceny? Místní měna je Euro. Kde směnit peníze, lze platit kartou a kolik co stojí v Rakousku?
Aktuální kurz 1 € = 26.32 Kč

Wiener Schnitzel
Jídlo v Rakousku

Co ochutnat v Rakousku a jaká je tradiční kuchyně? Typická jídla, národní speciality a vše o tom, co se jí v Rakousku a kde se stravovat.

Lederhose
Kultura a lidé v Rakousku

Jak se mluví v Rakousku? Objev v krátkosti historii, kulturu, svátky a jiné užitečné informace jako kde leží Rakousko a jakou má rozlohu?

Na co si dát pozor
Bezpečnost v Rakousku

Je Rakousko bezpečné pro cestovatele? Zjistěte možná rizika, nemoci a úroveň bezpečnosti a kriminality v Rakousku + očkování a pojištění.

Víza a povinnosti
Víza do Rakouska

Je potřeba vízum a pas do Rakouska? Zjistěte, kde a jak získat vízum (na letišti nebo ambasádě) a jaká je cena turistického víza do Rakouska?

Další průvodce v Rakousku a okolí

Serfaus
Willkommen, mein Freund!
Vítej, příteli!
Tyrolsko
Průvodce regionem
Linec
Wartet schon auf Sie!
Už na tebe čekáme!
Linec
Průvodce městem
Slovensko
Už na teba čakáme!
Už na tebe čekáme!
Slovensko
Průvodce zemí
Český Krumlov
Tady se ti bude líbit!
Tady se ti bude líbit!
Česká republika
Průvodce zemí
Maďarsko - Balaton
Várjuk az Ön számára!
Už na tebe čekáme!
Maďarsko
Průvodce zemí

Cestopisy z Rakouska od cestovatelů jako ty

Čtení na 1 minutu
Tour de Liechtenstein
Avatar uživatele
tonic 2020-07-23T09:32:55+02:00 0 komentářů
Evropa 2020

1700km dlhý víkendový roadtrip plný nádherných alpských scenérií. V dnešnej dobe koronovej je ťažko plánovať zahraničné výlety. Ceny leteniek síce klesli na dno, no obštrukcie rôzneho druhu (testy, meniace sa podmienky vstupu, rušenie letov) ma odradili od kúpy…

Čtení na 28 minut
Roadtrip na jih. Bez auta.
Avatar uživatele
Anet 2019-09-24T10:49:22+02:00 6 komentářů
Evropa 2019

Kdyby ti tvoje dvacetiletá dcera řekla, že stopovala z Mikulova do Brna, ale vzala to oklikou 1400 km... dostala by zaracha, nebo pochvalu?. 1400 km za pět dnů, za 7,40 € na osobu.A naše malý, soukromý, a utajený drama.Skoro.Pro všechny, kteří tvrdí, že se v roce 2019 nedá stopovat, a je to zahrávání si se zdravím.Kteří tvrdí, že když se …

Čtení na 4 minuty
Rakousko aneb dovolená s wilde wunder card
Avatar uživatele x.zabicka
x.zabicka 2019-07-31T18:02:00+02:00 7 komentářů
Rakousko 2019

Krásné hory, jezera, výhledy s turistickou kartou za pár euro.. Velmi jsme si oblíbili využívání turistických karet v Rakousku. Vybraní ubytovatelé nabízí v rámci zaplaceného ubytování kartu, na kterou jsou slevy či vstupy zadarmo na různé atrakce. Seznam…

Čtení na 18 minut
Kolem na kole II - Stezka tří řek
Jakub Pohůnek 2018-10-01T21:13:22+02:00 6 komentářů
Evropa 2013

Druhé pokračování z trilogie cestování na kole po Evropě, které je především o pohodě, 16 -ti defektech a umu žít dva týdny sám se sebou..    Rok uplynul jako voda a o vodě je hodně i můj další cestopis.  Po loňské anabázi, kdy jsem se horko těžko, ale nakonec ve zdraví, dostal až do italské Verony, jsem si umanul, že to v roce 2013…

1 další cestopis
Avatar uživatele Barbora Lapišová
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu