Speciální administrativní oblast

Hong Kong se nachází na jihovýchodním pobřeží Číny. Rozkládá se na rozloze přibližně 1.100 km2 na severním ústí Perlové řeky. Pro většinu lidí znamená významný přístav a mezinárodní obchodní centrum s jednou z nejvyších hustot zalidnění, ale i milovnící přírody a opuštěných pláží si mohou přijít na své, jelikož přibližně 70 % území tvoří přírodní plochy. Hong Kong je rozmanité město spojující čínskou a západní kulturu, město vyhlášených restaurací, rušného nočního života a město s nikdy neutichajícím pulzem.

Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš po příletu s pasem platným alespoň 180 dní.
Hlavní sezóna
říjen - květen
V tomto období je nejpříjemněji a nejméně deště.
Letenky od
14 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 6x do roka a ušetříš cca 42 %. Akční letenky do Hong Kongu
Průvodce pro tebe napsal Petr Kranda

Praktické tipy před cestou do Hong Kongu

Victoria peak - výhled na Hongkong
Co vidět v Hong Kongu

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy v Hong Kongu

Mapa s místy co vidět a navštívit v Hong Kongu

Centrum Hongkongu
Co dělat v Hong Kongu

Co dělat v Hong Kongu a kam na výlety po okolí? Sport, odpočinek, příroda, jak se zabavit s dětmi... seznam nejlepších aktivit pro Hong Kong.

Počasí v Hong Kongu

Přehledně o počasí v Hong Kongu a teploty během roku. Kdy jet do Hong Kongu na dovolenou, aby vám vyšlo počasí a nezmokli jste?

Lanovka v Hong Kongu
Doprava v Hong Kongu

Jak se dopravovat a cestovat v Hong Kongu? Cestování v Hong Kongu letadlem, vlakem, autobusem, autem či motorkou – co je lepší a kolik to stojí?

Hongkongský dolar
Peníze a ceny v Hong Kongu

Čím platit v Hong Kongu a jaké jsou ceny? Místní měna je Hongkongský dolar. Kde směnit peníze, lze platit kartou a kolik co stojí v Hong Kongu?
Aktuální kurz 1 $ = 2.96 Kč

Krevetové knedlíčky
Jídlo v Hong Kongu

Co ochutnat v Hong Kongu a jaká je tradiční kuchyně? Typická jídla, národní speciality a vše o tom, co se jí v Hong Kongu a kde se stravovat.

Hongkongský lev
Kultura a lidé v Hong Kongu

Jak se mluví v Hong Kongu? Objev v krátkosti historii, kulturu, svátky a jiné užitečné informace jako kde leží Hong Kong a jakou má rozlohu?

Na co si dát pozor
Bezpečnost v Hong Kongu

Je Hong Kong bezpečné pro cestovatele? Zjistěte možná rizika, nemoci a úroveň bezpečnosti a kriminality v Hong Kongu + očkování a pojištění.

Víza a povinnosti
Víza do Hong Kongu

Je potřeba vízum a pas do Hong Kongu? Zjistěte, kde a jak získat vízum (na letišti nebo ambasádě) a jaká je cena turistického víza do Hong Kongu?

Další průvodce v Hong Kongu a okolí

Cestopisy z Hong Kongu od cestovatelů jako ty

🙏 Praktické
Čtení na 8 minut
Jak vyždímat maximum ze stopoveru v Hongkongu ?
Šárka Morávková 2020-05-11T22:29:06+02:00 0 komentářů
Hong Kong 2018

Zeptej se mě v komentářích na cokoliv ... :-). Letíte na Nový Zéland, Filipíny, do Vietnamu, Číny, Austrálie… a máte jednodenní pauzu v Hong Kongu? Často čtu v diskuzích dotazy, co se tam dá za jeden den vidět. Jak se nejlépe dostat z letiště do…

❤️ Oblíbené
Čtení na 20 minut
Business třídou za 5 vrcholy Hong Kongu
Avatar uživatele
Leoš Literák 2019-09-07T22:30:59+02:00 7 komentářů
Hong Kong 2019

Hong Kong má úchvatnou přírodu, spoustu ostrovů a hor, na kterých jsou parádní procházky. Nevěříte?. Poslední sobotu v dubnu čekám na letišti v Praze na největší letošní zážitek. Poletím business třídou do Hong Kongu. Itinerář mám nacpaný k prasknutí a jsem zvědav, jak jej budu stíhat. Jdeme na věc…

Čtení na 14 minut
Hong Kong - fotografův ráj
Avatar uživatele Petr St
Petr St 2019-04-03T18:17:57+02:00 1 komentář
Hong Kong 2019

Čtyřdenní výlet do tohoto úžasného města v období Čínského Nového roku. Je léto 2018 a my zvažujeme kam v zimě do Asie… Objevuji akční nabídku Royal Jordanian VIE – HKG, dlouho se nerozhoduji a beru, dáme si čtyři noci v Hong Kongu a pak dál. Čas letí a náš odlet se…

Čtení na 6 minut
3 DNY V HONG KONGU
Avatar uživatele
Sub Bohouš Kubart 2018-10-24T21:36:53+02:00 0 komentářů
Hong Kong 2015

Jen pár střípečků, když jsem se cestou z Číny zastavil v HK. Za 10 hodin čínským expresem a v HK metrem, jsem bez problémů ve svém Hostelu v HK. (za problémy nepovažuju vyhlídkovou okružní jízdu bouřkou posedlým Guilinem, ani to, že půlhodinová jízda expresem…

1 další cestopis
Avatar uživatele Petr Kranda
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 11 měs
Navrhni úpravu