Průvodce státem

Hong Kong

Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

Speciální administrativní oblast

Hong Kong se nachází na jihovýchodním pobřeží Číny. Rozkládá se na rozloze přibližně 1.100 km2 na severním ústí Perlové řeky. Pro většinu lidí znamená významný přístav a mezinárodní obchodní centrum s jednou z nejvyších hustot zalidnění, ale i milovnící přírody a opuštěných pláží si mohou přijít na své, jelikož přibližně 70 % území tvoří přírodní plochy. Hong Kong je rozmanité město spojující čínskou a západní kulturu, město vyhlášených restaurací, rušného nočního života a město s nikdy neutichajícím pulzem.

Průvodce pro tebe napsal Petr Kranda
Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš po příletu s pasem platným alespoň 180 dní.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
říjen - květen
V tomto období je nejpříjemněji a nejméně deště.
Více o počasí
Letenky od
14 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 6x do roka a ušetříš cca 42 %.
Akční nabídky

Praktické tipy do Hong Kongu

Zavřít boční panel

Kultura a lidé

Historie, lidé, jazyk a svátky

Historie v kostce

Oblast činské provincie Guangdong je obydlena po dlouhá staletí. Oblast Hong Kongu a ústí Perlové řeky patřilo pod nadvládu čínských dynastií až do konce první opiové války v roce 1841, kdy si Velká Británie vymohla ovládnutí ostrova Hong Kong. S koncem druhé opiové války a pozdější smlouvou z Pekingu z roku 1860 Británie získala ve svůj prospěch i oblast Kowloonu.

Oblast New Territories byla v roce 1898 po vzoru Macaa pronajata na původní období 99 let. S koncem toho období začalo v 80. letech 20. století vyjednávání mezi Velkou Británií o budoucnosti Hong Kongu, které skončilo podstoupením Hong Kongu zpět Číně v roce 1997 na základě úmluvy „Jedna země, dva systémy“. V rámci toho uspořádání přešlo město pod čínskou nadvládu, ale zachovalo si vysokou míru nezávislosti ukotvenou minimálně do roku 2047.

Hong Kong funguje ve většině směrů jako vlastní stát s vlastní měnou, zákony, parlamentem, hranicemi a policií.

Lidé

Většina obyvatelstva Hong Kongu jsou místní lidé převážně z činských provincií Guangdong a Fujian. V Hong Kongu žije i početná menšina cizinců z celého světa, což je dáno statusem mezinárodního obchodního centra v severní Asii. Velkou menšinu tvoří i Filipínky, které jsou zde hojně najímány jako domácí pomocnice.

V Hong Kongu žije asi o třetinu méně obyvatel než v Česku.

Svátky

Dny volna kopírují nejběžnější čínské svátky. Nejvýznamějším státním svátekem je tu lunární nový rok (čínský nový rok), který se slaví v první polovině února. K nejvýznamějším náboženstvím patří budhismus, taoismus a konfucionismus.

Kultura

Největší oslavy a kulturní akce se konají k oslavě nového lunárního roku (únor) a od roku 1997 se pořádá i velký ohňostroj k oslavám založení novodobé Čínské lidové republiky (začátek řijna). Během roku se koná ještě několik menších, většinou nábožensky zaměřených oslav.

Hongkongský lev

Jazyk

Úředním jazykem je kantonština a angličtina. Většina místních lidí preferuje mluvení kantonštinou a v některých místech a profesích se jinak než kantonsky nedomluvíte (místa dál od centra, místní restaurace).

Turismus

Hong Kong staví svoji ekonomiku nejen na bankovnictví a mezinárodním obchodu, ale i na cestovním ruchu. Každému může nabídnout to své. Ať už cestujete za přírodou, zážitky, kulturou nebo jídlem, v Hong Kongu si určitě přijedete na své. Většina turistů ve městě stráví pár dní během své cesty do Číny, případně jiné destinace v Asii.

Už na letišti najdete skvěle vybavenou turistickou kancelář s velmi vstřícnou obsluhou a všude ve městě se nacházejí malé mapy nejbližšího okolí, které vám pomohou se neztratit mezi místními mrakodrapy. Stránka místní turiské organizace poslouží jako dobrý výchozí bod při plánování vašeho pobytu.

Geografie

Území Hong Kongu se dělí na 3 hlavní části – Hong Kong, Kowloon a New Territories

Hong Kong – je název pro samotný ostrov, který byl jako první místo v oblasti osídlen Brity a tvoří první a původní část britské kolonie. Centrem Hong Kongu je oblast mezi Central a Causeway Bay, které tvoří panorama mrakodrapů zobrazených na většině fotek. Většina turistů směruje do této oblasti.

Kowloon – pevninská část, která se nachází na protilehlé straně ostrova Hong Kong, se stala v druhé polovině 18. století součástí britské kolonie. Jedná se více o rezidenční část samospravního území, ale i zde najdete mnoho turisticky zajímavých míst. Oblast patří k jedněm z nejhustěji obydlených míst na Zemi.

New Territories – oblast, která tvoří cca 90 % území dnešního Hong Kongu, si Britové pronajali od činské dynastie na dobu 99 let v roce 1898. Oblast se nachází severně od Kowloonu. Je vhodná pro turistiku a nachází se zde i několik turisticky zajímavých historických obydlí původních obyvatel (například Ping Shan Heritage Trail).

Rozloha celého území je 28x menší než rozloha České republiky.

Zavřít boční panel

Peníze a ceny

Měna, ceny a denní rozpočty

Hongkongský dolar

Místní měnou je hongkongský dolar (HKD), která se dělí na 100 centů. Používá se ve formě mincí v hodnotě 10, 20, 50 centů a 1, 2 nebo 5 dolarů. Bankovky mají hodnotu 10, 20, 50, 100 a 500 dolarů.

Při převodu hongkongského dolaru na české koruny běžně využíváme násobení třemi, tedy 1 HKD jsou 3 Kč.

Hongkongský dolar

Směnárny a platba kartou

Eura, dolary nebo jiné významné měny si můžete po příletu směnit přímo na letišti či později ve většině bank nebo směnárnách. Banky jsou otevřeny jen ve všední dny od 8 do 18 hodin a některé i v sobotu. Hongkongský dolar je pevně vázán na americký dolar a použitím USD se vyhnete případným větším kurzovým rozdílům.

Výběry kartou z bankomatů lze provést všude a bankomaty naleznete na každém rohu. Placení platební kartou je akceptováno u větších prodejců, restaurací a hotelů, kromě taxi, metra a menších a místních obchodů a restaurací.

Kolik co stojí

Hong Kong je velmi pestrý a spousta věcí se dá najít za rozumné, ale vetšinou trochu dražší ceny než v České republice. Místní věci budou vždy levnější než výrobky z Evropy nebo USA. Jako místo s nejdražšími nájmy na světě se i toto projeví na ceně a často je nutné počítat s příplatkem za prostor nebo komfort. Cena dopravy je tu srovnatelná s cenami v západní Evropě. Najíst se dá i za české ceny, ale vždy zaleží na typu jídla.

Příklad cen:

 • Jízda metrem – 5-12 HKD (dle vzdálenosti)
 • Taxi za 1 km – 8 HKD
 • Ubytování v hotelu okolo 600 HKD
 • 1,5 l láhev s vodou – 8 HKD
 • Jídlo ve stánku/místní restauraci – 30 HKD.
 • Jídlo v restauraci – 80 HKD.

Spropitné a smlouvání

Spropitné se neočekává s výjimkou lepších restaurací, kde je většinou na jidelním lístku uvedené, že bude účtované tzv „service charge“. Spropitné v taxi se nedává a nikde v Hong Kongu se nesmlouvá (kromě pouličních trhů v Mongkoku).

Jak ušetřit

Hlavní položkou na seznamu bude jistě tvořit ubytování a jídlo, doprava je v Hong Kongu relativně levná. Ubytování na ostrově je většinou dražší než v Kowloonu nebo New Territories, případně za stejnou cenu budete mít menší bydlení, které je už beztak velmi malé.

Další možnost úspory nákladů jsou místní restaurace. Cenový rozdíl mezi levnějšími a dražšími restauracemi je poměrně velký a už jen vzhled často hodně napoví. V místních restauracích většinou nemají jídelní listek v angličtině, ale pokud nejste omezeni alergiemi, můžete obejít ostatní stoly a vybrat podle toho, co uvidíte u ostatních hostů. Často restaurace mají take fotografie nabízených jídel, ale mějte na paměti, že tyto se od konečného vzhledu můžou velmi lišit.

Denní rozpočty

Pro lepší přehled jsme pro vás připravili tři varianty denních rozpočtů:

Nízkorozpočtový cestovatel jezdí MHD, takže za den utratí přibližně 50 HKD za metro a autobusy (žadné integrované lístky jako v Evropě zde nejsou a každá cesta se platí zvlášť). Levnější ubytování vás vyjde na 450 HKD za noc. Při započítání snídaně (25 HKD), oběda (50 HKD) a večeře (60 HKD) vás náklady v Hong Kongu vyjdou na přibližně 635 HKD – asi 2.000 Kč osoba/den.

Zlatá střední cesta, kdy se ubytujeme v lepším hotelu, nebo na lepším místě (800 HKD za pokoj a noc) a budeme chodit do lepších restauraci, případně na dražší jídlo, jako jsou mořské plody nebo sushi (300 HKD za osobu), se dostaneme na částku přibližně 1.500 HKD za den = 4.700 Kč za osobu/den. Tato částka je samozřejmě pouze orientační a může být i mnohem vyšší.

Uvedené příklady jsou pouze orientační a vždy, když plánujete rozpočet, mějte k dispozici minimálně 20 % z celkové sumy navíc pro nepředvídatelné případy.

Zavřít boční panel

Doprava

Silniční, železniční i letecká doprava

Jak do Hong Kongu

Do Hong Kongu se dá dostat pozemní cestou z Číny přes hraniční přechod z čínského Shenzhenu (nejjednoduší je použití dvou hraničních přechodů metra), případně přímým vlakem z Guangzhou nebo Šanghaje (noční lůžkový vlak). Existují i autobusové varianty, ale ty příliš nedoporučujeme (cenový rozdíl není).

Doprava lodí funguje z Macaa, ale z Evropy je nejjednoduší doprava letecky přímo z Vídně, Mnichova nebo Frankfurtu. Dále s přestupem v Evropě, na Blízkém východě nebo v Číně. Možností je spousta a dá se tak vybrat mezi lety přes den, tak přes noc. Průměrná cena letenky je cca 15.000 Kč.

Jak se nejlépe dopravovat

V Hong Kongu se jezdí vlevo, ale pro nejrychlejší a nejpohodlnějši dopravu doporučujeme metro, které obsluhuje všechna důležitá místa.

Metro, autobusy

Metro je skvěle značeno s mapou okolí v každé zastávce. Pro používání MHD doporučujeme zakoupit kartu Octopus (zakoupíte v metru a na letišti, záloha 50 HKD), kam si můžete nahrát potřebný obnos peněz a použít ji jak v metru, tak v autobusech, lodích a tramvajích. Dále se karta dá použít i na nákup v trafikách (tam lze i dobít). Karta pak strhává přesné jízdné. Alternativou je kupovat pokaždé lístek zvlášť, který stojí víc, a v autobuse platit hotově (tam se nevrací a mít přesné drobné může být problém).

Každá cesta se platí zvlášť a integrovaný lístek není. V metru jsou turnikety a platí se podle ujeté vzdálenosti. V autobusech se platí při nástupu (jednotná sazba bez ohledu na to, jestli jedete jen za roh nebo až na konečnou). V tramvaji se platí při výstupu. Cestu zaplatíte buď nabitou kartou Octopus, případně hotově (řidič nevrací, takže pokud nemáte drobné, budete muset přeplatit).

Do autobusu a metra vstup s kufrem není problém a netřeba nic doplácet. Cestu s kufrem tramvají nedoporučujeme – tramvaje jsou staré, často plné a pro přepravu větších zavazdel nevhodné.

Užitečné dopravní odkazy

Lanovka v Hong Kongu

Lodě

Pokud se chystáte na nějaký ostrov, tak navštivte molo v oblasti Central (Central Pier). Odsud vyplouvá většina lodí včetně známého přívozu Star Ferry do Kowloonu (projížďku doporučujeme). Dodatečné přívozy ještě fungují na několika dalších místech mezi hlavním ostrovem a Kowloonem. Přívoz mezi hlavním ostrovem a Kowloonem stojí od 2,5 do 10 HKD. Cesta na vzdálenější ostrov Lamma stojí cca 25 HKD za cestu (o víkendu o trochu více). U lodí doporučujeme zjistit odjezd posledních lodí. U méně vytížených spojů končí provoz se západem slunce.

Pro přepravu po ostrově doporučujeme vyzkoušet místní dvoupodlažní tramvaj. Cesta bude pomalá a neklimatizovaná, ale má svoje kouzlo a nestojí moc (2,5 HKD za cestu).

Půjčení auta

Auto v Hong Kongu půjčit lze, ale ještě jsme neslyšeli o někom, kdo by to udělal. Téměř všechna volná místa pro parkování jsou zpoplatněna a veřejná doprava je vynikající. Půjčení auta vysoce nedoporučujeme.

Zavřít boční panel

Jídlo

Typická jídla, nápoje a ceny

Kantonská kuchyně

Díky rozmanitosti Hong Kongu si zde příjde na své milovník každé kuchyně. Dokonce tu je i česká restaurace s točeným budvarem. Místní kuchyně je kantonská, jedna z hlavních čínských kuchyní. Ke klasickým pokrmům patří smažené nudle nebo rýže s hovězím nebo vepřovým masem.

Další místní specialitou jsou rýžové nudle v polévce s knedlíčky z krevet, hovězího masa, ryb atd. Rýže, případně rýžové nudle, jsou stejně jako skoro všude v Asii hlavní přilohou. Jelikož leží Hong Kong na pobřeží, určitě doporučujeme ochutnat čerstvé ryby a mořské plody.

Krevetové knedlíčky

Jak se stravovat jako místní

Pokud se chcete stravovat jako místní, je třeba vyrazit do místní restaurace. Většinou je poznáte podle typu hostů a chybějících nápisů v angličtině. Připravte se, že nikdo z obsluhy nebude mluvit anglicky a jen s trochou štěstí budou mít jídelní lístek v angličtině. Naštěstí má většina restaurací jídelní lístek s obrázky, tak můžete vybrat podle obrázků, případně vybrat podle pokrmů ostatních hostů. Jako v jiných restauracích se v Hong Kongu očekává, že zákazník umí jíst hůlkami. Příbor vám přinesou na požádání.

Cena místních jídel je do 50 HKD a je závislá podle denní doby, kdy jíte (levnější přes oběd a odpoledne – tea set, kdy bývá v ceně i teplý nápoj.). Většina restaurací si účtuje příplatek cca 3 HKD za studený nápoj/nápoj s ledem.

Obvyklé ceny v restauracích

Pokud nechcete sedět s místními u jednoho stolu, tak si vyberte jednu z větších a modernějších restaurací. Cena jídla se v levnějších restauracích pohybuje od 50 HKD výše, ale spíš je třeba počítat s cenou okolo 100 HKD za jídlo.

Další alternativou mohou být i sítě restaurací jako Green River nebo Café de Coral, kde jídlo stojí kolem 50 HKD. Jelikož je v Hong Kongu nedostatek místa a platíte hlavně za místo, tak očekávajte, že zvlášť v menších restauracích vás obsluha aktivně vybídne k odchodu velmi krátce po dojedení.

Zavřít boční panel

Aktivity

Městská turistika, pláže i nákupy

Hong Kong je hlavně velké město a většina cestovatelů zde bude travit čas návštěvou městských památek. Několik zajímavých míst v každé oblasti vám přiblížíme níže.

Hong Kong

Na ostově je několik míst, které určitě nemůžete minout:

 • The Peak – vyhlídka z vrcholku ostrova na přístav Victoria a celé panorama města včetně jižní strany. Dojedete sem buď lanovkou, případně autobusem (levnější možnost). Kromě návštěvy vyhlídkové terasy (za poplatek) doporučujeme vyrazit na Peak trail, asi 2 hodinovou procházku kolem vrcholu, která vám umožní 360 stupňový výhled na všechny strany. Cesta se vine většinou po rovině. Doporučujeme vzít s sebou vodu.
 • Central – centrum na ostrově. Zde můžete nasát atmosféru velkoměsta se vším, co k tomu patří. Central je sídlem obchodu a hlavní kanceláře zde mají všechny banky a další významné společnosti. Naleznete zde Possession Point, místo prvního vylodění anglických námořníků i historickou budovu hongkongského nejvýššího soudu. Další možnost je vyrazit na Dry Seafood Street, ulici s nekonečným počtem prodejců nabízejících sušené mořské plody. Někteří příležitostně suší ryby i přímo na této rušné ulici.
 • Causeway Bay – hlavní oblast pro nákupy. Během nich si nezapomeňte dojít i na jídlo. Většina restaurací zde je umístěna ve výškových budovách na jednotlivých patrech, tak neváhejte objevovat. Pokud se chcete vydat za zábavou, tak v docházkové vzdálenosti se nachází dostihové závodiště v Happy Valley. Hlavně dostihy ve středu večer jsou velmi populární (vstup 10 HKD).

Centrum Hongkongu

Kowloon

 • Tsim Sha Tsui (TST) – odsud nejlépe uvidíte Light Show – v 8 hodin každý večer se rozbliká v doprovodu hudby panorama mrakodrapů na protějším ostrově. Doporučujeme příjít dříve, protože na nábřezí bývá velmi plno. V docházkové vzdálenosti je Hong Kong Museum, které velmi dobře popisuje historii oblasti a města. Vyhraďte si na návštěvu půl dne,vstup je 10 HKD.
 • Mongkok – další místo s nepřeberným množstvím restaurací, obchodů a společenské centrum Kowloonu. Nachází se zde velké množství restaurací a každý si příjde na své. Přes den se v malých uličkách okolo koná ovocný a zeleninový trh. V oblasti se nachází i „Ladies Market“, trh pro turisty s velmi nepovedenými padělky. Jediné místo v Hong Kongu, kde se dá smlouvat. Z důvodu množství lidí doporučejeme větší obezřetnost.
 • Prince Edward – městská část severně od Mongkoku. V okolí se každý den koná trh s akvarijními rybičkami, ptáčky (bird market) a květinami (flower market). Přestože si asi nic z toho nekoupíte, doporučujeme toto místo navštívit.

Koupání a pláže

I Hong Kong má své pláže, ovšem nejsou nijak zajímavé. Pokud vám při pobytu v Hong Kongu dojdou nápady, můžete vyrazit na pláže na jižní straně ostrova (Stanley, Shek O), na Lantau Island, případně do Clear Water Bay. Všechny jmenované pláže jsou písečné a všechny jsou v sezoně (od jara do podzimu) udržované (plavčík, občerstvení, převlékárny, sprchy a toalety zdarma). Pláže jsou chráněné.

Turistika a příroda

 • Lamma Island – ostrov na jih od Hong Kongu. Doporučujeme ho navštívit, pokud se chcete dostat dál od davů přeplněného Hong Kongu a ještě k tomu si udělat turistickou procházku v přírodě. Cesta lodí trvá asi 30 min. (vyplouvá se z Central). Na ostrově se nachází tři menší vesničky a přechod ostrova z jedné strany na druhou (z jedné vesnice do druhé) trvá asi 2 hodiny. Odsud můžete jet zpět do Central nebo Aberdeenu lodí, případně jít stejnou cestou zpátky. Dostane se vám krásných výhledů na moře a přírodu na ostrově. Celá trasa vede po zpevněném chodníku a za hlavní pláží ostrova vás čeká malé převýšení. V obou vesnicích je několik rybích restaurací.
 • Sai Kung – přírodní park Sai Kung se nachází na východě Hong Kongu a patří k nejméně obydleným oblastem hongkongského území. Park je chráněn a až na výjimku autobusu a taxi je sem automobilová doprava zakázána. Pokud se sem chystáte vyrazit, doporučujeme přípravu trasy a dostatek jídla a hlavně pití. K nejvyhledávanějším místům patří Long Ke pláž a pláže na východní straně parku, případně Sharp Peak. Pro dopravu sem musíte nejprve dojet do městské části Sai Kung (1,5 hodiny z ostrova, metro sem nevede) a pak dále autobusem ze Sai Kung Town nebo taxíkem. Hlavní značená trasa je Mac Lahose trail.
 • Hong Kong Island – kromě odpočinkové turistiky kolem Victoria Peaku můžete zkusit i jiné turistické trasy na ostrově. Mezi nejvyhledávanější patří Dračí hrb (Dragon´s back) ve východní části ostrova. Značená trasa vás vyvede na vrchol kopce s nádherným výhledem na okolí a moře. Cesta je velmi dobře popsána na zmíněných stránkách místní turistické organizace.

Pro letecké nadšence

Na světě asi není jediný letecký nadšenec, který by neznal bývalé legendární hongkongské letiště Kai Tak. To bylo umístěno přímo v centru města ve čtvrti Kowloon. Letadla přistávala jen pár metrů na hustě zastavěnou oblastí, přičemž na poslední chvíli musela před přistáním dotáčet ostrou pravotočivou zatáčku, aby se vyhnula kopci známém jako Checkerboard Hill (název plyne od výstražné červeno-bílé "šachovnice" upozorňující letadla na vysoký terén v trase letu). V současnoti je na místě přistávací dráhy moderní terminál pro velké výletní lodě.

Zavřít boční panel

Na co si dát pozor

Kriminalita a další nástrahy

Zdraví

Žádná vážná onemocnění vám v Hong Kongu nehrozí a žádné speciální očkování není potřeba. Stejně jako při cestách kamkoliv jinam doporučujeme mít uzavřené kvalitní cestovní pojištění a zároveň u sebe mějte vždy dostatek hotovosti nebo platební kartu pro případ náhlého úrazu nebo onemocnění.

V ojedinělých případech hrozí přes léto tajfun nebo přívalový déšť. V obou případech existují různé stupně a o případném tajfunu nebo přívalovém dešti budete informováni (informace v metru, ve všech veřejných budovách, nákupních centrech).

Kriminalita

Kriminalita a zločin jsou v Hong Kongu ve srovnání s Evropou minimální. Chvíli možná bude trvat, než si zvyknete na nové prostředí, ale jinak je Hong Kong velmi bezpečný. Doporučujeme zvýšenou opatrnost v oblasti Mongkok.

Důležité kontakty

Telefonní čísla, která se vám mohou během pobytu hodit, jsou následující:

 • Nouzová situace – 999 (společné pro policii, hasiče i ambulanci)
 • Generální konzulát České republiky v Hong Kongu – +852 2802 2212
Zavřít boční panel

Víza a povinnosti

Vízum, očkování a celní předpisy

Vízum

Při cestách do Hong Kongu nemusíte řešit víza. Vstupní povolení na 3 měsíce obdržíte na letišti. Pro vycestování do Číny už je potřeba vízum, při cestě lodí do Macaa však nikoliv.

Další dokumenty

Hong Kong má velmi otevřený přístup ve své migrační politice. Přesto doporučujeme mít pas s minimální platností 6 měsíců v době příjezdu. Ubytování ani finanční obnos se nekontroluje. Při příletu je třeba vyplnit imigrační dokument o místě pobytu.

Hong Kong nevyžaduje zpáteční letenku nebo letenku do další destinace, ale může to vyžadovat vaše letecká společnost a je dobré mít vše připravené.

Očkování

Do Hong Kongu se není potřeba speciálně očkovat. Postačí vám základní očkování pro cestovatele.

Hong Kong je rozvinuté město s výborným zdravotnictvím.

Celní předpisy

Do Hong Kongu je ze zdravotních dúvodů zakázán dovoz jakýchkoli živočišných i rostlinných produktů.

Bezcelně lze dovézt 20 kusů cigaret (jedna krabička), 1 litr alkoholu a 2 litry vína.

Co vidět a navštívit v Hong Kongu

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy v Hong Kongu

Zavřít boční panel

The Peak

Vyhlídka z vrcholku ostrova na přístav Victoria a celé panorama města včetně jižní strany. Dojedete sem buď lanovkou, případně autobusem (levnější možnost). Kromě návštěvy vyhlídkové terasy (za poplatek) doporučujeme vyrazit na Peak trail, asi 2 hodinovou procházku kolem vrcholu, která vám umožní 360 stupňový výhled na všechny strany. Cesta se vine většinou po rovině. Doporučujeme vzít s sebou vodu.

Zavřít boční panel

Kowloon

Kowloon je známá čtvrť severně od hlavního Hongkong Island. Ideální pro nakupování, návštěvu restaurací nebo místních trhů (například s akvarijními rybičkami či exotickým ptactvem). Pravděpodobně všichni navštíví místo Tsim Sha Tsui v samém jižním cípu Kowloonu, odkud je nejlépe pozorovatelná každodenní večerní světelná show, kdy se vždy ve 20:00 za doprovodu hudby rozbliká panorama mrakodrapů na Hongkong Island.

Zavřít boční panel

Lantau Island

Jeden z největších ostovů Hong Kongu. Kromě Disneylandu turisté často navštěvují nadživotní sochu Buddhy (Big Buddha) a rybářskou vesničku Tai O, kde uvidíte, jak Hong Kong vypadal před několika desetiletími. Cestu k Buddhovi začněte u metra Tung Chung (oranžová linka) a odsud dál autobusem (levnější možnost) nebo lanovkou. Od Buddhy do Tai O se zase přesunete pravidelným městským autobusem. Po procházce po Tai O se můžete vrátit autobusem zpět k metru na Tung Chung, případně jet autobusem do městečka Mui Wo a odsud zpět do Central v Hong Kongu lodí. I na Lantau Island je několik nádherných míst pro turistiku, avšak to už by byl program pro další den.

Zavřít boční panel

Sai Kung

Přírodní park Sai Kung se nachází na východě Hong Kongu a patří k nejméně obydleným oblastem hongkongského území. Park je chráněn a až na výjimku autobusu a taxi je sem automobilová doprava zakázána. Pokud se sem chystáte vyrazit, doporučujeme přípravu trasy a dostatek jídla a hlavně pití. K nejvyhledávanějším místům patří pláž Long Ke a pláže na východní straně parku, případně Sharp Peak. Pro dopravu sem musíte nejprve dojet do městské části Sai Kung (1,5 hodiny z ostrova, metro sem nevede) a pak dále autobusem ze Sai Kung Town nebo taxíkem. Hlavní značená trasa je Mac Lahose trail.

Počasí a sezóny v Hong Kongu

Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Hong Kong
Společné počasí pro celou zemi

18 °C

18 °C

21 °C

25 °C

28 °C

30 °C

31 °C

31 °C

30 °C

27 °C

24 °C

20 °C

Počasí

Počasí v Hong Kongu umožňuje celoroční návštěvu, ale jako všude i zde jsou období, která jsou pro turistiku příjemnější. Pro návštěvu doporučujeme období mezi říjnem a koncem května. Od června do řijna je v Hong Kongu teplo a ve spojení s vysokou vlhkostí to není nejlepší počasí pro turistiku. V této době také hrozí tajfuny a silné přívalové deště. Na podzim teplota klesá k příjemným 25 stupňům. Leden a únor jsou nejchladnější měsíce, kdy teplota jen vyjimečně klesá pod 10 stupňů. Jaro bývá teplé a suché bez větších srážek.

Sezóny a kdy vyrazit

Ideálním obdobím k návštěvě je období od řijna do Vánoc a poté od března od června, kdy se teploty pohybují kolem 25 stupňů a vlhkost je nižší než přes léto. V zimních měsících teplota neklesá pod 10 stupňů a většinou i přes den může být 15 až 20 stupňů. Navštěva přes letní měsíce se nedoporučuje, jelikož teplota se drží kolem 30 stupňů a v kombinaci s velmi vysokou vlhkostí tvoří nevhodné počasí pro dlouhodobější pobyt venku.

Skvělé akce do Hong Kongu

ušetříš až 18%
Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 45%
Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 37%
Akce starší 2 týdnů
23 starších akcí
Avatar uživatele Petr Kranda
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu