Speciální administrativní oblast

Hong Kong se nachází na jihovýchodním pobřeží Číny. Rozkládá se na rozloze přibližně 1.100 km2 na severním ústí Perlové řeky. Pro většinu lidí znamená významný přístav a mezinárodní obchodní centrum s jednou z nejvyších hustot zalidnění, ale i milovnící přírody a opuštěných pláží si mohou přijít na své, jelikož přibližně 70 % území tvoří přírodní plochy. Hong Kong je rozmanité město spojující čínskou a západní kulturu, město vyhlášených restaurací, rušného nočního života a město s nikdy neutichajícím pulzem.

Průvodce pro tebe napsal Petr Kranda
Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš po příletu s pasem platným alespoň 180 dní.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
říjen - květen
V tomto období je nejpříjemněji a nejméně deště.
Více o počasí
Letenky od
14 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 6x do roka a ušetříš cca 42 %.
Akční nabídky

Praktické tipy do Hong Kongu

Co vidět a navštívit v Hong Kongu

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy v Hong Kongu

Zavřít boční panel

The Peak

Vyhlídka z vrcholku ostrova na přístav Victoria a celé panorama města včetně jižní strany. Dojedete sem buď lanovkou, případně autobusem (levnější možnost). Kromě návštěvy vyhlídkové terasy (za poplatek) doporučujeme vyrazit na Peak trail, asi 2 hodinovou procházku kolem vrcholu, která vám umožní 360 stupňový výhled na všechny strany. Cesta se vine většinou po rovině. Doporučujeme vzít s sebou vodu.

Zavřít boční panel

Kowloon

Kowloon je známá čtvrť severně od hlavního Hongkong Island. Ideální pro nakupování, návštěvu restaurací nebo místních trhů (například s akvarijními rybičkami či exotickým ptactvem). Pravděpodobně všichni navštíví místo Tsim Sha Tsui v samém jižním cípu Kowloonu, odkud je nejlépe pozorovatelná každodenní večerní světelná show, kdy se vždy ve 20:00 za doprovodu hudby rozbliká panorama mrakodrapů na Hongkong Island.

Zavřít boční panel

Lantau Island

Jeden z největších ostovů Hong Kongu. Kromě Disneylandu turisté často navštěvují nadživotní sochu Buddhy (Big Buddha) a rybářskou vesničku Tai O, kde uvidíte, jak Hong Kong vypadal před několika desetiletími. Cestu k Buddhovi začněte u metra Tung Chung (oranžová linka) a odsud dál autobusem (levnější možnost) nebo lanovkou. Od Buddhy do Tai O se zase přesunete pravidelným městským autobusem. Po procházce po Tai O se můžete vrátit autobusem zpět k metru na Tung Chung, případně jet autobusem do městečka Mui Wo a odsud zpět do Central v Hong Kongu lodí. I na Lantau Island je několik nádherných míst pro turistiku, avšak to už by byl program pro další den.

Zavřít boční panel

Sai Kung

Přírodní park Sai Kung se nachází na východě Hong Kongu a patří k nejméně obydleným oblastem hongkongského území. Park je chráněn a až na výjimku autobusu a taxi je sem automobilová doprava zakázána. Pokud se sem chystáte vyrazit, doporučujeme přípravu trasy a dostatek jídla a hlavně pití. K nejvyhledávanějším místům patří pláž Long Ke a pláže na východní straně parku, případně Sharp Peak. Pro dopravu sem musíte nejprve dojet do městské části Sai Kung (1,5 hodiny z ostrova, metro sem nevede) a pak dále autobusem ze Sai Kung Town nebo taxíkem. Hlavní značená trasa je Mac Lahose trail. 

Počasí a sezóny v Hong Kongu

Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Hong Kong
Společné počasí pro celou zemi

18 °C

18 °C

21 °C

25 °C

28 °C

30 °C

31 °C

31 °C

30 °C

27 °C

24 °C

20 °C

Počasí

Počasí v Hong Kongu umožňuje celoroční návštěvu, ale jako všude i zde jsou období, která jsou pro turistiku příjemnější. Pro návštěvu doporučujeme období mezi říjnem a koncem května. Od června do řijna je v Hong Kongu teplo a ve spojení s vysokou vlhkostí to není nejlepší počasí pro turistiku. V této době také hrozí tajfuny a silné přívalové deště. Na podzim teplota klesá k příjemným 25 stupňům. Leden a únor jsou nejchladnější měsíce, kdy teplota jen vyjimečně klesá pod 10 stupňů. Jaro bývá teplé a suché bez větších srážek.

Sezóny a kdy vyrazit

Ideálním obdobím k návštěvě je období od řijna do Vánoc a poté od března od června, kdy se teploty pohybují kolem 25 stupňů a vlhkost je nižší než přes léto. V zimních měsících teplota neklesá pod 10 stupňů a většinou i přes den může být 15 až 20 stupňů. Navštěva přes letní měsíce se nedoporučuje, jelikož teplota se drží kolem 30 stupňů a v kombinaci s velmi vysokou vlhkostí tvoří nevhodné počasí pro dlouhodobější pobyt venku.

Skvělé akce do Hong Kongu

ušetříš až 26%
Tam chceš!
ušetříš až 25%
Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 25%
Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 27%
Akce starší 2 týdnů
31 starších akcí
Avatar uživatele Petr Kranda
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu