Speciální administrativní oblast

Hong Kong se nachází na jihovýchodním pobřeží Číny. Rozkládá se na rozloze přibližně 1.100 km2 na severním ústí Perlové řeky. Pro většinu lidí znamená významný přístav a mezinárodní obchodní centrum s jednou z nejvyších hustot zalidnění, ale i milovnící přírody a opuštěných pláží si mohou přijít na své, jelikož přibližně 70 % území tvoří přírodní plochy. Hong Kong je rozmanité město spojující čínskou a západní kulturu, město vyhlášených restaurací, rušného nočního života a město s nikdy neutichajícím pulzem.

Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš po příletu s pasem platným alespoň 180 dní.
Hlavní sezóna
říjen - květen
V tomto období je nejpříjemněji a nejméně deště.
Letenky od
14 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 6x do roka a ušetříš cca 42 %. Akční letenky do Hong Kongu
Průvodce pro tebe napsal Petr Kranda

Praktické tipy před cestou do Hong Kongu

Co vidět v Hong Kongu

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy v Hong Kongu

Mapa s místy co vidět a navštívit v Hong Kongu

Co dělat v Hong Kongu

Co dělat v Hong Kongu a kam na výlety po okolí? Sport, odpočinek, příroda, jak se zabavit s dětmi... seznam nejlepších aktivit pro Hong Kong.

Počasí v Hong Kongu

Přehledně o počasí v Hong Kongu a teploty během roku. Kdy jet do Hong Kongu na dovolenou, aby vám vyšlo počasí a nezmokli jste?

Doprava v Hong Kongu

Jak se dopravovat a cestovat v Hong Kongu? Cestování v Hong Kongu letadlem, vlakem, autobusem, autem či motorkou – co je lepší a kolik to stojí?

Peníze a ceny v Hong Kongu

Čím platit v Hong Kongu a jaké jsou ceny? Místní měna je Hongkongský dolar. Kde směnit peníze, lze platit kartou a kolik co stojí v Hong Kongu?
Aktuální kurz 1 $ = 2.94 Kč

Jídlo v Hong Kongu

Co ochutnat v Hong Kongu a jaká je tradiční kuchyně? Typická jídla, národní speciality a vše o tom, co se jí v Hong Kongu a kde se stravovat.

Kultura a lidé v Hong Kongu

Jak se mluví v Hong Kongu? Objev v krátkosti historii, kulturu, svátky a jiné užitečné informace jako kde leží Hong Kong a jakou má rozlohu?

Bezpečnost v Hong Kongu

Je Hong Kong bezpečné pro cestovatele? Zjistěte možná rizika, nemoci a úroveň bezpečnosti a kriminality v Hong Kongu + očkování a pojištění.

Víza v Hong Kongu

Je potřeba vízum a pas do Hong Kongu? Zjistěte, kde a jak získat vízum (na letišti nebo ambasádě) a jaká je cena turistického víza do Hong Kongu?

Další průvodce v Hong Kongu a okolí

歡迎您,我的朋友!
Vítej, příteli!
Čína
Průvodce zemí

Ahoj!
Tchaj-wan
Průvodce zemí
Ở đây bạn sẽ thích nó!
Tady se ti bude líbit!
Vietnam
Průvodce zemí
Inaasahan namin sa iyo!
Těšíme se na tebe!
Filipíny
Průvodce zemí
ここでは、それをお楽しみいただけます!
Tady se ti bude líbit!
Japonsko
Průvodce zemí

Cestopisy z Hong Kongu od cestovatelů jako ty

🙏 Praktické
Čtení na 20 minut
Business třídou za 5 vrcholy Hong Kongu
Leoš Literák 2019-09-07T22:30:59+02:00 7 komentářů
Hong Kong 2019

Hong Kong má úchvatnou přírodu, spoustu ostrovů a hor, na kterých jsou parádní procházky. Nevěříte?. Poslední sobotu v dubnu čekám na letišti v Praze na největší letošní zážitek. Poletím business třídou do Hong Kongu. Itinerář mám nacpaný k prasknutí a jsem zvědav, jak jej budu stíhat. Jdeme na věc…

Čtení na 14 minut
Hong Kong - fotografův ráj
Avatar uživatele Petr St
Petr St 2019-04-03T18:17:57+02:00 1 komentář
Hong Kong 2019

Čtyřdenní výlet do tohoto úžasného města v období Čínského Nového roku. Je léto 2018 a my zvažujeme kam v zimě do Asie… Objevuji akční nabídku Royal Jordanian VIE – HKG, dlouho se nerozhoduji a beru, dáme si čtyři noci v Hong Kongu a pak dál. Čas letí a náš odlet se…

Čtení na 9 minut
Letěl jsem v byznys třídě Emirates. Jaké to bylo?
David Eiselt 2018-09-24T11:32:58+02:00 1 komentář
Asie 2017

Rozhodl jsem se využít nejlevněji dostupné byznys třídy v barvách Emirates na letu z Bangkoku do Hongkongu. Zde jsou mé dojmy a fotky z letu.. Emirates je jistým způsobem fenoménem mezi tuzemskými cestovateli, ačkoliv z praktického hlediska k tomu není jediný rozumný důvod, obzvlášť pokud se bavíme o ekonomické třídě. Mne však nejen z…

Avatar uživatele Petr Kranda
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 16 dny
Navrhni úpravu