Cestování Covid-19

Informace platí od 27.7.2021

Podmínky pro cestu na Island 🟠

Při cestě ve směru "tam" musíte splnit alespoň jednu ze 3 podmínek vstupu do země, v každém případě je nutné vyplnit příjezdový formulář:

 1. Běžní cestovatelé (bez očkování a bez prodělání Covidu): podmínkou jsou 3 negativní PCR testy.
  První test provedete ještě před cestou a nesmí být starší než 72 hodin. Druhý test bude proveden po příletu na letišti Keflavík zdarma. Následně se musíte odebrat do 5-6 denní izolace v hotelu (zdarma), kterou lze ukončit pouze dalším PCR testem, tentokrát již placeným (ceny kolem 11 000 ISK).
 2. Očkovaní (vakcínami AstraZeneca, Moderna nebo Pfizer/BioNtech): před cestou je nutné předložit antigenní nebo PCR test ne starší než 72 hodin, viz detailní informace.
 3. Osoby s prodělanou nemocí Covid-19:  před cestou je nutné předložit antigenní nebo PCR test ne starší než 72 hodin, viz detailní informace.

Podmínky pro návrat do ČR 🟠

Island je na českém cestovatelském semaforu zařazeno do oranžové kategorie, což značí následující podmínky:

Cestovatelé s očkování nebo po prodělání nemoci

 • cesta bez omezení
 • vyplnit příjezdový formulář
 • očkování musí být dokončené a od poslední dávky musí uplynout minimálně 14 dní
 • prodělání nemoci se počítá jen v posledních 180 dnech
 • certifikáty o prodělání nemoci nebo očkování stáhnete na portálu ocko.uzis.cz, stačí ukázat QR kód v mobilu)

Cestovatelé bez očkování

 • negativní test před odletem/odjezdem ze zahraničí: antigenní max. 48 hodin starý nebo PCR max. 72 hodin starý
 • možno nahradit antigenním nebo PCR testem do 5 dní od příjezdu do ČR, nicméně při cestě leteckou dopravou doporučujeme disponovat testem už před odletem
 • vyplnit příjezdový formulář

Aktuální informace na webu Ministerstva zahraničí.

8 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Jiří Ledvinka

Kdyby to někoho zajímalo, tak jsem zjistil, že testování je 24/7 na letišti, takže vás otestují, pak jste "v karanténě" cca 6h, než dojdou výsledky.

Docela by mě zajímalo, když nebudu mít očkování a budu muset být v karanténě těch 6 dnů, tak jak mám jíst, když je tam výslovně zakázáno chodit do restaurace nebo do obchodů ? Donášková služba?

Je lepší si zaplatit přistavení auta na letišti pro 5 lidí a jet do ubytování (klíče budou zajištěny) nebo si zaplatit nocleh a ráno jet busem do centra na ubytování?

před 7 měs
Lucie _37
 • Přidal se před rokem
 • Napsal 35 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2021-06-16T00:23:22+02:00)

Ahoj, pred par dny jsem se z Islandu vratila. Priletela jsem na Island v patek v 19h (s ockovacim pasem), venku pred letistem testovali, 2 vytery jeden z krku, druhy z nosu, vysledek prisel sms zpravou v sobotu v 11h. Pri check-inu v hotelu te upozorni, ze jsi v karantene do vysledku testu. V praxi to funguje tak, ze nikdo nic nekontroluje, v klidu si muzes jit nakoupit nebo na prochazku. Jinak co se tyce jidla v pripade delsi karanteny, delaji supermarkety normalne donasky, ale neco to stoji. Z Islandu jsem dale letela do UK a musela jsem si za PCR zaplatit, stal 7000ISK i s certifikatem, vse se bookuje a plati online, test byl v sobotu ve 12h v Reykjaviku na ulici Sudurlandsbraut 34, vysledek prisel smskou i mailem asi za 4 hodiny.

Přidat odpověď
před 7 měs
Jiří Ledvinka

Když mám očkování, nevíte, co znamená "Everyone must follow instructions for quarantine while awaiting screening results." ? Jak dlouho čekám na výsledek? To nás někam odvezou? Jde mi o to, jestli bookvat někde hotel na letišti na jeden den, nebo jak to tam funguje? Díky

před 8 měs
Avatar uživatele Patrik _6
Patrik _6

Také by mě to zajímalo...

Na Icelandair.com píšou, že se musí počkat na výsledek testu (což většinou trvá 5-6, ale mají na to 24 hodin) v ubytování.

https://www.icelandair.com/en-gb...-open-faq/

Najdeš tam i další "FAQ" a je tam i dokonce odkaz na seznam ubytování, které jsou připravené na "karantennní hosty" https://www.ferdamalastofa.is/en...quarantine

Navíc jsem se také dočetl, že v karanténě můžeš použit flybus, řídit auto z letiště, vzít si taxi...

Neručím však 100% za tyto informace. Sám je sháním a nikde jsem se zatím pořádně nedočetl, co a jak přesně platí... Kéž by už my, očkovaní, nemuseli postupovat otravné testy :)

před 8 měs

Poletíme až na začátku srpna, ale také se snažím dohledat tytéž informace.

Našel jsem video od amerických turistů, kteří se ve svém vlogu podmínkám pro vstup na Island podrobně věnují. V zásadě potvrzují co jsi napsal.

https://www.youtube.com/watch?v=...rdTourists

Kdyby jste měli někdo již cestu na Island po očkování za sebou prosím o podání informací.

Přidat odpověď
před 7 měs
Lucie _37

Nevíte někdo jak je to s tranzitem přes Island pokud mám očkování?

před 8 měs
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Tranzit je možný i bez očkování, pokud se neopustí tranzitní zóna letiště. No a s očkováním se může i to letiště opustit ;)

před 8 měs
Lucie _37

Děkuji moc za odpověď. 😊

Přidat odpověď
před 8 měs
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 měs
Navrhni úpravu