Papuchalk tlustozobý
Island

Koronavirus na Islandu

Cestování Covid-19

Poslední změna podmínek a restrikcí vůči koronaviru proběhla 23. února s platností od 25. února 2022 - Island ruší veškerá opatření proti koronaviru jak na hranicích, tak i v samotném životě Islanďanů.

Podmínky pro cestu na Island

Od 25. února 2022 jsou cesty na Island jako před pandemií Covid-19. Tisková zpráva.

Není potřeba očkování, test ani vstupní formulář či jiná povinnost spojená s covidem.

Podmínky pro návrat do ČR

Návraty domů se řídí dle nových návratových pravidel do ČR.

Aktuální informace na webu Ministerstva zahraničí.

Chystáš se na Island?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 20. 06. 2022
Navrhni úpravu

8 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Jiří Ledvinka
před rokem

Kdyby to někoho zajímalo, tak jsem zjistil, že testování je 24/7 na letišti, takže vás otestují, pak jste "v karanténě" cca 6h, než dojdou výsledky.

Docela by mě zajímalo, když nebudu mít očkování a budu muset být v karanténě těch 6 dnů, tak jak mám jíst, když je tam výslovně zakázáno chodit do restaurace nebo do obchodů ? Donášková služba?

Je lepší si zaplatit přistavení auta na letišti pro 5 lidí a jet do ubytování (klíče budou zajištěny) nebo si zaplatit nocleh a ráno jet busem do centra na ubytování?

Lucie _B
před rokem

Ahoj, pred par dny jsem se z Islandu vratila. Priletela jsem na Island v patek v 19h (s ockovacim pasem), venku pred letistem testovali, 2 vytery jeden z krku, druhy z nosu, vysledek prisel sms zpravou v sobotu v 11h. Pri check-inu v hotelu te upozorni, ze jsi v karantene do vysledku testu. V praxi to funguje tak, ze nikdo nic nekontroluje, v klidu si muzes jit nakoupit nebo na prochazku. Jinak co se tyce jidla v pripade delsi karanteny, delaji supermarkety normalne donasky, ale neco to stoji. Z Islandu jsem dale letela do UK a musela jsem si za PCR zaplatit, stal 7000ISK i s certifikatem, vse se bookuje a plati online, test byl v sobotu ve 12h v Reykjaviku na ulici Sudurlandsbraut 34, vysledek prisel smskou i mailem asi za 4 hodiny.

Jiří Ledvinka
před rokem

Když mám očkování, nevíte, co znamená "Everyone must follow instructions for quarantine while awaiting screening results." ? Jak dlouho čekám na výsledek? To nás někam odvezou? Jde mi o to, jestli bookvat někde hotel na letišti na jeden den, nebo jak to tam funguje? Díky

Avatar uživatele Patrik _6
Patrik _6
před rokem

Také by mě to zajímalo...

Na Icelandair.com píšou, že se musí počkat na výsledek testu (což většinou trvá 5-6, ale mají na to 24 hodin) v ubytování.

https://www.icelandair.com/en-gb...-open-faq/

Najdeš tam i další "FAQ" a je tam i dokonce odkaz na seznam ubytování, které jsou připravené na "karantennní hosty" https://www.ferdamalastofa.is/en...quarantine

Navíc jsem se také dočetl, že v karanténě můžeš použit flybus, řídit auto z letiště, vzít si taxi...

Neručím však 100% za tyto informace. Sám je sháním a nikde jsem se zatím pořádně nedočetl, co a jak přesně platí... Kéž by už my, očkovaní, nemuseli postupovat otravné testy :)

Avatar uživatele
Jakub
před rokem

Poletíme až na začátku srpna, ale také se snažím dohledat tytéž informace.

Našel jsem video od amerických turistů, kteří se ve svém vlogu podmínkám pro vstup na Island podrobně věnují. V zásadě potvrzují co jsi napsal.

https://www.youtube.com/watch?v=...rdTourists

Kdyby jste měli někdo již cestu na Island po očkování za sebou prosím o podání informací.

Lucie _B
před rokem

Nevíte někdo jak je to s tranzitem přes Island pokud mám očkování?

Kryštof Hájek
před rokem

Tranzit je možný i bez očkování, pokud se neopustí tranzitní zóna letiště. No a s očkováním se může i to letiště opustit ;)

Lucie _B
před rokem

Děkuji moc za odpověď. 😊