Kypr
Kypr

29 míst co vidět na Kypru

Kakopetria

Město

Kakopetria

Kakopetria je známá horská vesnička na severních svazích pohoří Troodos. Atmosféra v této vesničce je vskutku výjimečná. Uvidíte typické kyperské domečky 18. a 19. století a naskytnou se vám výhledy na nedaleké hory porostlé hustými jehličnatými lesy. Kávu si můžete dát v místní hospůdce.

Dovolená Kypr - nabídka zájezdů

Pitoreskní domky a horský klid

Do Kakopetrie míří turisté především za typickou ukázkou kyperské venkovské architektury 18. a 19. století. Malé domky s kamennými základy a hliněnými zdmi jsou poskládány do křivolakých strmých uliček a mezi místními velmi oblíbené díky chladu, který se uvnitř drží i v parných létech.

Vesnice leží v nadmořské výšce 667 metrů, ale už pár kilometrů jižně se vypíná téměř dvoutisícový Olympos, nejvyšší hora Kypru. Jehličnaté lesy, strmá údolí a nádherné výhledy jsou dalším důvodem, proč Kakopetrii navštívit.

Ubytování

Kakopetria nabídne množství apartmánů, penzionů, ale i klasický hotel. Ubytovacích kapacit je zde nejvíce z celého pohoří Troodos a městečko tak může posloužit jako ideální výchozí bod. Ceny dvoulůžkového pokoje na noc se zde běžně pohybují kolem 1 500 Kč.

Hotely a ubytování Kakopetria

Doprava

Nejlepší způsob dopravy do Kakopetria je autem, protože můžete bez omezení podnikat výlety do okolních městeček. 

Ani neřidiči nepřijdou zkrátka. Do Kakopetrie se snadno dostanete lokálními autobusy z Nikósie, ale i po okolních obcích. Všechny jízdenky stojí jednotnou cenu 1,50 EUR za jednu jízdu.

  • Nikósie – linky 405, 406407408 - celkem jezdí 1-2x spoje do hodiny
  • Troodos (vesnice) - linky 45, 408 - celkem 6x denně, o víkendu však nejezdí

Chystáš se na Kypr?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 24. 09. 2022

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.