Zpět na seznam míst co vidět na Kypru
Pedoulas

Pedoulas

Pedoulas je malinká horská vesnička v pohoří Troodos ležící ve výšce přes 1 100 metrů a pyšnící se zápisem do seznamu UNESCO. V malé obci, kde žije pouze 130 stálých obyvatel najdete totiž hned 12 kostelů...

Kostely zde vznikaly od 15. století až do 20. století, kdy byla zbudována místní katedrála sv. Kříže, která je dominantou celého údolí. Nejvýznamnější kostel, díky kterému je Pedoulas na seznamu UNESCO, je však kostel Archanděla Michaela z roku 1474, který na první pohled připomíná spíš kamennou chalupu s dřevěnou střechou. Jedná se o krásnou ukázku sakrální architektury velmi odlehlých venkovských míst.

Ubytování v Pedoulas obstarají 2 hotely a několik soukromých apartmánů. Ceny zde klesají i pod 1 000 Kč na noc pro 2. Alternativně můžete zvolit bydlení v blízké větší obci Kakopetria.

Doprava do vesnice Pedoulas je nejlepší autem. Z Larnaky i Paphosu je to sem asi 100 km. Autobusy 35 a 35A sem jezdí jen 3x denně, a to pouze ve všední dny z vesnice Atsas, kde lze přestoupit na frekventované spojení do Nikósie. Jízdenka na jednu jízdu stojí vždy 1,50 EUR.

  • Naviguj: 34.9672, 32.8282

Další místa na Kypru

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 13 dny
Navrhni úpravu