Zpět na seznam míst co vidět na Kypru
Moutoullas

Moutoullas

Malá pitoreskní vesnička na severních svazích pohoří Troodos zaujme hned na první pohled nádherným reliéfem. Domky jsou vpasovány do strmých úbočí padajících do hlubokých údolí, celé vesnici pak dominuje krásný kostel postavený teprve ve 20. století.

Hlavní lákadlem obce Moutoullas je však jiný kostelík zapsaný dokonce na seznamu UNESCO. Unikátní kostel Panayia tou Moutoulla z roku 1280 je nejranější ukázkou kyperské venkovské sakrální architektury s typickým strohým zděným základem a strmou dřevěnou střechou. 

Ubytování

Zastavte se zde nebo v sousední vesničce Pedoulas alespoň na jednu noc. Krásné scenerie klidných hor, příjemné klima, pitoreskní vesničky i skvělé lokální taverny budou vítaným zpestřením od klasické letní dovolené u moře.

Hledejte i v okolních obcích a určitě najdete perfektní ubytování v apartmánech či penzionech s cenami kolem 1 500 Kč na noc pro dva.

Hotely a ubytování Moutoullas

Doprava

Doprava do vesnice Moutoullas je nejlepší autem. Z Larnaky i Paphosu je to sem asi 100 km. Autobusy 35 a 35A sem jezdí jen 3x denně, a to pouze ve všední dny z vesnice Atsas, kde lze přestoupit na frekventované spojení do Nikósie. Jízdenka na jednu jízdu stojí vždy 1,50 EUR.

  • Naviguj: 34.984, 32.8247

Další místa na Kypru

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 6 dny
Navrhni úpravu