Kypr
Kypr

30 míst co vidět na Kypru

Moutoullas

Vesnice, Kostel

Moutoullas

Malá krásná vesnička na severních svazích pohoří Troodos zaujme hned na první pohled nádherným reliéfem. Domky jsou vpasovány do strmých úbočí padajících do hlubokých údolí, celé vesnici pak dominuje krásný kostel postavený teprve ve 20. století.

Hlavní lákadlem obce Moutoullas je však jiný kostelík zapsaný dokonce na seznamu UNESCO. Unikátní kostel Panayia tou Moutoulla z roku 1280 je nejranější ukázkou kyperské venkovské sakrální architektury s typickým strohým zděným základem a strmou dřevěnou střechou. 

Ubytování

Zastavte se zde nebo v sousední vesničce Pedoulas alespoň na jednu noc. Krásné scenerie klidných hor, příjemné klima, pitoreskní vesničky i skvělé lokální taverny budou vítaným zpestřením od klasické letní dovolené u moře.

Hledejte i v okolních obcích a určitě najdete perfektní ubytování v apartmánech či penzionech s cenami kolem 65 EUR na noc pro dva.

Hotely a ubytování Moutoullas

Doprava

Doprava do vesnice Moutoullas je nejlepší autem. Z Larnaky i Paphosu je to sem asi 100 km.

Autobus linky 81 sem jezdí jen 3x denně o víkendech a 6x denně ve všední dny, a to pouze z vesnice Atsas, kde lze přestoupit na frekventované spojení do Nikósie. Jízdenka na jednu jízdu stojí vždy 1,50 EUR.

Chystáš se na Kypr?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 30. 11. 2023

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.