Kypr
Kypr

30 míst co vidět na Kypru

Makronissos Beach

Písčitá pláž

Makronissos Beach

Letovisko Ayia Napa na východě Kypru se pyšní mnoha většími či menšími plážemi, z nichž některé se řadí k těm nejznámějším na Kypru. Pláží číslo 1 je známá Nissi Beach, ovšem podle mnohých je tou opravdu nejkrásnější pláží v Agia Napa Makronissos Beach.

  • Jemný světlý písek
  • Velmi mělká voda a pozvolný vstup do moře bez kamenů
  • Klidné moře chráněné před větry
  • Rozměry cca 200 x 150 metrů

Hotely u pláže Ayia Napa

Koupání a zázemí pláže

Pláž Makronissos leží už mimo města, je obklopena jen pár hotely a jinak hezkým venkovským okolím. Makronissos Beach je tak mnohem klidnější než Nissi. Fakticky pláž spojuje malý kamenitý ostrůvek s pobřežím a vytváří tak dvě laguny – koupat se můžete na obou stranách pláže.

Na pláž se neplatí vstupné a je zde plné zázemí v podobě mnoha restaurací a barů, malého vodního aquaparku, nabídek různých vodních sportů a aktivit a samozřejmě půjčoven lehátek a slunečníků (7,50 EUR za set jednoho slunečníku a dvou lehátek).

Hotely u pláže Makronissos

Pláž obklopuje hned několik hotelů a resortů, avšak všeobecná známost Makronissu vybírá daň v podobě vyšších cen, které v hlavní sezoně startují na 4 500 Kč za noc pro 2.

Doprava

Pláž Makronissos leží nedaleko hlavní silnice procházející Ayia Napou a přímo u pláže je parkoviště zdarma. To se nicméně velmi rychle zaplní a už kolem 9 hodiny není kde zastavit.

Proto je lepší využít autobusy, které mají zastávku asi 70 metrů od pláže. Zastavují zde jak dálkové spoje InterCity z Larnaky a Nikósie, tak místní MHD OSEA linek 101 a 102, která vás zaveze k aquparku, do centra Ayia Napy, k mysu Cape Greco i letoviska Protaras.

Chystáš se na Kypr?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 30. 11. 2023

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.