Kypr
Kypr

30 míst co vidět na Kypru

Protaras

Letovisko, Písčitá pláž

Fig Tree Bay

Spolu s blízkým letoviskem Ayia Napa patří Protaras k nejnavštěvovanějším místům na Kypru. Živé městečko je oblíbené zejména rodinami s dětmi pro své hezky upravené a bezpečné pláže a milovníky sportovních aktivit. Nabídek na vodní i pozemní sporty je zde opravdu přehršel.

Po osmé hodině večerní město ožívá v početných restauracích a barech, nicméně je zde výrazně klidněji než v nočním životem pulzující Ayia Napě.

Hotely u pláže - Protaras

Pláže a koupání

Protaras se může pochlubit jedněmi z nejhezčích plážích na celém západním Kypru. Přímo ve městě Protaras najdete 2 hlavní pláže.

  • Fig Tree Beach – česky "Pláž s fíkovníkem" je krásná písčitá pláž s velmi pozvolným vstupem do vody a mělkým mořem, mnoha nabídkami na sportovní aktivity i spoustou restaurací v blízkém okolí. Nic na kráse této pláži "s fíkovníkem" neubírá ani fakt, že široko daleko žádný fíkovník není.
  • Vrissiana Beach – jen pár desítek metrů severně začíná místní nejdelší (cca 400 metrů) dlouhá pláž, na které si každý najde kousek svého soukromí. Oproti často přelidněné Fig Tree Beach je příjemně prostorná. Místní Vrissianu přirovnávají k Miami Beach pro podobné stavby poblíž (jen několikanásobně menší), tyrkysovou barvu teplého moře a palmovou promenádu.
  • Green Bay – série menších písčitých pláží v mělkých zátokách s průzračnou vodou se rozprostírá v jižní části letoviska
  • Konnos Beach – necelé 3 km pod městem se rozprostírá krásná pláž u zátoky Konnos Bay obklopená útesy. Detaily o ní vám přinášíme ve speciálním miniprůvodci.

Ubytování

Celé město Protaras se prakticky skládá pouze z hotelů, apartmánů a prázdninových vil. Žádné historické centrum zde nenajdete a tomu také odpovídá místní nabídka. Protaras patří v rámci Kypru mezi dražší letoviska, nejlevnější noc v apartmánů v hlavní sezoně zde přijde asi na 75 EUR za noc.

Hotely a ubytování Protaras

Doprava

Protaras leží kousek za koncem dálnice A3 asi 60 km od Larnaky. Většina ubytování poskytuje bezplatné parkování ve svém areálu.

Snadno se sem dostanete i autobusovou dopravou.

Meziměstskou dopravu zajišťují autobusy InterCity z těchto destinací:

Lokální autobusy zajišťuje společnost OSEA. Jako všude na Kypru stojí jedna jízdenka 1,50 EUR, celodenní lístek na MHD v Ayia Napa a okolí (společnost OSEA) vyjde na 5 EUR. Do Ayia Napa jezdí každých 20 minut linka 102 (v opačném směru označená jako l. 101).

Využít zde můžete i celodenní jízdenku za 15 EUR platnou na všech meziměstských spojích na Kypru a všech MHD ve městech Larnaka, Nikósia, Paphos, Limassol a v regionu Famagusta, kam spadá i Ayia Napa.

Seznam a mapa všech autobusových linek Ayia Napa: osea.com.cy/en/bus-routes.

Chystáš se na Kypr?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 30. 11. 2023

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.