Kypr
Kypr

29 míst co vidět na Kypru

Nissi Beach

Nissi Beach

Jedna z nejlepších pláží na Kypru a pláž známá po celé Evropě, kterou byste neměli vynechat, je Nissi Beach asi 1,5 km od centra letoviska Ayia Napa. Nissi Beach je skvělým místem pro milovníky dobře dostupných pláží s plným zázemím, čistou vodou a vzorně udržovaným okolím.

  • jemný světlý písek
  • velmi mělká voda a pozvolný vstup do moře bez kamenů
  • klidné moře chráněné před větry
  • rozměry cca 400 x 50 metrů

Dovolená Ayia Napa - nabídka zájezdů

Koupání a zázemí

Pláž Nissi je městského charakteru obklopena hotelovými resorty, které však nehyzdí okolí výškovými budovami, ale jsou spíše skryté za pásy palem. Výhledu z pláže dominuje krásný asi 50 metrů vzdálený skalnatý ostrůvek, ke kterému snadno doplavete.

Koupání na pláži Nissi je ideální pro rodiny s dětmi zejména proto, že moře je mělké i 100 metrů od břehu. Můžete tak děti nejen učit plavat v bezpečí mělkých klidných vod, ale i s nimi hrát různé vodní hry.

Na pláž se neplatí vstupné a je zde plné zázemí v podobě mnoha restaurací a barů, malého vodního aquaparku, nabídek různých vodních sportů a aktivit a samozřejmě půjčoven lehátek a slunečníků (7,50 EUR za set jednoho slunečníku a dvou lehátek).

Hotely u pláže Nissi

Pláž obklopuje hned několik hotelů a resortů, avšak všeobecná známost Nissi si vybírá daň v podobě vyšších cen, které v hlavní sezoně startují na 3 000 Kč za noc pro 2.

Doprava

Pláž Nissi leží nedaleko hlavní silnice procházející Ayia Napou a přímo u pláže je parkoviště zdarma. To se nicméně velmi rychle zaplní a už kolem 9 hodiny není kde zastavit.

Proto je lepší využít autobusy, které mají zastávku asi 70 metrů od pláže. Zastavují zde jak dálkové spoje InterCity z Larnaky a Nikósie, tak místní MHD, která vás zaveze k aquparku, do centra Ayia Napy, k mysu Cape Greco i letoviska Protaras.

Chystáš se na Kypr?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
alena
před 3 lety

já jsem teď koupila zpáteční letenku za 20 euro a ubytko k tomu za 2.300 Kč na 3 noci/2 os. Tak už jen přičíst jídlo a dopravu z/na letiště a po Kypru.

Avatar uživatele
Julie Janakova
před 3 lety

Na kolik kc vyjde kypr jen na pobyt u more?