Kypr
Kypr

29 míst co vidět na Kypru

Konnos Beach

Konnos Beach

Rájem na zemi bychom nazvali tuto zátoku ležící asi 2,5 km od centra letoviska Protaras. Nádherná pláž obklopená útesy a jeskyněmi leží v klidné zátoce s průzračně čistou vodou a možností vstoupit do vody pohodlným písčitým vstupem i přes skály a přírodně vytvořené bazénky.

  • jemný světlý písek
  • fotogenické okolí
  • rozměry cca 100 x 20 metrů

Dovolená Kypr - nabídka zájezdů

Asi 300 metrů od pláže Konnos můžete po pěší stezce dorazit ke Kyklopově jeskyni, skalnímu útvaru asi 20 metrů nad hladinou moře, odkud se naskýtají krásné pohledy. Vstup je bezplatný.

Ubytování

Pokud byste se chtěli ubytovat přímo u pláže Konnos, najdete zde několik apartmánů a studií. Mezi nejlepší patří Konnos Bay Gardens, Konnos Hight Vila, Leda Villa.

Další nabídky pak hledejte v blízkém letovisku Protaras.

Doprava

Dostanete se tam autobusem 101, 102, 705 a 706 z Ayia Napy a Protaras a vystoupíte na zastávce Konnos Beach. Někdy se používá i název Konnos Bay. Detaily ohledně MHD v okolí Ayia Napa najdete na webu osea.com.cy.

Chystáš se na Kypr?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Jitka
před 12 měs

Dobrý den,

nejsem si jistá, kudy přesně vede hranice dělící celý Kypr.

Dostaneme se bez pasu na Konnos Beach?

Děkuji

Kryštof Hájek
před 12 měs

Dobrý den, ano, tento průvodce celý pojednává pouze o "řecké" části Kypru, takže i Konnos Beach je jeho součástí. Při pobytu v Kyperské republice nebudete na Konnos Beach překračovat žádnou hranici, resp. formálně se jede přes britské území Dhekelia, ale tam reálně žádnou hranici ani nezaznamenáte.

I kdybyste se ale z Kypru chtěli vydat na výlet do Severního "tureckého" Kypru, pas není potřeba, stačí občanka, viz info zde: https://www.cestujlevne.com/pruv.../kypr/viza