Kypr

30 míst co vidět na Kypru

Omodos

Vesnice

Omodos

Omodos je malebná vesnička ležící na jižním úpatí pohoří Troodos a láká turisty na typický příklad kyperské horské architektury malých kamenných domků v úzkých uličkách i na skvělé vinice v okolí. Dopřejte si výlet do hor a navštivte krásné prostředí lesů, výhledů i nádherných vesniček.

Dovolená Kypr - nabídka zájezdů

Víno, klášter, hory...

Jedním z hlavních lákadel vesnice Omodos je místní produkce vína. Na svoji velikost zde najdete neobyčejnou koncentraci taveren a vináren, z nichž téměř všude dostanete ochutnat zdarma ukázky místních vín. 

Centru vesničky dominuje nádherný kamenný klášter Timios Stavros Monastery ze 17. století, jehož návštěva bude oázou klidu.

Ačkoliv Omodos není v centru pohoří Troodos, díky své oblíbenosti a známosti poskytuje více ubytovacích zařízení než jiné horské vesnice a může tak sloužit jako vhodný výchozí bod pro cesty po horách.

Ubytování

Omodos nabízí hned několik možností ubytování, převážně ve skvěle hodnocených apartmánech či malých penzionech. Ceny ubytování se zde pohybují mezi 1 500 a 2 000 Kč za noc pro 2.

Hotely a ubytování Omodos

Doprava

Vesnice leží asi 40 km od Limassolu nebo 60 km od Paphosu a snadno se sem dostanete autem po klikatých, avšak hezkých horských silničkách. Před obcí najdete větší parkoviště, které je zdarma.

Snadno se sem dostanete i autobusovou linkou číslo 40 (jízdní řády) z Lemesosu (Limassolu), která jezdí 5x denně ve všední dny a 1-2x denně o víkendech. Jízdenka vyjde na 1,50 EUR.

Chystáš se na Kypr?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 12. 05. 2023
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.