Zpět na seznam míst co vidět na Big Islandu
Black Sand Beach

Black Sand Beach (Punalu’u)

V odlehlé oblasti jihovýchodního pobřeží ostrova se můžete pokochat pláží s pískem černým jako láva. Ostatně, kvůli lávě je taky tak černý. Písek je docela jemný a spolu s tropickými palmami dotvoří ideální obrázek pravé exotiky. Koupání je sice možné, ale pozor na ostré kameny a silné proudy. Zde spíš platí, že pláž je o kochání a ne o koupání. Pozornost taky přitahuje krásné leknínové jezírko.

Nejlevnější ubytování na Big Island

Pláž nese originální název Punalu’u Beach, ale kvůli její podobě se vžilo i častější jméno Black Sand Beach. Kromě exotického černočerného písku je pláž také oblíbeným místem pro pozorování želv.

Koupání a zázemí pláže

Plavání ve vodách Tichého oceánu je zde doporučeno hlavně zdatnějším plavcům. Moře je často rozbouřené a vlny mohou být dost silné, ač tak na první pohled nevypadají. Nicméně zejména severní část pláže je více chráněná a koupání je zde tak pohodovější.

Ideálně noste obuv do vody, lávové kameny jsou zde pěkně ostré a dbejte velké opatrnosti, kameny mohou být velké a velmi špatně vidět kvůli zpěněné vodě.

Zajímavou zážitkem je plavání ve vodě různých teplot. V blízkosti pláže totiž do moře vyvěrají podzemní prameny, jejichž voda je výrazně studenější než voda v oceánu.

Na pláži využijete bezplatné WC a sprchy se sladkou vodou a také malý stánek s pitím a lehkým občerstvením.

Želvy na Punalu’u Beach

Želvy jsou na této pláži velmi častým návštěvník a šanci na jejich spatření máte celoročně a po celý den. Nicméně pořád se jedná o divoká zvířata, takže nelze očekávat se 100% jistotou, že se budou na pláži slunit. Každopádně na ostrově Hawai'i je jen málo míst, kde je šance na spatření želv větší než právě zde.

Na pláži se sluní zejména časté karety obrovské, ale v mělkých vodách u břehu můžete narazit i na výrazně vzácnější karety pravé!

Želv se za žádných okolností nedotýkejte a už vůbec se je nepokoušejte krmit. Mohli byste je smrtelně zranit. Doporučená vzdálenost od želv je nejméně 3 metry. Ne proto, aby ony neublížily vám, ale abyste vy neublížili jim. Jedná se o jejich přirozené prostředí, na to vždy pamatujte.

Leknínové jezírko

Celá střední část pláže s palmami poskytujícími příjemný stín odděluje oceán od jezírka se vždy rozkvetlými lekníny, které je nádherným uklidňujícím místem. Dotváří tak pohodovou atmosféru Black Sand Beach, na které můžete strávit klidně celý den.

Ubytování

Pokud vyhledáváte klidná místa k bydlení a jste na okružní cestě kolem ostrova, ubytování na 1 noc u Black Sand Beach se přímo nabízí. Jen asi 500 metrů od pláže najdete dva skvěle hodnocené aparthotely s cenami, které jsou na Havaj velmi přijatelné:

  • Sea Mountain – 3* aparthotel s bazénem a cenou od 4 400 Kč na noc v pokoji pro 4
  • Mauna Kai'iki – studiové apartmány s cenami od 3 000 Kč na noc v pokoji pro 4

Jak se sem dostat

K Black Sand Beach se dostanete pouze autem. Pláž leží asi 1,5 km od hlavní okružní silnice číslo 11 mezi městy Hilo a Ocean View na západním pobřeží. Ze hlavní silnice je přehledně značená a přímo u pláže můžete bezplatně zaparkovat. 

Město Hilo je vzdálené 92 km, zatímco Kona 107 km.

  • Naviguj: 19.1355, -155.505

Další místa na Big Islandu

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 6 měs
Navrhni úpravu