Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Zajímavé ceny aerolinek z Lufthansa Group lákají k cestám rovnou z Prahy do španělských měst Bilbao a Valencia bez zdlouhavého dojíždění za levnějšími nabídkami z Vídně či Berlína. Zpáteční letenky do obou měst pořídíte cca od 2 450 Kč, což je vzhledem k absenci přímého spojení z Prahy dlouhodobě nejnižší cena, na kterou se lze do uvedených měst dostat.

Nejlevněji poletíte na prodloužené víkendy během ledna až března, po zbytek roku až do října však stále najdete mnoho termínů, kdy cena nepřesáhne 2 900 Kč a to včetně letních prázdnin. 

Rozhodnete-li se letět v hlavní sezoně, nenechávejte na poslední chvíli ani rezervaci ubytování, ceny hotelů na období od května budou už jen růst.

V nabídce Lufthansy je více destinací ve Španělsku za obdobné ceny, avšak u ostatních destinací (Madrid, Barcelona či Mallorca) jsou v nabídce i podobně drahé nebo levnější nabídky přímých letů jiných aerolinek.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
BIO Bilbao
Španělsko
Bilbao
Zpáteční 5 hod letu (1 přestup)
Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
VLC Valencia
Španělsko
Valencie
Zpáteční 5 hod letu (1 přestup)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 4 000 Kč . Ušetříš přibližně 40 %.

Do kdy akce platí?

Platí do vyprodání nejlevnějších míst.

Na jaké termíny jsou letenky?

Nejlevněji od ledna do března, cca o 200 až 400 Kč dráž až do října

Jsou během letu přestupy?

Vždy jeden přestup na letišti Frankfurt, Curych nebo Mnichov

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně příruční zavazadlo 55 x 40 x 23 cm + laptop či kabelka

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

4 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele milka _2
milka _2

Díky, letíme v srpnu. Přesně na tohle jsem čekala.

matej15 - ty vedra tam taky panují, letos v létě někdy zkraje července, proto jsem radši vzala srpen. Doufám, že to klapne.

Odpovědět
před 2 lety
Avatar uživatele
Forty

koupeno Bilbao 25.9.-28.9. za 2,7K díky :) stačí půl den dovolené

Odpovědět
před 2 lety
Avatar uživatele matej15
matej15

Bilbao (a San Sebastian, hodinu busem) určitě v létě doporučuji. Super zelená oblast, příjemné teploty okolo 27 stupňů (minulý rok v srpnu skvělá úleva od 38 stupnů, které byly u nás), nejlepší jídlo v celém Španělsku a zároveň ne tolik turistů jako na jihu. Oceán je sice chladnější (okolo 23 stupnů), ale vzhledem k nevelkému rozdílu proti vzduchu je koupání příjemné.

Odpovědět
před 2 lety
Avatar uživatele grego
grego

Přímý spoj je od Smartwings, cena je jinde, ale možnost tu je...

Odpovědět
před 2 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Černá pláž
ušetříš až 59%
Jedem!
Manchester
ušetříš až 59%
Všude dobře, co doma!
Zátoka Ha-Long
ušetříš až 13%
Tam jsi vždycky chtěl!
Santa Maria dei Servi
ušetříš až 74%
Tam chceš!
5449 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

  • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
  • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
  • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
  • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 40 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 120 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

  • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 100 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Bilbao
Španělsko Přílet na letiště Bilbao

Bilbao

Na hlavní autobusové nádraží v centru Bilbaa nás doveze autobusová společnost Bizkaibus, linka číslo A3247 s intervaly 15 minut. První spoj z Bilbaa jede v 5:25 (poslední 22:00), naopak poslední spoj z letiště jede přesně v 0:00 (první v 6:10). Jízda trvá půl hodiny a za lístek zaplatíte 3 € u řidiče.

Eibar, Arrasate, Bergara

Směrem na východ využijte spoj Lurredabus číslo DG56B. Cesta do Eibaru trvá asi hodinu s intervalem zhruba 3 hodiny. První spoj z Eibaru vyjíždí v 5:15, poslední ve 21:15. V opačném směru jede z letiště první autobus v 6:45, poslední ve 23:15.

San Sebastian, Zarautz

Do pobřežního města poblíž francouzských hranic jezdí linka číslo DO50B. Cesta do San Sebastianu zabere necelé 2 hodiny, autobusy jezdí každých 60 minut od 5:00 do 23:45. Jízdenka do San Sebastianu stojí 16,85 €.

Průvodce pro Španělsko
Průvodce pro letiště Bilbao

Zavřít boční panel
Valencie
Španělsko Přílet na letiště Valencia

Nejrychlejší dopravou do centra města je metro. Na letiště jezdí linky 3 a 5, obě vás dovezou do centra a k hlavnímu nádraží, linka 5 dále pokračuje směrem k přístavu, linka 3 pak do severní části Valencie.

  • Cesta do centra zabere asi 20 minut, metro jezdí od 5:30 do 0:00,
  • jízdenka stojí 3,90 € + 1 € za kartičku na MHD, celodenní lístek na všechny druhy dopravy pak 15 €.

O něco levnější cestu do centra zajišťuje autobusová linka 150, spojení jezdí každou půlhodinu, cesta trvá 40–45 minut a jízdenka stojí 1,50 €. Linka jezdí od 5:30 do 23:00. Nejezdí v neděli.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=11LSKiEFfi7U5AZvZGhqkVsHUILg]

Průvodce pro Španělsko
Průvodce pro letiště Valencia