Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Odlety z německých letišť směrem do Austrálie se poslední dny a týdny rodí jako houby v našich lesích, pojďme je tedy co nejvíce vytěžit. Snížení cen mají většinou na svědomí čínské aerolinky, které se tímto pouštějí do boje se zavedeným spojením přes Perský záliv. To je sice zdaleka nejpohodlnější, ale obvykle tomu také odpovídá vysoká cena. Je zvykem, že čínské aerolinky umí spíše termínově omezené akce, proto je potěšením, že aktuálně lze koupit letenky z Berlína do Sydney nebo Melbourne na celý květen, přičemž odlety jsou možné i v první polovině dubna a návraty i v červnu za ceny kolem 15.800 Kč. 

Nejlevnější letenky však seženeme na pár termínů během března, a to od 14.826 Kč v případě Melbourne, resp. 15.112 Kč v případě Sydney.

Po cestě budeme dvakrát přestupovat, nicméně je na výběr neobvykle velké množství termínů s relativně krátkými přestupy bez nutnosti nocování a vyřizování čínských víz. Odlety z Mnichova jsou cca o 300 až 400 Kč dražší, z Prahy pak o 7.000 Kč...

Na jaře sice v Austrálii končí léto, ale to je úplně jedno, teploty jsou po celý rok příjemné. Tak neváhejte a začněte se těšit na sydneyskou operu, národní parky nebo pořádný roadtrip po Austrálii!

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Braniborská brána v Berlíně
Berlín TXL
Německo
SYD Sydney
Austrálie
Sydney
Zpáteční 24 hod letu (2 přestupy)

Věděli jste, že s Cestujlevne.com získáte navíc

Podporu 24/7
v češtině

Možnost nezávazné
rezervace na 2 dny

Možnost platit
hotově či převodem

Braniborská brána v Berlíně
Berlín TXL
Německo
MEL Melbourne
Austrálie
Melbourne
Zpáteční 30 hod letu (2 přestupy)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 21 000 Kč . Ušetříš přibližně 29 %.

Do kdy akce platí?

Platí do aktualizace tarifu.

Na jaké termíny jsou letenky?

Nejvíce možností v květnu, pár termínů i v březnu. Odlety možné i v dubnu, návraty v červnu.

Jsou během letu přestupy?

Dva přestupy na letištích v Amsterdam Schiphol a Kanton Baiyun.

S kým poletím?

Letecké společnosti ze SkyTeamu China Southern Airlines a KLM.

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně jsou hned dvě odbavená zavazadla, každé z nich do 23 kg + standardní příruční.

Co podniknu v destinaci?

Austrálie

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

5 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Ahoj..prosím prosím...nějaký termín na 3 týdny v březnu, max. v dubnu pro dva....asi jsem trubka, ale nemůžu za tu cenu už nic najít :(

Odpovědět
před 5 lety

Zdravím,

nějaký termín na půlku ledna a v půlce února zpět by se nenašel, prosím?

Odpovědět
před 5 lety
Avatar uživatele eva.trocilova
eva.trocilova

Ahoj, prosím, sháním zpáteční letenku z Prahy do Sydney v termínech cca 20.12.-20.1. (+- týden) , 1 přestup, ideálně Qatar Airways nebo Emirates... Neuměl byste někdo najít nějakej dobrej kauf? :-)

Díky moc!

Eva

Odpovědět
před 5 lety
Avatar uživatele EvaS
EvaS

nenajdete tam ještě termín cca od 23.3. - 8.4. do Sydney? :)

před 5 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Přelom března a dubna bohužel nefunguje :(

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Kuala Lumpur
ušetříš až 30%
To musíš vidět!
Ragusa
ušetříš až 60%
To budou fotky!
Gambie
ušetříš až 36%
Všude dobře, co doma!
Milán Duomo
ušetříš až 70%
Tam to bude krásný!
5512 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Braniborská brána v Berlíně
Německo Přílet na letiště Berlín Tegel

Německo se nachází ve střední Evropě a sousedí s Francií, Lucemburskem, Belgií, Nizozemskem, Dánskem, Polskem, Švýcarskem, Českou republikou, Rakouskem a také se Severním a Baltským mořem. Německo je rozděleno na 16 spolkových zemí. Oficiální název země zní Spolková republika Německo.

První věc, která napadne většinu lidí, když se řekne Německo, je Adolf Hitler. Na druhou stranu Německo dalo světu množství významných osobností, které svět ovlivnily pozitivním způsobem, například Ludwiga van Beethovena (jeho klavírní koncert pro Elišku je geniální), Alberta Einsteina (pokud si odmyslíte tu atomovou bombu), Martina Luthera, Immanuela Kanta a řadu dalších.

Průvodce pro Německo
Průvodce pro letiště Berlín Tegel

Zavřít boční panel
Sydney
Austrálie Přílet na letiště Sydney Kingsford Smith

Nejrychlejší cesta do města vede vlakem linky T8 (viz oficiální informace). Do centra Sydney dojedete za 14 minut. Vlak jezdí každých 5–10 minut od 5:00 do 0:00. Běžná jízdenka stojí 19,40 AUD ke všem terminálům. Na stanici si v pokladně pořiďte Opal Cardna kterou nahrajete vámi zvolený obnos (minimální částka je však 35 AUD, pokud chcete méně, zakupte si Opal Card v trafice v terminálu, kde lze dobít nejméně 10 AUD) a kterou dále můžete používat i pro cesty autobusem a dalšími městskými vlaky. 

Z letiště napříč a východní částí Sydney jezdí také autobus číslo 400, který využijete například k cestě na Bondi Beach. Linka jezdí každých 20 minut od 5:00 do 23:30. Směrem na západ pak lze využít linku číslo 420, viz mapa níže. Autobusy zastavují před všemi terminály, Opal card si lze zakoupit v trafikách WHS nebo Hudson News v terminálu, minimální částka k dobití je 10 AUD. V autobusu si kartičku přiložíte ke čtečce při nástupu i výstupu, jízdné v rozmezí 1,50 až 4,50 AUD se vám strhne dle ujeté vzdálenosti.

Noční dopravu zajišťuje autobusová linka N20 z centra (stanice Town Hall a Central). Ze stanice Town Hall odjíždí autobusy vždy v celou hodinu od 1:00 do 4:00, z letiště do centra vždy v XX:25 od 0:25 do 4:25. Linka zastavuje pouze u mezinárodního terminálu 1. Lze použít Opal Card.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1APbe9dt_BFVRg5OI0c3B20JezNA]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Průvodce pro Austrálie
Průvodce pro letiště Sydney Kingsford Smith

Zavřít boční panel
Melbourne
Austrálie Přílet na letiště Melbourne

Do centra Melbourne i do přímořských oblastí St. Kilda a Frankston v jižní části města vede nejpohodlnější spojení autobusy Sky Bus, který provozuje dvě oddělené linky. Jedna vede do centrální části Melbourne k hlavnímu nádraží, spoje jezdí každých 10 minut s provozní dobou 24 hodin. Jízda bude trvat asi 45 minut a stát 19 AUD

Druhá linka míří do jižních částí Melbourne (St. Kilda, Frankston, Mornington, ...) a nezastavuje nikde v centru. Cesta na jih trvá 90 až 120 minut.

Levnější je cesta městskou dopravou, kde máte na výběr lokální autobusy po okolí nebo linku 901 k nejbližší stanici vlaku „Broadmeadows“, odkud můžete pokračovat dál do centra a severních oblastí města. Taková cesta vám zabere asi 50 až 60 minut a zaplatíte 3,90 AUD.

Pro cestování MHD si musíte pořídit „myki“ kartu za 6 AUD, kterou si můžete dobít libovolnou částkou. Celodenní jízdné stojí 7,80 AUD, čistě pro cestu z / na letiště si koupíte jízdenku za 3,90 AUD, která je platná dvě hodiny na všechny typy dopravy.

U autobusových linek 478, 479 a 482 si dejte pozor na matoucí název jedné z konečných zastávek „Airport West“. Nejedná se totiž o hlavní letiště Melbourne, ale o nákupní centrum!

Přímé autobusy jezdí i do dalších okolních měst, více na webu dopravního podniku.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=11waUgWcHmp_D5EhHNsj_Th6pax4]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Průvodce pro Austrálie
Průvodce pro letiště Melbourne