Mekong

Křížem krážem od Hanoje až po Phu Quoc aneb Vietnam pro (ne)začátečníky. Letenky od 12 799 Kč

10 komentářů
2019-09-19T19:42:00+02:00

O akci

K procestování takové země jako je Vietnam je téměř žádoucí nákup open-jaw letenky. Čínské aerolinky China Southern Airlines v letošním roce zahájily provoz na pravidelné lince z Vídně do Kantonu, který v tomto případě slouží jako přestupní hub do dalších destinací nejen po celé východní a jihovýchodní Asii. Nám výborně poslouží levná letenka do Vietnamu s naprosto ideálním trasováním, díky kterému můžeme procestovat Vietnam po celé jeho délce od severu na jih.

Příletem do Hanoje zahájíte své vietnamské dobrodružství. Hanoj je pulsující velkoměsto, které má za sebou velmi bohatou historii, ta je patrná na každém kroku, najde tu mnoho muzeí, chrámů a téměř neopomenutelné Ho Či Minovo mauzoleum. Hanoj pro vás bude především výchozím bodem pro výlety do okolí: zátoka Ha Long, scénická Sa Pa, hmongské Bac Ha apod.

Střední Vietnam bude nejzajímavější část cesty, neboť tady patrně strávíte nejvíce času. Abyste necestovali sem a tam, nejvhodnější přesun z Hanoje bude letecky do císařského města Hue, které se jako jediné město ve Vietnamu chlubí původními a neporušenými památkami, jež jsou pod ochranou UNESCO.

Da Nang je známé především díky scenérii s Mramorovými horami, avšak tu od roku 2018 překonává na západ od města v horách tyčící se lávka Golden Bridge, kterou pevně drží obrovské betonové božské ruce.

Na jih od Da Nangu vás čeká další perla Vietnamu, kterou je město Hoi An, to je stejně jako Hue, zapsáno na seznamu UNESCO. Malebné Hoi An tvoří nespočet barevných pitoreskních domků, chrámů, svatyň a pagod. Někdejší duchovní centrum Vietnamu se nachází v chrámovém komplexu My Son vzdálené cirka hodinu jízdy od Hoi An.

Středobod jižního Vietnamu není nic jiného než Ho Či Minovo Město – někdejší Saigon, ve kterém je s nadsázkou nejadrenalinovější zážitek stejně jako v Hanoji přecházení silnic. Ho Či Minovo Město má moderní a kosmopolitní ráz, ale i zde se nachází mnoho historických památek, chrámů, paláců, pagod, ale také muzeí a monumentů, jenž připomínají hrůzy Vietnamské války.

Celé putování Vietnamem zakončíte na ostrově Phu Quoc, kde si dáte před návratem domů pár dnů odpočinku na krásných písčitých plážích s průzračně čistou vodou.

Nakupujeme letenky

K této či podobné cestě skrze Vietnamem budete potřebovat open-jaw letenku s odletem z Vídně, příletem do Hanoje, vracet do Evropy se budete z ostrova Phu Quoc.

POZOR! Věnujte zvýšenou pozornost při výběru a nákupu letenky. Jelikož se jedná o itineráře, které obsahují více přestupů v rámci Číny, týká se jich složitá a nesrozumitelná vízová politika. V rámci těchto letenek se držte pravidla, že musí obsahovat na cestě tam pouze lety CZ6022 z Vídně do Kantonu a z Kantonu do Vídně pouze CZ6021 na zpáteční cestě. Tyto lety jsou odbavovány ve zvláštním režimu.

Další tři vnitrostátní letenky nakoupíte podle potřeby, jsou to přelety z Hanoje do středního Vietnamu do města Hue, pak z Da Nangu na jih do Ho Či Minova Města a dále na ostrov Phu Quoc.

  • Hledej v období Letenky z Vídně do Vietnamu a zpět naleznete od konce října do konce března, cena neplatí pro svátky
  • Čeká tě přestup na letišti Technický stop v Urumči a standardní přestup v Kanton
  • Poletíš s aeroliniemi China Southern Airlines
  • Čeká tě přímý let
  • V ceně je V případě letenky z Vídně do Vietnamu můžete odbavit až 23 kg zavazadlo plus si můžete vzít standardní sestavu příručních. U ostatních letenek záleží na dopravci a tarifu
VIE/Vídeň
HAN/Hanoj PQC/Phu Quoc
VIE/Vídeň
Open-jaw letenky
25 hodin letu (přímý let)
HAN/Hanoj
HUI/Hue
Jednosměrná letenky
1 hodin letu (přímý let)
DAD/Danang
SGN/Ho Či Minovo Město
Jednosměrná letenky
1.5 hodin letu (přímý let)
SGN/Ho Či Minovo Město
PQC/Phu Quoc
Jednosměrná letenky
1 hodin letu (přímý let)

Nevíš, jak se dostaneš z letiště do centra? Přečti si naše průvodce: letiště Vídeň, letiště Hanoj, letiště Phu Quoc, letiště Hue, letiště Danang, letiště Ho Či Minovo Město.

Avatar uživatele
Lukáš Horák
naposledy aktualizováno 2019-09-19T17:47:51+02:00

10 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

TH
před 4 lety

Od severu po jih jsme to projeli letos v únoru. Trochu krkolomě, ale s leteckýma přesunama to bylo úplně v pohodě. Inspiraci na itinerář máte případně tady https://www.cestujlevne.com/disk...-22-2-2019 :)

Co kolik stálo je v přehledu https://docs.google.com/spreadsh...edit#gid=0

Avatar uživatele
dupy
před 4 lety

Ahoj, v tom cenovém přehledu mě zaujala položka tailor made suit pickup (3,1mil VND) což je cca 3100 Kč.

Dokážeš nějak srovnat kvalitu materiálu, střih apod. s českou výrobou?

TH
před 4 lety

Určitě lepší kvalita než co ti ušijí v ČR za 20 tisíc. Ta vietnamka co to se mnou řešila, říkala, že je ten materiál je kašmír. Nevím, nikdy sem ho asi v ruce neměl, ale veškerý kolekce co jsou v Zara, Mango, Pietro Filipi a takový, tak s tím se to srovnat nedá. Ty to dělají z nylonu nebo další náhražky. Pokud půjdeš ke krejčímu, tak to (v Praze) startuje na 20 tis a trvá to dny, týdny, než to vyladí. Ty materiály si můžeš samozřejmě vybrat (desítky) , já volil vyšší kvalitu provedení i s podšívkou v saku se vzorem :-) O víkendu můžu nafotit.

Já to měl komplet i s přešitím a úpravami za 1 celý den. Co bylo neskutečný, že ráno sem tam přijel, poprvé zkusil, neseděly mi kalhoty a sako mě tahalo na zádech. Tak to do 2 hodin komplet přešili a vše sedí. Šílený :)

Avatar uživatele andrewcz
andrewcz
před 4 lety

Popravdě to by mě vůbec nenapadlo... Vietnam zvažujeme v březnu (máme letenky do Soulu a ještě rozhodujeme kam dál) a nechat si tam ušít oblek by mě asi fakt nenapadlo.. :) Dobrej tip, díky!

Avatar uživatele
Ondrej
před 4 lety

Vietnam toho nabízí daleko více - než jen krejčovství v Hoi An. Ale i já jsem na cestě podlehl a oblek si nechal ušít. Můžu doporučit např. Yaly Couture https://www.yalycouture.com/ Jsou trochu dražší - ale kvalita je neskutečná. Dovezl jsem si oblek z té nejlepší látky co byla na skladě (kašmír + příměs hedvábí) - s drobnými dodělávkami to trvalo cca 2 dny. A výsledek je neskutečný. Platil jsem nakonec kolem 5000 CZK a v ceně té drahé látky jsem si mohl vybrat "zdarma" i 1 nádhernou a opět ručně na miru šitou košili. jsou to neskuteční obchodníci - ale fakt nelituju.

Avatar uživatele
Zdenek
před 4 lety

Při cestování po Vietnamu se nám velmi osvědčilo vyhledávání spojení pro vlak, bus,letadlo i loď na www.baloau.com. Většinou stačilo 1-3 dny dopředu.

Avatar uživatele
Zdenek
před 4 lety

Oprava: www.baolau.com

Avatar uživatele
Ondrej
před 4 lety

Na vlaky, busy Baolau taky doporučuju. Letecké vnitrostátní spojení ale raději reservovat přímo na stránkách leteckých společností. Osobně bych na leteckou dopravu víc než VietJet Air volil "státní" Vietnam Airlines www.vietnamairlines.com Nabízeli i základní občerstvení během letu, super servis a méně obstrukcí se zavazadly. Při včasné reservaci mají Vietnam Airlines navíc skvělé ceny. Navíc u VietJet Air vypadá cena dobře jen v prvním kroku - ale než se proklikáte k platbě naskočí tolik příplatků, že to cenu násobně zvýší. Letěli jsme vícekrát s oběma společnostmi a Vietnam Airlines jsou prostě o třídu výše. Užijte si Vietnam!

TH
před 4 lety

Souhlas, Vietnam Airlines jsou skvělý i na krátký přelety, místo sedaček skoro doslova křesla (Danang-Saigon)

Avatar uživatele
Miki _3
před 4 lety

To spíš jen Viden-Hanoi-Phu Quoc-Viden. Těma přeletama po Vietnamu přijdeš o všechny krutý místa a uvidíš jen ty nejvíc turistický.

Další akce