Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

K procestování takové země jako je Vietnam je téměř žádoucí nákup open-jaw letenky. Čínské aerolinky China Southern Airlines v letošním roce zahájily provoz na pravidelné lince z Vídně do Kantonu, který v tomto případě slouží jako přestupní hub do dalších destinací nejen po celé východní a jihovýchodní Asii. Nám výborně poslouží levná letenka do Vietnamu s naprosto ideálním trasováním, díky kterému můžeme procestovat Vietnam po celé jeho délce od severu na jih.

Příletem do Hanoje zahájíte své vietnamské dobrodružství. Hanoj je pulsující velkoměsto, které má za sebou velmi bohatou historii, ta je patrná na každém kroku, najde tu mnoho muzeí, chrámů a téměř neopomenutelné Ho Či Minovo mauzoleum. Hanoj pro vás bude především výchozím bodem pro výlety do okolí: zátoka Ha Long, scénická Sa Pa, hmongské Bac Ha apod.

Střední Vietnam bude nejzajímavější část cesty, neboť tady patrně strávíte nejvíce času. Abyste necestovali sem a tam, nejvhodnější přesun z Hanoje bude letecky do císařského města Hue, které se jako jediné město ve Vietnamu chlubí původními a neporušenými památkami, jež jsou pod ochranou UNESCO.

Da Nang je známé především díky scenérii s Mramorovými horami, avšak tu od roku 2018 překonává na západ od města v horách tyčící se lávka Golden Bridge, kterou pevně drží obrovské betonové božské ruce.

Na jih od Da Nangu vás čeká další perla Vietnamu, kterou je město Hoi An, to je stejně jako Hue, zapsáno na seznamu UNESCO. Malebné Hoi An tvoří nespočet barevných pitoreskních domků, chrámů, svatyň a pagod. Někdejší duchovní centrum Vietnamu se nachází v chrámovém komplexu My Son vzdálené cirka hodinu jízdy od Hoi An.

Středobod jižního Vietnamu není nic jiného než Ho Či Minovo Město – někdejší Saigon, ve kterém je s nadsázkou nejadrenalinovější zážitek stejně jako v Hanoji přecházení silnic. Ho Či Minovo Město má moderní a kosmopolitní ráz, ale i zde se nachází mnoho historických památek, chrámů, paláců, pagod, ale také muzeí a monumentů, jenž připomínají hrůzy Vietnamské války.

Celé putování Vietnamem zakončíte na ostrově Phu Quoc, kde si dáte před návratem domů pár dnů odpočinku na krásných písčitých plážích s průzračně čistou vodou.

Nakupujeme letenky

K této či podobné cestě skrze Vietnamem budete potřebovat open-jaw letenku s odletem z Vídně, příletem do Hanoje, vracet do Evropy se budete z ostrova Phu Quoc.

POZOR! Věnujte zvýšenou pozornost při výběru a nákupu letenky. Jelikož se jedná o itineráře, které obsahují více přestupů v rámci Číny, týká se jich složitá a nesrozumitelná vízová politika. V rámci těchto letenek se držte pravidla, že musí obsahovat na cestě tam pouze lety CZ6022 z Vídně do Kantonu a z Kantonu do Vídně pouze CZ6021 na zpáteční cestě. Tyto lety jsou odbavovány ve zvláštním režimu.

Další tři vnitrostátní letenky nakoupíte podle potřeby, jsou to přelety z Hanoje do středního Vietnamu do města Hue, pak z Da Nangu na jih do Ho Či Minova Města a dále na ostrov Phu Quoc.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Vídeň
Vídeň VIE
Rakousko
HAN Hanoj
Vietnam
Hanoj
Phu Quoc
Phu Quoc PQC
Vietnam
VIE Vídeň
Rakousko
Vídeň
Open-jaw 25 hod letu (přímý let)

Věděli jste, že s Cestujlevne.com získáte navíc

Podporu 24/7
v češtině

Možnost nezávazné
rezervace na 2 dny

Možnost platit
hotově či převodem

Hanoj
Hanoj HAN
Vietnam
HUI Hue
Vietnam
Mapa
Jednosměrná 1 hod letu (přímý let)
Da Nang
Danang DAD
Vietnam
SGN Ho Či Minovo Město
Vietnam
Ho Či Minovo Město
Jednosměrná 1.5 hod letu (přímý let)
Ho Či Minovo Město
Ho Či Minovo Město SGN
Vietnam
PQC Phu Quoc
Vietnam
Phu Quoc
Jednosměrná 1 hod letu (přímý let)

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

10 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

TH
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 64 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-09-20T07:14:04+02:00)

Od severu po jih jsme to projeli letos v únoru. Trochu krkolomě, ale s leteckýma přesunama to bylo úplně v pohodě. Inspiraci na itinerář máte případně tady https://www.cestujlevne.com/disk...-22-2-2019 :)

Co kolik stálo je v přehledu https://docs.google.com/spreadsh...edit#gid=0

před 3 lety

Ahoj, v tom cenovém přehledu mě zaujala položka tailor made suit pickup (3,1mil VND) což je cca 3100 Kč.

Dokážeš nějak srovnat kvalitu materiálu, střih apod. s českou výrobou?

před 3 lety
TH

Určitě lepší kvalita než co ti ušijí v ČR za 20 tisíc. Ta vietnamka co to se mnou řešila, říkala, že je ten materiál je kašmír. Nevím, nikdy sem ho asi v ruce neměl, ale veškerý kolekce co jsou v Zara, Mango, Pietro Filipi a takový, tak s tím se to srovnat nedá. Ty to dělají z nylonu nebo další náhražky. Pokud půjdeš ke krejčímu, tak to (v Praze) startuje na 20 tis a trvá to dny, týdny, než to vyladí. Ty materiály si můžeš samozřejmě vybrat (desítky) , já volil vyšší kvalitu provedení i s podšívkou v saku se vzorem :-) O víkendu můžu nafotit.

Já to měl komplet i s přešitím a úpravami za 1 celý den. Co bylo neskutečný, že ráno sem tam přijel, poprvé zkusil, neseděly mi kalhoty a sako mě tahalo na zádech. Tak to do 2 hodin komplet přešili a vše sedí. Šílený :)

před 3 lety
Avatar uživatele andrewcz
andrewcz

Popravdě to by mě vůbec nenapadlo... Vietnam zvažujeme v březnu (máme letenky do Soulu a ještě rozhodujeme kam dál) a nechat si tam ušít oblek by mě asi fakt nenapadlo.. :) Dobrej tip, díky!

před 3 lety

Vietnam toho nabízí daleko více - než jen krejčovství v Hoi An. Ale i já jsem na cestě podlehl a oblek si nechal ušít. Můžu doporučit např. Yaly Couture https://www.yalycouture.com/ Jsou trochu dražší - ale kvalita je neskutečná. Dovezl jsem si oblek z té nejlepší látky co byla na skladě (kašmír + příměs hedvábí) - s drobnými dodělávkami to trvalo cca 2 dny. A výsledek je neskutečný. Platil jsem nakonec kolem 5000 CZK a v ceně té drahé látky jsem si mohl vybrat "zdarma" i 1 nádhernou a opět ručně na miru šitou košili. jsou to neskuteční obchodníci - ale fakt nelituju.

Přidat odpověď
před 3 lety

Při cestování po Vietnamu se nám velmi osvědčilo vyhledávání spojení pro vlak, bus,letadlo i loď na www.baloau.com. Většinou stačilo 1-3 dny dopředu.

před 3 lety

Oprava: www.baolau.com

před 3 lety

Na vlaky, busy Baolau taky doporučuju. Letecké vnitrostátní spojení ale raději reservovat přímo na stránkách leteckých společností. Osobně bych na leteckou dopravu víc než VietJet Air volil "státní" Vietnam Airlines www.vietnamairlines.com Nabízeli i základní občerstvení během letu, super servis a méně obstrukcí se zavazadly. Při včasné reservaci mají Vietnam Airlines navíc skvělé ceny. Navíc u VietJet Air vypadá cena dobře jen v prvním kroku - ale než se proklikáte k platbě naskočí tolik příplatků, že to cenu násobně zvýší. Letěli jsme vícekrát s oběma společnostmi a Vietnam Airlines jsou prostě o třídu výše. Užijte si Vietnam!

před 3 lety
TH

Souhlas, Vietnam Airlines jsou skvělý i na krátký přelety, místo sedaček skoro doslova křesla (Danang-Saigon)

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele
Miki _3

To spíš jen Viden-Hanoi-Phu Quoc-Viden. Těma přeletama po Vietnamu přijdeš o všechny krutý místa a uvidíš jen ty nejvíc turistický.

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Bergamo pohled
ušetříš až 57%
Honem, dokud jsou místa!
Borobudur
ušetříš až 59%
Tam to bude krásný!
Zimní Amsterdam
ušetříš až 48%
Tam chceš!
Cabo Girao
ušetříš až 44%
Jedem!
5557 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Vídeň
Rakousko Přílet na letiště Vídeň

Vlak na hlavní nádraží Wien-Hbf

Na vídeňské hlavní nádraží, kam míří všechny vlaky z Česka i Bratislavy a poblíž kterého se také nachází hlavní autobusové nádraží se stanicí Regiojetu (nikoliv Flixbusu), se dostanete přímými vlaky z podzemní stanice v letištním terminálu. Jedná se vždy o dálkové spoje, které dále pokračují do Lince, Mnichova a jiných destinací.

 • Cena jízdenky: 4,30 EUR
 • Doba jízdy: 15 minut
 • Interval: 30 minut

Jízdenku koupíte v automatu na nádraží nebo online na webu oebb.at. V případě, že cestujete ve dvojici a máte dostatek času, skupinová jízdenka pro dva vás bude stát jen 4,60 EUR – je však nutné jet pouze S-Bahnem linky S7 a ve stanici Wien Rennweg přestoupit na linky S1, S2, S3 nebo S4, celková cesta na hlavní nádraží se tak protáhne na 30 minut.

 • První spoj z hlavního nádraží na letiště: 5:52
 • Poslední spoj z letiště na hlavní nádraží: 23:03

Alternativně lze využít dřívější, resp. pozdější spoje s přestupem na Wien Renneweg noční autobusy VAL - Vienna Airport Lines, detaily níže.

Vlak a S-Bahn do centra Vídně

Nejlepším způsobem je městská železnice S-Bahn linky S7, kterou se přes stanice Rennweg, Wien-Mitte nebo Praterstern dostanete přímo do srdce Vídně. Kromě linky S7 lze za použití stejných jízdenek využít i další vlaky společnosti ÖBB.

 • Cena jízdenky: 4,30 EUR, skupinová pro dva za 4,60 EUR
 • Doba jízdy na Wien-Mitte: 23 minut
 • Interval: 15-20 minut

Jízdenku koupíte v automatu na nádraží nebo online na webu oebb.at. Lístek za 4,30 EUR můžete využít při cestě do jakékoliv zastávky ve Vídni, platí i na tramvaje, autobusy a metro (U-Bahn). Můžete s ním libovolně přestupovat během doby 120 minut, po kterou je jízdenka platná. Nezapomeňte si lístek označit, v případě cesty linkami S-Bahn, vlaky a metrem ještě na nástupišti! Skupinovou jízdenku za 4,60 EUR pak lze využít pouze pro S-Bahn, resp. vlaky ÖBB.

 • První vlak z centra (stanice Wien-Mitte) na letiště: 4:19, resp. již v 0:49
 • Poslední vlak z letiště do centra: 1:19

V případě, že máte zakoupenou celodenní jízdenku na MHD, je nutné si při cestě na letiště dokoupit lístek pro zónu mimo Vídeň za 1,90 EUR! Na letiště celodenní lístek neplatí! 

Vyhněte se předraženému vlaku "CAT – City Airport Train", na který jsou všude na letišti i po městě reklamy. Na stanici Wien-Mitte jede jen o 7 minut méně než linka S7, jízdenka je přitom téměř 3x dražší (jednosměrná stojí 12 EUR, s drobnou slevou za 11 EUR přes web Terravision.eu).

Na autobusovou stanici Erdberg (Flixbus)

Zatímco všechny mezinárodní autobusové spoje zastavují i hlavního vlakového nádraží, pro autobusy Flixbus slouží stanice Erdberg. Nejrychlejší cesta na letiště vede přímou autobusovou linkou "AIR-LINER". Jede však jen jednou za hodinu, viz detailní jízdní řád. Jízdenka stojí 6 EUR (11 EUR zpáteční) a kupuje se u řidiče.

Alternativně jeďte nejprve metrem linky U3 na stanici "Landstrasse/Wien-Mitte", kde přestoupíte na přímý vlak linky S7 na letiště. Celkem cesta zabere cca 35 minut a za lístek zaplatíte 4,30 EUR.

Noční doprava

Celonoční doprava v pravidelném intervalu na letiště neexistuje. Po posledních spojích vlaků z hlavního nádraží nebo S-Bahnu v centru však ještě existuje možnost autobusů Vienna Airport Lines (informace a detailní jízdní řády) s plošnou cenou 8 EUR (lze kupovat online nebo u řidiče).

Noční a ranní spoje z Vídně na letiště v době, kdy nejezdí vlaky:

 • 3:45, 4:45 od hlavního nádraží (jízdní doba 25 minut), resp. 3:30, 4:30 od nádraží Westbahnhof

Noční a ranní spoje z letiště do Vídně v době, kdy nejezdí vlaky:

 • momentálně jezdí tyto autobusy z letiště jen přes den, kdy se cenově i časově vždy vyplatí vlak

Odkazy

Průvodce pro Rakousko
Průvodce pro letiště Vídeň

Zavřít boční panel
Hanoj
Vietnam Přílet na letiště Hanoj Noi Bai

Nemusíte se bát využít běžné autobusy MHD, které jezdí na letiště cca od 6:00 do 22:00, za jízdenku zaplatíte pouhých 9.000 VND / 9 Kč s výjimkou linky číslo 86, která stojí 35.000 VND / 35 Kč. Jízdní doba do centra se pohybuje mezi 60 a 90 minutami a spoje odjíždějí jednou za 10–15 minut. Jízdenky zakoupíte u průvodčího v autobuse a jsou vždy platné výhradně pro jednu jízdu. Zastávky linek níže jsou přímo před terminály 1 i 2 (u mezinárodního terminálu 2 vlevo asi 50 metrů od příletové haly v rohu parkoviště)

 • Linka 7 jede do severozápadní části města (Cau Giay),
 • linka 17 jede do historické části Hanoje a na druhý břeh Rudé řeky, končí na autobusovém nádraží Long Bien,
 • linka 86 (express) spojuje letiště s centrem města a hlavním nádražím,
 • linka 90 jezdí na severní okraj s konečnou na autobusovém nádraží Kim Ma.

Alternativní cestou budou oficiální letištní autobusy jednotlivých aerolinek.

 • Jedou do centra města (Quang Trung) s více zastávkami po cestě (Dao Tan, Nguyen Thai Hoc, …). Autobusy jezdí zhruba jednou za 30–60 minut, cesta trvá podle provozu 50–80 minut a za jízdenku zaplatíte 40.000 VND / 45 Kč. Provozní doba je 24 hodin.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1TGqL_CyaC6xGBYATwl3Jslkb6nl9uiEg]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Průvodce pro Vietnam
Průvodce pro letiště Hanoj Noi Bai

Zavřít boční panel
Phu Quoc
Vietnam Přílet na letiště Phu Quoc

Přiletíte-li na Phu Quoc, máte v zásadě tři možnosti dopravy do hotelu:

 • Půjčení auta rovnou na letišti, nemusí se však vyplatit, auto pravděpodobně nevyužijete každý den svého pobytu, je tedy lepší si ho vypůjčit na kratší dobu ve městě,
 • Taxi s cenami mezi 5 a 10 USD do plážových destinací, cenu si dohodnete předem ve stánku v příletové hale,
 • Hotelový transfer, který si dopředu vyjednáte se svým ubytováním.

Průvodce pro Vietnam
Průvodce pro letiště Phu Quoc

Zavřít boční panel
Mapa
Vietnam Přílet na letiště Hue Phu Bai

Stále neobjevená kráska jihovýchodní Asie

Vietnam se nachází v jihovýchodní Asii. Jeho sousedy jsou Kambodža, Laos a Čína. Nabízí jednu z nejlepších asijských kuchyní, fantastické hory, největší jeskyni světa, zajímavé vodopády a nekonečné prázdné pláže díky svým skoro 3.000 kilometrů pobřeží.

Průvodce pro Vietnam
Průvodce pro letiště Hue Phu Bai

Zavřít boční panel
Da Nang
Vietnam Přílet na letiště Danang

Do centra Da Nang dojdeme klidně pěšky, vzdálenost činí zhruba 2 kilometry. Nejlepší volbou bude taxi s cenou kolem 15.000 dongů (cca 15 Kč) na kilometr. Kyvadlové autobusy do městečka Hoi An odjíždějí od terminálu od 5:00 do cca 18:30 zhruba každých 30 až 60 minut s cenou kolem 5 USD. Levněji vyjde dojet taxíkem na autobusové nádraží a odtud jet běžným linkovým autobusem za cca 30.000 dongů (30 Kč).

Průvodce pro Vietnam
Průvodce pro letiště Danang

Zavřít boční panel
Ho Či Minovo Město
Vietnam Přílet na letiště Ho Či Minovo Město

Z letiště jezdí do centra (Ben Thanh Market) tři autobusové linky: 49, 109 a 152. První dvě jezdí zhruba od 5:30 do 1:00, linka 152 pak maximálně do 20:00. Cesta do centra trvá asi 60 minut, i přes krátkou vzdálenost. Každá z linek jezdí zhruba jednou za 15-20 minut. Cena jízdenky se různí:

 • linka 49: 40.000 VND
 • linka 109: 12.000 VND pod 5 km, 20.000 VND nad 5 km
 • linka 152: 5.000 VND

Do západní části města se pak dostanete autobusovou linkou číslo 119.

Běžná cena taxi obvykle nejde pod 150.000 VND / 165 Kč.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1j9yA1iKlO8VDqDCrTUOrI1gqO4MY9CZh]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Průvodce pro Vietnam
Průvodce pro letiště Ho Či Minovo Město