Las Fallas Valencia

Na březnový festival figurín a ohně Las Fallas ve Valencii. Letenky od 1 405 Kč

0 komentářů
2019-12-03T13:54:02+01:00

O akci

Pokud své výlety neplánujete jen podle nejlevnějších letenek, ale především dle zajímavých akcí či festivalů, pak rozhodně zamiřte v polovině března do španělské Valencie

Každoročně zde probíhá ikonický festival Las Fallas na počest Svatého Josefa. Každá čtvrť ve městě vyrobí stovky dřevěných nebo sádrových figurín, které svými rozměry vyrazí dech – nezřídka dosahují až 30 metrů! Poslední noc festivalu pak po celém městě probíhá finální "La Cremà", kdy se všechny figuríny na náměstích postupně pálí.

Festival Las Fallas se dá popsat jako kontinuální čtyřdenní streetparty, která je každou noc završená monumentálními ohňostroji, živou hudbou a různými zvukovými efekty. V letošním roce se koná v termínu 15. – 19.3., přičemž nejlepší události probíhají poslední dvě noci. Kompletní program najdete třeba zde.

Letenky během významných akcí tradičně zdražují, proto neváhejte nad jejich nákupem, budou jen dražší. Nejlevněji poletíte z Vídně se společností Wizz Air v termínu 16. – 20.3. za 55 EUR při členství ve WDC. Nečlenové zaplatí 70 EUR. Pro obyvatele Prahy a okolí se pak vyplatí nejvíce letenky společností Lufthansa/Swiss s rychlým přestupem ve Frankfurtu, které se přesně na termíny Las Fallas dají pořídit za velmi slušných 2 737 Kč.

Podobně jako letenky, nenechávejte na poslední chvíli ani rezervaci ubytování, hotely a penzionu budou výrazně zdražovat. Aktuálně za noc zaplatíte kolem 1 500 Kč za dvoulůžkový pokoj, podívejte se na seznam hotelů ve Valencii a zkontrolujte i nabídky Airbnb.

VIE/Vídeň
VLC/Valencia
Zpáteční letenky
2.5 hodin letu (přímý let)
PRG/Praha
VLC/Valencia
Zpáteční letenky
5 hodin letu (1 přestup)
  • Hledej v období 16. - 20.3.
  • Čeká tě přestup na letišti Přímé lety z Vídně, z Prahy s přestupem ve Frankfurt nebo Curych
  • Poletíš s aeroliniemi Z Vídně s Wizz Air, z Prahy s Lufthansa nebo Swiss International Air Lines
  • Čeká tě přímý let
  • V ceně je Detailní rozměry zjistíte kliknutím na název aerolinky o řádek výše

Nevíš, jak se dostaneš z letiště do centra? Přečti si naše průvodce: letiště Vídeň, letiště Valencia, letiště Praha.

Kryštof Hájek
naposledy aktualizováno 2019-12-03T12:57:13+01:00

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Další akce