Jak akci využít?

Ke krátkému výletu do severní Itálie během babího léta lákají znovu snížené ceny letenek z Brna na letiště Orio al Serio u Bergama. Až do konce října jsou odlety vhodně nastaveny na pátky a pondělky, kdy stačí vzít si dva dny volna. Od zimního letového řádu se pak bude létat v horší termíny od středy do neděle. 

Na několik termínů na konci září a v říjnu pořídíte zpáteční letenky od 778 do 820 Kč s tím, že bergamské letiště poslouží jako ideální výchozí bod do mnoha míst. Ať už se vydáte za módou a velkoměstským životem do Milána, strávíte celý čas v malebném podhorském Bergamu, vypravíte se za Romeem a Julií do Verony nebo snad bude ještě hezké počasí k návštěvě okolních jezer, neprohloupíte nikdy. 

Pro inspiraci si můžete přečíst čtveřici našich průvodců po okolních zajímavostech:

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Brno
Česká republika
Bergamo
Itálie
Zpáteční přímý let 1 hod letu Rezervace na ryanair.com

  Ukázka letenek z 12. 07. 2019.

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 1 500 Kč . Ušetříš přibližně 48 %.

Do kdy akce platí?

Platí do vyprodání nejlevnějších míst.

Na jaké termíny jsou letenky?

Konec září a říjen

Jsou během letu přestupy?

Přímé lety z Brno Tuřany na letiště Milán Bergamo Il Caravaggio

S kým poletím?

Ryanair

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně malé příruční zavazadlo velikosti 40 x 25 x 20 cm. Klasický větší příručák + menší zavazadlo za 150 Kč jedním směrem.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

4 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

levandule330

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat o kufr nemám zkušenost sama cestovat bez Ck. Nedávno jsem koupila malý kurf prý je to palubní zavazadlo, tak jsem zmerila kufr + kolečko má rozměr délka 55cm tedy rozměr 55x36x26cm. Když bych chtěla letět z Brna do Bergamo přes Ryanair musím priplacet kufr +batuzek 150kc jednosměrný? Kufr max.10kg a batuzek max.5kg? Děkuji za informace

před 1 dny
Kryštof Hájek

Dobrý den, přesně tak, bez doplatku je pouze malý výše uvedených rozměrů.

před 1 dny
Avatar uživatele tmx
tmx

Pozor, Kryštofovi se asi v noci už slily číslice, 26 cm v Ryanairu neprojde, limit má 20 cm (některé společnosti mají tloušťku i 25, tam by 26 mohlo projít, ale u Ryanairu bych to neriskoval). "Pokuta" za příliš velké zavazadlo je cca cena kufru. Takže já bych pořídil jiný.

Bohužel mnoho výrobců dělá kufry zcela nelogicky mimo limity (třeba nedávno v Tesco krásné kufry za 50 %, jenže výška 58 cm, když nejvíc aerolinky povolují 56 cm). Nepochopitelné, proč to tak vyrábí...

před 17 hod
Kryštof Hájek
  • Přidal se před 3 lety
  • Napsal 3255 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2019-07-15T08:50:56+02:00)

Však jsem psal, že bez doplatku neprojde, těmi výše uvedenými rozměry jsem myslel ty nahoře v článku ;)

EDIT: už vidím, měl jsem pocit, že tazatelka chce dokoupit odbavený kufřík do 10 kg, což je jediná možnost. Připlacením Priority by skutečně nic nevyřešila a kufřík by jako palubní zavazadlo neprošlo.

Přidat odpověď
před 16 hod
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

ušetříš až 41%
To bude jízda!
ušetříš až 61%
A už tam budem?
ušetříš až 32%
Všude dobře, co doma!
ušetříš až 17%
To bude jízda!
4371 starších akcí
Zavřít boční panel
Česká republika Přílet na letiště Brno Tuřany

Každých 30 minut jezdí od brněnského hlavního nádraží autobus číslo E76, cesta trvá 17 minut (ve špičkách se může protáhnout i na více než půl hodiny) a stojí 25 Kč, jízdenku pořídíte v automatu na zastávce a platí 60 minut (je přestupní). Možné je využít i SMS jízdné na 75 minut za 29 Kč. V noci využijete autobus N89, který jezdí každou hodinu rovněž od hlavního nádraží.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Brno Tuřany

Zavřít boční panel
Itálie Přílet na letiště Milán Bergamo Il Caravaggio

Letiště obsluhují pouze autobusové spoje, a to shuttle autobusy a jedna městská linka.

Bergamo

Do centra Bergama, k vlakové stanici nebo lanovce do Città Alta vás dopraví každých 20 minut autobusová linka 1A Airport bus. Jízdenky zakoupíte v informačním centru u východu z letištní zóny nebo přímo na zastávce v automatech, ta je umístěna před východem z haly. Cena jízdného je následující:

  • 90 minut za 2,30 EUR,
  • 24 hodin za 5 EUR,
  • 72 hodin za 7 EUR.

Jízdenku po nástupu označte pouze při první jízdě, dále už se neoznačují a platí i na lanovou dráhu.

Milán

Přímé autobusové spoje odjíždí z letiště na železniční stanici Milano Centrale minimálně jednou za půlhodinu tak, aby stihly obsloužit všechny cestující po příletu. Na výběr je z několika dopravců, například Terravision, Autostradale, nebo Orio Shuttle, kteří nabízí zpáteční jízdné do Milána za 13 EUR, jednosměrně za 7 EUR. Lístky zakoupené online jsou o jedno euro levnější. Doba jízdy zabere 60 minut.

Pokud nekoupíte jízdenky online, lístek si kupte až u řidiče. Vyhněte se koupi ve stánku v příletové hale, budete vázáni na jednu konkrétní společnost a přijdete o případnou rychlejší cestu dřívějším autobusem jiné společnosti. Jízdenky jsou u všech tří firem stejně drahé. Při cestě na letiště pak lze lístky lze u prodejce přímo na zastávkách u hlavního nádraží (Piazza Luigi di Savoia).

Jezero Garda

Nejrychlejší a nejlevnější spojení k jezeru Garda, konkrétně do městečka Peschiera del Garda, zajistí autobusy Flixbus. Jednosměrná jízdenka vyjde na 125 Kč, cesta trvá 65 minut, autobusy zatím však jezdí jen 2x denně.

Frekventovanější spojení nabídnou vlaky Trenitalia, které jezdí z centra Bergama každou hodinu. Po cestě k jezeru Garda jednou přestoupíte a cesta zabere hodinu a půl, po přičtení jízdy autobusem z letiště k nádraží počítejte cca 2 a čtvrt hodinami jízdy. Nejlevnější zpáteční jízdenky z Bergama stojí 18,40 €.

Na letiště Malpensa

Přestup z letiště Bergamo na letiště Malpensa (terminál 1 i 2) se dá zvládnout pod 2 hodiny. Mezi letišti totiž jezdí přímý autobusový spoj Orio Shuttle za 18 EUR v jednom směru (16 EUR při koupi online). Odjíždí však pouze 8krát denně, a to z nástupiště č. 3.

Frekventovanější spojení vede přes centrum Milána, kdy autobusem dojedete na centrální vlakové nádraží a přestoupíte na vlakové spoje Malpensa Express jezdící každou půlhodinu. Zaplatíte 5 € za autobus a 12 € za vlak. Celková doba jízdy činí zhruba 150 minut. U nádraží můžete přestoupi také na levnější velmi frekventované autobusy (8 €), ty ale jedou pomaleji, a tak bude celková doba jízdy asi 3 hodiny.

Průvodce pro Itálie
Průvodce pro letiště Milán Bergamo Il Caravaggio