Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Ke krátkému výletu do severní Itálie během babího léta lákají znovu snížené ceny letenek z Brna na letiště Orio al Serio u Bergama. Až do konce října jsou odlety vhodně nastaveny na pátky a pondělky, kdy stačí vzít si dva dny volna. Od zimního letového řádu se pak bude létat v horší termíny od středy do neděle. 

Na několik termínů na konci září a v říjnu pořídíte zpáteční letenky od 778 do 820 Kč s tím, že bergamské letiště poslouží jako ideální výchozí bod do mnoha míst. Ať už se vydáte za módou a velkoměstským životem do Milána, strávíte celý čas v malebném podhorském Bergamu, vypravíte se za Romeem a Julií do Verony nebo snad bude ještě hezké počasí k návštěvě okolních jezer, neprohloupíte nikdy. 

Pro inspiraci si můžete přečíst čtveřici našich průvodců po okolních zajímavostech:

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Brno
Brno BRQ
Česká republika
BGY Bergamo
Itálie
Bergamo
Zpáteční 1 hod letu (přímý let)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 1 500 Kč . Ušetříš přibližně 48 %.

Do kdy akce platí?

Platí do vyprodání nejlevnějších míst.

Na jaké termíny jsou letenky?

Konec září a říjen

Jsou během letu přestupy?

Přímé lety z Brno Tuřany na letiště Milán Bergamo Il Caravaggio

S kým poletím?

Ryanair

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně malé příruční zavazadlo velikosti 40 x 25 x 20 cm. Klasický větší příručák + menší zavazadlo za 150 Kč jedním směrem.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

21 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Marty _2
Marty _2

NIEMANDOS: Ani důchodce a ani školák.Létám do Londýna pravidelně a řekl bych že až příliš často :)) jen miluju ty kecy, kterýma tady někteří straší a řeší tady doslova centimetr.Takže mi tu nevykladej kecy o tom kdo se nudí.Až budes mít odletano to co já tak se ozvi. Raynair konkrétně z Pardubic do Londýna nekontroluje příruční zavazadlo neboli menší kufr který si berete do letadla.Nikdy se mi to nestalo a létám tam dvakrát do měsíce a zase zpět....tak si hoď obklad na hlavu a nemel hovadiny

před 3 lety
Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1

Hochu raději se tady neztrapnuj. Cozpak se zavazadlo kontroluje při vstupu do letadla?Teda dle tebe az když vstupuješ fyzicky do letadla?Ty jsi totální mimoš. I kdybys měl pravdu , tak kde bereš tu jistotu, že když je to v Pardubicích, respektive v Londýně, tak jak tvrdíš, že je to jinde stejné???? Víš kulové. Tak odlétáno to co já? Ty jsi fakt vtipný. Píšeš tady o jedné zkušenosti (trase) z Pardubic do Londýna. Nezlob se, ale to vypovídá o všem. "Prý příruční zavazadlo, neboli menší kufr" . Nic ve zlém :-))

před 3 lety
Avatar uživatele Marty _2
Marty _2

Za příruční zavazadlo neboli zavazadlo do letadla jsou považována: malý skorepinovy kufr a malá taška.Pouze jsem konstatoval že nikde a to ani na letišti při kontrole ani na palubě letadla nikdo s ničím takovým jako je nějakej metr a kóje na bagl nestojí.A to že ta zmiňuji "jen" Londýn je proto, že sem létám nejčastěji a velmi pravidelně.Létám i do jiných zemí, byť ne v takové frekvenci.Člověk se odbavi pres net a tím celá hrůza končí.Dojedu na letiště....tam mi prohlédnou lehce kufr, projdu bránou vezmu věci z pásu a nastupuju do letadla....vždy a pokaždé.Nezažil jsem já osobně že by mi někde někdo měřil kufr.A už vůbec aby někdo řešil 1cm nebo drobné odchylky. Ale každý ať ai létá jak chce...mě je to sumak.Klidně kvůli tomu urezte kolecka ať se vlezete (těch co se to týká) :))

před 3 lety
Martin Vícha

Z jakého pásu? Ještě jsem nikde a nikdy neviděl, že by před gejtem byl nějaký pás. Pás je na bezpečnostní prohlídce, ale po ní rozhodně nenastupuješ přece do letadla .

před 3 lety
Avatar uživatele Marty _2
Marty _2
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 7 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-07-20T08:42:35+02:00)

A já jsem psal, že je před vstupem do letadla?Tady jde vidět že asi někteří špatně čtou.Píšu o tom jak to probíhá....projdu bránou (chcete li detektorem,vezmu věci (osobní) z pásu a jdu.Už chápeme...? Ale nikdo nemluvil o tom že je to pred vstupem někde do letadla :))) Já už se pak v našem státě ničemu nedivím.

před 3 lety
Martin Vícha

... a úplně nejhorší jsou ti, co nejsou schopni po sobě přečíst ani vlastní příspěvek... Cituji : "Dojedu na letiště....tam mi prohlédnou lehce kufr, projdu bránou vezmu věci z pásu a nastupuju do letadla....vždy a pokaždé." Ani zmínka o čekání před a průchodu gejtem, kde právě ta kontrola velikosti příručního zavazadla (palubního lístku a cestovního dokladu) probíhá.

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele Marty _2
Marty _2

Ale no tak....Raynair neřeší rozměry.Létám do Londýna a zpět několikrát do roka a ani jednou jsem nedával kufr do rozmerove kóje a ani jednou mi nepremerovali kufr.Vše si člověk odbavi pres net a tam už jen projde.Řešit tady centimetr ....to fakt ne.Mám kufr, co mi presahuje dva rozměry o pet cm a nikdo to neřeší....řešili by to až tehdy pokud byste opravdu táhla loďák.Takže jestli budete mit kufr, který bude někde nějaký rozměr přesahovat tak to nereste.Ještě se mi nestalo aby se někdo vůbec pozastavoval nad kufrem.A když jsem viděl známé co měli za kufr jako zavazadlo zdarma....tak možná o pulku větší než já ten malý a nikdo nic...Takže jestli 20 nebo 25 cm....to fakt nikdo neřeší

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Marty, asi jsi měl pokaždé štěstí. Tvrdit, že 5 cm u kufru vždy projde, je samozřejmě nesmysl a doufám, že to nikdo nevezme za bernou minci. Ze svých cest Ryanairem odhaduji tak v půlce případů kontrolují plošně všechny skořepinové kufry, namátkově pak snad skoro vždy.

před 3 lety
Avatar uživatele Marty _2
Marty _2
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 7 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-07-19T13:21:59+02:00)

Tak taky možná záleží odkud letite u nás....z Pardubic nekontroluje nikdo nic a co se týká Londýna tak pri odletu z něj kde nás bylo snad na 400 lidí jsem nezaznamenal nikdy že by někdo skorepinove kufry předkládal ke zmereni

před 3 lety
Avatar uživatele Marty _2
Marty _2
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 7 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-07-19T13:27:03+02:00)

Takže opravdu jako 1cm fakt nereste...a nekupujte kvůli tomu jiný kufr.Asi jsem měl štěstí pokaždé ne?Je to hloupost a není to ani v jejich silách.Přílet a odlet do a z Londýna vypadá tak....že když máte občanku, stojíte řadu se 700 lidmi....kdo má pas....stoji se 400 lidmi...a vy si myslíte že budou v těchto počtech hledat 1cm odlišnosti v kufrech?

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Nerozumím. Rozměry příručního zavazadla se kontrolují při nástupu do letadla. Tj. jeden po jednom v řadě maximálně 189 lidí. A já mám teda zrovna z Pardubic odlišnou zkušenost, kde mi (poprvé a jedinkrát v životě) kontrolovali i batůžek na záda, který navíc rozměry na první pohled splňoval. Nevím, jak s kontrolou zavazadel souvisí kontrola cestovního dokladu...

před 3 lety
Martin Vícha

Zrovna nedávná zkušenost z Schönefeldu, tam přeměřovali i příruční tašky. A byl to celkem problém, protože na to nemají koše, kam se to dá vecpat, ale takovou desku s nakreslenými rozměry kde se nic vecpat nedá a když přečnívalo i ucho, tak se šlo platit. Ten borec se v tom přímo vyžíval.

před 3 lety
Avatar uživatele Karel
Karel

Jojo, Marty na to kápnul. Na silnicích jezdí denodenně tisíce aut, jaká je pravděpodobnost, že Vás chytí, když pojedete bez pásů nebo 125 Km/h v obci?

Malá.

Ale náhoda je blbec a ta smůla může sednout zrovna na Vás.

A stejně tak na letišti.

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

No... myslím, že na letišti je pravděpodobnost chycení za 5 cm navíc mnohonásobně vyšší než na silnici za rychlou jízdu ;)

před 3 lety
Avatar uživatele Marty _2
Marty _2

Nevím, ale z Pardubic létám vždy a nikdy to po mě nikdo nechtěl a ani po někom namatkove.Vystoupal jsem po schodech a posadka mě přivítala s rukama za zády....žádné metry, tabulky, koše....nic....a tak prošel každý cestující.No každopádně určitě 1cm bych neřešil.Ale hleděl jsem co si lidi na palubu berou a věřte mi že to co si brali dovnitř, tak jsem si říkal...že jsem blbec s takovym malym kufrikem :)))

před 3 lety
Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1

Tady je zase expertů. No jsou prázdniny. Nudící se školáci a důchodci, co nemají ani na pivo. Marty je velký expert. Prý "posádka mě přivítala s rukama za zády v letadle". Chlapče, ty o tom víš úplné kulové. Letěl jsi vůbec někdy?! Běž se raději okoupat. Uděláš líp. :-)

před 3 lety
Avatar uživatele RadimKuban
RadimKuban

Já mám zase tu zkušenost, že jsem se u Ryanair ještě nesetkal s tím, že by nekontrolovali příruční zavazadla a nikdo by nedoplácel, a to jak v Ostravě, tak v Miláně, v Římě, na Maltě i v Řecku, zkrátka všude, odkud jsem s Ryanair letěl. A kontrolovali to teda dost důkladně a snad pokaždé byli mezi doplácejícími Asiati :D vždy, když stojím v řadě, tak čekám, který japonský turista bude zase doplácet za "příruční" zavazadlo. Toť můj poznatek

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele
levandule330

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat o kufr nemám zkušenost sama cestovat bez Ck. Nedávno jsem koupila malý kurf prý je to palubní zavazadlo, tak jsem zmerila kufr + kolečko má rozměr délka 55cm tedy rozměr 55x36x26cm. Když bych chtěla letět z Brna do Bergamo přes Ryanair musím priplacet kufr +batuzek 150kc jednosměrný? Kufr max.10kg a batuzek max.5kg? Děkuji za informace

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, přesně tak, bez doplatku je pouze malý výše uvedených rozměrů.

před 3 lety
Avatar uživatele tmx
tmx

Pozor, Kryštofovi se asi v noci už slily číslice, 26 cm v Ryanairu neprojde, limit má 20 cm (některé společnosti mají tloušťku i 25, tam by 26 mohlo projít, ale u Ryanairu bych to neriskoval). "Pokuta" za příliš velké zavazadlo je cca cena kufru. Takže já bych pořídil jiný.

Bohužel mnoho výrobců dělá kufry zcela nelogicky mimo limity (třeba nedávno v Tesco krásné kufry za 50 %, jenže výška 58 cm, když nejvíc aerolinky povolují 56 cm). Nepochopitelné, proč to tak vyrábí...

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 4326 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-07-15T08:50:56+02:00)

Však jsem psal, že bez doplatku neprojde, těmi výše uvedenými rozměry jsem myslel ty nahoře v článku ;)

EDIT: už vidím, měl jsem pocit, že tazatelka chce dokoupit odbavený kufřík do 10 kg, což je jediná možnost. Připlacením Priority by skutečně nic nevyřešila a kufřík by jako palubní zavazadlo neprošlo.

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Jeruzalem
ušetříš až 59%
Tam chceš!
Canal Grande most
ušetříš až 66%
Honem, dokud jsou místa!
Sicílie
ušetříš až 59%
To budou fotky!
Madridská katedrála
ušetříš až 62%
To bude jízda!
5552 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Brno
Česká republika Přílet na letiště Brno Tuřany

Každých 30 minut jezdí od brněnského hlavního nádraží autobus číslo E76, cesta trvá 17 minut (ve špičkách se může protáhnout i na více než půl hodiny) a stojí 25 Kč, jízdenku pořídíte v automatu na zastávce a platí 60 minut (je přestupní). Možné je využít i SMS jízdné na 75 minut za 29 Kč. V noci využijete autobus N89, který jezdí každou hodinu rovněž od hlavního nádraží.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Brno Tuřany

Zavřít boční panel
Bergamo
Itálie Přílet na letiště Milán Bergamo Il Caravaggio

Letiště obsluhují pouze autobusové spoje, a to shuttle autobusy a jedna městská linka. Vlak na letiště nejezdí a žádné nádraží není ani v pěší docházkové vzdálenosti.

Milán

Přímé autobusové spoje odjíždí z letiště na železniční stanici Milano Centrale minimálně jednou za půlhodinu tak, aby stihly obsloužit všechny cestující po příletu. Na výběr je z několika dopravců, například Terravision, Autostradale, nebo Orio Shuttle, kteří nabízí zpáteční jízdné zakoupené online do Milána za 16 EUR, jednosměrně za 8 EUR. Doba jízdy zabere 60 minut.

Pokud nekoupíte jízdenky online, lístek si kupte až u řidiče. Vyhněte se koupi ve stánku v příletové hale, budete vázáni na jednu konkrétní společnost a přijdete o případnou rychlejší cestu dřívějším autobusem jiné společnosti. Jízdenky jsou u všech tří firem stejně drahé. Při cestě na letiště pak lze lístky lze u prodejce přímo na zastávkách u hlavního nádraží (Piazza Luigi di Savoia).

Bergamo

Do centra Bergama, k vlakové stanici nebo lanovce do Città Alta vás dopraví každých 20 minut autobusová linka 1A Airport bus. Jízdenky zakoupíte v informačním centru u východu z letištní zóny nebo přímo na zastávce v automatech, ta je umístěna před východem z haly. Jízdenky lze zakoupit i přes mobilní aplikaci App ATB Mobile. Cena jízdného je následující:

 • 90 minut za 2,40 EUR,
 • 24 hodin za 5 EUR,
 • 72 hodin za 7 EUR.

Jízdenku po nástupu označte pouze při první jízdě, dále už se neoznačují a platí i na lanovou dráhu.

Jezero Garda

Nejrychlejší a nejlevnější spojení k jezeru Garda, konkrétně do městečka Peschiera del Garda, zajistí autobusy Flixbus. Jednosměrná jízdenka vyjde od 149 Kč, cesta trvá 65 minut, autobusy zatím však jezdí jen 3x denně.

Frekventovanější spojení nabídnou vlaky Trenitalia, které jezdí z centra Bergama každou hodinu. Po cestě k jezeru Garda jednou přestoupíte a cesta zabere hodinu a půl, po přičtení jízdy autobusem z letiště k nádraží počítejte cca 2 a čtvrt hodinami jízdy. Nejlevnější zpáteční jízdenky z Bergama stojí 18,40 €.

Na letiště Malpensa

Přestup z letiště Bergamo na letiště Malpensa (terminál 1 i 2) se dá zvládnout pod 2 hodiny. Mezi letišti totiž jezdí přímý autobusový spoj Orio Shuttle za 20 EUR v jednom směru. Odjíždí však pouze 8krát denně, a to z nástupiště č. 3.

Frekventovanější spojení vede přes centrum Milána, kdy autobusem dojedete na centrální vlakové nádraží a přestoupíte na vlakové spoje Malpensa Express jezdící každou půlhodinu. Zaplatíte 8 EUR za autobus z Bergama do centra Milána a 13 EUR za vlak z Milána na Malpensu. Celková doba jízdy činí zhruba 150 minut. U nádraží můžete přestoupit také na levnější velmi frekventované autobusy (10 EUR), ty ale jedou pomaleji, a tak bude celková doba jízdy asi 3 hodiny.

Průvodce pro Itálie
Průvodce pro letiště Milán Bergamo Il Caravaggio