Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Slovy klasika, rozmohl se nám tady takový nešvar. V našem případě sice nejde o jedno sprosté slovíčko z kultovního filmu Pelíšky, ale o neméně diskutabilní praktiku, která se plíživě rozrostla během posledních měsíců prakticky do všech leteckých společností. Zatímco v minulých letech jsme byli zvyklí na fakt, že každá klasická aerolinka automaticky u dálkového letu nabídne i odbavené zavazadlo zdarma, dnes se tato služba stává čím dál vzácnější.

Nejvíce je to vidět na trasách z Evropy do USA, kde tlak nových nízkonákladovek přinutil i ostatní společnosti osekat služby na nutné minimum. Jenomže zatímco u většiny evropských měst šlo ruku v ruce s osekáním služeb i snížení cen (viz například lety z Vídně do New Yorku za necelých 8.000 Kč nebo z Frankfurtu do USA za 7.000 Kč), u tras z Prahy se prostě jen z letenky umazal symbol zavazadla a cena zůstala stejná.

Méně zkušení nebo nepozorní cestovatelé se tak můžou při odbavení dostat do horkých chvilek a přijít v průměru o 100 až 130 € - právě tolik běžně stojí odbavené zavazadlo (za zpáteční cestu). 

Na trase z Prahy do New Yorku aktuálně zůstávají poslední dvě aerolinky nabízející lety za slušnou cenu i s odbaveným zavazadlem:

 • Virgin Atlantic s přestupem v Londýně za 10.878 Kč (říjen - první půlka prosince a od ledna do května)
 • Singapore Airlines s přestupem ve Frankfurtu od 9.909 Kč (především květen 2019)

Při rezervaci letenek kamkoliv si vždy všímejte ikonky zavazadla, viz screenshot v "Ukázce letenek". Pokud je ikona přeškrtnutá, odbavené zavazadlo není v ceně a vy za něj budete muset doplácet.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
JFK New York
Spojené státy americké
New York
Zpáteční 20 hod letu (1 přestup)
Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
JFK New York
Spojené státy americké
New York
Zpáteční 14 hod letu (1 přestup)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 13 500 Kč . Ušetříš přibližně 27 %.

Do kdy akce platí?

Platí do aktualizace tarifů.

Na jaké termíny jsou letenky?

Podzim a jaro, viz výše.

Jsou během letu přestupy?

Vždy jeden přestup, buď ve Frankfurt nebo na letišti Londýn Heathrow.

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně odbavené zavazadlo do 23 kg + standardní příruční.

Co podniknu v destinaci?

Spojené státy americké

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

25 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den. Chci se zeptat. Chtěl bych s kamarádem do USA na 10-14 dní. Chci se zeptat jestli naps pustí a jaký potřebuji souhlas? Mě je a bude 16 a jěu bude 17. Jednalo by se o let PRH-FRA-JFK se Sinapore Airlines. Nemají nějaký formulář? Nemohu nic najít. Musí být notásky ověřený? Děkuji Dave

před 4 lety
Avatar uživatele Petr76
Petr76
 • Přidal se před 9 lety
 • Napsal 739 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-08-04T20:15:57+02:00)

https://www.singaporeair.com/en_...ed-minors/

Hlavní problém je ale v tom, že ve Státech vás nikdo vzhledem k věku neubytuje... myšleno hotely/hostely.

před 4 lety

Ubytování by bylo přes Airbnb. Tam se snad na věk hostitelé neptají, ne? Kdyžtak by jsme se s rodiči a hostiteli domluvili,jestli by to nešlo. Ale diky za radu.

před 4 lety

Teď jsem si to četl. Chtějí tam podpis witness, ale když tomu, kdo se mnou pojede bude 17 tak to není plnoletý svědek. Nebo tam nemám nic vyplňovat?

před 4 lety

Zrovna jsem si to přeložil. To je asistence při letu? Chtěl bych letenky koupit přes Cestujlevne tak nevím, co mám v této situaci dělat. Objednat letenky umím ale nevím co mám teď dělat. Omlouvám se, bude to poprvé co poletím sám. Poradíte mi někdo krok za krokem prosím?

před 4 lety
Avatar uživatele Petr76
Petr76
 • Přidal se před 9 lety
 • Napsal 739 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-08-04T20:53:34+02:00)

Jednoduchý dotaz do google vyplivne toto:

"2.1 You must be at least 18 years old and able to enter into legally binding contracts to access and use the Airbnb Platform or register an Airbnb Account. By accessing or using the Airbnb Platform you represent and warrant that you are 18 or older and have the legal capacity and authority to enter into a contract."

https://cs.airbnb.com/terms

Jinak co se týče letenek je to popsáno v odkazu. Rezervujete si letenky a pokud poletíte sami, tzn. bez doprovodu personálu aerolinky, vyplníte formulář "Unaccompanied Minor Waiver Form" v odkazu. Tuto pak s sebou vezmete k odbavení. Witness/svědek logicky NEmůže být nezletilá osoba ani se ale nikde nepíše že by to měl být spolucestující.

Být vámi, rezervuji si letenku, zvolím si platbu převodem a než zaplatím kontaktuji Student Agency a zeptám se na postup i jich.

před 4 lety

A jaká by byla možnost se ubytovat? Myslím že se to nařízení Airbnb se dá obejít. Vážně bychom tam chtěli teď na jaře. Děkuji za radu.

před 4 lety
Avatar uživatele Petr76
Petr76

V tom vám asi neporadím...

https://www.nytimes.com/2018/07/...kdown.html

před 4 lety

A je tu možnost se ubytovat v New Jersey?

Je to jenom kousek dojíždení takže by to mohlo jít ne? Myslím si že by se s hostiteli dalo domluvit nějak. Nemáte nějaké zkušenosti s Airbnb?

před 4 lety
Avatar uživatele Lukáš
Lukáš

Zkus tohle, je to v New Jersey, věk je nezajímá, byl jsem tam 2 měsíce zpátky: https://www.airbnb.cz/rooms/12344271

před 4 lety

Děkuji za super tip! Vypada to božsky! :)

Přidat odpověď
před 4 lety

Dobrý den. Je ta hodina ve Frankfurtu na přestup se Singapore dostatečná ? :) jak je to v případě, kdy by byl let s Lufthansou z PRG opozden? Děkuji.

před 4 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, hodina se dá stihnout, pokud bude první let opožděn, dostanete zdarma náhradní let.

Přidat odpověď
před 4 lety

A co nejake letenky Praha - Chicago (pripadne oblast velkych jezer, klidne i vcetne Kanady). Chtel bych letet v listopadu, a to aspon premium economy. Obcas se to da skvele zaridit tak,z e clovek koupi akcni letenku a pak prikoupi upgrade.

Nemate nekdo tipy na tyto destinace?

Odpovědět
před 4 lety

Dobrý den, jak je to s tím přestupem na cestě zpět u Virgin a British? Je tam hodinka...to je pro pohyb na LHR docela málo, nehledě na zpoždění. Aerolinky to případně přebookují na další let? Díky!

před 4 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Ano, je to na jedné letence, takže případně přebookují.

Přidat odpověď
před 4 lety

Tech leteckych spolecnosti se zavazadlem je vice... LOT, Iberia, Delta, AirFrance, Alitalia atd. Ale nejlevnejsi se zavazadlem je KLM za cca 10600.

před 4 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Z těch vyjmenovaných standardně přes oceán nabídne zavazadlo jen LOT a Alitalia, které mají samozřejmě vyšší cenu. KLM, Air France, Iberia ani Delta už delší dobu nenabízí zavazadlo prakticky na žádném letu do USA.

Přidat odpověď
před 4 lety
voughne

Nejako vam usli Austrian priame lety z Viedne do Los Angeles za 372 €

před 4 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

To je otázka, pro koho jsou vlastně výhodné. Když KLM nabízí už delší dobu letenky kolem 360 € (o kterých jsme informovali víckrát) a i přímé lety jsou bez zavazadla...

Přidat odpověď
před 4 lety

Dobrý den, letím do Denveru z Londýna v září s United Airlines a zavazadla v ceně také nebyla. Na stránkách UA jsem možnost dokoupit zavazadla nenašla. Rozumím tedy tomu tak, že se dají opravdu dokoupit jen na letišti? Nebo budou společnosti nabízet možnost dokoupení například při check-in on line pár hodin před odletem? Děkuji za odpověď.

před 4 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, právě při online check-in by se vám měla nabídnout možnost ke koupi :)

Přidat odpověď
před 4 lety

Dobrý den, ráda bych ulovila nějakou fajn cenu na Praha-NY nebo Vídeň-NY včetně zavazadel. Vím, že v loňském roce se tu objevily nějaké výjimečné tarify za cenu okolo 7500korun. Existuje reálná šance, že by se mohlo něco takového opět objevit, nebo i vzhledem k tomu, že se změnily preference pro zavazadla v ceně je to spíš už z říše snů? Moc děkuji za názor! Zuzana

před 4 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, reálná šance to není. Ceny okolo 7,5 tisíc i s kufrem jsou spíš z říše chybných tarifů a ty nikdo předvídat nemůže.

před 4 lety

Dobrý den,to mate pravdu ale jejich zakladní cena nezačíná pod 10 :-)

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Výroční Korunovační kapsle
ušetříš až 54%
To bude jízda!
Pohled ze střechy dómu
ušetříš až 60%
To bude jízda!
Wall Street
ušetříš až 36%
Honem, dokud jsou místa!
New York z Prahy během zimy
8 373 Kč
2022-08-17T08:49:00+02:00 1 komentář
Source d'Argent
ušetříš až 47%
Všude dobře, co doma!
5568 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

 • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
 • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
 • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
 • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 40 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 120 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

 • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 100 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
New York
Spojené státy americké Přílet na letiště New York John F. Kennedy

K dopravě na Manhattan, do Queensu, Brooklynu či Long Island City vždy využijete linky metra, na které se musíme dopravit z letiště.

Nejrychleji se do New Yorku dopravíte pomocí vláčku AirTrain na konečnou stanici metra Sutphin Blvd & Archer Av., kde přesednete na linku metra E a J nebo Z mířící přímo na dolní Manhattan (na Brooklynský most dojedete po 1,5 hodiny jízdy), případně opět pomocí AirTrainu na stanici metra Howard Beach, odkud se na Manhattan dostanete linkou A. Obě možnosti vychází časově zhruba na stejno.

AirTrain stojí 8 USD a jednorázová jízda metrem 2,75 $. Lze také zakoupit týdenní jízdenku na metro a autobusy za 33 USD, nicméně nikoliv přímo na letišti, ale až na první stanici metra.

Ušetřit lze výměnou AirTrainu za autobusy Q3 a B15, které letiště spojují s linkami metra C, F, J, M, Z a 3. Lístek stojí 2,75 $, případně lze rovnou využít týdenní, ale doba jízdy k nejbližšímu metru mnohdy zabere desítky minut. Více na informací na tomto webu nebo v mapě níže. Stanoviště autobusů se nachází pouze u terminálu 5, kam se ze všech ostatních dostanete automatickým vláčkem AirTrain zdarma.

Na letiště La Guardia

V případě, že se budete potřebovat přesunout mezi letišti JFK a La Guardia, počítejte minimálně se 75 minutami jízdy při následující trase:

Přejezd s AirTrain od terminálu na Jamaica Station, kde přesednete na metro linky E (modrá) a dojedete na stanici Roosevelt Av. Jakscon Heights Station, odtud na letiště La Guardia jezdí autobusové linky Q47 a Q70.

Celková cena přejezdu stojí 10 $.

Na letiště Newark

Přejezd z letiště JFK na letiště Newark v New Jersey zabere 1,5 až 2 hodiny jízdy. Klasicky se přesuňte AirTrainem na stanici Jamaica, odkud buďto metrem E, nebo vlaky Babylon či Ronkonkoma pojedete na Manhattan, stanici Penn Station či Pennsylvania Station.

Z Pennsylvania Station jezdí vlaky NJ Transit a AmTrak k letišti Newark, kde znovu přesednete na AirTrain.

Celkem bude stát přesun přibližně 25 $.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=14rZj5iyDSoNTnmwjpk6GcLy0uC8]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Průvodce pro Spojené státy americké
Průvodce pro letiště New York John F. Kennedy