Brooklynský most

Vzácné tarify z Prahy do New Yorku i s odbaveným kufrem v ceně. Letenky od 9 909 Kč

25 komentářů
2018-08-01T16:11:03+02:00

O akci

Slovy klasika, rozmohl se nám tady takový nešvar. V našem případě sice nejde o jedno sprosté slovíčko z kultovního filmu Pelíšky, ale o neméně diskutabilní praktiku, která se plíživě rozrostla během posledních měsíců prakticky do všech leteckých společností. Zatímco v minulých letech jsme byli zvyklí na fakt, že každá klasická aerolinka automaticky u dálkového letu nabídne i odbavené zavazadlo zdarma, dnes se tato služba stává čím dál vzácnější.

Nejvíce je to vidět na trasách z Evropy do USA, kde tlak nových nízkonákladovek přinutil i ostatní společnosti osekat služby na nutné minimum. Jenomže zatímco u většiny evropských měst šlo ruku v ruce s osekáním služeb i snížení cen (viz například lety z Vídně do New Yorku za necelých 8.000 Kč nebo z Frankfurtu do USA za 7.000 Kč), u tras z Prahy se prostě jen z letenky umazal symbol zavazadla a cena zůstala stejná.

Méně zkušení nebo nepozorní cestovatelé se tak můžou při odbavení dostat do horkých chvilek a přijít v průměru o 100 až 130 € - právě tolik běžně stojí odbavené zavazadlo (za zpáteční cestu). 

Na trase z Prahy do New Yorku aktuálně zůstávají poslední dvě aerolinky nabízející lety za slušnou cenu i s odbaveným zavazadlem:

  • Virgin Atlantic s přestupem v Londýně za 10.878 Kč (říjen - první půlka prosince a od ledna do května)
  • Singapore Airlines s přestupem ve Frankfurtu od 9.909 Kč (především květen 2019)

Při rezervaci letenek kamkoliv si vždy všímejte ikonky zavazadla, viz screenshot v "Ukázce letenek". Pokud je ikona přeškrtnutá, odbavené zavazadlo není v ceně a vy za něj budete muset doplácet.

PRG/Praha
JFK/New York
Zpáteční letenky
20 hodin letu (1 přestup)
PRG/Praha
JFK/New York
Zpáteční letenky
14 hodin letu (1 přestup)

Nevíš, jak se dostaneš z letiště do centra? Přečti si naše průvodce: letiště Praha, letiště New York John F. Kennedy.

Kryštof Hájek
naposledy aktualizováno 2018-08-01T12:17:16+02:00

25 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
David
před 5 lety

Dobrý den. Chci se zeptat. Chtěl bych s kamarádem do USA na 10-14 dní. Chci se zeptat jestli naps pustí a jaký potřebuji souhlas? Mě je a bude 16 a jěu bude 17. Jednalo by se o let PRH-FRA-JFK se Sinapore Airlines. Nemají nějaký formulář? Nemohu nic najít. Musí být notásky ověřený? Děkuji Dave

Avatar uživatele Petr76
Petr76
před 5 lety

https://www.singaporeair.com/en_...ed-minors/

Hlavní problém je ale v tom, že ve Státech vás nikdo vzhledem k věku neubytuje... myšleno hotely/hostely.

Avatar uživatele
David
před 5 lety

Ubytování by bylo přes Airbnb. Tam se snad na věk hostitelé neptají, ne? Kdyžtak by jsme se s rodiči a hostiteli domluvili,jestli by to nešlo. Ale diky za radu.

Avatar uživatele
David
před 5 lety

Teď jsem si to četl. Chtějí tam podpis witness, ale když tomu, kdo se mnou pojede bude 17 tak to není plnoletý svědek. Nebo tam nemám nic vyplňovat?

Avatar uživatele
David
před 5 lety

Zrovna jsem si to přeložil. To je asistence při letu? Chtěl bych letenky koupit přes Cestujlevne tak nevím, co mám v této situaci dělat. Objednat letenky umím ale nevím co mám teď dělat. Omlouvám se, bude to poprvé co poletím sám. Poradíte mi někdo krok za krokem prosím?

Avatar uživatele Petr76
Petr76
před 5 lety

Jednoduchý dotaz do google vyplivne toto:

"2.1 You must be at least 18 years old and able to enter into legally binding contracts to access and use the Airbnb Platform or register an Airbnb Account. By accessing or using the Airbnb Platform you represent and warrant that you are 18 or older and have the legal capacity and authority to enter into a contract."

https://cs.airbnb.com/terms

Jinak co se týče letenek je to popsáno v odkazu. Rezervujete si letenky a pokud poletíte sami, tzn. bez doprovodu personálu aerolinky, vyplníte formulář "Unaccompanied Minor Waiver Form" v odkazu. Tuto pak s sebou vezmete k odbavení. Witness/svědek logicky NEmůže být nezletilá osoba ani se ale nikde nepíše že by to měl být spolucestující.

Být vámi, rezervuji si letenku, zvolím si platbu převodem a než zaplatím kontaktuji Student Agency a zeptám se na postup i jich.

Avatar uživatele
David
před 5 lety

A jaká by byla možnost se ubytovat? Myslím že se to nařízení Airbnb se dá obejít. Vážně bychom tam chtěli teď na jaře. Děkuji za radu.

Avatar uživatele Petr76
Petr76
před 5 lety

V tom vám asi neporadím...

https://www.nytimes.com/2018/07/...kdown.html

Avatar uživatele
David
před 5 lety

A je tu možnost se ubytovat v New Jersey?

Je to jenom kousek dojíždení takže by to mohlo jít ne? Myslím si že by se s hostiteli dalo domluvit nějak. Nemáte nějaké zkušenosti s Airbnb?

Avatar uživatele Lukáš
Lukáš
před 5 lety

Zkus tohle, je to v New Jersey, věk je nezajímá, byl jsem tam 2 měsíce zpátky: https://www.airbnb.cz/rooms/12344271

Avatar uživatele
David
před 5 lety

Děkuji za super tip! Vypada to božsky! :)

Avatar uživatele
Honza
před 5 lety

Dobrý den. Je ta hodina ve Frankfurtu na přestup se Singapore dostatečná ? :) jak je to v případě, kdy by byl let s Lufthansou z PRG opozden? Děkuji.

Kryštof Hájek
před 5 lety

Dobrý den, hodina se dá stihnout, pokud bude první let opožděn, dostanete zdarma náhradní let.

Avatar uživatele
vector
před 5 lety

A co nejake letenky Praha - Chicago (pripadne oblast velkych jezer, klidne i vcetne Kanady). Chtel bych letet v listopadu, a to aspon premium economy. Obcas se to da skvele zaridit tak,z e clovek koupi akcni letenku a pak prikoupi upgrade.

Nemate nekdo tipy na tyto destinace?

Avatar uživatele
Honza
před 5 lety

Dobrý den, jak je to s tím přestupem na cestě zpět u Virgin a British? Je tam hodinka...to je pro pohyb na LHR docela málo, nehledě na zpoždění. Aerolinky to případně přebookují na další let? Díky!

Kryštof Hájek
před 5 lety

Ano, je to na jedné letence, takže případně přebookují.

Avatar uživatele
Jakub
před 5 lety

Tech leteckych spolecnosti se zavazadlem je vice... LOT, Iberia, Delta, AirFrance, Alitalia atd. Ale nejlevnejsi se zavazadlem je KLM za cca 10600.

Kryštof Hájek
před 5 lety

Z těch vyjmenovaných standardně přes oceán nabídne zavazadlo jen LOT a Alitalia, které mají samozřejmě vyšší cenu. KLM, Air France, Iberia ani Delta už delší dobu nenabízí zavazadlo prakticky na žádném letu do USA.

voughne
před 5 lety

Nejako vam usli Austrian priame lety z Viedne do Los Angeles za 372 €

Kryštof Hájek
před 5 lety

To je otázka, pro koho jsou vlastně výhodné. Když KLM nabízí už delší dobu letenky kolem 360 € (o kterých jsme informovali víckrát) a i přímé lety jsou bez zavazadla...

Avatar uživatele
Gábi
před 5 lety

Dobrý den, letím do Denveru z Londýna v září s United Airlines a zavazadla v ceně také nebyla. Na stránkách UA jsem možnost dokoupit zavazadla nenašla. Rozumím tedy tomu tak, že se dají opravdu dokoupit jen na letišti? Nebo budou společnosti nabízet možnost dokoupení například při check-in on line pár hodin před odletem? Děkuji za odpověď.

Kryštof Hájek
před 5 lety

Dobrý den, právě při online check-in by se vám měla nabídnout možnost ke koupi :)

Avatar uživatele
Zuzana
před 5 lety

Dobrý den, ráda bych ulovila nějakou fajn cenu na Praha-NY nebo Vídeň-NY včetně zavazadel. Vím, že v loňském roce se tu objevily nějaké výjimečné tarify za cenu okolo 7500korun. Existuje reálná šance, že by se mohlo něco takového opět objevit, nebo i vzhledem k tomu, že se změnily preference pro zavazadla v ceně je to spíš už z říše snů? Moc děkuji za názor! Zuzana

Kryštof Hájek
před 5 lety

Dobrý den, reálná šance to není. Ceny okolo 7,5 tisíc i s kufrem jsou spíš z říše chybných tarifů a ty nikdo předvídat nemůže.

Avatar uživatele
petr
před 5 lety

Dobrý den,to mate pravdu ale jejich zakladní cena nezačíná pod 10 :-)

Další akce