Duhová vyhlídka ARoS

Co dělat v Aarhusu

Městská aktivita v podobě procházek napříč městem je aktivitou, kterou budete v Aarhusu dělat tak jako tak. Mimo to ale doporučujeme i následující možnosti.

Cyklistika

To by nebylo Dánsko, abychom nezmínili možnost upravených cyklostezek. Půjčte si jízdní kolo a vydejte se nejen po městě a předměstí, ale i mimo město na cyklovýlet.

Hygge

Co jiného v tak malém a malebném městečku jako Aarhus dělat, než odpočívat a užívat si klidu a pohody. Ano, Dánové tomu říkají hygge, my spokojená mysl.

Posaďte se na nábřeží u knihovny Dokk1 nebo v některém z parků na předměstí a načerpejte sílu ze severského sluníčka.

Zábava v parku Friheden

Ať už s dětmi, či bez, vydejte se za zábavou do parku Tivoli Friheden, který nabídne několik desítek atrakcí pro zájemce všeho věku i adrenalinové náročnosti.

Vstupné do parku stojí 120 DKK, alternativně zdarma s Aarhus Card a celodenní neomezené vstupné na všechny atrakce dalších 125 DKK.

Ochutnejte světovou gastronomii

Zavítejte do budovy bývalé továrny, která je dnes okupovaná desítkami stánků vařící street food z různých světových kuchyní a nechte se přes chuťové pohárky přenést třeba do Indie, Itálie, Mexika či na Jamajku. Více tipů najdete v mapě co navštívit pod Aarhus Street Food.

Za uměním do muzeí

Aarhus není domovem jen známého ARoS muzea umění s duhovou vyhlídkou na střeše, navštivte také následující muzea:

  • Muzeum žen – vše okolo žen
  • Muzeum Ovartaci – vystavuje předměty spojené s historií dánské psychiatrie a děl od lidí s mentálními onemocněními.
  • Přírodovědné muzeum – klasické exponáty ze života na zemi.
  • Moesgaardovo muzeum – moderně pojatá exhibice řídící se heslem „minulost přinesena do fascinujícího života“ společně s krásnou okolní krajinou povznesla toto muzeum mezi nejvyhledávanější místa v Aarhusu. Dojedete sem autobusem číslo 18.

Chystáš se do Aarhusu?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.