Zavřít boční panel

Aktivity v Aarhusu

Městská aktivita v podobě procházek napříč městem je aktivitou, kterou budete v Aarhusu dělat tak jako tak. Mimo to ale doporučujeme i následující možnosti.

Cyklistika

To by nebylo Dánsko, abychom nezmínili možnost upravených cyklostezek. Půjčte si jízdní kolo a vydejte se nejen po městě a předměstí, ale i mimo město na cyklovýlet.

Hygge

Co jiného v tak malém a malebném městečku jako Aarhus dělat, než odpočívat a užívat si klidu a pohody. Ano, Dánové tomu říkají hygge, my spokojená mysl.

Posaďte se na nábřeží u knihovny Dokk1 nebo v některém z parků na předměstí a načerpejte sílu ze severského sluníčka.

Zábava v parku Friheden

Ať už s dětmi, či bez, vydejte se za zábavou do parku Tivoli Friheden, který nabídne několik desítek atrakcí pro zájemce všeho věku i adrenalinové náročnosti.

Vstupné do parku stojí 120 DKK, alternativně zdarma s Aarhus Card a celodenní neomezené vstupné na všechny atrakce dalších 125 DKK.

Ochutnejte světovou gastronomii

Zavítejte do budovy bývalé továrny, která je dnes okupovaná desítkami stánků vařící street food z různých světových kuchyní a nechte se přes chuťové pohárky přenést třeba do Indie, Itálie, Mexika či na Jamajku. Více tipů najdete v mapě co navštívit pod Aarhus Street Food.

Za uměním do muzeí

Aarhus není domovem jen známého ARoS muzea umění s duhovou vyhlídkou na střeše, navštivte také následující muzea:

  • Muzeum žen – vše okolo žen
  • Muzeum Ovartaci – vystavuje předměty spojené s historií dánské psychiatrie a děl od lidí s mentálními onemocněními.
  • Přírodovědné muzeum – klasické exponáty ze života na zemi.
  • Moesgaardovo muzeum – moderně pojatá exhibice řídící se heslem „minulost přinesena do fascinujícího života“ společně s krásnou okolní krajinou povznesla toto muzeum mezi nejvyhledávanější místa v Aarhusu. Dojedete sem autobusem číslo 18.

Co tady objevíš?

Druhé největší dánské město je velmi oblíbené mezi studenty vysokých škol mířících sem na studijní pobyty a i díky tomu patří Aarhus mezi města s nejmladším obyvatelstvem. Počítat tak můžete se spoustou zábavy v podobě kaváren, hospůdek, barů, restaurací, atd.

Objevte historii v Den Gamle By, projděte se v duhové vyhlídce v oblacích, ochutnejte světovou gastronomii v Aarhus Street Food nacházející se v bývalé továrně a nalaďte se na vlnu štěstí a spokojenosti hygge.

Průvodce pro tebe napsal David Eiselt
Připrav se na
2–3 dny
Centrum zvládnete prozkoumat za den, ale Aarhus prostě baví i dál.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Jaro–podzim
Nenechte počasí zkazit vaši dovolenou a vyčkejte na teplé období.
Více o počasí
Letenky od
3 500 Kč
Standardní ceny zpátečních letenek s Českými aeroliniemi z Prahy.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 11 měs
Navrhni úpravu