Zpět na seznam míst co vidět na Kypru
Cape Greco

Cape Greco

Mys Cape Greco je nejvýchodnější bod Kyperské republiky a zároveň jednou z nejnavštěvovanějších přírodních rezervací na ostrově. Vyšplhejte na skálu a užijte si neopakovatelné výhledy na širé moře. Stoupat budete po stezkách vedoucích až nahoru na vysoké skalnaté útesy, kde si můžete sednout na lavičku a pozorovat nekonečné moře. Vstup do národního parku Cape Greco je bezplatný.

Je třeba počítat s tím, že na samotnou špičku mysu se nelze dostat, jelikož se na ní nachází vojenská základna britské armády.

Dovolená Ayia Napa - nabídka zájezdů

Útesy, jeskyně a výhledy

Kolem celého pobřeží rezervace Cape Greco vede značená turistická stezka vcelku pohodlná k chůzi, nicméně alespoň tenisky jsou nezbytným vybavením. Hlavním lákadlem procházek kolem pobřeží jsou fotogenické rozeklané útesy, malé mořské jeskyně a výhledy. Hlavně výhledy na vycházející i zapadající Slunce, modré moře a pískově žluté dravé skály. Na vyhlídce asi 1 km od autobusové zastávky můžete navštívit zajímavou skulpturu Monument míru.

Stezka míst vede po holých skalnatých pláních, aby se za chvíli zanořila do voňavých lesů nízkých borovic. Celkem je na místě 9 značených tras, základní představu o lokalitě na mapě poskytnou například mapy.cz.

Koupání a moře

Pohodlné pláže na Cape Greco nečekejte. Koupat se dá zejmnéna na východní straně v Blue Lagoon, malém zálivu s křišťálově čistou vodou, kde jsou skvělé podmínky pro šnorchlování. Přístup do vody je však náročný přes velké a poměrně strmé balvany.

Jak se sem dostat

Dostanete se tam autobusem číslo 101 a 102 z Ayia Napy a Protaras a vystoupíte na zastávce Cape Greco. Tímto autobusem se také dostanete na ty nejlepší pláže v okolí Ayia Napy jako Konnos Beach nebo Fig Tree Bay. Řidič autobusu většinou hlásí, jak se která zastávka jmenuje. Jízdenka stojí 1,50 EUR jedním směrem nebo můžete využít celodenních jízdenek, viz informace u místa Ayia Napa.

Přímo na Cape Greco můžete bez problému zajet i autem a bezplatně zde kdekoliv zaparkovat.

  • Naviguj: 34.9729, 34.0715

Další místa na Kypru

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 11 dny
Navrhni úpravu