Kypr
Kypr

30 míst co vidět na Kypru

Cape Greco

Mys, Pobřeží

Cape Greco

Mys Cape Greco je nejvýchodnější bod Kyperské republiky a zároveň jednou z nejnavštěvovanějších přírodních rezervací na ostrově. Vyšplhejte na skálu a užijte si neopakovatelné výhledy na širé moře. Stoupat budete po stezkách vedoucích až nahoru na vysoké skalnaté útesy, kde si můžete sednout na lavičku a pozorovat nekonečné moře.

Vstup do národního parku Cape Greco je bezplatný.

Je třeba počítat s tím, že na samotnou špičku mysu se nelze dostat, jelikož se na ní nachází vojenská základna britské armády.

Nejlevnější hotely - Kypr

Útesy, jeskyně a výhledy

Kolem celého pobřeží rezervace Cape Greco vede značená turistická stezka vcelku pohodlná k chůzi, nicméně alespoň tenisky jsou nezbytným vybavením. Hlavním lákadlem procházek kolem pobřeží jsou fotogenické rozeklané útesy, malé mořské jeskyně a výhledy. Hlavně výhledy na vycházející i zapadající Slunce, modré moře a pískově žluté dravé skály.

Na vyhlídce asi 1 km od autobusové zastávky můžete navštívit zajímavou skulpturu Monument míru.

Stezka místy vede po holých skalnatých pláních, aby se za chvíli zanořila do voňavých lesů nízkých borovic. Celkem je na místě 9 značených tras, základní představu o lokalitě na mapě poskytnou například en.mapy.cz.

Koupání a moře

Pohodlné pláže na Cape Greco nečekejte. Koupat se dá zejmnéna na východní straně v Blue Lagoon, malém zálivu s křišťálově čistou vodou, kde jsou skvělé podmínky pro šnorchlování. Přístup do vody je však náročný přes velké a poměrně strmé balvany.

Jak se tam dostat

Dostanete se tam autobusem číslo 101 a 102 z Ayia Napy a Protaras a vystoupíte na zastávce Cape Greco. Tímto autobusem se také dostanete na ty nejlepší pláže v okolí Ayia Napy jako Konnos Beach nebo Fig Tree Bay.

Jízdenka stojí 1,50 EUR jedním směrem nebo můžete využít celodenních jízdenek, viz informace u místa Ayia Napa.

Přímo na Cape Greco můžete bez problému zajet i autem a bezplatně zde kdekoliv zaparkovat.

Chystáš se na Kypr?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 29. 11. 2023

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.