Zpět na seznam míst co vidět na Kypru
Limassol

Limassol

Druhé největší kyperské město Lemesos, v češtině však zažité se svým anglickým názvem Limassol, je oblíbeným plážovým letoviskem s jedněmi z nejhezčích městských pláží v Evropě. Centrální část pobřeží poblíž středu města lemuje nádherná promenáda plná palem, odpočinkových míst i restaurací. Limassol je ideálním místem pro krásnou plážovou dovolenou ve městě i výchozím bodem pro cesty po Kypru, jelikož se nachází strategicky uprostřed ostrova.

Dovolená Kypr - nabídka zájezdů

Pláže a koupání

Limassolské pláže všechny pokrývá jemný černo-šedý písek proložený oblázky a začínají ihned po konci centrální promenády. Souvislý pás pláží přerušených jen občasnými kamennými moly se pak táhne přes 10 km východně od centra, neustále lemovaný hotely, restauracemi a obchody. Prostředí je však čisté a na městské poměry velmi příjemné. 

Mezi nejoblíbenější pláže v Lemesosu patří Armonia (mapa) či Dasoudi (mapa) oceněná dokonce modrou vlajkou kvality.

Památky a zajímavosti

K nejoblíbenějším místům Limassolu patří již zmíněná Promenáda, více než 1 km dlouhý pás zeleně, malých sportovišť a odpočinkových zón vedoucí od limassolské maríny, největšího kotviště jachet na Kypru, které je romantickým místem zejména pro zamilované.

K hlavním historickým památkám se řadí Limassolský hrad umístěný přímo v centru města. Středověký obranný hrad postavený někdy během 12. století je přístupný veřejnosti za poplatek 4,50 EUR.

Ubytování

Limassol se spolu s městy Ayia Napa a Paphos řadí mezi 3 hlavní kyperská letoviska, a proto zde můžete vybírat z opravdu bohaté nabídky ubytování. Výrazně se liší ceny v hlavní sezoně (kolem 2 000 Kč za noc pro 2) a mimo sezony, kdy v levnějších hotelech padají i k 1 000 Kč za noc. Každopádně ze všech 3 hlavních letovisek je Limassol nejlevnější.

Hotely a ubytování Limassol

Doprava

MHD v Limassolu zajišťují autobusy dopravního podniku EMEL a jako všude na Kypru, i zde je jednotná cena jízdného. Lístek na jednu cestu vyjde na 1,50 EUR, celodenní na 5 EUR  platí zde i celonárodní denní jízdenka za 15 EUR platná ve všech veřejných spojích na celém Kypru.

Centrální autobusové nádraží naleznete zde, meziměstské autobusy však všechny zastavují a vyjíždějí i z nádraží u přístavu.

Meziměstská autobusová doprava je jednoduchá na orientaci. Veřejné spoje zde provozuje jediná společnost InterCity Buses se svými zelenými autobusy. Z Limassolu jezdí na těchto trasách:

  • Larnaca (jízdní řád) – 4 EUR jednosměrně, 7 EUR celodenní lístek na danou trasu
  • Paphos (jízdní řád) – 4 EUR jednosměrně, 7 EUR celodenní lístek na danou trasu
  • Nikósie (jízdní řád) –  5 EUR jednosměrně, 9 EUR celodenní lístek na danou trasu
  • Horské obce (jízdní řád lokálních linek) – jízdenky na všech spojích stojí 1,50 EUR
  • Naviguj: 34.6804, 33.0404

Další místa na Kypru

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 17 dny
Navrhni úpravu