Zpět na seznam míst co vidět na Madeiře
Lanovka Achadas

Achadas da Cruz (lanovka)

Ve vesničce Achadas da Cruz se na útesu nachází kabinková lanovka, která vás za 3 EUR sveze několik set metrů za mírného pohupování dolů k pobřeží a pak zpět. Původní účel lanové dráhy vybudované v roce 2001 bylo usnadnění přístupu pro farmáře vlastnící malé domky a políčka při pobřeží, pod více než 400 metrů vysokým a téměř kolmým útesem. Dříve se dolů dostávali jen po velmi strmé a klikaté stezce. 

Ostatně technické parametry lanovky hovoří za vše. Vodorovná délka lanovky je cca 441 metrů a překoná při ní převýšení 434 metrů. V provozu je v časech 10:00–12:00 a 13:00–18:00. Celkově si vyhraďte alespoň 40 minut času. U horní stanice lanovky se pokocháte výhledem ze 400 metrů vysokých útesů na širý oceán, z dolní stanice lanovky pak na ony 400 metrů vysoké majestátní útesy.

Přístup

Z městečka Achadas da Cruz vede asi 2 km dlouhá klikatá silnička k horní stanici lanovky, označená ukazatelem "Teleférico". Zde je také malé bezplatné parkoviště. Achadas da Cruz je vesnice vzdálená 10 km od Porto Moniz a 60 km od Funchalu.

  • Naviguj: 32.8529, -17.2094

Další místa na Madeiře

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsali ,
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu