Funchal

29 míst co vidět na Madeiře

Fanal

Příroda

Fanal

Les Fanal na Madeiře je magické místo. Možná už tato jedna krátká věta nejlépe vystihuje náš tajný tip, o kterém se v průvodcích tak často nepíše. Oblast Fanal je malá náhorní plošina, kterou vyplňují vlhké podmáčené svěže zelné louky ideální pro pasoucí se dobytek a prastaré stromy původního vavřínu, které i díky specifickému mikroklimatu a častým severním větrům vzrostly do místy až bizarních tvarů.

Magickou atmosféru dotváří zajímavý charakter místa. Hustý vavřínový les v údolí se na náhorní plošině Fanal mění spíš ve vavřínový háj s občasnými stromy na zelené louce, po deštích často s mnoha jezírky. Z okrajů malé náhorní plošiny se pak naskýtají neskutečné výhledy na 10 km vzdálené pobřeží hluboko pod vámi.

Fanal je oblíbené místo zejména mezi fotografy. Leží v nadmořské výšce kolem 1 100 metrů, což na Madeiře bývá hranice mraků. Ty zde tak vytvářejí kouzelné kulisy ideální pro skvělé fotky.

Dostanete se sem pouze autem po silnici ER209 spojující pobřežní vesnici Ribeira da Janela s náhorní plošinou uprostřed Madeiry.

Chystáš se na Madeiru?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 24. 02. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.