Zpět na seznam míst co vidět na Madeiře
Fanal

Fanal

Les Fanal na Madeiře je magické místo. Možná už tato jedna krátká věta nejlépe vystihuje náš tajný tip, o kterém se v průvodcích tak často nepíše. Oblast Fanal je malá náhorní plošina, kterou vyplňují vlhké podmáčené svěže zelné louky ideální pro pasoucí se dobytek a prastaré stromy původního vavřínu, které i díky specifickému mikroklimatu a častým severním větrům vzrostly do místy až bizarních tvarů.

Magickou atmosféru dotváří zajímavý charakter místa. Hustý vavřínový les v údolí se na náhorní plošině Fanal mění spíš ve vavřínový háj s občasnými stromy na zelené louce, po deštích často s mnoha jezírky. Z okrajů malé náhorní plošiny se pak naskýtají neskutečné výhledy na 10 km vzdálené pobřeží hluboko pod vámi.

Fanal je oblíbené místo zejména mezi fotografy. Leží v nadmořské výšce kolem 1 100 metrů, což na Madeiře bývá hranice mraků. Ty zde tak vytvářejí kouzelné kulisy ideální pro skvělé fotky.

Dostanete se sem pouze autem po silnici ER209 spojující pobřežní vesnici Ribeira da Janela s náhorní plošinou uprostřed Madeiry.

  • Naviguj: 32.8136, -17.1466

Další místa na Madeiře

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsali ,
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu