Zpět na seznam míst co vidět na Madeiře
Ribeira de Janela

Ribeira da Janela

Ribeira de Janela je se svými 20 km nejdelší řekou Madeiry a také malé městečko při jejímu ústí do oceánu na severovýchodě ostrova poblíž Porto Moniz, kde najdete taky všechna ubytování.

Skalní útvary v moři

Hlavní místní atrakcí je několik skalních útvarů sopečného původu, které ční z moře velmi blízko břehu. Nejvyšší z nich, Ilheus da Janela, měří přes 30 metrů. Vesnička leží v úzkém sevřeném údolí a její atmosféru dotváří terasovitá políčka i okolní zalesněné útesy padající z výšek přes 1 000 metrů do moře.

Levada da Ribeira da Janela

Skrytým pokladem vesničky je skoro 13 km dlouhá leváda vedoucí divokým zalesněným terénem po úbočí hor, přes tunely i můstky. Jak je na Madeiře zvykem, podél celé její délky vede turistický chodníček. Startovací bod je už v katastru obce Porto Moniz vysoko na Ribeirou da Janela a dá se u něj pohodlně zaparkovat auto.

Magický les Fanal

Necelých 8 km po silnici ER209 stoupající vysoko do hor najdete v nadmořské výšce přes 1 100 metrů magické místo s malou náhorní plošinou a prastarým vavřínovým lesem. Leží přímo na obvykle hranici oblačnosti, což z Fanalu činí oblíbený cíl fotografů. Více najdete na detailu místa.

  • Naviguj: 32.8485, -17.1534

Další místa na Madeiře

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsali ,
Poslední aktualizace před 6 dny
Navrhni úpravu