Funchal
Madeira

29 míst co vidět na Madeiře

Maják Ponta do Pargo

Ponta do Pargo

Mys Ponta do Pargo a stejnojmenná vesnička poblíž je nejzápadnějším bod Madeiry a oblíbeným turistickým místem. Ponta do Pargo je nádherně zelená oblast která se mírně svažuje z hor přes zemědělskou oblast pastvin posetých domy a roztrhaných hlubokými roklinami až ke 400 metrů vysokým útesům, které zničehonic začnou strmě padat dolů do oceánu.

Maják Ponta do Pargo

A právě na nejzápadnějším výběžku, ze kterého se vám naskytne zádumčivý pohled na širokou modř Atlantského oceánu, stojí nádherný bílý maják s jasně červenou střechou neomylně hlásající, že mořeplavci právě dosáhli madeirských břehů. 

Maják je stále funkční a pod správou portugalského námořnictva, je však částečně přístupný veřejnosti skrz malé Muzeum majáků v jedné z budov. Vybudován byl v roce 1922, stojí na útesu 392 metrů nad mořem, jeho věž má výšku 14 metrů a vidět je do vzdálenosti 26 námořních mil. Svému účelu slouží dodnes.

Ubytování

Ponta do Pargo je sice malinkatá vesnička, ale najdete zde pár restaurací, obchod, poštu i lékárnu. Je ideální místem pro ubytování v klidné části Madeiry, chcete-li objevovat její západní část. V širém okolí je rozeseto mnoho apartmánů a penzionů, chcete-li zde se zde však ubytovat, bez auta se neobejdete. 

Doprava

Nejlepší volbou dopravy do této oblasti je auto. Ponta do Pargo leží na okružní silnici okolo ostrova asi 51 km od Funchalu. Z Funchalu a měst na trase (Calheta, Ponta do Sol, Ribeira Brava) se do Ponta do Pargo dostanete i autobusem, a to cca 8x denně ve všední dny a 2-3x denně o víkendech. Spojení zajistí Rodoeste (jízdní řády a informace) a cena jízdenky do Funchalu stojí 5,35 EUR.

Chystáš se na Madeiru?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.