Zpět na seznam míst co vidět na Madeiře
Risco

Levada do Risco

Levada do Risco je nejkratší a nejoblíbenější leváda v oblasti Rabaçalu a vede od hájenky s občerstvením k místním největším vodopádům Risco. Nejsou sice nikterak vodnaté, ale efektivně padají ve dvou kaskádách ze skály, čímž převyšují na velmi krátké vzdálenosti více než 100 metrů. 

Pokud byste se vydali od hájenky na opačnou stranu než k vodopádům Risco, zjistíte, že leváda do Risco pokračuje i tam. Ostatně právě tímto směrem (na jižní pobřeží) leváda přivádí vodu. Největší zajímavostí tohoto úseku je více než 800 metrů dlouhý tunel vysekaný pod sedlem Rabaçalu, který lze projít. Je pohodlně vysoký (cca 2,5 metru) a vyhnou se zde dva lidi. Nezbytnou nutností je však čelovka nebo baterka, tunel není osvětlený! Na druhém konci pak po kilometru dojdete k dalšímu parkovišti.

Leváda je v úseku od hájenky k vodopádům široká a bez výrazného převýšení, cestu by měl zvládnout každý.

Údaje platí jen pro úsek od hájovny k vodopádům:

  • Převýšení: při cestě tam cca 154 metrů stoupání, 96 metrů klesání
  • Vzdálenost: 1,9 km jedním směrem
  • Čas: cca 40 minut tam + 40 minut zpět
  • Náročnost: lehká
  • Mapa trasy

K cestě je nutné započítat také úsek od parkoviště k samotnému začátku trasy, který vede po asfaltové silničce. Měří 2 km jedním směrem a převýšení činí 300 metrů. Lez však využít kyvadlový mikrobus za 3 EUR jednosměrně, resp. 5 EUR zpáteční, který jezdí cca 2x za hodinu.

  • Naviguj: 32.7604, -17.1237

Další místa na Madeiře

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsali ,
Poslední aktualizace před 5 dny
Navrhni úpravu