Zpět na seznam míst co vidět na Madeiře
Sao Vicente

São Vicente

São Vicente je malebné městečko na severu ostrova, které je označováno za nejhezčí městečko Madeiry. Je zasazeno do úzkého údolí táhnoucího se od pobřeží Atlantiku do vnitrozemí, kde se rozšiřuje ve zvlněné zelené louky poseté vilkami a statky. Malému historickému centru dominuje krásný kostelík typicky koloniálního stylu Igreja de São Vicente ze 16. století.

Sopečné jeskyně

Největším lákadlem São Vicente jsou lávové jeskyně tunelovitého rázu s délkou více než 700 metrů (Grutas de São Vicente). Jeskyně se zformovala zhruba před 890 000 lety a je přístupná pouze s průvodcem. Čeká vás prohlídka malého vulkalonogického muzea a pak už se výtahem dostanete do podzemí. Při zhruba kilometrové procházce budete obdivovat lávové minikrápníky, tunely a jezírka. Na návštěvu si vyhraďte zhruba hodinu až hodinu a půl.

  • Cena pro dospělé: 8 EUR
  • Cena pro děti do 14 let a senioři nad 65 let: 6 EUR
  • Oficiální web

Turistické stezky a levády

Ze São Vicente se můžete vypravit na 2 hlavní treky. Jeden z nich vede skrze velké převýšení na vyhlídku, ze které můžete vidět celé údolí až k oceánu. Trasa měří 8 km jedním směrem a na cestě tam nastoupáte přes 850 metrů (viz mapa trasy). 

Druhá stezka vede podél krátké levády Fajã do Rodrigues, která vede zalesněným terénem skrz několik tunelů. Celkem cesta měří 4,2 km jedním směrem a při cestě tam nastoupáte takřka 800 metrů (viz mapa trasy).

Ubytování

V São Vicente je široká nabídka ubytování od opravdu levných apartmánů po dražší penziony. Ideální je ubytovat se zde na 1 či 2 noci při road-trip po Madeiře. Mezi nejlepší apartmány či penziony zde patří třeba Granny's Farm, Pereira Place, Casa do Bago.

Doprava

Město leží na hlavní okružní silnici kolem Madeiry, navíc z něj vede rychlá spojnice tunelem středem ostrova mezi severem a jihem. São Vicente je od Funchalu vzdálené 35 km. Parkovišť je ve městečku více než dostatek a všechna jsou zdarma.

Autobusové spojení zajišťuje společnost Rodoeste (jízdní řády a informace). Do Funchalu jezdí 5-6 spojů ve všední dny a 2-3 o víkendech. Jízdenka do Funchalu vyjde na 4,70 EUR.

  • Naviguj: 32.804, -17.0475

Další místa na Madeiře

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsali ,
Poslední aktualizace před 5 dny
Navrhni úpravu