Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Po delší době letecká společnost TAP opět nabízí letenky z Prahy na letiště Funchal na Madeiře s jedním přestupem v Lisabonu za ceny pod 4 tisíce Kč. Konkrétně na mnoho termínů v říjnu, listopadu a prosinci pořídíte zpáteční letenky už za 3 769 Kč.

Letenky najdete na webu flytap.com, údaje je nutné zadat ručně, jako cílovou destinaci zvolte letiště Funchal (FNC).

Naplánujte si celou cestu s námi. Zpracovali jsme pro vás podrobného průvodce Madeirou:

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
FNC Madeira
Portugalsko
Funchal
Zpáteční 7 hod letu (1 přestup)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 7 000 Kč . Ušetříš přibližně 46 %.

Na jaké termíny jsou letenky?

Říjen, listopad a prosinec

Jsou během letu přestupy?

Lisabon Portela

S kým poletím?

TAP Portugal

Jaké jsou limity pro zavazadla?

55x40x20 cm + osobní taška

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

12 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

My letíme na Madeiru v květnu s novou přímou linkou z Norimberku s Ryanair. Let na 4 hodiny,úspora proti letu z Prahy 6000 Kč.

před 28 dny
TH

A to letíte proboha za kolik, že ušetříte 6k? Nedávno se dalo sehnat z Prahy přímým letem za 4k. Nepočítám náklady na dopravu do Německa, pohodlí a čas.

před 27 dny
Avatar uživatele
Liborek

To záleží odkud jsi. Pro lidi z Plzeňského a Karlovarského kraje je Norimberk v mnoha případech dostupný lépe než Praha. I z Prahy jsem tam po dálnici za nějaké tři hodiny a vlakem jsem tam jel loni na podzim 4,5 h za necelé 300 Kč (letos cca 360 Kč). To mi z pohledu nákladů nepřijde jako problém a otázku času a pohodlí si každý musí posoudit podle svých priorit.

před 27 dny

Díky za tip na Norimberk! Jako přímý let na Madeiru z Prahy na léto skutečně moc levné nesezenes. Takže ušetření 6k věřím.

Ten přímý let za 4k byl se Smart Wings? Zpáteční? Protože ti mají většinou let jednim směrem za 5k.

Ten Norimberk mi i z Prahy jak píše Liborem nepřijde mimo.. spojení ok.

před 22 dny

Ještě pokud to je s TAPem tak tam jak píšou ostatní bych se trochu bála....

před 22 dny
TH
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 61 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2022-05-05T15:07:50+02:00)

Ano, se SM zpáteční. Cena bez kufru byla nějak za 4,3k myslím. Nám stačil jeden odbavený kufr pro 2 za 5,2k

před 21 dny

Tak to čucim..v dobrým 😀 a na jaký termín/jak dlouho dopredu jsi kupoval pls?

před 21 dny
TH

10. 2. jsme kupovali, odlet byl +- 12:30 31.3 a návrat 7. 4. kolem 22:00. ideální časy :)

před 21 dny

Super kauf!

Přidat odpověď
před 21 dny

Domnívám se, že se jedná opět o "skvělý marketingový výkřik " TAP...

Právě dnes mi letenky, na základě obdobné informace koupené cca před 3 měsíci, zrušili, bez diskuse, bez náhrady, bez doplatku,...Let je však stále v nabídce..:-)) No comment...

V každém případě ale díky místnímu serveru a jeho lidem za jejich práci, za "serioznost" leteckých společností a jejich marketing nemohou...

Odpovědět
před měs

U me zas let na Tenerife 2x prebookovali tak ze druhy rebook na sebe navazoval jen v opacnem poradi letu :) Zjistil jsem to az na letisti, cas sedel datum ne :) Omluva byla ze nam dali gratis fast track v jednom smeru. Ja prisel o hotel a book auta. Kazdopadne zkusenost k nezaplaceni. Za mou leteckou karieru se mi to jeste nestalo, jednou to prijit muselo.

Odpovědět
před měs

nasrat na TAP, tenhle let jsme u nich jednou uz koupili, ale zrusili ho, aniz by nam to dali vedet, penize zpet jsme porad nedostali... otresny

Odpovědět
před měs
Avatar uživatele

Další akční letenky

Playa de Benijo
ušetříš až 42%
Tam jsi ještě nebyl!
Agios Georgios
ušetříš až 57%
Všude dobře, co doma!
Gran Tarrajal
ušetříš až 32%
Tam jsi vždycky chtěl!
Ibiza
ušetříš až 87%
Tam jsi vždycky chtěl!
5465 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

 • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
 • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
 • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
 • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 40 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 120 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

 • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 100 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Funchal
Portugalsko Přílet na letiště Funchal Madeira

Půjčení auta

Madeira je ostrov ideální k poznávání autem, kterým se jedině dostanete na všechna zajímavá místa. Nejjednodušší variantou je půjčení auta přímo na letišti, kde sídlí všechny autopůjčovny, včetně skoro všech nadnárodních firem.

Ceny autopůjčoven se příliš neliší během celého roku a pohybují se od cca 3 800 Kč za malé auto po cca 5 500 Kč za větší auto na týden. Detailnější informace o půjčovnách aut, provozu nebo cenách benzínu najdete v našem průvodci po Madeiře.

Autobusem

Dopravu na letiště obstarává autobusová společnost SAM, která jezdí z Funchalu po celé východní Madeiře. Zastávka autobusů je hned u východu z příletové haly. Jízdenky na všechny spoje koupíte u řidiče, v centru města pak i na hlavním autobusovém nádraží SAM v pokladně. Všechny linky ve Funchalu vyjíždějí nebo zastavují na autobusovém nádraží SAM (přesná poloha na mapě)

Nejrychleji se do Funchalu dostanete speciální autobusovou linkou Aerobus, která zastavuje jak v centru města, tak u známé pláže Formosa. Autobusy každý den navazují na letový řád (viz jízdní řád a mapa) a cesta do města zabere asi 30 minut, k pláži Formosa cca 50 minut. Jízdenka stojí 5 EUR jednosměrně, resp. 8 EUR zpáteční, kterou můžete využít na libovolný spoj (platí 1 rok od zakoupení.

Levnější je spojení běžnými autobusovými linkami, které nejezdí tak často, a cesta do Funchalu trvá asi 45 až 50 minut. Cena jízdenky se řídí dle zón (letiště patří do zóny Machico):

 • Funchal: 3,35 EUR
 • Machico: 1,30 EUR
 • Santa Cruz: 1,95 EUR

Na letišti zastavují linky 20, 23, 53, 113 a 208, všechny lze využít pro cesty do Funchalu. Pozor při cestě z centra, stejnými čísly mohou být označeny i městské autobusy pohybující se pouze po Funchalu, jedná se však o rozdílné linky! Na letiště jezdí pouze zeleno-žluto-bílé (někdy celé bílé) autobusy společnost SAM a žádné jiné.Vždy se před nástupem ujistěte u řidiče, zda jede na letiště.

 • Linka 20 – na letiště jede cca 4x denně z těchto míst: Funchal, Machico, Santa Cruz, Porto Novo, Caniço a Santo da Serra (jízdní řád a mapa)
 • Linka 23 – na letiště jede cca 3x denně z těchto míst: Funchal, Machico, Santa Cruz (jízdní řád a mapa)
 • Linka 53 – na letiště jede cca 1-2x denně z těchto míst: Funchal, Machico, Santa Cruz, Caniço, Porto da Cruz a Faial (jízdní řád a mapa)
 • Linka 113 – na letiště jede cca 7-8x denně z těchto míst: Funchal, Machico, Santa Cruz, Caniço, Caniçal a Ponta de Ponta de São Lourenço (jízdní řád a mapa)
 • Linka 208 – na letiště jede cca 1x denně z těchto míst: Funchal, Machico, Santa Cruz, Caniço, Porto da Cruz a Faial (jízdní řád a mapa)
 • Jízdní řády všech linek na ostrově naleznete na webu sam.pt.

Taxi

Oficiální žluté taxíky s modrým pruhem musí mít vždy zapnutý taxametr a na Madeiře se prakticky nevyskytují problémy s nepoctivými taxikáři. Cena z letiště do centra Funchalu se pohybuje mezi 18 EUR a 22 EUR podle délky trasy.

Levnější variantu (cca 14 až 16 EUR) nabízí Uber.

Průvodce pro Portugalsko
Průvodce pro letiště Funchal Madeira