Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Se zajímavými akcemi se setkají cestovatelé plánující výlet do největšího amerického města New Yorku. Vstříc shopaholikům vychází společnost Singapore Airlines se zpátečními letenkami za 10 432 Kč, které obsahují 2 odbavená zavazadla v základní ceně a také let v největším dopravním letadle světa Airbusu A380. Tyto letenky jsou dostupné v dubnu (kromě Velikonoc), květnu a září.

Naopak ti z vás, kteří raději cestují na lehko a co nejpohodlněji, využijí příjemných cen společnosti Delta Air Lines na přímé lince bez nutnosti přestupování. Zpáteční letenky za 10 457 Kč zakoupíte v květnu, cca o 250 Kč dráž pak i v červnu. 

Co vše vás v New Yorku čeká a nemine se dozvíte v našem praktickém průvodci po New Yorku

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
JFK New York
Spojené státy americké
New York
Zpáteční 15 hod letu (1 přestup)

Věděli jste, že s Cestujlevne.com získáte navíc

Podporu 24/7
v češtině

Možnost nezávazné
rezervace na 2 dny

Možnost platit
hotově či převodem

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
JFK New York
Spojené státy americké
New York
Zpáteční 9 hod letu (přímý let)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 13 000 Kč . Ušetříš přibližně 20 %.

Na jaké termíny jsou letenky?

Se Singapore Airlines v dubnu, květnu a září, přímé lety v květnu a červnu

Jsou během letu přestupy?

Se Singapore Airlines 1 přestup ve Frankfurt, s Deltou přímé lety

S kým poletím?

Přímo s Delta Air Lines, s odbavenými zavazadly v ceně se Singapore Airlines

Jaké jsou limity pro zavazadla?

Se Singapore Airlines 2 odbavená zavazadla po 23 kg, s Deltou pouze příruční běžných rozměrů

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

13 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele camille1M
camille1M

Tak letenky Praha New York jsem za akční cenu pro květen 2020 prosvihla, už jsou za plnou kolem 16,5 tis. Rada bych letěla v květnu popr. dubnu, má cenu počkat, jestli bude ještě nějaká akce?

Odpovědět
před 3 lety

Přímý let z Prahy v květnu za 10,5 bez zavazadel - to je hodně špatná cena. Standardně takhle Delta lítá se zavazadly :-(.

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Standardně? To by musela být cena bez zavazadla pod 8 500 Kč a to jsem na přímém letu z Prahy viděl snad jednou v životě ;)

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele
Sue Ellen Ewing

No já tedy nevím, NY se dá sehnat z okoních letišť kolem 6k prakticky celoročně, a tady se annoncuje 10,5k jako super kauf.

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Inzeruje se tu obojí ;) Kdo chce ušetřit a nevadí mu jet na lehko, poletí z Berlína (https://www.cestujlevne.com/akcn...-z-berlina). Kdo chce s kufrem, vezme Singapurce (levněji s kufrem opravdu nepoletí, ani za 6k z okolí po započítání dopravy). Kdo nechce přestupovat a trmácet se jinam, vezme přímý let, který o moc levnější než 10,5k (z Prahy) nebude.

před 3 lety
Avatar uživatele
Sue Ellen Ewing

Tady to sklouzává k mainstreamu. Kde jsou punkové routingy pro nadšené cestovatele?

před 3 lety
Avatar uživatele Petr76
Petr76

Nadšené nebo ty co neumí počítat?

před 3 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Tady máš jeden https://www.cestujlevne.com/akcn...t-do-prahy a hned jsme dostali za uši :D

před 3 lety
Avatar uživatele kickass1
kickass1

10 500 z Prahy je za me o dost lepsi nez z DE za 6k..

Uz sme to tady ale probirali asi tisickrat, rekl bych ze hned po "muzu po ceste tam vynechat prvni let a nastoupit az v Londyne" je to jedno z nejpopularnejsich temat na CL :D

před 3 lety
Avatar uživatele
Pavel Planespotter

Přesně tak, za 10,5 s dvouma kuframa je to pěkný. Navíc SIA, což pro člověka 190cm taky není k zahození. Pokud letím s dětma, tak se na TXL nepotáhnu.

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele Michal_LBC
Michal_LBC

Na Singapore v praxi trochu bacha, v economy není nic extra proti mainstreamu a jakákoli změna nebo dotaz se musí řešit emailem. Pokud se pro variantu přes Frankfurt, kde vás donutí strávit 24 hodin, rozhodnete, poznamenejte si email na holandské kontaktní centrum: AMS_PassengerServices@Singaporeair.com.sg budete s nimi řešit vše, co budete potřebovat. Sami si neuděláte prakticky nic, krom nákupu letenky :-) Pokud se ale smíříte s negativy, je ten spoj ok :-)

před 3 lety
Avatar uživatele
Pavel Planespotter

Koupil jsem před týdnem...stydím se...přes konkurenci a šlo mi následně i vybrat sedadla. Přes stránky SIA. Mám přestup 11 hod ve FRA. Nic moc, ale je to přes den, tak snad to nějak zvládneme.

před 3 lety
Avatar uživatele mrazek.honza
mrazek.honza

Datum, čas a místo odletu víte., tak co byste snima chtěl řešit?.. Koupil jsem a letěl jsem snima minulý rok a žádný problém.

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Dóžecí palác náměstí
ušetříš až 69%
Tam to bude krásný!
Západ slunce na Beau Vallon
ušetříš až 26%
To bude jízda!
Kuala Lumpur
ušetříš až 30%
To musíš vidět!
Ragusa
ušetříš až 60%
Tam chceš!
5514 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

  • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
  • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
  • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
  • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 40 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 120 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

  • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 100 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
New York
Spojené státy americké Přílet na letiště New York John F. Kennedy

K dopravě na Manhattan, do Queensu, Brooklynu či Long Island City vždy využijete linky metra, na které se musíme dopravit z letiště.

Nejrychleji se do New Yorku dopravíte pomocí vláčku AirTrain na konečnou stanici metra Sutphin Blvd & Archer Av., kde přesednete na linku metra E a J nebo Z mířící přímo na dolní Manhattan (na Brooklynský most dojedete po 1,5 hodiny jízdy), případně opět pomocí AirTrainu na stanici metra Howard Beach, odkud se na Manhattan dostanete linkou A. Obě možnosti vychází časově zhruba na stejno.

AirTrain stojí 8 USD a jednorázová jízda metrem 2,75 $. Lze také zakoupit týdenní jízdenku na metro a autobusy za 33 USD, nicméně nikoliv přímo na letišti, ale až na první stanici metra.

Ušetřit lze výměnou AirTrainu za autobusy Q3 a B15, které letiště spojují s linkami metra C, F, J, M, Z a 3. Lístek stojí 2,75 $, případně lze rovnou využít týdenní, ale doba jízdy k nejbližšímu metru mnohdy zabere desítky minut. Více na informací na tomto webu nebo v mapě níže. Stanoviště autobusů se nachází pouze u terminálu 5, kam se ze všech ostatních dostanete automatickým vláčkem AirTrain zdarma.

Na letiště La Guardia

V případě, že se budete potřebovat přesunout mezi letišti JFK a La Guardia, počítejte minimálně se 75 minutami jízdy při následující trase:

Přejezd s AirTrain od terminálu na Jamaica Station, kde přesednete na metro linky E (modrá) a dojedete na stanici Roosevelt Av. Jakscon Heights Station, odtud na letiště La Guardia jezdí autobusové linky Q47 a Q70.

Celková cena přejezdu stojí 10 $.

Na letiště Newark

Přejezd z letiště JFK na letiště Newark v New Jersey zabere 1,5 až 2 hodiny jízdy. Klasicky se přesuňte AirTrainem na stanici Jamaica, odkud buďto metrem E, nebo vlaky Babylon či Ronkonkoma pojedete na Manhattan, stanici Penn Station či Pennsylvania Station.

Z Pennsylvania Station jezdí vlaky NJ Transit a AmTrak k letišti Newark, kde znovu přesednete na AirTrain.

Celkem bude stát přesun přibližně 25 $.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=14rZj5iyDSoNTnmwjpk6GcLy0uC8]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Průvodce pro Spojené státy americké
Průvodce pro letiště New York John F. Kennedy