Podzimní lety na Bali z Prahy, Budapešti i Vídně. Letenky od 11 110 Kč

Jak akci využít?

Alternativní možnost k cestě na oblíbený indonéský ostrov Bali se skvělou cenovkou nabízí moderní čínská aerolinka XiamenAir z Prahy, Budapešti nebo Vídně. I když se listopad a prosinec počítá jako mimosezonní období, bez obav do Indonésie vyrazte, počasí nebude určující, viz náš nový průvodce po Bali.

Lety s XiamenAir vás na místo dovezou vždy se dvěma přestupy: jedním kratším v Amsterdamu a jedním dlouhým (přes den) v čínském městě Sia-men (Xiamen). Vzhledem k rezervační třídě G máte nárok na bezplatný vstup do tranzitního salonku nebo bezplatnou prohlídku města, vše vyřídíte během přestupu na tranzitní přepážce. Vhodné je však zmínit specifika přestupu v Číně. Podle všech pravidel i podle databáze vízových povinností TIMATIC, kterou se řídí pracovníci aerolinek, není potřeba pro přestup do 72 hodin žádné vízum do Číny. 

Zkušenosti cestovatelů se však různí. Zatímco někteří prošli letištěm bez větších potíží, jiní měli problém už s vpuštěním do letadla v místě odletu. Faktem je, že jste v právu, argumentace databází TIMATIC by měla vždy zabrat. Je však jistější dorazit na letiště s větším časovým předstihem, aby byl případný prostor pro vyřešení neznalosti běžných letištních pracovníků. Alternativu "na jistotu" představuje vyřízení dvouvstupového víza do Číny za 60 € v předstihu na čínské ambasádě v Praze nebo Bratislavě. I s ním by vás cesta na Bali vyšla minimálně o 3 tisíce Kč levněji než je obvyklá cena.

Dostupné termíny:

 • Odlety: 6., 7., 9., 10., 28.11, 1.12.
 • Návraty: 27., 30.11; 14.12., 21.12.

Zatímco lety z Prahy pořídíte výhradně přes web aerolinky, letenky z Vídně či Budapešti lze rezervovat například i přes Pelikána.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Praha
Česká republika
Bali
Indonésie

od 11 110 Kč

Vyhledej letenky
Zpáteční 2 přestupy 38 hod letu Rezervace na xiamenair.com
Budapešť
Maďarsko
Bali
Indonésie
Zpáteční 1 přestup 38 hod letu Rezervace na pelikan.cz
Vídeň
Rakousko
Bali
Indonésie
Zpáteční 2 přestupy 38 hod letu Rezervace na pelikan.cz

  Ukázka letenek z 24. 07. 2018.

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 15 500 Kč . Ušetříš přibližně 28 %.

Do kdy akce platí?

Platí do vyprodání nejlevnějších míst v tarifní třídě U.

Na jaké termíny jsou letenky?

Listopad a prosinec 2018

Jsou během letu přestupy?

Dva přestupy na letištích v Amsterdam Schiphol a Sia-men Gaoqi.

S kým poletím?

XiamenAir

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně odbavené zavazadlo do 23 kg + standardní příruční.

Co podniknu v destinaci?

Indonésie

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

10 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Ahoj, zajímavá akce, jako vždy díky. Jen, bychom tentokrát Bali potřebovali zařídit s nějakou rychlou, nečekanou akci na září :-))

před 5 měs

My taktéž :-D

Přidat odpověď
před 5 měs

z Prahy to vubec nejde bookovat

před 5 měs
Avatar uživatele eremi
eremi
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 327 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-07-25T08:18:51+02:00)

Proč by to nešlo bookovat, samozřejmě, že jde, jen už jsou v některých termínech vyprodané letenky v té nejlevnější bookovací třídě a proto už jsou ceny jinde. Vzhledem k současné "atraktivitě" destinace nejde čekat, že letenky vydrží několik dní.

Přidat odpověď
před 5 měs

Zdravim. Nevim jak hledam, ale na strankach dooravce nemuzu nikde najit. Poradite prosim?

Odpovědět
před 5 měs
Avatar uživatele Mira
Mira

Praha - Bali - koupeno 1.12.-14.12. (kratší možnost bo už není dovolená :D), díky. (letím sám > uvítám společnost, kdyby někdo letěl v daném termínu)

Odpovědět
před 5 měs

Leteli jsme s touto spolecnosti minuly rok v Rijnu, stejne prestupy, jen cilova destinace Cebu a vstup do Ciny v Xiamenu probehl pri zpátečním letu naprosto bez problemu a bylo to super. Letos mame koupenou tuto akci znovu na trase Viden - Bali, ale v tarifni tride R a zpet U, tak bychom měli mit nárok i na hotel zdarma v při layoveru v obou smerech, tak snad se to podari domluvit :) jen se to tusim neda objednat dopředu, ale musí se resit az na letisti..

Odpovědět
před 5 měs
Avatar uživatele matej15
matej15

Je třeba počítat s tím, že v Xiamenu vám může být vstup do Číny zamítnut z důvodu času přestupu méně jak 24 hodin. Stejně jako v ostatních čínských městech. Budete pak nuceni strávit celý čas na letišti, což však není tak špatné díky salonku v ceně.

před 5 měs
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 2 lety
 • Napsal 2303 komentářů
 • Poslat zprávu

To by zrovna v Xiamenu hrozit nemělo, vzhledem k tomu, že letiště nemá tranzitní zónu. I při mezinárodním přestupu tak do Číny prostě vstoupit musíte. Proto ale hrozí výše popsané riziko.

před 5 měs
Avatar uživatele Jang
Jang

Přestupoval tam teď někdo v poslední době? Mě to čeká přístí týden, tak ať vím, na co se připravit. Díky

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

ušetříš až 40%
Hurá za zážitky!
ušetříš až 57%
A už tam budem?
ušetříš až 16%
To budou fotky!
4011 starších akcí
Zavřít boční panel
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Nejrychleji se do centra dostanete linkami 100 a 119:

 • 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
 • 119: každých 4 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
 • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí stejný tarif (32 Kč) na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 110 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Během noci využijte noční linku 910.

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobusová linka:

 • AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí tarif pražské MHD, ale tarif Českých drah a je tak možné si na e-shopu ČD koupit jízdenku přímo na letiště.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Indonésie Přílet na letiště Bali Denpasar

Cesta z letiště může být utrpením – pomineme–li nekonečné zácpy napříč hlavními silničními tahy, na Bali také vesele řádí taxikářská mafie a velmi tučně těží z cestovatelské neznalosti. Pozorně si proto přečtěte následující řádky.

Ihned po příletu a východu před budovu letiště se na vás vrhnou taxikáři nabízející odvoz – odmítněte je nebo se hale předem informujte v kanceláři o předpokládaném jízdném do vaší lokality. Na podobné ceně byste se měli následně domluvit. Například do Ubudu byste měli jet za 350.000 IDR max.

Daleko komfortnější alternativou jsou oficiální taxislužby Blue Bird s taxametrem (světle modrá auta) nebo odvoz pomocí aplikací Grab či Go–Jekt. Snadno tak docílíte i třetinové ceny. Konkrétní částku se dozvíte předem a nikde nesmlouváte – aplikaci si ideálně nainstalujte před odletem, využívat ji budete nejen při cestách po Bali. Po příletu je možné zakoupit předplacenou SIM kartu s daty pro internet, učiňte tak (týden s 10 GB stojí 200.000 IDR).

U delších tras se s vámi pokusí smlouvat o ceně i řidiči Grabu, začínají ale vždy na nižších částkách než taxikáři a proto dosáhnete nižší ceny. Například trasa do Ubudu se zobrazí za 160.000 IDR, řidič napíše 300.000 IDR a ve výsledku jedete za 250.000 IDR.

Případně si dopředu zajistěte odvoz z letiště hotelem.

Využijete–li výše uvedené varianty, odvoz na vás bude čekat v prvním patře u odletů „Departure drop–off zone“, a to z důvodu konfliktů s klasickými taxikáři u příletu.

I přes relativně krátkou vzdálenost počítejte dobu jízdy v řádu desítek minut, zácpy jsou na Bali velmi časté a husté.

Stačí dodržet jednoduché pravidlo opatrnosti a vše dopadne v pořádku.

Průvodce pro Indonésie
Průvodce pro letiště Bali Denpasar

Zavřít boční panel
Maďarsko Přílet na letiště Budapešť Ferenc Liszt

Jedinou pohodlnou možností dopravy do centra je autobus číslo 200E, který jede ke konečné stanici modré linky metra „Köbanya-Kispest“. Odtud už snadno dojedeme přímo do centra metrem. Celková doba cesty činí asi 50 minut a zaplatíme za ní 530 forintů / 46 Kč (přestupní jízdenka na 100 minut). V jízdenkových automatech lze platit kreditní kartou. 24hodinová jízdenka (platí skutečně 24 hodin od označení) vyjde na 1.650 forintů / 140 Kč.

Od června 2017 jezdí také expresní linka 100E bez přestupu přímo do centra města (staví jen na Kálvin Tér a Deák Ferenc Tér). Jede od 4:00 do 0:30 každých 30 minut, přičemž cesta zabere asi 30-40 minut. Na této lince však platí speciální tarif: jedna jízda vyjde na 900 forintů / 77 Kč a jízdenku není možné použít na jiné linky, stejně jako jiné jízdenky nelze použít na trasu 100E.

Alternativní způsob nabízí nově od roku 2017 autobusová společnost Flibco. Z letiště jede přímo do centra se zastávkami na autobusovém nádraží Népligét, Deák Ferenc tér a u nádraží Nyugati, Déli a Keleti. Cesta do centra zabere zhruba 70 minut, autobusy jezdí 24 hodin denně každých 30 minut při ceně 9 € za jednosměrnou jízdenku. Rezervaci lze provést online.

Průvodce pro Maďarsko
Průvodce pro letiště Budapešť Ferenc Liszt

Zavřít boční panel
Rakousko Přílet na letiště Vídeň

Nejrychlejší doprava do centra města (za 16 minut) je vlakem „City Airport Train“ (CAT) . Ve městě zastavuje na stanici Wien-Mitte, která je v pěší docházkové vzdálenosti od historického centra Vídně. Vlaky jezdí od 5:30 do 23:30 a jízdenka stojí 12 € (zpáteční 19 €).

Levnější způsob cesty do centra je městská železnice S-Bahn, konkrétně linka S7. Ta jezdí rovněž do centra (stanice Wien Mitte), pokračuje dál na Floridsdorf, na druhou stranu ke slovenským hranicím do obce Wolfsthal. Vybrané spoje přímo jezdí i na hlavní nádraží. Interval činí 10–30 minut, cesta do centra trvá 25 minut a jízdenka stojí 4,40 €, celodenní 8 € (platí na všechny druhy dopravy). První spoj z centra jede ve 4:19, poslední spoj z letiště pak 0:15.

Dopravu s vybranými místy v centru zajišťují i expresní letištní autobusy "Vienna Airport Bus", s jednotnou cenou 8 €, resp. 5 € u spojení Flixbusu k autobusovému nádraží Erdberg, viz mapa níže. Detailní jízdní řády a spoje na webu flughafenbus.wien.

Na letiště je i stanice dálkových vlaků, jimiž se přímo dostanete například na vídeňské hlavní nádraží (4,20 €), do Lince, Salcburku nebo Mnichova.

Celonoční doprava na letiště neexistuje.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1vwqHd83-TDxhR2K-wPddv46vtzg]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Průvodce pro Rakousko
Průvodce pro letiště Vídeň