Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Společnosti United a Lufthansa připravily zajímavou nabídku pro všechny cestovatele, kteří nemají daleko na letiště do Berlína či Mnichova a preferují pohodlné přímé lety před spojením s přestupem. Na první tři měsíce roku 2020 nabízí zpáteční letenky do New Yorku za 7 128 Kč, přičemž dostupné jsou i lety za 6 816 Kč, které obsahují přímý let směrem do USA, zatímco při cestě zpět vás čeká jeden kratší přestup nebo opačně. Na kompletní nabídku všech letů i s přestupy se můžete podívat do našeho vyhledávače letenek, o odkazů níže jsou vyfiltrovány pouze přímé lety.

Popisovat zde detailněji největší americké město, které od nepaměti láká cestovatele z celého světa, by bylo zbytečné. Jednoduše se začtěte do našeho průvodce po New Yorku, kde se dozvíte všechny nezbytné informace k návštěvě.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Mnichov
Mnichov MUC
Německo
JFK New York
Spojené státy americké
New York
Zpáteční 8 hod letu (přímý let)

Věděli jste, že s Cestujlevne.com získáte navíc

Podporu 24/7
v češtině

Možnost nezávazné
rezervace na 2 dny

Možnost platit
hotově či převodem

Braniborská brána v Berlíně
Berlín TXL
Německo
EWR New York
Spojené státy americké
Brooklyn Bridge v New Yorku
Zpáteční 8 hod letu (přímý let)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 11 000 Kč . Ušetříš přibližně 35 %.

Do kdy akce platí?

Platí do aktualizace tarifu.

Na jaké termíny jsou letenky?

Leden až březen, cca o 600 Kč dráž i během dubna

Jsou během letu přestupy?

Přímé lety na letiště New York John F. Kennedy nebo New York Newark Liberty

S kým poletím?

Lufthansa nebo United Airlines

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně dvě příruční zavazadla o rozměrech 55 x 40 x 20 cm a 40 x 30 x 15 cm. Odbavené do 23 kg za poplatek 50 EUR v jednom směru k zakoupení na letišti.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

7 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Komu nevadí přestupy a chce ušetřit, na East Coast jsou suverénně nejlevnější letenky z Barcelony a Madridu, zpáteční letenka do New Yorku a Bostonu se dá pořídit i do 5 tis. Kč s jedním přestupem, bez zavazadel. Je to dáno konkurencí nízkonákladovky LEVEL, což je - pravda - "hladolet", ale ty konkurenční - Lufthansa, Swiss, BA a Iberia nejsou. Do Barcelony se dají koupit letenky za poměrně nízkou cenu, do Madridu to je o něco dražší.

před 2 lety
Avatar uživatele kickass1
kickass1

Kdyz k tomu pripoctes priskok do Barcelony, vyjde to hodne podobne - zas na druhou stranu je lepsi si vylet protahnout o den v Barcelone, nez o den v Mnichove :)

před 2 lety

Přenocování v Barceloně (mimo sezónu) není tak drahé, i když se to připočítá k ceně letenky, je to OK. Letiště El-Prat má také dobré spojení do města (lepší je vlak než metro) a na letiště brzy ráno se dá dostat nočním autobusem, není nutné jet drahým taxíkem. A Barcelona je skvělé místo udělat si zde pauzu.

Mě moc nejde do hlavy že aerolinky ze Star Alliance (LH/Swiss/Brussels/TAP/UA) se takto pustili do cenové války s LEVEL a co z toho mají. Zpáteční letenka do Bostonu z Barcelony přes Frankfurt se dá pořídit kolem 5 tis. Kč, ale pokud člověk nastoupí do toho samého letadla až ve Frankfurtu, tak zaplatí 11 tis. Kč.

před 2 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Taky jsme psali, ale fakt to musíš pojmout jako 2v1 ... jinak se to finančně ani časově nevyplatí https://www.cestujlevne.com/akcn...behem-zimy

před 2 lety

Časově je to náročnější, ale finančně se to vyplatí určitě. Letenky BCN-BOS na osobu stály 4600 Kč, VIE-BCN pak 1000 Kč (Lauda Air). Tam je nutné připlatit ještě 20 EUR za příruční zavazadlo (10 EUR jedna cesta). Nocleh v Barceloně jsem pořídil asi za 2000 Kč (pro 4 osoby). Dá se pořídit i levněji, ale já na nižší standard jít nechci. Letenka VIE-BOS nebo PRG-BOS je cenově na 11 tis. Kč, v akci se objevuje výjimečně. Letenka VIE-NYC se za 6 tis. Kč objevila naposledy v červnu a to jen na pár dní.

Přidat odpověď
před 2 lety

nahodila jsem data 13.2. - 23.2. a vyhazuje mi to cenu kolem 11 000 :(

před 2 lety
Jakub_Z
  • Přidal se před 4 lety
  • Napsal 58 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2019-11-26T08:23:35+01:00)

Na jaké termíny jsou letenky?

Leden až březen, cca o 600 Kč dráž i během dubna. :((

Přidat odpověď
před 2 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Burj Khalifa v mlze
ušetříš až 41%
To musíš vidět!
Prodloužený víkend v Dubaji
4 388 Kč
2021-11-29T09:19:16+01:00 7 komentářů
Flag Beach
ušetříš až 38%
Tam to bude krásný!
Ryanair
ušetříš až 75%
Tam jsi vždycky chtěl!
Socha svobody
ušetříš až 36%
Tam jsi ještě nebyl!
5227 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Mnichov
Německo Přílet na letiště Mnichov

Do Mnichova

Pro cesty na letiště nejvíce využijete městskou železnici S-Bahn, která je nejrychlejším a nejspolehlivějším způsobem dopravy do města. Do města jezdí dvě linky: S1 (západním směrem) a S8 (východní směrem), obě se setkají v centru a u hlavního vlakového nádraží (Hauptbahnhof), poblíž kterého najdete i to autobusové. Interval každé z linek činí 20 minut, přičemž cesta do centra zabere 40 minut a za jízdenku zaplatíte 11,50 EUR (celodenní lístek na všechny typy dopravy vyjde na 13 EUR). Jízdenky koupíte v automatu u vstupu do stanice, lze zaplatit i kartou.

Linka S8 jezdí 24 hodin. 

Cestu kamkoliv po Mnichově si naplánujte dle vyhledávače dopravního podniku.

Alternativní a o něco levnější spojení zajišťuje „Lufthansa Airport Bus“ přes severní okraj města do centra. Jízdenka stojí 10,50 EUR, zvýhodněná zpáteční pak 17 EUR a můžete ji zakoupit online na webu Terravision nebo u řidiče na místě. Autobusy zastavují pouze u hlavního nádraží a na severním okraji města ve stanici Schwabing.

Do Freisingu

Pokud plánujete cestu na mnichovské letiště vlakem z Prahy, vystoupíte ve stanici Freising, odkud jezdí přímý autobus číslo 635. Linka jede jednou za 20 minut od 4:00 do 0:30 a na letiště dorazí po 24 minutách jízdy. Jízdenku zakoupíte u řidiče za 3,30 EUR. Plaťte v co nejpřesnější hodnotě, řidič často nemá na vrácení větších částek.

Nově můžete při cestě do Freisingu využít i vlak. Za 3,30 EUR dojedete na freisingské nádraží během 10 minut, vlaky zatím jezdí jen jednou za hodinu.

Průvodce pro Německo
Průvodce pro letiště Mnichov

Zavřít boční panel
New York
Spojené státy americké Přílet na letiště New York John F. Kennedy

K dopravě na Manhattan, do Queensu, Brooklynu či Long Island City vždy využijete linky metra, na které se musíme dopravit z letiště.

Nejrychleji se do New Yorku dopravíte pomocí vláčku AirTrain na konečnou stanici metra Sutphin Blvd & Archer Av., kde přesednete na linku metra E a J nebo Z mířící přímo na dolní Manhattan (na Brooklynský most dojedete po 1,5 hodiny jízdy), případně opět pomocí AirTrainu na stanici metra Howard Beach, odkud se na Manhattan dostanete linkou A. Obě možnosti vychází časově zhruba na stejno.

AirTrain stojí 5 $ a jednorázová jízda metrem 2,75 $. Lze také zakoupit týdenní jízdenku na metro a autobusy za 32 $, nicméně nikoliv přímo na letišti, ale až na první stanici metra.

Ušetřit lze výměnou AirTrainu za autobusy Q3 a B15, které letiště spojují s linkami metra C, F, J, M, Z a 3. Lístek stojí 2,75 $, případně lze rovnou využít týdenní, ale doba jízdy k nejbližšímu metru mnohdy zabere desítky minut. Více na informací na tomto webu nebo v mapě níže. Stanoviště autobusů se nachází pouze u terminálu 5, kam se ze všech ostatních dostanete automatickým vláčkem AirTrain zdarma.

Na letiště La Guardia

V případě, že se budete potřebovat přesunout mezi letišti JFK a La Guardia, počítejte minimálně se 75 minutami jízdy při následující trase:

Přejezd s AirTrain od terminálu na Jamaica Station, kde přesednete na metro linky E (modrá) a dojedete na stanici Roosevelt Av. Jakscon Heights Station, odtud na letiště La Guardia jezdí autobusové linky Q47 a Q70.

Celková cena přejezdu stojí 10 $.

Na letiště Newark

Přejezd z letiště JFK na letiště Newark v New Jersey zabere 1,5 až 2 hodiny jízdy. Klasicky se přesuňte AirTrainem na stanici Jamaica, odkud buďto metrem E, nebo vlaky Babylon či Ronkonkoma pojedete na Manhattan, stanici Penn Station či Pennsylvania Station.

Z Pennsylvania Station jezdí vlaky NJ Transit a AmTrak k letišti Newark, kde znovu přesednete na AirTrain.

Celkem bude stát přesun přibližně 25 $.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=14rZj5iyDSoNTnmwjpk6GcLy0uC8]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Průvodce pro Spojené státy americké
Průvodce pro letiště New York John F. Kennedy

Zavřít boční panel
Braniborská brána v Berlíně
Německo Přílet na letiště Berlín Tegel

Německo se nachází ve střední Evropě a sousedí s Francií, Lucemburskem, Belgií, Nizozemskem, Dánskem, Polskem, Švýcarskem, Českou republikou, Rakouskem a také se Severním a Baltským mořem. Německo je rozděleno na 16 spolkových zemí. Oficiální název země zní Spolková republika Německo.

První věc, která napadne většinu lidí, když se řekne Německo, je Adolf Hitler. Na druhou stranu Německo dalo světu množství významných osobností, které svět ovlivnily pozitivním způsobem, například Ludwiga van Beethovena (jeho klavírní koncert pro Elišku je geniální), Alberta Einsteina (pokud si odmyslíte tu atomovou bombu), Martina Luthera, Immanuela Kanta a řadu dalších.

Průvodce pro Německo
Průvodce pro letiště Berlín Tegel

Zavřít boční panel
Brooklyn Bridge v New Yorku
Spojené státy americké Přílet na letiště New York Newark Liberty

Terminály s blízkou vlakovou stanicí „Newark Liberty Airport“ spojuje automatický vláček „Air Train“, který zastavuje u všech terminálů i parkovišť. Dále pak můžete pokračovat vlaky NJ Transit nebo Amtrak do města Newark, New York nebo Philadelphia.

Pro cestu do New Yorku zvolte kombinace Air Train a vlaků NJ Transit, celá cesta vám zabere asi 40 minut při ceně 13 $. Alternativou je autobusová linka Newark Express jedoucí na centrální autobusové nádraží Port Authority. Cena jízdenky činí 16 $.

Z letiště jezdí i několik autobusových linek do New Yorku i New Jersey.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1pdsSZfKRgw0mq-Gm-6OLLVzJPB8]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Odkazy:

Průvodce pro Spojené státy americké
Průvodce pro letiště New York Newark Liberty