Sestav si sám cestu přes Kalifornii na Havajské ostrovy. Letenky od 14 460 Kč

9 komentářů
2019-09-19T13:42:00+02:00

O akci

Výhodné letenky z Německa do Kalifornie už se stávají příjemnou tradicí, v dnešním tipu však poslouží jen jako základ pro cestu dál do Tichomoří. Kombinací dvou různých letenek doletíte na Havajské ostrovy, přičemž si naplánujete libovolně dlouhou přestávku v San Franciscu. Termínů je nepřeberné množství, především od poloviny ledna dál. 

Jako první nakoupíme zpáteční letenku s British Airways z Berlína do San Francisca za 7 034 Kč s dostupností téměř na každý den. 

Koupě druhé letenky nás zavede na web Southwest Airlines, kteří nabídnou výhodné ceny z letiště Oakland poblíž San Francisca na ostrovy Oahu (Honolulu), Maui (Kahului) a Big Island (Kona). Ceny startují na 278 $, tedy 6 510 Kč. Nejžádanější přitom budou varianty s návštěvou alespoň dvou havajských ostrovů. Web Southwest Airlines neumí vyhledat open-jaw lety, je tedy nutné koupit separátně dvě jednosměrné (one-way) letenky od 139 $.

Přelety mezi jednotlivými ostrovy pak obstarají nejlevněji opět Souhtwest Airlines s cenami 39 $ za letenku.

Pro lepší ilustraci uvádíme vzorový itinerář. Možností, termínů a kombinací je však mnohem více a záleží jen na vašich preferencích, jaké ostrovy či data zvolíte:

Nejdříve kupte letenku z Berlína do San Francisca, kde je šance na vyprodání/aktualizaci daného tarifu mnohem vyšší. Ani koupi letenek se Southwest Airlines však ideálně neodkládejte na další dny.

Letenky se Southwest Airlines ve stejné cenové relaci pořídíte na Havajské ostrovy i z letiště San Jose a Sacramento, ceny přímo z letiště San Francisco jsou cca o 1 000 až 1 500 Kč vyšší a neobsahují odbavené zavazadlo.

Ještě před nákupem si dobře promyslete celkovou cenu – Havajské ostrovy patří k nejdražším místům! Standardní ubytování málokdy seženete pod 2 000 Kč na noc, stejně tak se (vyjma ostrova Oahu) neobejdete bez půjčení auta (od 850 Kč na den).

Rychlejší lety bez stopoveru v Kalifornii pak pořídíte s British Airways/American Airlines za 15 816 Kč.

Kde koupit

TXL/Berlín
SFO/San Francisco
Zpáteční letenky
14.5 hodin letu (1 přestup)
OAK/Oakland
OGG/Kahului
Jednosměrná letenky
5 hodin letu (přímý let)
OAK/Oakland
HNL/Honolulu
Jednosměrná letenky
5 hodin letu (přímý let)
OAK/Oakland
KOA/Kailua-Kona
Jednosměrná letenky
5 hodin letu (přímý let)
HNL/Honolulu
OAK/Oakland
Jednosměrná letenky
5 hodin letu (přímý let)
OGG/Kahului
OAK/Oakland
Jednosměrná letenky
5 hodin letu (přímý let)
KOA/Kailua-Kona
OAK/Oakland
Jednosměrná letenky
5 hodin letu (přímý let)
  • Ušetříš až 34 % oproti obvyklé ceně 22 000 Kč
  • Hledej v období Nejlevněji od poloviny ledna do března
  • Čeká tě přestup na letišti Z Berlína do Kalifornie jeden přestup na Londýn-Heathrow. Z Kalifornie na Havaj přímé lety.
  • Poletíš s aeroliniemi British Airways z Evropy do Kalifornie, Southwest Airlines z Kalifornie na Havaj
  • Čeká tě přímý let
  • V ceně je V ceně z Evropy do USA dvě příruční zavazadla, odbavené za doplatek 50 EUR jedním směrem. V ceně letů se Southwest vždy dvě odbavené zavazadla

Nevíš, jak se dostaneš z letiště do centra? Přečti si naše průvodce: letiště Berlín Tegel, letiště San Francisco, letiště Oakland, letiště Kahului, letiště Honolulu, letiště Kona.

Kryštof Hájek
naposledy aktualizováno 2019-09-19T11:32:27+02:00

9 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Další akce