Jak akci využít?

Pokud je vaším domovským letištěm vídeňský Schwechat a plánujete zimní cestu za exotikou, pak právě této akci byste se měli podívat na zoubek. Zpáteční letenky s aeroliniemi Royal Jordanian zakoupíte z Vídně do Bangkoku za parádních 10 334 Kč a to dokonce od září až do března příštího roku, kdy jedinou výluku tvoří vánoční svátky.

Mimo odletů z Vídně někteří z vás jistě uvítají i lety z Berlína do Bangkoku za 10 266 Kč.

Dlouhodobě se ceny směrem do Thajska pohybují spíše okolo 13 000 Kč a pod 10 tisíc s kvalitními aeroliniemi a rychlými přestupy zřejmě stejně nenajdete. I s takto včasnou koupí prakticky získáte nejlepší ceny na sezónu.

Dál už jen mrkněte na našeho průvodce Thajskem a některého z desítky cestopisů z Thajska pro načerpání inspirace k vaší výpravě za zimním sluncem.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Vídeň
Rakousko
Bangkok
Thajsko

od 10 334 Kč

Vyhledej letenky
Zpáteční 1 přestup 16 hod letu Rezervace na letenky.cestujlevne.com
Berlín
Německo
Bangkok
Thajsko

od 10 266 Kč

Vyhledej letenky
Zpáteční 1 přestup 16 hod letu Rezervace na letenky.cestujlevne.com

  Ukázka letenek z 01. 07. 2019.

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 13 500 Kč . Ušetříš přibližně 24 %.

Do kdy akce platí?

Do aktualizace tarifu R

Na jaké termíny jsou letenky?

Od září do března 2020

Jsou během letu přestupy?

Amman Queen Alia

S kým poletím?

Royal Jordanian

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně je příruční i odbavené zavazadlo do 23 kg.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

17 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele rakalet
rakalet

s tema Turkish se trochu bojim toho hodinoveho prestupu v Istanbulu :D

před 21 dny

Jsou tam i lety s delsim prestupem za stejnou cenu, staci se podivat.

Přidat odpověď
před 21 dny
Marta Gottwaldová

Třeba budou mít akci jako loni, kdy prodávali JV Asii z Evropy za 5,300 czk...

Odpovědět
před 22 dny

Kdyby to bylo z Prahy, beru hned. Snad zamíchá s cenama slíbený přímák od Air Asia, který by měl létat od prosince.

Odpovědět
před 22 dny

Je ta letecká společnost spolehlivá? V životě jsem o ní neslyšela a tak z toho mám trochu obavy (krach, pád letadla a tak). Díky za info :-)

před 22 dny
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 3327 komentářů
 • Poslat zprávu

Myslím, že zrovna Royal Jordanin jsou spolehlivější než mnohé evropské aerolinky :)

před 22 dny

OK děkuji!

před 22 dny

A jak se pak dostat na Krabi, se kterou společností to bude nejlevnější, nejspolehlivější? V Bangkoku se moc zdržovat nechceme, max. pár hodin...

před 22 dny
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Thai Smile - létá z BKK, nebo pak z druhého letiště Air Asia, Nok Air, Thai Lion Air...těch je

před 22 dny

A ještě mi prosím poraďte, jak je to s místy v letadle? Při rezervaci mi to žádná místa nenabídlo, to se pak přiřadí nějak automaticky nebo jak? Opravdu rádi bychom seděli na tak dlouhém letu vedle sebe.

před 22 dny
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Udělejte si 24 hodin před odletem online check-in na webu aerolinky, se sezením vedle sebe problém nebude. Sedadla půjdou vybrat klidně už teď, pokud chcete nějaká specifická, ale za poplatek.

před 22 dny
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 3327 komentářů
 • Poslat zprávu

Sedět vedle sebe budete určitě, rezervaci provede při online check-in na webu aerolinky https://www.rj.com/en (po zadání rezervačního kódu, který vám přišel e-mailem). Případně zkuste už nyní přes sekci Manage Booking (opět na webu aerolinky), ale myslím, že výběr konkrétního místa zdarma lze až při check-inu.

před 22 dny
Tomáš Cibulka

K otázce jak se pak dostat na Krabi... není už jednodušší si koupit o 3 tisíce dražší let s Thai Airways (Vídeň - Bangkok - Krabi), kde se ušetří jeden přestup a také nejistota spojená s případným přestupem na další let (mimo původní letenku, kdyby let byl například zpožděný).

Přidat odpověď
před 22 dny

Přesně na to čekám, jen se mě nedaří najít tak luxusní cenu hned z kraje ledna .-(

před 22 dny
David Eiselt

Od 12.1.2020 dále :/

před 22 dny
Leonard

RJ z Vídně za 11 239 Kč s odletem 1.1. právě koupeno. Jde za stejnou cenu letět i 29. 12 ;)

Přidat odpověď
před 11 dny
Avatar uživatele tmx
tmx
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 39 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-07-01T12:15:42+02:00)

Kdyby někdo hledal, jestli to má smysl z Prahy, tak pro středočechy moc ne, protože např. ve stejném termínu s Turkish kratší let (tam 13h, zpět 15h) za rovných 500 EUR.

Odpovědět
před 22 dny
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

ušetříš až 25%
Honem, dokud jsou místa!
ušetříš až 23%
Tam chceš!
ušetříš až 24%
Tam chceš!
Seychely v bavlnce s Qatar Airways
13 977 Kč
2019-07-22T13:32:00+02:00 6 komentářů
ušetříš až 56%
Tam jsi vždycky chtěl!
4384 starších akcí
Zavřít boční panel
Rakousko Přílet na letiště Vídeň

Na hlavní nádraží Wien-Hbf

Na vídeňské hlavní nádraží, kam míří všechny vlaky z Česka i Bratislavy a poblíž kterého se také nachází hlavní autobusové nádraží se stanicí Regiojetu (nikoliv Flixbusu), se dostanete přímými vlaky z podzemní stanice v letištním terminálu. Jedná se vždy o dálkové spoje, které dále pokračují do Lince, Mnichova a jiných destinací.

Cesta na hlavní nádraží zabere 15 minut a intervaly mezi jednotlivými spoji jsou 30 minut. Jízdenka stojí 4,20 EUR a koupit ji lze v automatu na nádraží nebo online na webu oebb.at. V případě, že cestujete ve dvojici a máte dostatek času, skupinová jízdenka pro dva vás bude stát jen 4,60 EUR – je však nutné jet s přestupem ve stanici Wien Rennweg a celková cesta se protáhne téměř na půl hodiny.

První spoj z hlavního nádraží na letiště jede v 5:42, poslední přímý ve 22:12. Spojení s přestupem pak jede poslední až ve 23:39 s dojezdem na letiště o 33 minut později. Nejprve nasedněte na linku S1 a ve stanici Wien Rennweg přestupte na linku S7. V opačném směru z letiště na nádraží se svezete prvním spojem v 4:42 a posledním ve 23:03. Poslední spoj s přestup ve stanici Wien Rennweg (S-Bahn linek S7+S1) jede v 0:18.

Do centra Vídně

Nejlepším způsobem je městská železnice S-Bahn linky S7, kterou se přes stanice Rennweg, Wien-Mitte nebo Praterstern dostanete přímo do srdce Vídně. Cesta do centra (na stanici Wien-Mitte) zabere 23 minut při intervalu mezi spoji 15 až 20 minut. Kromě linky S7 lze za použití stejných jízdenek využít i další vlaky společnosti ÖBB. 

Jízdenka vyjde opět na 4,20 EUR, skupinová pro dva na 4,60 EUR a koupíte ji v automatu na nádraží nebo online na webu oebb.at. Lístek za 4,20 EUR můžete využít při cestě do jakékoliv zastávky ve Vídni, platí i na tramvaje, autobusy a metro (U-Bahn). Můžete s ním libovolně přestupovat během doby 120 minut, po kterou je jízdenka platná. Nezapomeňte si lístek označit, v případě cesty linkami S-Bahn, vlaky a metrem ještě na nástupišti! Skupinovou jízdenku za 4,60 € pak lze využít pouze pro S-Bahn, resp. vlaky ÖBB.

První vlak z centra (stanice Wien-Mitte) na letiště jede ve 4:19 (o víkendech a svátcích až 4:49), poslední ve 0:23. V opačném směru vjíždí první spoj z letiště ve 4:42, poslední pak v 0:18.

V případě, že máte zakoupenou celodenní jízdenkuu za 5,80 €, resp. za 8 € na 24 hodin, je nutné si při cestě na letiště dokoupit lístek pro zónu mimo Vídeň za 1,80 €! Na letiště celodenní lístek neplatí! 

Vyhněte se předraženému vlaku "CAT – City Airport Train", na který jsou všude na letišti i po městě reklamy. Na stanici Wien-Mitte jede jen o 7 minut méně než linka S7, jízdenka je přitom téměř 3x dražší (jednosměrná stojí 12 EUR).

Na autobusovou stanici Erdberg (Flixbus)

Zatímco všechny mezinárodní autobusové spoje zastavují i hlavního vlakového nádraží, pro autobusy Flixbus slouží stanice Erdberg. Nejrychlejší cesta na letiště vede přímou autobusovou linkou "AIR-LINER". Jede však jen jednou za hodinu, viz detailní jízdní řád. Jízdenka stojí 5 EUR a kupuje se u řidiče.

Alternativně jeďte nejprve metrem linky U3 na stanici "Landstrasse/Wien-Mitte", kde přestoupíte na přímý vlak linky S7 na letiště. Celkem cesta zabere cca 35 minut a za lístek zaplatíte 4,20 EUR.

Noční doprava

Celonoční doprava v pravidelném intervalu na letiště neexistuje. Po posledních spojích vlaků z hlavního nádraží nebo S-Bahnu v centru však ještě existuje možnost autobusů Vienna Airport Lines s plošnou cenou 8 EUR (lze kupovat online nebo u řidiče). Noční a ranní spoje z Vídně na letiště v době, kdy nejezdí vlaky:

 • 2:00, 4:00 ze stanice Morzinplatz (jízdní doba 20 minut)
 • 0:15, 0:45 od hlavního nádraží (jízdní doba 25 minut)

Noční a ranní spoje z letiště do Vídně v době, kdy nejezdí vlaky:

 • 0:30 na hlavní nádraží
 • 0:45, 1:15, 2:45 na Morzinplatz

Odkazy

 • Rezervace jízdenek a jízdní řád vlaků na letiště: oebb.at
 • Mapy, informace a jízdní řády městských linek po Vídni: wienerlinien.at

Průvodce pro Rakousko
Průvodce pro letiště Vídeň

Zavřít boční panel
Thajsko Přílet na letiště Bangkok Suvarnabhumi

Nejrychlejší a nejpohodlnější dopravou do centra města je vlak „City Line Train“. Ve městě má konečnou na stanici Phaya Thai, kde můžete přestoupit na zelenou linku metra, ve stanici Makkasan pak přestoupíte na modrou linku, která vás doveze například k hlavnímu nádraží.

Vlaky jezdí od 6:00 do půlnoci každých 15 minut a cesta do centra zabere 30 minut. Žeton (jízdenku) zakoupíte v automatu za cenu závislou na cílové destinaci, např. Makkasan za 35 bahtů a Phaya Thai za 45 bahtů / 32 Kč.

Dále můžeme do centra města využít městské autobusy a dodávky. Autobusy zastavují v uzlu hromadné dopravy, od něhož musíte využít k terminálu kyvadlový autobus zdarma.

Z letiště odjíždí taky meziměstské autobusy firmy „Bus Bor Khor Sor“ například do oblíbeného letoviska Pattaya.

Na letiště Don Mueang

Přesun z letiště Suvarnabhumi na Don Mueang je zajištěn kyvadlovými autobusy zdarma. V ranních hodinách jezdí jednou za hodinu, později každých 20 minut. První spoj jede v 5:00, poslední v 0:00. Cesta trvá dle provozu od 50 do 100 minut.

Autobusy zastavují přímo před terminálem.

Mezi lety ze dvou jiných letišť je určitě vhodné mít rezervu minimálně 4 hodiny.

Průvodce pro Thajsko
Průvodce pro letiště Bangkok Suvarnabhumi

Zavřít boční panel
Německo Přílet na letiště Berlín Tegel

Orientace v dopravě z nebo na tegelské letiště je docela jednoduchá. Dostanete se sem pouze autobusem berlínského dopravního podniku, kdy na všech linkách platí jediný tarif. Nejezdí sem žádné expresní spoje za mnohonásobné příplatky. Přestupní jízdenka platná 2 hodiny na všechny druhy dopravy stojí 2,80 € a stačí vám vybrat zónu „AB“. Celodenní jízdenka vyjde na 7 €. Letiště se nachází blízko centra, a tak činí jízdní doba maximálně 30 minut.

 • linka „TXL“ jezdí na hlavní vlakové nádraží,
 • linka „X9“ vás doveze na notoricky známou zastávku metra a městské železnice S–Bahn „Zoologischer Garten“,
 • linka 109 jede skoro po stejné trase, jako X9, akorát má více zastávek,
 • linka 128 spojuje letiště se stanicí metra a S-Bahnu „Osloer Strasse“.
 • autobusy jezdí zhruba do 00:30 a od 4:15, což k pokrytí odletů a příletů stačí,
 • kompletní informace o MHD v Berlíně na bvg.de.

Na centrální autobusové nádraží se dostanete pomocí autobusu X9 nebo 109 do stanice Jungfernheide, kde přestoupíte na S-Bahn (pouze linka S42) a pojedete dvě zastávky do stanice „Messe Nord/ICC“, případně autobusovou linku TXL do stanice Beusselstrasse, kde opět přestupte na S-Bahn S42.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1Vp6jkRO8Eex-dwWO4CmKAJ__lxY]

* použizé barvy linek jsou ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Na letiště Schönefeld

Nejrychlejší a nejpohodlnější způsob přestupu mezi letišti je autobusová linka „TXL“ na hlavní nádraží a následně běžný vlak, na nějž platí jízdenka z autobusu, který vás doveze až na letiště Schönefeld. Jízdné bude stát 3,40 €.

Průvodce pro Německo
Průvodce pro letiště Berlín Tegel