Z Brna do USA s rychlými přestupy. Letenky od 11 221 Kč

Jak akci využít?

Po delší době opět potěšíme obyvatele moravské metropole a jejího okolí. Na novinky ohledně 7 nových linek po Evropě sice stále čekáme, tak nám čekání alespoň krátí německá Lufthansa ve spolupráci s aerolinkou Bmi Regional svými zajímavými a veskrze konkurenceschopnými tarify ve směru z Brna do USA. Jistě, letenky z Prahy i Vídně jsou stále zhruba o 1.500 Kč levnější, ale když započítáme cenu cesty z Brna na nejbližší letiště, investovaný čas a v případě cesty po dálnici, která ve směru na Prahu buď stojí nebo ničí auto a ve směru na Vídeň chybí, i ušetřené nervy, není asi o čem... Jako první na tyto tarify upozornil cestovatel Mailand v našem fóru, za což děkujeme.

Ceny mezi 11.500 a 12.000 Kč jsou dostupné do New Yorku po velkou část roku, především v březnu a dubnu však aerolinky nabídnou skvělé spojení s jediným kratším (cca 2,5 hodinovým) přestupem v Mnichově (na cestě zpět občas přestupujeme 2x). Ve zbylých měsících většinou budeme muset přestupovat dvakrát oběma směry, nicméně celková doba letu je i v těchto případech často docela nízká a stále se vyplatí. V případě Chicaga na nejlevnější ceny narazíte téměř výhradně v březnu a dubnu, po zbytek roku jsou dražší.

Letenky můžete kromě našeho vyhledávače najít i přímo na webu letecké společnosti Lufthansa.

Z Prahy pak poletíme za dlouhodobé a konstantní ceny kolem 10 tisíc korun, z Vídně podobně jako z Brna.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Brno
Česká republika
New York
Spojené státy americké

od 11 457 Kč 

Vyhledej letenky
Zpáteční 1 přestup 12 hod letu Rezervace na cestujlevne.com
Brno
Česká republika
Chicago
Spojené státy americké

od 11 221 Kč 

Vyhledej letenky
Zpáteční 1 přestup 15 hod letu Rezervace na cestujlevne.com
Praha
Česká republika
Chicago
Spojené státy americké

od 10 218 Kč 

Vyhledej letenky
Zpáteční 1 přestup 15 hod letu Rezervace na cestujlevne.com
Praha
Česká republika
New York
Spojené státy americké

od 9 821 Kč 

Vyhledej letenky
Zpáteční 1 přestup 12 hod letu Rezervace na cestujlevne.com

  Ukázka letenek z 26. 01. 2018.

Co se ještě hodí vědět

Do kdy akce platí?

Platí do aktualizace tarifu.

Na jaké termíny jsou letenky?

Od února do listopadu kromě prázdnin, nejkratší cesty v březnu a dubnu.

Jsou během letu přestupy?

Jeden přestup na letišti Mnichov, případný druhý přestup na různých letištích.

S kým poletím?

Zkombinujete aerolinky BMI Regional a Lufthansa.

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně letenky vždy odbavené zavazadlo do 23 kg + standardní příruční.

Co podniknu v destinaci?

Spojené státy americké

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

3 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Jaká je prosím aktuální bezpečnostní situace v Brně? Je to pro Čecha bezpečné?

před 25 dny

Co prosím? :-)

před 25 dny
Avatar uživatele padrino11
padrino11

Myslím, že bude bezpečnější zvolit přestup v Bejrútu.

Přidat odpověď
před 25 dny
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

ušetříš až 19%
Všude dobře, co doma!
ušetříš až 64%
Honem, dokud jsou místa!
Zavřít boční panel
Česká republika Přílet na letiště Brno Tuřany , Václava Havla Praha

Malá země v srdci Evropy sousedící s Německem, Polskem, Slovenskem a Rakouskem. Pro mnoho turistů je Česká republika ještě stále jedním z členů Sovětského svazu, popřípadě si ji často pletou s Čečenskem, nebo jsou překvapeni, že už se nejmenuje Československo. Vítejte v Čechách.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Brno Tuřany
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Spojené státy americké Přílet na letiště v okolí New Yorku , Chicago O Hare

Země, kterou budete buď milovat, nebo nenávidět

Spojené státy americké (USA) jsou demokratickou federativní prezidentskou republikou, jejíž největší část se táhne kontinentem Severní Ameriky od Atlantského oceánu na východě po Tichý oceán na západě. Na severu hraničí pevninská část Spojených států s Kanadou, na jihu s Mexikem. Exkláva USA, Aljaška se svými ostrovy (Aleutské ostrovy), je z velké části obklopena Severním ledovým oceánem, pevninskou hranicí se stýká s Kanadou. 

Dále Spojeným státům náleží ostrovní území v pacifické oblasti tzv. Havajské ostrovy, známé skvělými podmínkami pro vodní sporty. Ke Spojeným státům řadíme také 14 přidružených území, z čehož 5 je obydlených – Portoriko, Guam, Severní Mariany, Americká Samoa, Americké Panenské ostrovy. Občané těchto přidružených oblastí nejsou automaticky občany USA, ale vztahují se na ně některé části americké ústavy. Celkově Spojené státy se svými přidruženými oblastmi zaujímají rozlohu více než 9 639 000 km2 a jedná se tak o třetí největší zemi světa.

Jak značí samotný název USA, jedná se o zemi, která sestává z 50 států a jednoho federálního území se statutem hlavního města – Washington D. C., v němž se nachází sídlo prezidenta, Kongresu a Nejvyššího soudu (District of Columbia). 

Chystáte-li se do Spojených států poprvé, pravděpodobně míříte buď na západní pobřeží, východní pobřeží, nebo na Havaj. Pokročilí cestovatelé, ti, kteří ve Spojených státech již párkrát byli, vyhledávají oblasti jako Aljaška, jih USA či středozápadní oblast. Ať jedeme kamkoli a třeba podesáté, vždy jsme my, Evropané, zaskočení, jak jsou Spojené státy obrovské, proto své časové možnosti znásobte třemi a pak teprve stihnete vše, co jste si napsali na seznam vašich TOP 10. 

Napsat tento článek nebude nic jednoduchého. Nelze totiž napsat nic, co by dokázalo shrnout, jaké Spojené státy jsou, jací jsou Američané, o Spojených státech nelze říct nic, co by je jednoznačně dokázalo definovat v pár větách. Jedná se o zemi, kterou lze milovat a nenávidět zároveň, kde natrefíte na to nejlepší, a také to nejhorší současného světa, kde pravděpodobně utratíte budget, který měl vystačit i na další cesty, ale vlastně vám to vůbec nebude vadit.

Vztah většiny cestovatelů ke Spojeným státům je rozporuplný, a přesto tam všichni stále dokola s nadšením jezdíme. Mimo stereotypní obrázky, které známe z filmů hollywoodské produkce, můžeme totiž v USA zažít úplně vše – velká města se vším, co nabízí, skvělé treky napříč horami a kempováni v divočině, surfování na vlnách a potápění pod nimi, vyzkoušíte gastronomii celého světa, strávíte hodiny přelety a přejezdy v autech, abyste se pak nemohli vzrušením ani nadechnout, jakmile stojíte a pod vámi leží stovky kilometrů až šest miliónů let starého Grand Canyonu.

Informace, které si můžete přečíst v tomto článku, jsou zejména určeny pro ty, kteří se do USA chystají poprvé. Shrnují základní informace o tom, jak se v USA zorientovat, na co si dát pozor nebo naopak to, co by vám mohlo pomoci.

Průvodce pro Spojené státy americké
Průvodce pro letiště v okolí New Yorku
Průvodce pro letiště Chicago O Hare