Země Čechům zaslíbená

Chorvatsko, oficiálním názvem Chorvatská republika, je evropský stát, který se nachází na pomezí střední a jižní Evropy na východním pobřeží Jadranského moře. Jedná se o jeden z nástupnických států bývalé Jugoslávie a jeho sousedy jsou na severu Slovinsko, na východě Maďarsko a Srbsko, na jihovýchodě Bosna a Hercegovina a na jihu Černá Hora. V Chorvatsku žije asi 4,3 milionů obyvatel.

Chorvatsko zažilo koncem 90. let turistický boom a od té doby je trvale nejoblíbenější turistickou destinací pro české turisty, ročně jich sem míří až 800 tisíc. Navzdory tomu, že v letní sezoně většina turisticky atraktivních míst praská ve švech, je zde stále řada míst s autentickou kulturou, která stojí za to objevit. Chorvatské pobřeží Jadranského moře je téměř 2.000 km dlouhé, a tak si zde každý přijde na své.

Chorvatsko nenabízí ale jen moře a koupání. Chorvatská města jsou plná starobylých památek z římských dob i z časů benátské nadvlády.

Za zmínku stojí také velké přírodní bohatství – více než 1.200 ostrovů a útesů, 8 národních parků a 11 chráněných krajinných území. Mezi nejznámější přírodní památky patří bezpochyby NP Plitvická jezera, kde se kde se natáčel slavný seriál Vinnetou. V neposlední řadě nabízí Chorvatsko vyhlášenou gastronomii, která sází na místní kvalitní suroviny z moře i z pevniny.

Chorvatsko je zkrátka ideální dovolenkovou destinací, která láká svou snadnou dostupností, nesmírným přírodním i kulturním bohatstvím, relativně rozumnými cenami a uvolněnou atmosférou.

Víza
Na občanku
V rámci Schengenu cestuješ pouze na občanský průkaz.
Hlavní sezóna
červen - září
Na tradiční koupačku vyraz v létě. Prší méně a je tepleji než v ČR.
Letenky od
4 500 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 6x do roka a ušetříš cca 50 %. Akční letenky do Chorvatska
Průvodce pro tebe napsal vojtech.kaiser

Praktické tipy před cestou do Chorvatska

Kostel sv. Anastázie
Co vidět v Chorvatsku

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy v Chorvatsku

Mapa s místy co vidět a navštívit v Chorvatsku

brac-zlatni-rad
Co dělat v Chorvatsku

Co dělat v Chorvatsku a kam na výlety po okolí? Pláže, odpočinek, příroda, jak se zabavit s dětmi... seznam nejlepších aktivit pro Chorvatsko.

Počasí v Chorvatsku

Přehledně o počasí v Chorvatsku a teploty vzduchu a moře během roku. Kdy jet do Chorvatska na dovolenou, aby vám vyšlo počasí a nezmokli jste?

Hranice Chorvatsko
Jak se dostat do Chorvatska

Jak levně do Chorvatska? Čím a jak se nejlevněji dostat do Chorvatska: vlakem, letadlem a jak dlouho trvá cesta autem z Prahy a okolí?

Dálnice Chorvatsko
Doprava v Chorvatsku

Jak se dopravovat a cestování v Chorvatsku? Chorvatsko lodí, vlakem, autobusem, autem. Jaké jsou dálniční poplatky a mýtné v Chorvatsku?

Chorvatská kuna
Peníze a ceny v Chorvatsku

Čím platit v Chorvatsku a jaké jsou ceny? Místní měna je Chorvatská kuna. Kde směnit peníze, lze platit kartou a kolik co stojí v Chorvatsku?
Aktuální kurz 1 kn = 3.42 Kč

Grilované olihně
Jídlo v Chorvatsku

Co ochutnat v Chorvatsku a jaká je tradiční kuchyně? Typická jídla, národní speciality a vše o tom, co se jí v Chorvatsku a kde se stravovat.

Lidé Chorvatsko
Kultura a lidé v Chorvatsku

Jak se mluví v Chorvatsku? Objev v krátkosti historii, kulturu, svátky a jiné užitečné informace jako kde leží Chorvatsko a jakou má rozlohu?

Na co si dát pozor
Bezpečnost v Chorvatsku

Je Chorvatsko bezpečné pro cestovatele? Zjistěte možná rizika, nemoci a úroveň bezpečnosti a kriminalita v Chorvatsku + očkování a pojištění.

Víza a povinnosti
Víza do Chorvatska

Je potřeba pas do Chorvatska nebo stačí občanský průkaz? Zjistěte podmínky cestování na občanku do Chorvatska a jaké doklady musí mít děti.

Vlak Regiojet
Vlakem do Chorvatska

Přímý vlak Regiojetu Praha–Rijeka–Split: cena jízdenky, jízdní řád a jak je dlouhá cesta vlakem? Jezdí autovlak do Chorvatska a kolik stojí?

Mýtná brána Chorvatsko
Dálniční poplatky Chorvatsko

Kolik stojí poplatky za dálnice v Chorvatsku 2021? Jak se platí mýto na chorvatských dálnicích a cena za jednotlivé úseky.

Typ C
Zásuvky a internet v Chorvatsku

Jaký typ zásuvek a jaká elektřina je v Chorvatsku? Připojení k internetu Chorvatsko, dostupnost wi-fi a ceny volání.

Další průvodce v Chorvatsku a okolí

Kostel sv. Marka
Bok!
Ahoj!
Záhřeb
Průvodce městem
Ostrov Krk
Čekamo vas!
Už na tebe čekáme!
Rijeka
Průvodce městem
Split
Ovdje ćete uživati u njoj!
Tady se ti bude líbit!
Split
Průvodce městem
Kostel sv. Anastázie
Ovdje ćete uživati u njoj!
Tady se ti bude líbit!
Zadar
Průvodce městem
Pula
Radujemo se vama!
Těšíme se na tebe!
Pula
Průvodce městem

Cestopisy z Chorvatska od cestovatelů jako ty

Čtení na 1 minutu
Chorvátsko – tenkrát po prvé
Avatar uživatele
tonic 2021-06-06T21:00:00+02:00 2 komentáře
Chorvatsko 2021

V živote (väčšiny) mužov nastane chvíľa, keď sa stanú otcami. V našej zemepisnej šírke neskôr nasleduje udalosť ešte významnejšia – keď po prvý raz zoberie rodinu autom na dovolenku do Chorvátska.. Viac na mojom blogu:https://tonicove.sk/chorvatsko-t...t-po-prve/

❤️ Oblíbené
Čtení na 24 minut
Jak jsme navštívili 13 zemí během Covid roku 2020
Vojta Adami @ytadami 2021-01-04T21:14:43+01:00 4 komentáře
Napříč světem 2020

Cestování během roku 2020 byla nepochybně ještě větší výzva než kdy jindy. Mrkněte, jak jsme si s touto výzvou poradili my :). Hned na úvod je dobré poznamenat, že jsem se seznámil se slečnou Terezkou až v březnu (ano v tom "nejapokalyptičtějším" měsíci roku 😅), tudíž z čísla 1 a 2 uvidíte pouze moji dokumentaci, číslo 7 …

❤️ Oblíbené
Čtení na 11 minut
Na kole z Alp k Jadranu
Avatar uživatele Vercavlcek
Vercavlcek 2020-11-18T09:28:31+01:00 6 komentářů
Evropa 2020

750 km zážitků z Rakouska, Itálie, kousku Slovinska a Chorvatské Istrie. Celý tenhle výlet byla impulsivní akce. Doba koronavirová cestování nepřeje, přesto jsme prahli po nějakém dobrodružství. V Čechách na kole jezdíme rádi, tak proč nezkusit dojet k moři?  V pátek nám…

📷 Krásné fotky
Čtení na 34 minut
Černá Hora za časů korony
Avatar uživatele
JardaM 2020-11-15T17:13:13+01:00 12 komentářů
Evropa 2020

Černou Horou křížem krážem za nelehkých podmínek na hrozných silnicích. ÚvodemTenhle cestopis není, jak už u mě bývá zvykem, klasickým cestopisem, ale spíš průvodcem pro danou zemi. A tentokrát můžu s čistým svědomím prohlásit, že Černou Horu máme projetou křížem krážem…

7 dalších cestopisů
Avatar uživatele vojtech.kaiser
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu