Nauru
Nauru

Co vidět a navštívit v Nauru

6 míst co vidět v Nauru

Buada Lagoon
Buada Lagoon

Jediné sladkovodní jezero na ostrově obklopené palmami. Vhodné spíše k fotografování než ke koupání.

Zobrazit místo
Válečné dělo
Command Ridge

Po celém ostrově jsou rozptýleny rezavé relikty upomínající na druhou světovou válku. Command Ridge (naursky Janor) je místo, kde najdete několik starých dělostřeleckých zařízení (včetně dvojice protiletadlových zbraní) a zříceniny vězeňského komplexu. Command Ridge je zároveň nejvyšším bodem na ostrově. Dosahuje výšky 65 m. n. m.

Zobrazit místo
Továrna na fosfát
Vnitrozemí a detenční tábory

Vnitrozemí je měsíční krajinou v důsledku fosfátové těžby, místní obyvatelé údajně nazývají oblast Topside. Je možné navštívit bývalou továrnu na zpracování fosfátů. Také zde naleznete neslavné australské detenční centrum, které se nesmí fotografovat. Tábor č. 1 je pro administrativní pracovníky, tábor č. 2 je nejpřísnější, nikoho odtud nepouštějí. Tábory č. 4 a 5 jsou volnější. My se dostali k táboru č. 4, kde jsme se dostali i do domácnosti…

Zobrazit místo
Parlament
Budovy vlády a prezidenta

Nachází se v blízkosti letiště a jsou jedním z hlavních turistických cílů. Parlamentní zasedání jsou zpravidla přístupná veřejnosti. [imageFill 16951]

Zobrazit místo
Rybářské loďky
Přístav Aiwo

Větší přístav z roku 1904, využívaný velkými nákladními loděmi pro vývoz fosfátů a dovoz různých zboží včetně potravin a pohonných hmot. 

Zobrazit místo
Pobřeží Nauru
Anibare Bay

Jediná pláž na Nauru s jemným úsekem bílého písku obklopeným palmovým hájem. V nedalekém přístavu lze pozorovat místní rybáře se svými úlovky.

Zobrazit místo

Chystáš se do Nauru?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 09. 01. 2020