Nauru

Víza do Nauru

Vízum 

Držitelé cestovní dokladů ČR potřebují k návštěvě Nauru vízum. O vízum lze požádat na Generálním konzulátu Nauru v Melbourne nebo zastupitelském úřadě Nauru na Fidži. Turistické vízum se vydává na maximální dobu pobytu 30 dnů. Je potřeba mít platný cestovní pas, dostatek finančních prostředků, zpáteční letenku a rezervaci ubytování. Pokud bude vízum uděleno (trvá i půl roku), obdržíte potvrzení emailem. Cena je 100 AUD.

V minulosti několikrát docházelo k situaci, kdy Nauru přestalo vydávat víza pro turistické účely. Tuto možnost tedy nelze do budoucna opět vyloučit. Získání víza je zdlouhavý a nelehký proces.

Cestovatelé, kteří přes Nauru pouze projíždí, nepotřebují vízum, pokud mají navazující letenku a z Nauru odletí během tří dnů od příletu.

Při odletu se platí odletová daň ve výši 50 AUD.

Další dokumenty 

Mimo platného cestovního pasu mohou být po příletu kontrolovány následující dokumenty:

  • Vízum,
  • Rezervace ubytování po celou dobu pobytu,
  • Zpáteční letenka,
  • Dostatek financí na pobyt.

Očkování 

Na Nauru se není potřeba speciálně očkovat. Postačí vám naprosté základní očkování pro cestovatele. Pokud jste před příletem navštívili a zdrželi se v některé ze zemí s výskytem žluté zimnice, bude požadován mezinárodní očkovací průkaz s potvrzením o očkování proti žluté zimnici.

Celní předpisy 

Bezcelně lze dovézt 400 cigaret nebo 50 doutníků nebo 450 g tabáku, 3 lahve lihovin, malé množství parfémů pro osobní potřebu, malé množství audiovizuálních produktů. Je zakázán dovoz narkotik, zbraní, munice a pornografických materiálů. Přírodní artefakty nesmějí být vyváženy bez povolení.

Chystáš se do Nauru?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.