Průvodce státem
Nauru
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Víza a povinnosti v Nauru

Vízum 

Držitelé cestovní dokladů ČR potřebují k návštěvě Nauru vízum. O vízum lze požádat na Generálním konzulátu Nauru v Melbourne nebo zastupitelském úřadě Nauru na Fidži. Turistické vízum se vydává na maximální dobu pobytu 30 dnů. Je potřeba mít platný cestovní pas, dostatek finančních prostředků, zpáteční letenku a rezervaci ubytování. Pokud bude vízum uděleno (trvá i půl roku), obdržíte potvrzení emailem. Cena je 100 AUD.

V minulosti několikrát docházelo k situaci, kdy Nauru přestalo vydávat víza pro turistické účely. Tuto možnost tedy nelze do budoucna opět vyloučit. Získání víza je zdlouhavý a nelehký proces.

Cestovatelé, kteří přes Nauru pouze projíždí, nepotřebují vízum, pokud mají navazující letenku a z Nauru odletí během tří dnů od příletu.

Při odletu se platí odletová daň ve výši 50 AUD.

Další dokumenty 

Mimo platného cestovního pasu mohou být po příletu kontrolovány následující dokumenty:

  • Vízum,
  • Rezervace ubytování po celou dobu pobytu,
  • Zpáteční letenka,
  • Dostatek financí na pobyt.

Očkování 

Na Nauru se není potřeba speciálně očkovat. Postačí vám naprosté základní očkování pro cestovatele. Pokud jste před příletem navštívili a zdrželi se v některé ze zemí s výskytem žluté zimnice, bude požadován mezinárodní očkovací průkaz s potvrzením o očkování proti žluté zimnici.

Celní předpisy 

Bezcelně lze dovézt 400 cigaret nebo 50 doutníků nebo 450 g tabáku, 3 lahve lihovin, malé množství parfémů pro osobní potřebu, malé množství audiovizuálních produktů. Je zakázán dovoz narkotik, zbraní, munice a pornografických materiálů. Přírodní artefakty nesmějí být vyváženy bez povolení.

Země fosfátů a uprchlíků postrádající hlavní město

Nauru je stát ležící na stejnojmenném ostrově. Jedná se o nejmenší ostrovní stát a zároveň republiku ležící v jižním Tichém oceánu v ostrovní skupině Mikronésie. Co se týče mikrostátů, zastupuje třetí pozici, a to za Vatikánem a Monakem. Nauru je také členem britského Commonwealthu.

Nauru se stalo známé těžbou fosfátů, která po jistou dobu zajistila jeden z největších důchodů na hlavu obyvatelstva na světě. V důsledku nekontrolované těžby a pochybné finanční politiky je dnes většina ostrova neobyvatelná a stát stojí před finančním bankrotem a ztrátou nezávislosti.

Zajímavostí ostrova je skutečnost, že se zde nenachází žádné oficiální hlavní město. Považuje se za něj Yaren, kde sídlí vládní budovy.

Ostrov je dnes závislý z velké míry na pomoci ze zahraničí. Finanční podpory a další technické a odborné asistence se mu dostává nejen z Tchaj-wanu, ale i ze strany Austrálie anebo UNESCO.

Nauru obdrželo značnou částku od Austrálie za to, že na svém území zřídilo zajatecké tábory (Nauru Detention Centre), kde Austrálie internovala různé uprchlíky, jimž byl odmítnut vstup do Austrálie.

Průvodce pro tebe napsal Denisa Kleinová
Víza
Nutné vízum
Turistická víza na 90 dní získáš on–line na naurugov.nr
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
březen - říjen
Vyhni se přelomu roku kvůli tropickým cyklonám a bouřkám.
Více o počasí
Letenky od
55 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akce se nikdy neobjeví.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu